Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
S obzirom da polako počinje era pametnih satova valjalo bi imati jednu ozbiljniju temu za dotične.

U poslednje vreme veće kompanije su predstavile svoje proizvode za ovo trziste, pa bih odradio rekapitulaciju njih u prvom postu.


Samsung:

Galaxy Gear

http://www.youtube.com/watch?v=-Fo5x7ZIPCM

Imao sam previše vremena da se igram sa ovim proizvodom, iako nisam mnogo očekivao od ovog koncepta prijatno sam se iznenadio.

Cpu: Exinos single-core 800 Mhz
RAM: 512mb
ROM: 4GB

Gear spada pod dodatnu opremu i nikako se ne može nazvati samostalnim uređajem. U ovom trenutku postoji podrška samo za Note III, ali uskoro će biti omogućen rad i na starijim samsungovim flagship modelima (s3, s4, nII).
Sat zavisi previše od telefona i to je ono što se meni lično ne dopada. Konekcija se ostvaruje preko samsungovog softvera i BT 4.0 tehnologije. Operativni domet bi trebao da bude oko 30-40m, u zavisnosti od fizičkih prepreka.
Na telefonu se instalira Gear Manager app preko koga se obavljaju glavna podešavanja sata. U suštini, bez telefona sluzi kao kamera i običan sat. I ima jedan dan autonomije.


Sony:

Smart Watch 2

http://www.youtube.com/watch?v=DiPzA9xZyEw

Za razliku od SGear nema kameru ali je zato vodootporan i ima duže trajanje baterije.

Qualcomm:

Toq

http://www.youtube.com/watch?v=G2tnjzuadNk

Nije ograničen na brend telefona sa kojim može da se koristi. Zvezda večeri je Mirasol ekran koga karakteriše mala potrošnja što bi satu omogućilo oko 5 dana korišćenja. Nažalost, sat se neće naći u prodaji jer Qualcomm ne planira da izlazi na ovo tržište i ovo je bila samo prezentacija tehnologije.

Vapirius:

AX2

Po meni najnapredniji uređaj ovog tipa.

http://www.youtube.com/watch?v=4zbpTkwoYeg

Napravili su ga komšije Italijani i njegova glavna prednost je ta što ima slot za sim i ujedno služi kao telefon. Ovo je nešto za šta bih dao 300e i možda jedini opravdava svoju cenu.


02d6079fde5078343b85731875939ede.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
MIsliš da Pebble nije za ovu temu?
 
zasto ne bi bio? prevideo sam ga...
 
Vec vidim zombi publiku na koncertima sirom sveta kako, umesto da uzivaju u muzici i atmosferi, snimaju tabletima i pametnim satovima i taguju se na drustvenim mrezama :d :lupko:
 
Sviđa mi se ovaj Qualcommov, ali autonomija Pebble-a mi je privlačnija.
Gear mi je overkill, a AX2 mislim da je već preterivanje. Full android na tako malom ekranu i sa 400mAh baterijom...
Cookoo je ružan :)
 
Cookoo ne vidim kako bi se uklopio u ovaj tip uredjaja, jednostavno ima na sebi samo par shortcutova za par telefona?
Zamenio bih svoj telefon satom sa SIMom bilo kada :D naravno, pricam o osnovnim funkcijama - pozivi, kamera. Surf i sl ce uvek biti prednost telefona
 
Dosta sam zainteresovan za ovakve uređaje, ali još nisam video ništa što bi me zainteresovalo da ih kupim.
ili imaju previše funkcija (po meni nepotrebnih i baterija je slaba - telefon, kamera itd.) ili one funkcije koje ima nisu još dovoljno razvijene/sprovedene.
Najpribližnije nešto onome što želim je pebble, ali on je previše ružan, odnosno taj smart watch bi ipak trebalo da bude deo "nakita".
GG izgleda lepo dok ne vidim onaj čir od kamere, a sony mi je sav jadan, bukvalno su skupili telefon.
Čekamo apple i moooožda microsoft. U bliskoj budućnosti ne očekujem sat od google, već više da će da probaju da smanje cenu glass-a.

One motoroline eksperimente od prošle godine ni ne računam.
 
Poslednja izmena:
Mene iskreno isto zanima ovaj neki uredjaj, ali mi treba samo za sat (naravno), kalkulator i weather (mozda). Ali previse su skupi msm 150 eura za tako nesto. Inace ima li kod nas ove neke stvarcice ili samo se na netu narucuju ?
 
Prvi Sony-ev sam viđao kod nas, osim toga ne verujem. Jako je malo tržište za tako nešto kod nas da bi se neko bavio uvozom.
 
Po meni je Sony smartwatch II prava mera. Lično mi je i najlepši od svih. Otvorenost ka developerima ima smisla u pogledu funkcionalnosti, tako da verujem da je i sa te strane zaokružen proizvod.
Sve u svemu dok se veliku igrači smisle da svoje proizvode prezentuju pa puste u prodaju, pa ispravljaju greške u firmware-ima kinezi u najveće izbacuju šlepere satova koji će im svakako ili ubiti profit ili dignuti cene.

Kod nas je moguće kupiti (sa garancijom) Burg smartwatch.
 
svidja mi se burg 16 ali gde da ga narucim ? Svidja mi se i Sony Smartwatch 2 ali jer i on ima ovde da se kupi i kakva je cena ?
 
Cene Sony Smartwatch II su objavljene na globalnom nivou: sa silikonskom brazletnom 179€ sa metalnom brazletnom 199€. Koliko će oni koštati kod nas i kada će se pojaviti...?!?
 
Ako se i pojave, biće to vrlo malo komada.
I biće veoma skupi.
 
U istom kampu sam kao Tetsuo.
Ono sto je dobra stvar je sto ce pametni satovi biti sve bolji i bolji iz godine u godinu i da kompanije tek sada krecu sa pametnim satovima.
Nisam ocaran Galaxy Gearom ni Sony Smartwatchom. Pebble nije vredan pomena.
Nadam se da ce se vec sledece godine pojaviti pametni satovi sa karakteristikama GPS satova sa preciznim merenjem broja koraka, lokacije, broja utrosenih kalorija za rekreativne dzogere.
I da mogu da povezem sat bezicno preko kompa ili tableta preko nekog programa da pratim progres.
Takodje da mogu da se obavljaju pozivi i zabodu 3.5" slusalice za muziku. Hteo bi vecu rezlouciju ekrana.
Kamera nije potrebna al ne smeta.
Jednostavno zeleo bih da se Nike Sportwatch ili Garmin satovi sa GPS-om stope sa Galaxy Gear II sa poboljsanim ekranom i eto mene.
 
Poslednja izmena:
Sony SmartWatch 2 stize sledeceg meseca u Comtrade. Cena kao i vani, ~150e. Tako mi danas receno u njihovom call centru.
 
Ja sam počeo da jurim ljude da mi nabave pebble. Ne bih da ga naručujem u Srbiju, iako je besplatna poštarina.
 
Uh, ovaj Google Gem izgleda predobro ako je istinit.
 
Плашим се да је ово само идеја, 3D рендер, било би одлично да буде овакав и готов уређај.
 
Pa ni jedan ne vredi toliko, jer osim h/w, ništa nemaju. S/w je užas.
 
On ne vredi ni 50 eura a kamoli 150. Da se razumemo ni Gear ne vredi 300.

Zašto tako misliš? Gear jeste malo precenjen ali s obzirom da Pebble sa e-ink ekranom, bez poziva, wi-fia, kamere i svega ostalog košta 150, Gear sa OLED touch ekranom ne može da košta ispod 200-250, po meni. SmartWatch 2 je takođe dobar samo što nema baš toliko aktivnu zajednicu, inače bi bio na nivou Pebble-a.
 
Zašto tako misliš? Gear jeste malo precenjen ali s obzirom da Pebble sa e-ink ekranom, bez poziva, wi-fia, kamere i svega ostalog košta 150, Gear sa OLED touch ekranom ne može da košta ispod 200-250, po meni. SmartWatch 2 je takođe dobar samo što nema baš toliko aktivnu zajednicu, inače bi bio na nivou Pebble-a.

Sa svime sto si napisao se slazem. Gear treba da kosta 150-200. Smartwatch 2 je po svemu losiji od Gear-a al ima prednost sto moze da se upari sa svim android telefonima. Ali po svemu sto sam video deluje kao losa kopija Gear-a.
Ja se nadam da u ovo doba naredne godine apple i google (mozda vec krajem oktobra) izbace satove koji ce biti mnogo napredniji od ovogodisnjih koji predstavljaju pocetak trke.
Pebble ima e ink ekran koji traje 4 dana. Sve drugo je losije od navedenih al su ipak bili prvi.
 
Poslednja izmena:
Gear bi koštao 200 kad ga ne bi pravio Samsung, koji je brend za Android kao što je iPhone za Apple. Šta imaš protiv Pebble-a, ako mogu da pitam?
 
Gear bi koštao 200 kad ga ne bi pravio Samsung, koji je brend za Android kao što je iPhone za Apple. Šta imaš protiv Pebble-a, ako mogu da pitam?

Cinjenicu da nema kolor ekran/mali ekran od 1.26", mali broj aplikacija, dizajn koji deluje jeftino...........uz cenu od 150$ koja je loodilo
Nebitno je sta ja mislim ako se nekom svidja treba da ga uzme, ovo je moje misljenje i ja ne bi dao pare za njega.
 
Poslednja izmena:
Kolor ekran i uopšte displej je meni sa druge strane prednost jer mu ovako baterija traje po dve nedelje umesto 1 dan. Dizajn i kvalitet izrade se slažem da je kanta, jeftina plastika i kaiš koji deluje kao da košta 200din.
 
Ali po svemu sto sam video deluje kao losa kopija Gear-a.

Kako moze da bude kopija Geara, kad je predstavljen 3 i po meseca ranije od njega, dok je prva generacija bila prakticno pionir u ovoj oblasti? Sony je SmartWatch najavio prakticno isti dan kada je Pebble krenuo kao Kickstarter projekat
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno