Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

pravo da ti kažem nisam pogledao svih 5 delova ,ali mladić indijskog porekla kaže da sve radi .
 
Sad sam ja pogledao. Uf, svrbi me da probam ovo na APU. :D
 
instalirao sam Hackintosh, Mavericks poslednja verzija, sa mulibistom instalirao drajvere za zvucnu ali ne znam sta da radim za graficku, nemam opciju da menjam rezoluciju...
graficka: AMD Radeon HD 6700 Series

ima li ko resenje za drajvere?

thanks
 
Pogledaj post #25
 
Izvinite zbog pitanja, nadam se da necu nikog iznervirati. Sta mislite da li bi mogao da instaliram Maverick na moju konfiguraciju iz potpisa i HD7850? Ako neko moze da odgovori, vec duze vreme nisam u toku , poslednji put sam koristio Leopard ali posle updatea na Snow vise nisam mogao da menjam rezoluciju (HD3850) a bilo je sve manje i manje programa za Leopard pa sam se vratio na Windows.
 
Poslednja izmena:
Hvala.

Bacio sam se na citanje i koliko vidim ima dosta laksih tutorijala nego sto je to bio slucaj poslednji put kad sam pokusavao nesto slicno, ali takodje ti isti tutorijali zahtevaju da vec imam OSX pa iz njega da napravim butabilni fles. Da li ima neki nacin da iz windowsa napravim bootabilni fles OSX? Za sad skidam iAtkos ML2.
 
Instaliras atkos u virtuelnu masinu i u njoj napravis butabilni mavericks. E sad, problem je sto meni nije hteo da napravi butabilni usb dok nisam kupio ML za 19.99$, sve sam probao i svaki put je fejlovao. Kupio ML i iz prve uspelo. Pozitivno je sto sam sad apdejtovao flesku sa mavericksom jer sam ga dobio free.
 
Koja grafička tačno?
 
Moze neka pomoc, da li moze Hackintosh na ovaj racunar u potpisu, i jel ima neko upustvo kako ga instalirati da bude Dual-Boot sa windowsom
 
Macintosh = Intel procesori! AMD, možda ali niko od nas ne zna jer nemamo AMD.
 
Poslednja izmena:
Valjda ovo treba da se tutne, gde i kako, ne znam. :D
 
Ja nikako ne uspevam da podignem Mavericks-a na komp iz profila! Instalirao sam 10.6.8, sa UniBeast-om napravio bootabilnu flesku, ali nikako ne stižem do installera! Sa kojim god boot flag-om da sam probao, uvek isto. Krene Apple logo, i zasivi se ekran, pojavi se kurzor i tako stoji. Kurzor se pomera, ali nema installera.
 
Zanimljivu ploču imaš… Pa to bi trebalo da radi. Problem je ili u podešavanjima u BIOS-u ili sam BIOS, pati od tzv. CPUS anomalije, poput Foxconn P35 serije. Probaj da butuješ sa CPUS=1 -v flag-om. Ako tako bude radilo onda znači da je problem u kodu, i onda ćeš morati da odradiš DSDT sa svim prepravkama da bi ti sve radilo propisno. Imaš ovde u delu DSDT kako da…? sve zakrpe za LGA775 socket.
 
Vlado, pre tačno tri godine si mi upravo ti najviše pomogao da na ovom sistemu podignem 10.6.3, napravim dsdt za ovu ploču, i sve je radilo odlično. Problem je što Mac posle toga nisam ni koristio, taj hdd sam formatirao, a dsdt se izgubio... :-(
Ali... Mavericks baš neće da sluša! Zbog njega sam podigao ponovo 10.6.8 da bih napravio butabilnu flesku, i nisam se nešto trudio da ga podešavam, hoću da je sredim za 10.9.
 
Zar ima već toliko, eh! Inače i ja sam imao peh sa kompletnom arhivom DSDT-a koju sam bio sakupio u međuvremenu pomažući ovde na forumu. Otišlo sve u dim, pa sad to je što je. Ali koliko se sećam, a sećam se nekih detalja pošto imaš vrlo specifičnu ploču, bez DSDT-a neće to ići. Baci se na izradu DSDT-a koliko odmah… Sad to barem nije toliko teško, ima i tutorijala koje sam napravio u međuvremenu a i novih alatki sa kojima je još lakše to sve napraviti jer su u velikoj meri automatizovane. Premda opet, za LGA775 je uvek bilo poprilično posla na tom planu tako da to nećeš izbeći sigurno...
 
Ni CPUS=1 -v ne pomaže. Ova poruka mi izlazi. Ovo konkretno sam sad probao na htpc-u gde je G620 i H61 ploča, ali isti problem imam i sa P35 pločom.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1383610322813.jpg
    uploadfromtaptalk1383610322813.jpg
    172.3 KB · Pregleda: 144
Still waiting on root device je poruka kola se obično dešava u dve situacije. Prva se odnosi na situaciju kada OSX nije u stanju da prepozna grafičku kartu, druga kada SATA kontroleri nisu podešeni na AHCI…
 
Sata jeste podešen na AHCI, a grafička je 4870 koja pod SL radi.
 
Ja nikako ne uspevam da podignem Mavericks-a na komp iz profila! Instalirao sam 10.6.8, sa UniBeast-om napravio bootabilnu flesku, ali nikako ne stižem do installera! Sa kojim god boot flag-om da sam probao, uvek isto. Krene Apple logo, i zasivi se ekran, pojavi se kurzor i tako stoji. Kurzor se pomera, ali nema installera.

E daso pa ja imam dsdt za tu plojku. Vlada mi je odradio i fercera za sve pare. Evo ti pa probaj! :D
 

Prilozi

  • P35-T2RL-HPET.zip
    7.7 KB · Pregleda: 62
HVALA!!!
Ali...ja imam problem da podignem 10.9 !!! Sa SL sam izašao lako na kraj!
 
Ja nikako ne uspevam da podignem Mavericks-a na komp iz profila! Instalirao sam 10.6.8, sa UniBeast-om napravio bootabilnu flesku, ali nikako ne stižem do installera! Sa kojim god boot flag-om da sam probao, uvek isto. Krene Apple logo, i zasivi se ekran, pojavi se kurzor i tako stoji. Kurzor se pomera, ali nema installera.

Aj da ponovim - podigao si ga, skuvaj kaficu, zapali cigaru i sačekaj ga malo. Svi na tom mestu čekamo, neko manje neko više.
 
HVALA!!!
Ali...ja imam problem da podignem 10.9 !!! Sa SL sam izašao lako na kraj!

Vidi ovako daso. Ja sam pre ove grafe imao u neko doba 4850. Elem, sve je to fereralo s tim sto sam ja koristio onaj MyHack sistem, jer nisam mogao da napravim preko Unibeasta instalacioni flash...Probaj MyHack pa da vidimo sta i kako dalje...:D
 
Zorane probaj da butuješ sa ovim DSDT-om, ali postavi u Extra/Extensions folder pored FakeSMC.kexta i ovaj LegacyAppleAHCIPort.kext, a za grafičku ukucaj GraphicsEnabler=yes -v. Ako opet dobiješ still waiting on root it'd, onda probaj da postaviš GraphicsEnabler=no -v -x. Čisto probaj obe ove varijante uz ovaj moj kext da bi smo otpisali grafiku i SATA kontrolere kao problem.
 

Prilozi

  • LegacyAppleAHCIPort.kext.zip
    2.2 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Instalirao sam Mavericks, uspesno se bootuje, rezolucija je mala al to je najmanji problem, to se lako resi. Veliki problem mi je kext za Realtek 8110 LAN karticu. Od kad je instaliran konekcija drzi 1 min, eventualno 2 ako imam srece, i onda samo nestane. Ali fazon je u tome sto svetla na modemu sva svetle zeleno a interneta nema i jedini lek je da restartujem modem i onda se proces ponavlja. Takodje tad se ne moze na net ni preko wifi (tel, tablet). Dok nema tog kext konekcija normalno radi ali MAC ne vidi LAN karticu. Probao sam jos jedan kext sto sam nasao na netu ali sa tim takodje ne vidi karticu.
Na Win7 konekcija normalno radi i opet kazem radi i na MAC dok nemam taj kext.
Da li neko ima neko resenje, bezuspesno se patim se sa ovim ceo dan.
 
Zorane probaj da butuješ sa ovim DSDT-om, ali postavi u Extra/Extensions folder pored FakeSMC.kexta i ovaj LegacyAppleAHCIPort.kext, a za grafičku ukucaj GraphicsEnabler=yes -v. Ako opet dobiješ still waiting on root it'd, onda probaj da postaviš GraphicsEnabler=no -v -x. Čisto probaj obe ove varijante uz ovaj moj kext da bi smo otpisali grafiku i SATA kontrolere kao problem.
Cekaj,hajdemo ispocetka.
Podigao sam 10.6 SL,odradio Combo update na 10.6.8,multibeast,sve je proslo ok,sistem se bootuje.Ubacio flesku,particionisao je sa disk utility-em,napravio particiju da bih odatle pokrenuo 10.9 instalaciju ,znaci pratio sam svaki korak sa tonymac-a za instalaciju 10.9 sa usb-a! Kopirao sam instalaciju u Aplications,pokrenuo Unibeast,izabrao 10.9 i on je odradio pravljenje fleske .
Stavio sam usb kao primarni hdd,naravno sata na ahci, HPET na 64-btini,sva podesavanja na optimized.
Krene ucitavanje,bootloader,izaberem usb,pojavi se apple logo i tu zakoci.Probao sam raznim boot flagovima da resim problem i uglavno izlazi ono Still waiting for root device.
E sad,tvoje uputstvo se poklapa sa OVIM , ali...Ja ne mogu da vidim da na usb-u postoje ti folderi! tj ne vidim pod mac-om,ali pod linuxom da! Ali,pod linuxom ne mogu da kopiram kextove jer nemam prava (ownership).
Kako da odradim to? EDIT : Snasao sam se kako da vidim hiden files. Odradio sam .Sad cu da probam.

I jos nesto,kada izadje ona poruka Still waiting for root device,i kad on u principu blokira tako,kad ga restartujem i opet udjem u bios,sva podesavanja su vracena na fabricke postavke! Ponovo moram sata na ahci, i sve ostalo! Zasto?
 
Poslednja izmena:
Baterija na ploči?
 
Nazad
Vrh Dno