Šta je novo?

Baterije na laptopovima... i sve o tome

Nema frke, radiće sve ok, veoma je mala razlika u naponu (ne "voltaži", sunce ti tvoje kalajsano). :)

Moguće da su te baterije zapravo iste, nego da proizvođači "lažu" oko napona li-ion baterija. Obično su 3.6V po ćeliji, ali ima slučajeva da napišu da je baterija 3.7 naprimer, da izgledaju jače ili ko će ga znati šta već.
 
Poslednja izmena:
Kod koje domaće firme tražiti bateriju za laptop? U pitanju je Dell Inspirion, kod baterije je Y3F7Y. Tražim kod nas, jer ne bih da čekam isporuku, osim ako moram.
Hvala!
 
Triax (svebaterije.net) su najveći sa najvećom ponudom.

Kvalitet ćelija im je osrednji. Nije krš skroz, ali nije ni top kvalitet.
 
Na sajtu im je cena za ovu bateriju 80eur, na mail ne odgovaraju već dva dana [emoji17]
 
I ti našao na mail sa srpskom firmom da sarađuješ. Telefon kao minimum, a lično i personalno još bolje. :p

Na mail pravovremeno da odgovori naša firma je šansa fidi-fidi (iz sopstvenog iskustva).
 
Hbg, u romingu sam [emoji17]
Nikako da se naviknem da je mail toliki problem...
 
Ok su ti sa sajma, malo im ona hala liči divlje, iako je uredno i mahom rade veleprodaju, ali su ok ovako za dogovor oko maloprodaje.

Jedino, roba im je skroz Kina, makar ono što sam ja imao prilike da vidim i kupim. Bukvalno aliexpress roba, samo već na lageru (po naravno) većim cenama.
 
Mislim na kvalitet istih, da nabavljaju baš low end stvari.

Ali se za baterije ograđujem kakvog su kvaliteta jer nisam uzimao kod njih, a nisam hteo da eksperimentišem kad drugima uzimam baterije. Triax drži neki osrednji kvalitet za nažalost ponekad jaču cenu i nije mi do eksperimentisanja trenutno i vraćanja, objašnjavanja, itd ako nešto nije u redu (baterija neće da se puni, neće da drži, itd).
 
Imam porblem sa baterijom na lt. Naime napunjen laptop iako je normalno ugasen posle par dana se potpuno isprazni dok kad izvadim bateriju iz njega moze tako da stoji 4 meseca i ispraznice se mozda za 5 6%. Sta moze prazniti bateriju kad je laptop ugasen? Wake on lan je ugasen u biosu, bukvalno mi je ceo dan jedan stajao ispred mene tako ugasen i nijednom se nije upalio jer sam sumnjao da sam podivlja a opet se baterija prazni....

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Obično kratki spojevi vuku struju na laptopu i pretvaraju je u toplotu. Možda imaš negde kratki spoj? Pregledaj sve konektore, od usb-ova do vga konektora za početak (ovo pričam za laptop konektore).

Ako je to sve ok, onda jedino unutar da gledaš (multmetrom) gde ima napajanja na ploči i gde ono ide pa juriš krivca.

Ovo pričam jedino ako je neki ozbiljniji kvar. A od onoga što može biti - možda se neka od komponenti laptopa ne gasi po gašenju sistema i ona svlači bateriju... Vadi sve iz usb portova za početak, ako imaš šta u njima uključeno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, potrebna mi je pomoć.
Posedujem laptop Dell Latitude E7470 sa i5 procesorom (napominjem jer postoji i verzija sa i7, ne znam da li je i koliko relevantno za problem koji ja imam). Otišla mi je baterija na laptopu i novu sam kupio preko oglasa (dakle nije originalna). Namestio sam je i baterija radi, laptop se pali kada nije na punjaču, ali kada prikačim punjač izlazi mi upozorenje, a i kada uđem u BIOS pa na informacije o baterijama, dobijam poruku koja se može videti na slici koju ću ovde okačiti.
Moje pitanje je da li je neko imao sličan problem i uspeo da ga prevaziđe, tj. da li je ikako moguće bateriju koja nije originalna podesiti da radi sa Dell-ovim laptopom?
Hvala unapred

BIOS battery status.jpg
 
Imam problem sa baterijom na lenovu koji sam kupio polovan.
Napuni se do 60% i dalje ne ide,puse samo da je uključen u struju.
Probao sam onu foru sa drajverima,da deinstaliram pa izvadim bateriju i ne pomaže.
Da li neko ima jos neko rešenje da probam.
Win 10 je u pitanju...
 
Ako ga ne koristis i ako si umogucnosti, nije ugradjena baterija.skini je i ostavi sastrane,pa posle nekoliko dana je vrati i proveri. tako ces najlakse videti da li je do baterije tj elktronike iste ili do samog uredjaja.
 
Imam problem sa baterijom na lenovu koji sam kupio polovan.
Napuni se do 60% i dalje ne ide,puse samo da je uključen u struju.
Probao sam onu foru sa drajverima,da deinstaliram pa izvadim bateriju i ne pomaže.
Da li neko ima jos neko rešenje da probam.
Win 10 je u pitanju...

Posto je Lenovo u pitanju, da li imas instaliran Lenovo Vantage app? Ako imas da li ti je u njemu (ili BIOS-u) aktivirana opcija za cuvanje baterije ako laptop koristis na struju. U tom slucaju ce ti laptop puniti bateriju samo do 60% da bi je sacuvao. Tako je bar na mom IdeaPad i ThinkPad P1 laptopu.
 
Ljudi na mom laptop modelu HP Pavilion dv7 Notebook PC baterija je odjednom prestala da se puni,non stop koliko god bio na punjacu ona pokazuje 0%?
Ali bukvalno odjednom je tako,a pre toga se punila i izdravala oko 80-90 min rada. Znaci nije bila sjajna,ali sa 17 inca ekranom i nije toliko bila losa,a onda odjednom palim Win,pojavljuje se neki crn ekran na kome pise da ona nije uredu,da kontaktiram HP i od tad bez punjaca nista.
Jel moguce da je iznenada crkla ili je neki drugi problem?
 
Desava se, mozda elektronika u njoj otkazala a baterije su jos uvek ok. Ranije sam se zezao pa sam otvarao baterije i skoro sve celije su bile ok, punio ih u power bankovima ali se desavalo da je jedna bila mrtva skroz a posto su povezane redno onda i sve ostale vise ne rade zbog te jedne. Obicno ih ima 4-6.
 
A gde mogu uzeti za HP laptop bateriju?
To je neki model Pavilion dv7
 
DV7 je serija 17", moras da trazis po punoj oznaci ili oznaci na bateriji je najlakse.
 
Ljudi na mom laptop modelu HP Pavilion dv7 Notebook PC baterija je odjednom prestala da se puni,non stop koliko god bio na punjacu ona pokazuje 0%?
Ali bukvalno odjednom je tako,a pre toga se punila i izdravala oko 80-90 min rada. Znaci nije bila sjajna,ali sa 17 inca ekranom i nije toliko bila losa,a onda odjednom palim Win,pojavljuje se neki crn ekran na kome pise da ona nije uredu,da kontaktiram HP i od tad bez punjaca nista.
Jel moguce da je iznenada crkla ili je neki drugi problem?
isto to se meni desilo na dell inspirion......da li postoji neki softver koji proverava bateriju ili deo u biosu da proverimo da li je do baterije ili do nekog podesavanja??
 
Nema tu nekog prevelikog filozofiranja kako otkriti da li je crkla baterija na laptopu , samo se skine CPUID HWMonitor i pod odeljkom "Full Charge Capacity" mwH ne sme da bude nizak , nekad na nekim laptopovima kada crkne baterija pokazuje lazni mwH kao da je tek kupljena baterija Designed Capacity je isti kao Full Charge Capacity u mom slucaju pokazuje nizak mwH slika iz priloga:
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    44.3 KB · Pregleda: 59
to je to......definitivno je crkla........hvala ti na softveru.
 

Prilozi

  • baterija.jpg
    baterija.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 57
Pa i da su zamenske , ne verujem da bi lupam Asus za 10 godina stare laptopove pravio orginal bateije.
 
Nazad
Vrh Dno