Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Na kom si provideru i gde? Jedino da je IP adresa nesto zeznula, pa probaj reset rutera, ako si na wifi.
Bas sam probao Cineplex kod mene, moze da se instalira.

Baterija nece trajati duze/krace zbog samog ROMa, vec po tome da li nadrndas ko zna kakve gluposti, koje rade u pozadini, tipa Messanger :)
 
Probao razne mreze i isto je :( zna li neko gde moze da se kupi original baterija za s5?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jel imao neko problema sa pregrevanjem S5 G900F?
Imam osećaj da se žešće pregreva i obara CPU frekvenciju. Zimi radio extra, sad je vrlo često ko slina.
Kako da kontrolišem CPU temp i Mhz? Koji app?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Devcheck, cpuz... Ako misliš da pratiš očitavanja senzora

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Normalno je da se greje kada su ovakve temperature napolju,ako si u klimatizovanoj prostoriji a on se greje onda nije normalno.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ma ovo je strašno koje temp. Izbacuje mi ova app za temp da ide CPU nekad i na 82C.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Koliko može da košta zamena mikrousb konektora? U jednom servisu su mi tražili 50 eura, ne znam da li su poludeli ili misle da sam sisao vesla... Ako može preporuka za par dobrih servisa u BG na pm.
Prekjuče baš pred put počeo da me zeza i gubi kontakt, da bi potom skroz prestao da radi i ne mogu nikako da punim telefon. Možda i ne mora da se menja, jel moguće da se samo razglavilo odlemilo šta li?
Našao sam i na aliexpresu neke za nekoliko dolara, samo prvo da budem siguran da je to to i da će zamena rešiti problem. Ne znam i da li bih mogao sam da zamenim, našao sam neki tutorijal, piše da je srednje zahtevan zahvat a i trebaju one neke specijalne plastične alatke. Za sada punim bateriju van telefona ovakvim punjačem, valjda neće da joj škodi.

http://www.gearbest.com/chargers/pp_272183.html

20170211173328_69015.jpg 20160928193142_95370.jpg
 
Mislim da bi trebalo da je oko 15-20e.

Jesi bio mozda u ProMobi? Oni su ovlasceni Samsung servis, a i profesionalni su, verovatno i skuplji, ali bas 50e, ne verujem.
 
Strefilo me je ovo baš pred put (a kad će...) bio sam u NS za vikend. Sreća pa je baterija odlična i izgurala je puna dva dana i ostalo je 20% sa stock romom ništa nije pogašeno još uvek. Mada wifi sam jedva koristio, ali sam koristio pozive, sms, slikao snimao i slušao muziku. Evo sad opet proradio port nekako kilavo ali bar mogu da ga postavim jedva u neki položaj da se napuni.
U NS sam bio u servisu sa kojim sam uvek imao samo pozitivna iskustva ceo život i idem tamo još od vremena nokie 3510i, dok je radio čuveni Mića.
Ja bih želo prvo pravu dijagnozu i da se ovo osposobi ako je moguće, ako ne onda ću kupiti taj za 7-8 dolara sa aliexpresa i menjati sam ili platiti zamenu ako ne deru. Otići ću u taj promobi, živim u BG. A ako neko ima još neki proveren pošten i povoljan servis za preporuku može na pm ili ovde ako je dozvoljeno.
 
Probaj Unix Tim, meni su za zamenu ekrana na S3 i S4 uzeli svega 5-10e, kako kada (+ekran). A ovo je mnogo laksi poslic, stvarno. Ne ocekuj ispod 10e. Ako doneses deo, onda imaju manje posla. Ovako, oni ce sa nekog, kome je pokvarena ploca, skinuti taj deo i prebaciti tebi, pa je dupli posao. Deo ih nista ne kosta, uvek je manjak pokvarenih ploca, posto je veca potraznja za ekranima ;)
 
Pa 10 eura je sasvim ok ako je njihov konektor tj ne košta ih nabavka kako kažeš. Ako ne, videću šta je meni isplativije da li da ga poručim nije mi problem da čekam dve nedelje, ili kod njih ako budu povoljniji.
Onaj lik kad mi reče 50e i još nemaju deo šlogirao sam se.
 
Moguce da treba da se zameni ceo USB daugtherboard, u kom slucaju je bas puno posla. Ali 50e je bas preterivanje, slazem se.
 
Ja za s5 naplacam 25 eura za usb konektor zasto je tako skapo ima dosta posla i rizik mora da se odlepi displey da dojdes do plocu zato i e skupo

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Uff jel.se dira ekran za to??
 
Jeste, ali ako ceo taj treba da se menja (USB daughterboard), onda jeste puno posla. Dupli posao ako nemaju deo porucen, jer za 3$ ne isplati se vaditi iz starog telefona.
 
Najmanji problem je za deo, ja ću ga nabaviti kada mi potvrde da je to ono što mi treba i da će rešiti problem. A za zamenu nisam siguran da bih umeo bez greške da ispratim ovaj tutorijal. Deluje ne tako teško i lepo je objašnjeno ali čim tu treba 1-3 sata onda znači da je mnogo pipavo.
 
Sad je proradio sam od sebe, ne prekida ni kad drmusam kabl i konektor :trust:
 
Sot mi je max 3 sata i 30 min. Promenio sam bateriju ali opet isto.Koliki je Sot kod vas?
Moraš flash na neku drugu verziju sistema ili neki custom rom.
Meni je baterija bila očajna na holandskom 6.0.1.
Uzeo sam sad S7 sa mađarskim firmware i opet je loša baterija, moram flash na australijski.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za S5 ubacite ALEXNDR-ov ROM, samo odlucite da li zelite KitKat, LollyPop ili Mars. Meni licno se Mars ne svidja, a ni LP, ali sam morao jer na KK ne mogu da forsiram LTE.
U pitanju je stock ROM, debloated bas korektno.
 
Koji je aktuelni način za root MM?
 
Moraš flash na neku drugu verziju sistema ili neki custom rom.
Meni je baterija bila očajna na holandskom 6.0.1.
Uzeo sam sad S7 sa mađarskim firmware i opet je loša baterija, moram flash na australijski.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Samo mi dajte info koliki vam je prosečan SOT. Počinjem da sumnjam da mi ploča vuče bateriju.Jer 3 do 3.30 SOT je bas malo.
 
SoT je bio oko 2-3h.
Update je urnisao bateriju.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja izvlacim 5-6.5h, ali prilican deo toga je video playback, sto nije realno.

Ovako, za obicno koriscenje i ja ne predjem 3-4h dnevno. A cini mi se da mi je u Becu dosta bolje izdrzavala baterija, samo jednom je punim (uvece kad dodjem u hotel), a prilicno sam koristio fon za Qando (pub transport app) i Chrome.
 
Kakav je Lineage OS, koristi li neko njega?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Aprilski update... Jel još neko primetio slabiji prijem signala i lošije prebacivanje 3g/2g kad je slab signal?

Ja sam uzeo od poznanika S5 kome je uradio update i ISTI problem ima, signal na svim nivoima MTS mreze je cim mrdnem iz grada znatno slabiji a danas mi na 2km od Cuprije non-stop nedostupan bio!?
I kuci kad sa, varira mi wi-fi mreza sa 2 crte do max i nazad a ruter mi na 4m ispred, uz TV, ne znam jel samo do update-a ili je i to pre boljka bila, jel i tebi tako?
 
Wifi mi je uvek bio ok. Sto se tice mreze, u poslednjih 20ak dana nema nikakvih problema. Probao sam razne kombinacije da se izabere automatski mreza, pa rucno, pa 2g only, 4g only. Sad drzim na auto 2g/3g i lepo radi. Jedino u stanu kad je slab 3g signal, pa ga dugo drzi na 0 ili 1 crtici pa tek onda prebaci na 2g.
 
Nazad
Vrh Dno