Šta je novo?

Da li mi je dovoljno napajanje koje imam

dartxxq

Cenjen
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
29
Poena
154
Komp je sledeci
Asus m5a97 r2.0
AMD FX-8320
2x4GB 1600MHz Kingston HyperX Black
Saphire HD 7870
2x1Tb hard diskova
dodatnih 5 ventilatora 120 za kuciste

da li mi ce mi sve to odgovarajuce raditi na sadasnjem napajanju
600W Chieftec GPS-600A8, za sada radi ok mada po nekad malo uspori sistem
Planiram da uzmem jos 2tb, da mi nece to praviti problem

Sto se tice potrosnje struje komponenata slabo se razumem pa molim nekog da mi posavetuje
 
ja bi rek'o da je na granici vec sad. Ne bih se usudjivao da ubacim jos nesto u nj...
 
Danas sam ubacio graficku i poceo je malo da mi stuca, zakuca i uspori se sistem, izbaci explorer.exe not responding...
Proveravao sam hard diskove ispravni su, kontam da nije problem do njih, a mrzi me da rusim ponovo sistem posto je sveze odradjen
 
HDD nisu veliki potrosaci, nekih 20-ak W. Taj Chieftec ima realnu snagu od 550W, sto bi svakako trebalo da je dovoljno, iako ta 7870 povuce i do 250W. Ne znam doduse koliko daje na kojoj grani, mozda u tom grmu lezi zec.
 
Dovoljno je proveri drajvere od grafike i ploce ili reinstaliraj sistem.

Odradi posle neki test opterecenja pa ako se restartuje ili ode u plavo vidi pomocu onog programa screen pa jos nesto koja je greska u BSOD-u

Uzgred meni dugujes pivo za kartu :eyebrows:
 
I za kartu i za savet za napajanje :) Hvala puno
 
Molim i drugi put, nego trenutno sam na putu ako svratis u beograd javi secheers


A to napajanje Chieftec GPS-600A8 je izmislilo svet za LG i ostalu bizuteriju

OEM-mu je CWT sto je svakako bolje od Adysona i ima jednu granu na 12V od 46A tako da isporucuje 504W sto je kod LG 650-700W
jedna grana je bolja modernija itd, posto ostali (LG npr prave virtuelne grane i mnogo su slabija)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno