Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Imam onaj Cooler Master devastator komplet i ne radi mi pozadinsko osvetljenje na Mavericksu, isto tako ne radi i numlock, ostali tasteri rade ok. Na Windowsu sve normalno radi. Trazio sam neko resenje ali uglavnom me upucuje na tastature za laptopove
 
4. Copy the latest HP Probook Installer to the flash drive. You will need it later.

Sada posle instalacije imam na flesu samo jednu ikonicu Install OS X Mavericks.

Da li Probook Installer da samo prebacim prevlacenjem pored ikonice Mavericksa?

I sta da radim sa Mini-SSDT-DualLink.aml, gde njega da ubacim (isto prevlacenjem u folder flesa ili)?
 
Pripremio sam Instalacioni USB.

Sredio sve u biosu kako piše u tonymacx86.com (Guide to Installing Mavericks on HP Probook).

Preko F9 podesim da se podigne sa fleša, pojave se ona tri kruga (mislim da na prvom piše Installer, na drugom System reserved i na trećem Windows), izaberem prvi, pojavi se Apple logo (jabuka), ispod toga kružić se vrti nekih minut-dva tada nestaje sve sa ekrana i tako stoji i ništa se više ne dešava.

Ima li rešenja?

Da javim da sam probao i sa raznoraznim podešavanjima BIOS-a, od defaulta, do podešavanja sa gore pomenutog sajta (isključivanje diskretne grafike, isključivanje virtualizacije, gašenja Wake on USB...).

Kada se pojave ona tri kruga pre jabuke gde mogu da kuckam ono IGPEnabler=NO...
 
Poslednja izmena:
Kada ukucam -x nšta se ne dešava (kuckam IPGEnabled... ali se ne vidi (a bitno mi je da se vidi zbog apostrofa pošto imam latiničnu tastaturu)).

Kada ukucam -v postvaviću kasnije slike šta se dešava, gde zapinje...

img0700-copy.jpg


Posle toga se pojavljuje taman ekran i tako stoji...
 
Poslednja izmena:
Stigao sam do ovde :)

img0703-copy.jpg


(kuckao sam 'IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660004')
 
Poslednja izmena:
Javljam se sa Ubuntu-a (Live verzija).

Odradio sam prvi deo instalacije, restartovao (non-stop drzao ukljucen fles), selektovao Mavericks posle boot-a, ponovo ukuckao 'IGPEnabler=Yes IGPlatformID=01660004', pojavila se jabuka, kruzic, sve OK, pojavio se posle toga sivi ekran sa kursorom misa i tako stajao neka dva sata, ne svetli lampica HDD-a, nista se ne desava, ne reaguje na mis, tastaturu, ne pojavljuje se pocetni ekran.

Postoji li resenje ili da se jednostavno za svagda okanem Hekintosa?

Mnogo puta ranije sam pokusavao da instaliram razlicite verzije na proslom desktopu ali bez uspeha.

Smorio sam se, kada god pokusam da nabacim Mac na PC uvek neki problem.

Evo sada uputstvo bas za moj model i sve ide glatko do samoga kraja i ne pojavi se Mavericks pocetni ekran.

Ako neko ima bilo kakvo resenje neka javi.

Unapred hvala i pozdrav!!!
 
Jesi li stavio na default vrednosti u biosu i iskljucio bluetooth?
 
Evo upravo se javljam sa Mavericksa :)

Sve sam redom iscackao, ni sam ne znam sta nisam kuckao i sada kada bi trebalo da ponovo instaliram ne bih umeo :)

Probook Installer me je unistio :)

Slabo je osvetljenje ekrana prema Windows-u (bole me oci), u podesavanjima nisam uspeo da pojacam posto je brightness na maximumu. Ako ima neko predlog sta da radim da pojacam osvetljenje?

Hvala boki99 na dosadasnjoj pomoci!



img0704.jpg
 
Nemoguce da ti brightness ne radi. Vidi to kod tony macs ima neki kext sigurno. Meni radi sve sa fn shorcutima.
 
Radi, ali ne može da se dobije ona jačina osvetljenja kao kod Windwosa, Linuxa (Ubuntu).

Na primer na drugim operativnim sistemima je osvetljenje od 0-100, dok je ovde na primer od 0-80.
 
Idi u display color calibrate. Native gamma slider.
 
Išao sam i u to i nije pomoglo (probao sam različite varijante), nego sada gledam iako piše da je instalirana HD 4000 grafika izgleda da niije.

Kod Windows-a, Linux-a me nisu bolele oči, kod Mac-a da.

Primetio sam da slika treperi na sivoj ili beloj površini (kao kada na Windows-u uključiš da je monitor na 40 umesto na 60 i više herca).
 
Ahaaa, to je. Ima caka da se to ukljuci. Potrazi malo naisao sam na to negde po forumima. Jel isti kad ti je na punjaču ili na bateriji?
 
Jel zna neko kako da nateram Scroll lock da mi proradi? Neophodan mi je zbog svetla na tastaturi
 
Imam problem sa Mobility Radeon 5870, secka mi youtube. Ima li neko resenje za ovo?
 
Jel postoji nesto da se nareze Mac OS na CD instalacija sa Windows-a ?
 
Što je problem da prebaciš na fleš od 8 giga instalaciju?
 
Što je problem da prebaciš na fleš od 8 giga instalaciju?

Nije problem, samo sam skroz neupucen kad je MAC OS u pitanju.. Hocu da ga probam i stavim na HP Probook 4530s.. E sad ja stvarno nikad nisam bio zainteresovan za njihove proizvode, ne zbog toga sto sad nesto tu volim ili ne, nego mi nisu trebali i nisam se interesovao nikad.. A sad hocu da probam i sve mi je nepoznato.. Nalazim na nekoliko razlicitih tutorijala i cini mi se da mi sve biva manje i manje jasno.. :)
 
Ja sam instalirao na ProBook i laganica je....

1. skini vmware (možeš i trial verziju)
2. skini OS X Mavericks 10.9 Retail VMware Image (download torrent)

kada to odradiš javi se za dalje...
 
Kad već pominete torrente ima da se skine vec napravljen usb flash image samo ga sjuriš na 8gb flešku ili više i instaliraš....
 
@ProMaster

Evo, kada nađeš ovo što kaže boki99 onda nećeš morati da praviš instalacioni fleš preko vmware-a, tako da ti moj post #140 više ne treba...
 
Znači može preko VM-a sa app store-a da se skine maverics i da se napravi bootabilni usb?
 
Poslednja izmena:
Moze da se kupi pa skine...
 
Znaci ja bez pristupa app storu preko VM ili nekog maca ne mogu da uuradim nista... ??
 
Znaci ja bez pristupa app storu preko VM ili nekog maca ne mogu da uuradim nista... ??

Ja nemam Mac a instalirao sam Hackintosh. Moraš samo da pratiš uputstva sa tonymac foruma.

Probaj da nađeš ovo što je boki99 napisao i u tom slučaju ti neće trebati VM, app store i kreiranje besplatnog naloga da bi napravio instalacioni usb.
 
Stavio ML na VirtualBox, skinuo Maverics sa appstore-a.
Sad treba da napravim instalacioni usb, ali VB nece da mi prepozna USB stick.
Kako ovo da sredim?
 
Nazad
Vrh Dno