»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 277

Tema: Nove igre za stare računare

Member Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        @C=o=b=e

Bi li znao da portuješ neke OCS Amiga naslove na Sega Mega Drive/Genesis i Super Nintendo platformu ? Koliko je to izvodljivo i komplikovano danas ?

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: ripkid Pogledaj poruku
        Koliko je to izvodljivo i komplikovano danas ?
        Isto kao i ranije... Amiga, Sega i SNES imaju skroz drugačije čipove za zvuk i grafiku što bi verovatno zahtevalo puno kodiranja (čak i iako Sega ima isti CPU kao Amiga). Pretpostavljam da bi se grafika mogla iskoristiti uz konvertovanje, Amigin semplovan zvuk malo teže (ako uopšte), dok bi se sam kod igre morao dobrim delom nanovo pisati (Sega) ili skroz ispočetka (SNES, zbog drugačijeg procesora).
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Kapiram...u prevodu mrka kapa, ok hvala na odgovoru

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      5. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      6. Savrseno ste se razumeli

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Pa ja razumeh da je u pitanju ogromno cimanje i da to očigledno ne bi radio niko tek tako, ne znam šta to još

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      9. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      10. Ja pre svega ne bih znao, ni blizu, a drugo, niko se ne bi toliko cimao i sve da zna..

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      12. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      13. Da je bilo jednostavno verovatno bi sami proizvodjaci izdavali naslove za slicne platforme.
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Da je bilo jednostavno verovatno bi sami proizvodjaci izdavali naslove za slicne platforme.
        Jedini "jednostavan" način za koji znam je emulacija, odnosno kada neko napravi emulator slabijeg sistema na novijem i jačem, pa se mogu igrati stare igre. Zato je ono "jednostavan" pod navodnicima, jer "samo" treba napraviti emulator.

Jedini izuzetak za koji znam, bar što se tiče hardverske zahtevnosti sistema na kome se pravi emulator, je Enterprise 128 za koga su napravljeni softverski emulatori za ZX Spectrum, ZX Spectrum 128 i Amstrad CPC 464. Sva 3 emulatora učitavaju binarne fajlove (znači, nije samo BASIC emulacija), rade na 100% brzine originala i kompatibilni su sa nekih 10-20% igara. Znam da procenat nije veliki, ali me zapanjuje činjenica da to uopšte radi na mašini koja je sličnih hardverskih karakteristika kao mašine koje se emuliraju.
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Da je bilo jednostavno verovatno bi sami proizvodjaci izdavali naslove za slicne platforme.

Svojevremeno je gomila igara sa Amige portovana na Sega Mega Drive/Genesis & Sega CD platformu, pretpostavljam zbog istog procesora na prvom mestu (Motorola 68000 @7.6mhz) zato sam i postavio pitanje bio. Ovo su samo neki od naslova:

Alien 3
        Another World
        Flashback
        Cannon Fodder
        DUNE: The Battle For Arrakis aka Dune II
        Gods
        Global Gladiators
        Lemmings
        Lemmings II: The Tribes
        The Lost Vikings
        Turrican
        Turrican II
        Mega Turrican
        Worms
        Sensible Soccer
        Shadow Of The Beast
        Shadow Of The Beast II
        Syndicate
        First Samurai
        Second Samurai
        Battle Squadron
        Bubble & Squeak
        Bubba 'n' Stix
        Micro Machines
        Pirates Gold!
        Pinball Dreams
        Pinball Fantasies
        The Addams Family
        It Came From The Desert
        Secret Of The Monkey Island
        Lotus Esprit Turbo Challenge
        Lotus Esprit Turbo Challenge II
        Lotus Esprit Turbo Challenge III
        Jim Power
        Test Drive
        James Pond
        James Pond II: Codename Robocod
        James Pond III
        Risky Woods
        Back To The Future III
        Chaos Engine
        Fantastic Dizzy
        Zool
        Last Battle
        Xenon 2: Megablast
        Wiz 'n' Liz
        Leander
        Wolfchild
        Thunderhawk
        Skeleton Krew
        Theme Park
        Puggsy

A takodje postoji i uredjaj u vidu kertridža/konvertora gde je moguće igrati igre sa Mega Drive-a na Super Nintendu iako je drugačiji procesor u pitanju i sve, u pitanju je RetroGen

Menjao ripkid : 30.01.2017. u 19:53

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      17. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      18. Pazi taj retrogen najverovatnije samo koristi nintedo kao napajanje jer koliko vidim audio video kablovi iz njega idu u tv. Sam retrogen je nekakav hardverski emulator sege. U principu stvar je slicna Majstinom vampiru. Turbo karta za amigu kojoj uz manje modifikacije amiga vise nece biti potrebna .
        Kad se pravi igra proizvodjac ima na raspolafganju vewc uradjenu grafiku i video sekvence, zvucne efekte,muziku ,teksture za grafiku ,engin koji tera igru i verovatno jjos svasta nesto. Imaju sors koji mogu kroskompajlerom da pripreme za skoro svaku masinu pitanje je njihove procene koliko im se to isplati.
        To sto dve masine imaju isti procesor je tek delic mogucnosti i problema. Kolicina memorije,njen raspored i organizacija su razliciti , Graficki cipovi i njihovi modovi ,podrska za sprajtove ,njihov broj i velicina su stvari koje odredjuju kako igra moze da bude uradjena na nekoj masini i da izvuce maksimum iz mogucnosti hardvera

Zarko je predocio odlican primer gore kako masina slicna amstardu cpc moze da koristi neke njegove programe kroz "emulator". Na cpc-u postoji dosta igara koje su portovi spektrum igara mahom uz minimalan broj prepravki u nekima cak nu zvuka nema kao na spekiju . Enterprise 128 ima slican koncept kao i amstard i spektrum dok mu je video "cip" slican ,odnosno naprednija varijanta asic-a sa cpc-a..
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Vrlo verovatno da je RetroGen nešto poput Vampira, nije mi to palo na pamet u trenutku dok sam postovao, evo i slike same pločice

Click image for larger version. 

Name:	RetroGenAdapter-front.jpg 
Views:	49 
Size:	83,9 KB 
ID:	220723

A što se tiče samog portovanja mislio sam da sam proces nije toliko komplikovan da se prebaci igra sa Amige na Mega Drive upravo zbog istog procesora a i količine naslova koji su u prošlosti portovani.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Zarko je predocio odlican primer gore kako masina slicna amstardu cpc moze da koristi neke njegove programe kroz "emulator". Na cpc-u postoji dosta igara koje su portovi spektrum igara mahom uz minimalan broj prepravki u nekima cak nu zvuka nema kao na spekiju . Enterprise 128 ima slican koncept kao i amstard i spektrum dok mu je video "cip" slican ,odnosno naprednija varijanta asic-a sa cpc-a..
        Jedan od brojnih primera je Dynamite Dan 2 za cpc, gde je autor ispričao kako je dobio zadatak da u što kraćem vremenu napravi Amstrad verziju od inače fantastičnog Spectrum originala.
        Kaže da je bukvalno prebacio čitav kod uz minimalne izmene vezane za video memoriju, ali je igra ispala duplo sporija na Amstradu, bez obzira na 4 mhz cpu.
        To je ujedno bio i naveći Amstradov problem, jer su mu većina multiplatform igara, konverzije sa Spectruma i c64, dok dobrih ekskluziva ima jako malo.

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        124
        Citat Citiram korisnika: ripkid Pogledaj poruku
        Svojevremeno je gomila igara sa Amige portovana na Sega Mega Drive/Genesis & Sega CD platformu, pretpostavljam zbog istog procesora na prvom mestu (Motorola 68000 @7.6mhz) zato sam i postavio pitanje bio.
        Da, ali to su bile komercijalne konverzije. Firme su mogle da uposle vrsne programere da odrade konverziju, i zaradom (kupovinom kertridža) da pokriju to.
        Baš čitam skoro intervju lika koji je portovao Mortal Kombat 1 i 2 za Amigu, i reče da je po igri radio 9-10 meseci (i to ne sam), a u pitanju su, verujem, vrsni programeri, koji su uspeli da u 1MB Rama naguraju ceo MK sa gomilom (dobrih) kompromisa.
        Evo ga intervju:
        http://www.ppa.pl/gry/interview-with...auntlet-2.html

Dakle, moguće je naravno, ali ko bi danas izdvojio toliko vreme i trud, da bi imao na primer, samo zahvalnost zajednice? A računi moraju da se plaćaju.

Member Avatar korisnika orange47
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.493
      23. Moja mašina
        • CPU: PowerPC 160Mhz
        • MoBo: A1200
        • RAM: 196Mb EDO
        • VGA: BVision
        • HDD: 120Gb, IDE
        • Case: Chieftec
        • SND: Paula
        • INET: Bez interneta
      24. mislim da danas ipak treba (malo) manje truda jer je lakse programirati, ima i emulatora i google itd...
        U+0C1C

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Upravo ovo što Orange47 veli, danas se neke stvari dosta lakše i brže rade zahvaljujući najpre raznom hardveru i softveru, danas jedan čovek može takoreći sam od nule da uradi igru a nekada je bilo potrebno par ljudi i ceo tim, nikada je lakše i jeftinije spržiti sebi podatke na ROM čip i plasirati ih. Homebrew scena je extra jaka i novac se tu obrće na ekskluzivnim, originalnim izdanjima kao i na raznim portovima i reprodukcijama....i sam imam plan da sa drugarom u nekoj budućnosti pokrenem neki nazovi domaći "biznis" po tom pitanju te imati ljude na koje možeš da se osloniš je uvek plus. Danas btw. retko ko šta radi za dž, uvek se nadje prostor za profit.

Strana 7 od 19 PrvaPrva ... 3456789101117 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •