Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Da i mene ovo cudi jer u zadnje vreme obicno sve "procuri" pre premijere, pa i zvanicne slike.
Ali ima jos vremena oko 3 nedelje. Nesto ce do 24-og da ispliva 100%.

Bas me zanima sta spremaju ali mislim da nece bas da bude neki upgrade i da samo kupuju vreme za S6 ili neku novu seriju 2015-e godine.
 
Ja mislim da ce te 2k displej nebuloze svi sacuvati za jesen 2014/pocetak 2015. Realno svi telefoni su toliko dobri da samo sa novim, poslednjim verzijama softvera i tako tim 500+ ppi mogu da privuku ljude, ili sa novim tehnologijama vezanim za zvuk i kameru sto i ima smisla i moze da bude korisno.

Mislim da ce S5 liciti na umanjeni N3 sa jos manjim bezelima, alu okvirom i onom laznom kozom ili tako nekom teksturom pozadi, novi Snapdragon, 3Gb rama, 5,25'' 1080p ekran, 16mpix 1/2.5'' f2.0 senzor i dual led, 3000 mAh baterija.. odlican hardver ali moraju i TW malo da srede.
 
Slazem se sa tobom ali mislim da ce imati s800 a ne s805..
 
Ja mislim da ce te 2k displej nebuloze svi sacuvati za jesen 2014/pocetak 2015. Realno svi telefoni su toliko dobri da samo sa novim, poslednjim verzijama softvera i tako tim 500+ ppi mogu da privuku ljude, ili sa novim tehnologijama vezanim za zvuk i kameru sto i ima smisla i moze da bude korisno.

Mislim da ce S5 liciti na umanjeni N3 sa jos manjim bezelima, alu okvirom i onom laznom kozom ili tako nekom teksturom pozadi, novi Snapdragon, 3Gb rama, 5,25'' 1080p ekran, 16mpix 1/2.5'' f2.0 senzor i dual led, 3000 mAh baterija.. odlican hardver ali moraju i TW malo da srede.

Cuj malo! :D
Pa ubedljivo najveci problem pored kvaliteta izrade je najgori moguci UI Touch(shit)wizz!
Kako sam stavio drugim ROM na S3 progledao sam! TW je nocna mora!
 
Baš sam ja hteo da kačim crnju, kad ono već loznica okačio :)

Ja se iskreno nadam da neće biti ovo kao što se priča, isti ekran, ista rezolucija, isti čipset, biće masovno razočarenje širom sveta. Kao što kaže, to će biti samo inkrementalni upgrade, mnogi neće hteti da prelaze. Još smanjeni Note 3, plus opet faux leather iza? Svi nekako očekuju revoluciju, a ako uspeju da zapakuju isto ****** u drugo pakovanje kao Apple, počeće ljudi da ih mrze samo tako. Ne znam, Samsung se trudi sve manje i manje, upropastiše ovaj Galaxy Note 10.1 2014 što sam testirao, nisu se nimalo potrudili da prilagode TouchWiz, čisto razočarenje.
 
A on samo... nagadja onako, nabraja? Zasto bi bilo ko verovao u ovo?
Ponavlja ono o cemu se vec uveliko prica i doda nesto iz glave, ne vidim poentu.

Mislim da ovi iz Samsunga jako dobro znaju sta rade.
 
Poslednja izmena:
Pa nisam rekao da neko treba da veruje, glasine će uvek biti glasine i ništa više. Problem će biti ukoliko te glasine budu tačne.
 
Pa verovatno ce biti tacne.. Mogu sada da potpisem da ce imati s800 a ne s805. A postoji sansa da se veca rezolucija ekrana ceka za note 4. Moje misljenje da ce pokusati da prodaju mobilni na ogromnu bateriju,bolju kameru i lepsi izgled i to je to.

Edit: a verzija sa 805 i 2k rez ce verovatno izaci par meseci kasnije u koreji jer ce tamo imati jaku konkurenciju takvih uredjaja.
 
Poslednja izmena:
S805 jos nije ni poceo sa masovnom proizvodnjom,tako da ce imati S800 mozda klokovan zbog boljeg bench rezultata,nasminkanu kameru i jos neka od gluposti pozovi pogledom iz imenika.
 
Naravno da ce da izbace sa S800 kad se S805 jos ne proizvodi, to znamo svi.

Ja i dalje mislim da ce da izbace verziju i sa svojim procesorom.
 
Izbacili su pre par dana verziju GS4 za "koznim" zadnjim delom, valjda ce S5 vise distancirati dizajnerski od ovoga:
gsmarena_002.jpg
 
Ja i dalje mislim da ce da izbace verziju i sa svojim procesorom.

Pa hoce a to je dobro jer uz taj cipset dolazi i wolfson koji je bolji audio cip od onog iz S800 (koliko god snapdragon bio dobar).
 
Te razlike su bas male sto se audio kvaliteta tice. Nista drasticno.

A ovaj S4 sa "koznim" poklopcem bas dobro izgleda. Trebao je od starta da ima ovakvu hrapavu matt plastiku.
 
Poslednja izmena:
Materijal tj textura je svakako bolja ali šta će im onaj "vez"...
 
Pa da bude fora :d
 
Cudilo bi me da je nekima bilo sta vezano za Samsung dobro. :d

Onaj osecaj kad ti se cini da nesto citas po 1000-ti put... zabrinjavajuce.
 
Da je bolje od glosija svakako jeste, sve je bolje od onog. Kod glosija meni ne smeta sto sljasti, nek sljasti sta me briga nego sto je telefon klizav da ti u minuti ispadne 60 puta. Samo zato bih se slozio da je bolja ta fake koza, a da je nesto narocito bolja i da je lepa nije, pogotovo taj vez. Sama tekstura je ok.
 
Nazad
Vrh Dno