Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

IvaNftw

Slavan
Učlanjen(a)
19.11.2008
Poruke
1,574
Poena
360
Izasao je GM.
Za vikend ako nadjem vremena,odradicu instalaciju i podeliti iskustva.
 
Evo ja skidam, pa cu u toku dana da instaliram :)
 
Evo ja sam ga instalirao na moj PC :)



[YOUTUBE]watch?v=swPssE9fJcU[/YOUTUBE]
 
Radi extra brz stabilan, radi mi bolje i brze od 10.8. Druze odakle si? :D ako si iz Sapca mozes da kloniras disk :)
 
Jedno pitanje: ako se instalira GM verzija šta se dešava kada izađe prva regularna/komercijalna 10.9.0 ili svaka sledeća nadgradnja 10.9.x? Da li moguća normalna nadogradnja na instaliranu GM ili ne?
Pitam jer planiram veliko sređivanje MBP (od nule) a sada trenutno imam vremena da to uradim dok kasnije baš nisam siguran.
 
Gold Master je isto sto i final verzina i nosi oznaku 10.9 a ne 10.9.0, Izmedju GM i Final nema razlike cak im Build bude isti, kad izadje update 10.9.1 onda samo uradis update preko App Store i sto je to. Neces imati nikakvih problema.
 
Gold Master je isto sto i final verzina i nosi oznaku 10.9 a ne 10.9.0, Izmedju GM i Final nema razlike cak im Build bude isti, kad izadje update 10.9.1 onda samo uradis update preko App Store i sto je to. Neces imati nikakvih problema.
Hvala :) Znam za iPhone/iPad/iTouch da je tako ali bolje da proverim za OS X, da ne izgubim silno vreme ;)
 
Stavio sam i ja GM kod sebe na masinu, jer sam ubacio neki ssd, pa da se malo osvezi.
U sustini odlicno radi, ali kada sam MSRDUmperom testirao one p-state vrednosti, uspeo sam da izvucam maksimalno dve od mogucih osam. Menjao sam system konfiguraciju i na Mac Pro 5.1 i na iMac 12.2 i 13.2, ali nista nije pomoglo.
Jel neko imaso slicna iskustva?
 
Kako si napravio instalaciju? MyHack? Ako si napravio pomocu MyHack udji u /S/L/E i nadji kext koji se zove myhack.kext ides desnik klik pa Show Package Contents i nadjes folder Plugin i iz tog foldera izbrisi NullCpuPowerManagment.kext Samo nisi napisao koja je konfiguracija upitanju.
 
Poslednja izmena:
Jel moze hackintosh na laptop Asus G73JH?
 
Tako je pomocu mu myHack, masina je iz potpisa - H77N + i3 3220 + ssd.

Pokusacu da uradim to sto si rekao cim budem pri svom racunaru.
 
Jel moze da radi na AMD procesorima(negde sam procitao da radi samo na intelu)?
I jel se snima kao virtuelna masina, ili moze i kao klasican operativni sistem? :)
 
Jel probao neko cist upgrade sa AppStore-a sa npr 10.8.5?
 
Da li je uspeo da instalira neko sa HD 6850? Citao sam da ima nekih problema pa se ne usudjujem sam da istrazujem
 
Jedno pitanje,mozda malo glupo.
Da li je uopste moguce pripremiti flesku za instlairanje maverika preko virtual box-a?
Nekad sam imao SL instaliran na ovoj masini,ali sad kao iz inata ni jedan DL nemam pri sebi da narezem SL i odradim instalaciju da bih mogao da pripremim sve za instalaciju maverika.
Hocu da instaliram 10.9 na masini gde nemam opticki uredjaj.Ja sam podigao sistem kroz virtualbox, iboot+SL 10.6,upgrade na 10.6.8,ubacio flesku,pripremio je,sa unibeastom ubacio 10.9,i sve je kao proslo ok.
Ali kad probam instalaciju na drugom kompu,krene apple logo,i tu zakoci.
Probao sam boot sa -x i -v,i prvi put mi se javila greska,Waitting for root device.
Gledajuci po netu,vidim da moze da bude problem u redosledu vezivanja HDD.
Inace tamo gde pokusavam da ga instaliram je G620 i MSI H61MA-E35 ploca.
Svaka pomoc je dobrodosla,s obzirom da ima vise od dve godine kako nisam probao instlaciju mac-a.
Hvala unspred.
 
Da li je moguce instalirati Hackintosh na moju masinu u potpisu ?
 
Jel probao neko cist upgrade sa AppStore-a sa npr 10.8.5?

Ja sam probao i sve je lepo išlo dok nisam izabrao sistemsku particiju a tada, obzirom da mi je na disku MBR partition table, nisam mogao dalje da nastavim tako pa sam morao sa flešića. Oko 50 minuta je trajao upgrade, AppleHDA sam morao ponovo da instaliram a nVidia Web Driver je disejblovan zbog nekompatibilnosti sa OS. Probao i sa editovanjem drajvera i naterao ga na rad ali OpenCL ni da bekne.
 
Da li je uspeo da instalira neko sa HD 6850? Citao sam da ima nekih problema pa se ne usudjujem sam da istrazujem

Ja lafe imam HD6850 i sad ne znam šta si ti to tačno čitao, ali to nema ni veze.

Jedini problem je drugi DVI izlaz za koji je potrebno instalirati izmodovani drajver, ali kartica radi na prvom izlazu najnormalnije. Znači ovo može da dotakne samo one koji imaju vezana dva monitora.
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi DVI i HDMI. Problem je, ako jeste, što je mavericks vidi kao ATI 6xxx. Vlado, imaš rešenje? :)
 
Naravno. Instaliraj Chameleon Wizard, pa odatle podesi kao na slici dole…

A možeš da apliciraš i DSDT patch što je možda malo bolje rešenje ako ti treba više HDMI:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2013-10-31 at 10.56.37 AM.png
    Screen Shot 2013-10-31 at 10.56.37 AM.png
    168.5 KB · Pregleda: 247
  • DSDT-HD6850.txt
    8.2 KB · Pregleda: 686
Poslednja izmena:
Hvala, radi ko metak.

Još samo da rešim dual boot. Kad je mac os x first boot, za win kaže: missing bootMBR. Na F12 kad izaberem win7 ssd , boot bez problema.
 
amd je podržan u iatkos ml2, koliko mi je poznato .
 
Pa što ne napišu kao ljudi, da može?
 
Nazad
Vrh Dno