»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 277

Tema: Nove igre za stare računare

Member Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        @ Universe

Pa i cigani i šiptari sami sebe zovu tako medjusobno, nema tu ničega lošeg. Tu svoju političku korektnost zatucanu podmeći nekom drugom, i svaki cigan bi ti se smejao i to znam jer ih poznajem i dosta sam imao kontakata sa njima u životu.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Nekoliko novijih igara za legende ZX80 i ZX81, kao i neke starije kojih se treba podsetiti.

ZX80

ZX81

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      4. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      5. Citat Citiram korisnika: Universe Pogledaj poruku
        @dejan

Šta kažeš za ovu varijantu sa gornjeg linka, koji sam ostavio?
        Definitivno ne deluje kao standardna Vojina verzija, ali izgleda prelepo.
        Žarko je pominjao ranije i ovu fpga Galaksiju, sad šta je najpouzdanije ili najlakše za izradu, to je pitanje.
        http://galaksija.petnica.rs
        Deluje ok ovo je otprilike ono sto je meni padalo na pamet kao druga ideja. Mislim da je najlakse izlemiti klasicnu verziju s ttl kolima.
        To bi iz moje danasnje perspektive moglo nogom da se zalemi. Takodje zalemiti smd nije nesto posebno tesko uz prosecan alat , ovde prevashodno mislim na ova mala ttl kola nesto sa vise nozica zahteva vise iskustva.Dobar kalaj i fliks su pola posla druga polovina su dobra lemilica i strpljenje.
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Deluje ok ovo je otprilike ono sto je meni padalo na pamet kao druga ideja. Mislim da je najlakse izlemiti klasicnu verziju s ttl kolima.
        To bi iz moje danasnje perspektive moglo nogom da se zalemi. Takodje zalemiti smd nije nesto posebno tesko uz prosecan alat , ovde prevashodno mislim na ova mala ttl kola nesto sa vise nozica zahteva vise iskustva.Dobar kalaj i fliks su pola posla druga polovina su dobra lemilica i strpljenje.
        Meni sa baš dopalo i dizajn i to što je nešto manja od originalne Galaksije, jer je i dalje daleko više retro od ove fpga varijante.
        Što se mene tiče, ja sam za tu ideju ali ću svakako prihvatiti tvoju sugestiju kad kreneš u realizaciju, osećam da bi ovo mogla biti dobra zabava.
        Ne znam da li na tom sajtu ima dovoljno potrebnih informacija, vidim da je šema tu, takođe i foto priča, a i ovo kućište i tastatura su stvarno lepo urađeni, možda bi vredelo kontaktirati autora oko detalja, ako bude trebalo.
        Razmišljao sam juče i o tvojoj dilemi, standardna Galaksija ili Galaksija Plus i nekako i dalje imam utisak, da bi izrada klasične Galaksije bila bolja ideja.
        Naravno minimum standardnih 6kb Rama (mada bi moglo i više) i ROM 2 obavezno.

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      8. Moja mašina
      9. Galaksija plus ako se dobro secam ima samo par dodatnih ttl kola koja omogucuju "graficki rezim", za ay cip sam vec rekao meni je on tu nekako suvisan ne vidim poentu. Danas bi rom cip svakako bio jedan najverovatnije neki fles tip.
        Ima i ovo
        https://www.tablix.org/~avian/blog/articles/galaksija/

Member Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        203
        Citat Citiram korisnika: zzarko Pogledaj poruku
        Ovde mislim da je glavni problem to što je A1200 suviše kasno izašla na tržište (mogla je dosta ranije, ali je *****ski menadžerski deo komodora odlagao, kako bi prodali zalihe A500, ako se dobro sećam), a godinu-dve posle izlaska, zahvaljujući tom istom menadžmentu, firma je bankrotirala. Da je bilo po inženjerima u komodoru (odnosno, da ih je vrhuška slušala), danas bi svi možda imali Amige umesto PC-a... Mislim se da je i gola A1200 (OK, bar sa proširenjem memorije) sasvim sposobna da potera LucasArts avanture s početka 90-tih, ako bi postojao engine prilagođen za motorola procesor (što se nije desilo, jer je firma propala).

Ne mislim da je izašla previše kasno, '92 godina je neko ok vreme bilo za nju, kao 32bit mašina koja je mogla da se nadogradjuje je mogla da bude sasvim pristojan konkurent PC-u sredinom 90ih i koju godinu kasnije ali je kao što se zna Commodore usrao motku jer je firma bila takoreći već ugašena '94 i velika većina developera je bila okrenuta PC platformi i bila je spremna da podrži novu generaciju konzola tada (Sony Playstation, Sega Saturn) i logično da nisu hteli ništa da rizikuju iako je A1200 izlazila čak do neke '96 čini mi se. Nije mi jasno kao što rekoh što neki PC naslovi koji su još pritom bili 16bit nisu portovani ranijih godina svojevremeno na A1200 i to je prava šteta i stvar za žaljenje. Dosta PC naslova iz '93-'94 se nije našlo na Amigi ali avaj...
        One promašaje sa CDTV, CD32, A600, A3000/4000 ne treba komentarisati uopšte, koliko je samo tu novca bespotrebno bačeno umesto da se fokus napravi na jednoj jačoj mašini. Umesto da se uče na primeru japanaca (Nintendo, Sega, Sony) oni terali po svome i glavom kroz zid sve dok ne razlupaše tu istu glavu. Btw. baci pogled na novi dokumentarac "Viva Amiga" ako nisi već pogledao.
        Menjao ripkid : 08.02.2017. u 05:23

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Galaksija plus ako se dobro secam ima samo par dodatnih ttl kola koja omogucuju "graficki rezim", za ay cip sam vec rekao meni je on tu nekako suvisan ne vidim poentu. Danas bi rom cip svakako bio jedan najverovatnije neki fles tip.
        Ima i ovo
        https://www.tablix.org/~avian/blog/articles/galaksija/
        Ovo je beše radio Slovenac, koga je Voja pominjao na predavanju u Austriji, da je odbranio neku disertaciju vezanu za Galaksiju?
        Zanimljivo izgleda, čak me kućište podseća na zx81, mada mi ona mini verzija deluje nešto jednostavnije a i lepše.
        U međuvremenu naleteh i na ovaj izuzetno zanimljiv projekat, neka varijanta Galaksije Plus sa sve hard diskom, koja se prilično poklapa sa onim o čemu si ti razmišljao.
        Doduše on je stavio i tonski čip, ali to nije obavezno, može da ostane i kao opcija.
        Autor je Zoran Bošković, ali osim ovih par linkova nemam nikakvih drugih podataka, a vredelo bi.
        Za sada je ovo najkompletnija Galaksija koju sam video.
        btw, kućište mi deluje, kao da je od Spectrum+ modela .

http://www.deltasoft.com.hr/retro/galaknew.htm

Ima na tim stranicama još zanimljivih stvari, recimo Orao 2008, sa kolor grafikom i sid čipom, pa home made verzija zx81 itd.

http://www.deltasoft.com.hr/retro/index.htm
        Menjao Universe : 08.02.2017. u 12:32

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Nova igra sa Monty-jem za ZX: Monty Mole and the Temple of Lost Souls

http://www.vintageisthenewold.com/mo...ouls-released/
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      14. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      15. E a koja je prica za tu fpga galaksiju? Na stranici ne vidim puno informacija. Jel ona ikad zavrsena il je bio samo prototip? Jel bila u prodaji i kolko je kostala? Jel je ima danas?

@dejan
        Stvarno, obavezno slikaj kad budes radio pa mozda i ja da se posle upustim u sastavljanje al los sam ja sa lemilicom...

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: C=o=b=e Pogledaj poruku
        E a koja je prica za tu fpga galaksiju? Na stranici ne vidim puno informacija. Jel ona ikad zavrsena il je bio samo prototip? Jel bila u prodaji i kolko je kostala? Jel je ima danas?
        Da, postoji, završna je, video sam primerak na BalCCon-u 2013 i popričao malo sa čovekom koji je učestvovao u pravljenju (Dragan Toroman). Čak je bila i ideja da se napravi serija tih spravica za 30 godina Galaksije, ali se nije našlo zainteresovanih sponzora. Mislim da nema u prodaji, ali ovde se nalazi, ako se ne varam, sve što treba za samogradnju:

http://galaksija.petnica.rs/index.ph...aksija_design/

Sad, što samogradnja zahteva malo više veštine i opreme, to je druga priča...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      18. Moja mašina
      19. Citat Citiram korisnika: C=o=b=e Pogledaj poruku
        E a koja je prica za tu fpga galaksiju? Na stranici ne vidim puno informacija. Jel ona ikad zavrsena il je bio samo prototip? Jel bila u prodaji i kolko je kostala? Jel je ima danas?

@dejan
        Stvarno, obavezno slikaj kad budes radio pa mozda i ja da se posle upustim u sastavljanje al los sam ja sa lemilicom...
        Pa vidis to ti onda odlicna prilika da savladas tu vestinu pod uslovom da si voljan da se odreknes oko 30e za solidnu lemilicu. Neku iz gomile hakko klonova koje odlicno zavrsavaju posao i pojednim servisima mobilnih telefona.
        Sto se gradnje tice ispada najbolja varijanta klasicna verzija s oba roma i dovoljnoi rama ,mislim na vise od 6KB koliko je bilo u orginalu. Za plus model sam video samo 3 naslova tako da mi deluje neinteresantno i cini mi se da je sam racunar prespor za tako nesto.
        Sve u svemu mozda na kraju galaksija dozivi novu mladost pa pocnemo da pisemo i nove igre za nju.
        Cini mi se da je universe pomenuo negde ide sto mi isto deluje suvisno mada neki CF u data modu ili SD kartica kao zamena za kasetu bi vec mozda imala smisla. No za ovo bi vec trebalo ili napisati nove komanda ili prepraviti postojece load,save komande u orginalnom rom-u

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        @dejan

I ja mislim da bi samogradnja klasične Galaksije, bila najbolje rešenje, ne samo zbog jednostavnosti, nego je nekako najviše retro.
        Doduše, malo mi golica maštu ona mini verzija sa linkova koji sam dao na početku, jer mislim da je čovek zadržao koncept i duh Vojine Galaksije, samo u slim varijanti.
        Posebno mi se sviđa što je uradio kompozitni izlaz, a negde sam pročitao i da je kasetni interfejs malo dorađen, tako da lakše prima signal iz mobilnih telefona, što bi olakšalo učitavanje kasetnih fajlova u wav ili mp3 formatu.
        Ipak, najvažniji je taj konkretni deo, znači gde i kako nabaviti štampanu ploču, kao i sve delove, za koju se tastaturu operdeliti itd.
        Što se lemljenja tiče, negde vredi početi i tu se slažem sa tobom, jedino što bih ja ipak prvo malo provežbao na nekoj nebitnoj ploči, a tek onda sa Galaksijom.

Member Avatar korisnika bocke
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        128
        Citat Citiram korisnika: Universe Pogledaj poruku
        Ovo je beše radio Slovenac, koga je Voja pominjao na predavanju u Austriji, da je odbranio neku disertaciju vezanu za Galaksiju?
        Zanimljivo izgleda, čak me kućište podseća na zx81, mada mi ona mini verzija deluje nešto jednostavnije a i lepše.
        Ovo je svojevremeno prezentovano na nemačkoj CCC konferenciji. Snimak i svi materijali su javno dostupni. Interesantno predavanje, ali mi, iskreno, nije puno ostalo u sećanju (gledao dva puta u razmaku od nekoliko meseci).

Prezentacija (PDF)
        https://events.ccc.de/congress/2012/...ezentacija.pdf

Video
        http://www.youtube.com/watch?v=2NHiB63F-qs

U svakom slučaju, ako neko bude nešto radio, ne bi bilo loše da otvorite novu temu. Da sve bude na jednom mestu.
        Menjao bocke : 13.02.2017. u 16:44

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      23. Moja mašina
      24. Pa vidite ovako ako bi se i radilo klasicno danas bi to bio samo jedan cip static rama ,jedan eprom , samim tim bi se smanjilo mesto koje cipovi zauzimaju na ploci.
        Pored dva roma koja su postojala za standardnu galaksiju moglo bi se dopisati i neko prosirenje za basic komande kako bi se omogucio rad s CF ili SD karticama. Ja licno bas i nemam neku preteranu zelju da ucitavam galaksijine proframe s kasete. A kod nje to bas ume da potraje za njenih 6KB. Danas bi ladno moglo da jij se pljusne 32KB rama ionako im je cena slicna kao i onim manjima
        Ne znam mozda da priuptitamo Voju da organizuje grupnu nabavku opet

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      26. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      27. Ma kakav ide... Samo Basic 10 linersi

Da, odavno mi ljudi pricaju da ne moze da se lemi s lemilicom od 3 evra s pijace..

Ova renesansa zvuci bas nadahnjujuce startovao sam pre neki dan Tomazov emulator i malo kucao. Dot x,y mi se bas svidja Ortakinja ima u podrumu caletovu galaksiju koju naravno ne da al moracu jednom da odem i ukucam nesto. Ovih dana sam na Amigi u Blitz Basicu kucao neku prostu igricu koju cu pre ili kasnije(prvo da dodam grafiku na Amigi) morati da prekucam na galaksijin emulator pa ako radi, odstampam i idem kod ortakinje da prepisem na pravoj galaksiji nadam se da radi...

Strana 10 od 19 PrvaPrva ... 67891011121314 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •