Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Ne verujem! Jer mi se to dešava i na drugom kompu kad probam.

Vlado, GraphicsEnabler=Yes - v, ne pomaže, dodje do sivog ekrana, pojavi se kurzor, i tako stoji (čekao sam više od 15 min). I naravno posle kad sam restartovao, udjem u bios, sve postavke sj.ebane. Tačno se u jednom trenutku dok se bootuje sa fleša, čuje kako isključi hdd-ove. Probao sam doduše i da odkacim sve hdd i da probam hoće li dodji do instalacije, ne neće.
 
I ja sam juce imao isti problem sa resetovanjem podesavanja u BIOSu i resenje je da instaliras kext, imas ga u multibeast pa pod sistem, nisam sad na MAC da ti kazem tacno ime kexta al u tom fazonu je da spreci reset BIOSa, ne mozes ga promasiti.

Ima neko resenje za moj problem sa prosle strane?
 
Za resetovanje bios-a treba aplicirati tzv. RTC patch, koji postoji u MB paketu a može da se odradi i preko terminala:

Kod:
sudo perl -pi -e 's|\x75\x30\x89\xd8|\xeb\x30\x89\xd8|' /System/Library/Extensions/AppleRTC.kext/Contents/MacOS/AppleRTC
 
@Zoran_KS pre ovog poslednjeg opisa sam pogrešno razumevao da si već stigao da sivog ekrana sa kursorom koji prethodi ulasku u sistem i samim tim lupio.
@Masinac možda bi ti pomoglo da eliminišeš DHCP server u OS tako što ćeš parametre mreže uneti ručno (i DNS svog provajdera)?
 
I ja sam juce imao isti problem sa resetovanjem podesavanja u BIOSu i resenje je da instaliras kext, imas ga u multibeast pa pod sistem, nisam sad na MAC da ti kazem tacno ime kexta al u tom fazonu je da spreci reset BIOSa, ne mozes ga promasiti.

Za resetovanje bios-a treba aplicirati tzv. RTC patch, koji postoji u MB paketu a može da se odradi i preko terminala:
Mozda ste me pogresno razumeli.Meni se nikad iz Snow Leoparda nije resetovao bios.uvek kad bootujem hdd gde je SL sve je ok.Problem nastaje kad bootujem usb gde je instalacija Mavericksa.
@Zoran_KS pre ovog poslednjeg opisa sam pogrešno razumevao da si već stigao da sivog ekrana sa kursorom koji prethodi ulasku u sistem i samim tim lupio.
Da,ja jesam stigao do sivog ekrana sa kurzorom,ali nema instalacije. Cekao sam i po 20 minuta bez ikakvog uspeha! Ne verujem da mora toliko da se ceka !?

@Vlado, probao sam sa svim varijantama bootflag-a ,ali bez uspeha.
Identicna situacija je na P35 ploci sa E8500 i 4870 grafikom sa sata2 hdd-om i HTPC-jem, H61 ploci sa G620 i sata3 ssd-om.
 
@Masinac možda bi ti pomoglo da eliminišeš DHCP server u OS tako što ćeš parametre mreže uneti ručno (i DNS svog provajdera)?
Hvala , probacu danas pa cu da javim jel uspelo.
Mozda ste me pogresno razumeli.Meni se nikad iz Snow Leoparda nije resetovao bios.uvek kad bootujem hdd gde je SL sve je ok.Problem nastaje kad bootujem usb gde je instalacija Mavericksa.
I ja sam pre ovoga davno imao Leopard i nikad mi se nije resetovao BIOS, ali sad sa Maverick mi se desavalo na svakom restartu i problem sam resio pomocu MultiBeast kao sto sam gore napisao.
 
Problem resetovanja BIOS-a je postao učestao od Lion-a pa naovamo… Pre toga se dešavalo samo u pojedinačnim situacijama gde je pod RTC Device za lenght stajalo 0x08 umesto 0x02.
 
Mozda ste me pogresno razumeli.Meni se nikad iz Snow Leoparda nije resetovao bios.uvek kad bootujem hdd gde je SL sve je ok.Problem nastaje kad bootujem usb gde je instalacija Mavericksa.
Da,ja jesam stigao do sivog ekrana sa kurzorom,ali nema instalacije. Cekao sam i po 20 minuta bez ikakvog uspeha! Ne verujem da mora toliko da se ceka !?

@Vlado, probao sam sa svim varijantama bootflag-a ,ali bez uspeha.
Identicna situacija je na P35 ploci sa E8500 i 4870 grafikom sa sata2 hdd-om i HTPC-jem, H61 ploci sa G620 i sata3 ssd-om.

Zorane, i meni se pri instalaciji mavericks-a zaustavlja na sivom ekranu sa kursorom, ali pritsikanjem dugmadi na tastaturi, uz zadrsku pojavljuje skrin za izor jezika i dalje normalno instaliram. Iskreno neznam koji dugmici su u pitanju, mislim da stisnem esc i shift i dugme do njega, kao ono kad prepoznaje tip tastature na prvom bootovanju. :crash:
 
Ako taj cpu podrzava virtuelizaciju treba je ugasiti u biosu, isto vazi i za opciju VT-d.
 
Podržava! Upravo sam to uradio pa cu da probam ponovo!
 
Probaj, verujem da ce to pomoci bar da se os instalira.
 
Uspeo sam da instaliram 10.9 ali napravljen sa MyHack-om. Ali problem je što jedino mogu da ga pokrenem u safe mod-u, koristeći - x flag. Pojavljuje se poruka Waiting for DSMOS. Gledajući po netu, problem je u FakeSMC kextu. Probao sam da ga obrišem i pokrenem multybeast, ali i dalje se isto javlja.
 
Pokušaj sa ovim, a ako budeš imao problema i sa njim, onda raspakuj FakeSMC kext i unutar njega obriši folder plugins, pa ga ponovo instaliraj i onda probaj. Znači ukloni mu sve dodatke tj pluginove. Problem je zapravo najčešće u ovim dodacima za senzore. Mnogi se žale na to i stalno se ovo pomalo dorađuje i budži, tako da to je verovatno glavni problem kod tebe... ;)
 

Prilozi

  • FakeSMC.kext.zip
    114.3 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Vlado, uspeo sam da ga instaliram i na htpc-u, gde imam G620. Jedni problem je što ne mogu da nadjem kext za hd2000 integrisanu grafiku, tako da mi ne radi grafička akceleracija, a sa njom ni pola stvari.
 
To zaboravi. Intel HD3000, 4000, 4600 rade, ostalo ako se ne varam ne... U najboljem slučaju ćeš uspeti da podesiš rezolucije pravilno ali ništa dalje od toga.
 
Ma rezoluciju sam namestio, to nije problem. Mislio sam da izbegnem dodatnu grafiku.
 
Moze li preporuka za neku jeftiniju graficku karticu koja ce sigurno da radi u 10.9 ? Potrebna mi je da je uparim uz G620 i H61 plocu iz profila.Radila bi u HTPC-u.
 
Ovako nesto LINK
Polovno ces tesko naci.
 
Ima li nešto jeftinije?
Radi li 8500gt? Imam je negde stoji neiskorišćena.
 
Ako imas probaj, to je najlakse bar.
 
Rade ti mislim sve jeftinije Nvidia karte tipa GT630. E sad dal rade Oob ili mora nešto pride da se još doda treba proveriti, ali provereno rade a cenovno su u rangu od 6 do 8 iljki i plus GT630 imaš još i sa 2GB VRAMA...
 
Poslednja izmena:
Ja radio sinoć "upgrade" sa "planinskog" na Meveriks preko Unibista. Konfiguracija GA-Z77-DS3H, GT630 i SSD Kingston SV100S2. Sve prošlo glatko, jedino prilikom pokretanja sa USB morao sam da uključim "GraphicsEnabler=yes" i kasnije u Multibistu da uključim takođe tu opciju inače bez te opcije, monitor se ugasi a sistem se podigne i čujem zvuk da se startovao OS X (ovo na prethodnoj instalaciji nisam uključivao). Iz Multibista sam instalirao: DSDT free sistem, LAN Atheros i Realtek 887/888 Current. Još sam dodatno uključio opciju TRIM pošto je to navedeno kao opcija za SSD koji nisu Apple. Instalirani sistem je Mac Pro 3,1. GT630 i dalje vidi sa 512MB umesto 1GB (tako bilo i pre). "Sleep" radi ali pre je trebalo maksimum oko 10 sekundi da se ugasi računar a sada bez 25 sekundi nije. Ne znam da li tako treba sa Meveriksom.

E sada, ono što sam primetio je to, da dok radim kopiranje fajlova, sistem se uspori, gde god kliknem, bilo da otvorim prozor, ili neku aplikaciju sve se to vuče. Kada ne kopiram sve radi normalno brzo.

Pitanja:
- da nisam sa uključenom TRIM opcijom nešto pokvario i da mi ne usporava (mada ne bi trebalo) jer se ne sećam da sam to instalirao na prethodnoj verziji?
- na prethodnoj verziji podešen sistem je bio iMac 12,1 i sve je radilo kako treba. Da li i dalje 3,1 stoji kao najbolji izbor i zašto? Tu mi nešto nije jasno da nove i brze mašine deklarišemo kao stariji HW.
 
Podigao sam 10.9 na G620 i H61 ploči.
Ali, 8500gt nikako ne radi. Ne mogu čak ni rezoluciju da namestim. Probao sam i sa NVenabler-om, i sa GraphicsEnabler=No i Yes, uvek isto. Što se tiče rezolucije, iako stoji 1920x1080 on je namešta na 1280x1024. Kad uklonim tu liniju iz org.chameleon.Boot.plist - a, on je vraća na 1024x768. O QE i ne razmišljam.
Ima li pomoći?
 
Ako ti je frka sa lovom, pogledaj na oglasima neku od slabijih grafika koje 100% rade i spasi sebe glavobolje.
 
Pa i ne bacaju mi se pare iskreno receno barem ne za sad! Jer ova integrisana grafika radi odličan posao u htpc-u, 1080p filmovi preko xbmc-a idu bez problema. Naravno, pričam o w7 i mintu. Zato mi je dovoljna bilo koja najslabija pasivna koja radi grafičku akceleraciju pod mac-om.
 
Instalirao sam na mašinu iz potpisa iATKOS ML2 (na poseban hard od 80 gb) jedino što sam uspeo ako dodam prilikom boot-a -v-x-f-F-s da dođem do terminala idalje ne mogu ništa. Pitanje je jel postoji mogućnost da se išta uradi iz Win7 ili iz terminala ?
 
Teško... U principu moguće je uraditi određene intervencije ali samo u slučajevima kada znaš tačno šta treba da napraviš.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno