Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ima negde uživo da se vidi GTR?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Video sam ga u Telenoru Usce o Delta, verujem da ima vecina vecih poslovnica.
Ja sam ga bas u Uscu gledao i jos nisam prelomio [emoji6]

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Stigao mi je Huawei GT. Otprilike, sve je kao sto sam i ocekivao. Dvoumio sam se izmedju GT i GTR i pobedilo je to sto je GT malo elegantniji i po poredjenjima na netu ima malo bolji (kontrastniji) ekran. Ekstra sam zadovoljan izgledom, slican stil volim i kod klasicnih satova. Ako treba nesto da izdvojim kao zamerku, mislim da je brithness prejak, tj trebalo bi da ima bar jos jedan, ako ne i dva stepena osvetljenja nanize(ovo samo na osnovu ponasanja pri vestackom svetlu, videcu kako je na jacem suncu) S druge strane, AOD (analogni) watchface je odlican, stvarno bi bilo steta da ga nisu ubacili. Sve u svemu, za manje od 100 evra (prosao sam bez carine), :smoke:
BTW, u vezi gasenja ekrana, ekran se gasi kad ga poklopim rukom na par sekundi, ali samo ako sam na glavnom watcface-u, to ne radi sa AOD ekrana.
 
Kupih ženi Samsung Active 2, onaj kao srebrno plavi. Prelijep je i jako dobro radi, baš je brz. E sad što mora svaku noć na punjač *mjau**mjau**mjau* :)
f3d6657058f566e5b4665766b7b37ef8.jpg


Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Kupih ženi Samsung Active 2, onaj kao srebrno plavi. Prelijep je i jako dobro radi, baš je brz. E sad što mora svaku noć na punjač *mjau**mjau**mjau* :)
f3d6657058f566e5b4665766b7b37ef8.jpg


Sent from my GM1913 using Tapatalk
Ja bas zato neću Samsung, verovatno joj uzimam GTR 42mm pink. Hteo GT2 42mm Silver ili Gold ali ga nema nigde, već mesec dana tražim, čak se i preko čeka da se pojavi...
Kakva su iskustva sa 42mm GTRom?


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pazi se sa njim on ima osetno manju bateriju.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pazi se sa njim on ima osetno manju bateriju.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
I sa takvom je i dalje je 12 dana u Smart režimu, nešto o čemu i Garmin sa bgt modelima teško može da dobaci, a kamoli Samsung...
Ali me interesuje ima li global Rom, i da li je neko uočio neke falinke, (sem GPSa koji me ne dotiče, pošto isti se neće ni paliti)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Stigao mi je Huawei GT. Otprilike, sve je kao sto sam i ocekivao. Dvoumio sam se izmedju GT i GTR i pobedilo je to sto je GT malo elegantniji i po poredjenjima na netu ima malo bolji (kontrastniji) ekran. Ekstra sam zadovoljan izgledom, slican stil volim i kod klasicnih satova. Ako treba nesto da izdvojim kao zamerku, mislim da je brithness prejak, tj trebalo bi da ima bar jos jedan, ako ne i dva stepena osvetljenja nanize(ovo samo na osnovu ponasanja pri vestackom svetlu, videcu kako je na jacem suncu) S druge strane, AOD (analogni) watchface je odlican, stvarno bi bilo steta da ga nisu ubacili. Sve u svemu, za manje od 100 evra (prosao sam bez carine), :smoke:
BTW, u vezi gasenja ekrana, ekran se gasi kad ga poklopim rukom na par sekundi, ali samo ako sam na glavnom watcface-u, to ne radi sa AOD ekrana.

Ako može na PM gde si ga naručio
 
Poslednja izmena:
Kako GT2 meri nadmorsku visinu? Kako to uopšte funkcioniše sa visinama?
Danas mi je na nivou mora pokazivao 9m. Vidim da je daily min 0, a max 69. A bio sam ne nekom vidikovcu čija je zvanična visina veća od 69m.

Pre neki dan mi je na reci, koja je ~ na nivou mora, pokazivao 1m, ruka u vazduhu, znači da je otprilike bio upravu.

Visina me interesuje pre svega na planini, ali eto ukazala se prilika da probam na nivou mora, nisam siguran koliko je ovo tačno merenje, pa reko' možda će na planini da slaže i 100 metara.
 
Visina se meri preko GPS-a, kao i g.širina i dužina.
I precizna je taman koliko i druge dve koordinate.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nema potrebe za PM, sa Aliexpress-a, narucen 11.11 sa kuponima izasao 106$.
Konkretno od https://www.aliexpress.com/item/4000155865115.html ali sad mu stoji da ne salje za Srbiju !?!
https://www.aliexpress.com/item/4000165398310.html evo ovde je trenutno cena 109$, salje za Srbiju.

Za ovakav sat, ekstra povoljno, GT2 je bukvalno 2.5 puta skuplji.
Jel inace oko 100 eura cijena?
Npr na ebayu je dosta jaca cijena.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cena je pala kad se pojavio GT2, a sad je dodatno niza (malo preko 100) dok ne rasprodaju to sto je ostalo, slicna prica kao sa svom tehnikom.
 
I sa takvom je i dalje je 12 dana u Smart režimu, nešto o čemu i Garmin sa bgt modelima teško može da dobaci, a kamoli Samsung...
Ali me interesuje ima li global Rom, i da li je neko uočio neke falinke, (sem GPSa koji me ne dotiče, pošto isti se neće ni paliti)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Da si živ i zdrav prebacuju oni preko toga odavno
 
Dvoumim se između Stratos 3 i Huawei GT 2 , šta uzeti . Prvo sam mislio Stratos jer imam Xiaomi mobilni ali sad nisam siguran da li je to pravi izbor . Šta mi predlažete

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Zavisi kakve su ti potrebe. Ja bih isao na GT2 ali to ne treba nista da ti znaci.

Tapatalk from Poco loco
 
Dvoumim se između Stratos 3 i Huawei GT 2 , šta uzeti . Prvo sam mislio Stratos jer imam Xiaomi mobilni ali sad nisam siguran da li je to pravi izbor . Šta mi predlažete

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Stratos je ogroman (predebeo).

Funkcionalno ne znam, nisam se igrao mnogo sa njim i tu ne mogu biti od koristi.

GT2....ja sam oduševljen, pre svega baterijom. Fitnes funkcije...šta znam, ne zanima me mnogo to, pa (opet) nisam merodavan. Notifikacije, pozivi - super.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Visina se meri preko GPS-a, kao i g.širina i dužina.
I precizna je taman koliko i druge dve koordinate.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Ako se meri preko GPS, valjda mu je potrebno više satelita za preciznu nadmorsku visinu, nego za koordinate?
Ako na otvorenom moru ne hvata fiks dobro, šta će tek da radi u urbanoj sredini?
 
Ako se meri preko GPS, valjda mu je potrebno više satelita za preciznu nadmorsku visinu, nego za koordinate?
Ako na otvorenom moru ne hvata fiks dobro, šta će tek da radi u urbanoj sredini?
Ma, naravno da ne meri preko GPSa, ima svoj Baro senzor, ljudi svašta pišu bez provere...
Pa, ako si barem jednom ušao u app na satu, video bi da odmah prikazuje podatke, ne treba fix itd, zamisli da mu je non stop uključen GPS, koliko bi mu trajala baterija?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kalibracija je obavezna i radi se preko GPS, a posle preko alti/barometra. Na mom GW je crkao senzor, tako da ne prati promenu visine/pritiska ali pokupi sa GPS-a podatke prilikom kalibracije.
 
@djurkash, učini mi se da si na mene mislio.
:d
Alti-barometar je senzor koji daje vrlo relativne rezultate, jer zavisi i od meteoroloških uslova (mogući uzrok i koleginih problema sa preciznošću)

SVI uređaji koje sam ikada imao nadmorsku visinu mere pomoću GPS-a.

Radi provere korisno je pročitati: LINK
 
Visina se meri preko GPS-a, kao i g.širina i dužina.
I precizna je taman koliko i druge dve koordinate.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Kolega je pitao kako GT2 meri visinu, ti napisa preko GPSa, ne vidim čemu prepirka, ali, izvini ako sam te na bilo koji način uvredio/povredio ili šta već...

Ako se meri preko GPS, valjda mu je potrebno više satelita za preciznu nadmorsku visinu, nego za koordinate?
Ako na otvorenom moru ne hvata fiks dobro, šta će tek da radi u urbanoj sredini?

Imaš više o tome kako rade barometarski senzori , odnosno u slučaju GT2 senzor pritiska vazduha (GT1 je imao barometarski senzor starije generacije) ovde
 
Poslednja izmena:
Nema prepirke, daleko bilo. Tvoj doprinos cenim na ovom forumu, čak su tvoji komentari i pomogli da odaberemo baš GT2.
Možda je nesporazum nastao zato što kadgod šetam napolju uključujem fitnes treking, koji opet uključuje GPS.
U normalnim okolnostima je apsolutno tačno da se koristi samo senzor vazdušnog pritiska.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nema prepirke, daleko bilo. Tvoj doprinos cenim na ovom forumu, čak su tvoji komentari i pomogli da odaberemo baš GT2.
Možda je nesporazum nastao zato što kadgod šetam napolju uključujem fitnes treking, koji opet uključuje GPS.
U normalnim okolnostima je apsolutno tačno da se koristi samo senzor vazdušnog pritiska.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
Ma naravno, nego, obično su satovi sa posebnim baro/alt senzorom bili skuplji od onih bez, pa je fino videti satove u 100-200 EUR opsegu da imaju isti...
Danas mi stiže nadam se, GTR 42mm za suprugu, pa javljam utiske...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li ima kakvih vesti hoće li u neko skorije vreme da se pojave neki novi watch faces za GT ili i dalje muk na tu temu?
 
Da li ima kakvih vesti hoće li u neko skorije vreme da se pojave neki novi watch faces za GT ili i dalje muk na tu temu?
Ako se nadaš Huaweiju, ne očekuj previše, ali zato uz malo muke imaš dosta dobar izbor custom made...Kačio sam link ka temi na XDA već...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Moja predpostavka je bila da koristi barometar za određivanje visine, ali nisam shvatio kako radi normalizaciju. Možda koristi temperaturu koju vuče sa interneta? Ne znam gde bi bio temperaturni senzor, a da daje ispravne podatke. Em se sat greje kao uređaja, em ga ja zagrevam. Jedino da temperaturu prikazuje sa merne stanici najbliže trenutnoj GPS lokaciji.

To nema smisla sa strane da je neophodan pristup internetu da bi prikazao podatke.

S druge strane, ima smisla za ova moja merenja, jer dok sam bio u centru grada (reka na nivou mora, sat pokazao 1m nadmorsku visinu), sigurno je bila preciznija temperatura nego kada sam pogledao nadmorsku visinu na ostrvu 30km od kopna i najmanje toliko od najbliže meteo stanice koja može da šalje temperaturu gde je omanuo 9m.

Gledam današnje.merenje pritiska od 1008 do 1012, a visina od 0 do 35m. U praksi je sat bio najbliže na oko 1 metar od nivoa mora, a najviše, nisam siguran, ali teško više od 15, maks 20 metara. Ne znam koliko se zaista menjala temperatura, ali se pad pritiska na grafikonu zaista poklapa sa navlačenjem nekih oblaka i pljuskovima.

Jel ima neka fora za kalibraciju? Mada nisam siguran kako bi to uopšte radilo.
 
Na GW ide preko GPS kalibracija.
 
Moja predpostavka je bila da koristi barometar za određivanje visine, ali nisam shvatio kako radi normalizaciju. Možda koristi temperaturu koju vuče sa interneta? Ne znam gde bi bio temperaturni senzor, a da daje ispravne podatke. Em se sat greje kao uređaja, em ga ja zagrevam. Jedino da temperaturu prikazuje sa merne stanici najbliže trenutnoj GPS lokaciji.

To nema smisla sa strane da je neophodan pristup internetu da bi prikazao podatke.

S druge strane, ima smisla za ova moja merenja, jer dok sam bio u centru grada (reka na nivou mora, sat pokazao 1m nadmorsku visinu), sigurno je bila preciznija temperatura nego kada sam pogledao nadmorsku visinu na ostrvu 30km od kopna i najmanje toliko od najbliže meteo stanice koja može da šalje temperaturu gde je omanuo 9m.

Gledam današnje.merenje pritiska od 1008 do 1012, a visina od 0 do 35m. U praksi je sat bio najbliže na oko 1 metar od nivoa mora, a najviše, nisam siguran, ali teško više od 15, maks 20 metara. Ne znam koliko se zaista menjala temperatura, ali se pad pritiska na grafikonu zaista poklapa sa navlačenjem nekih oblaka i pljuskovima.

Jel ima neka fora za kalibraciju? Mada nisam siguran kako bi to uopšte radilo.
Mislim da ne radi nikakvu normalizaciju vezano za lokaciju, ali možda algoritam koristi interno merenu temperaturu radi korekcije merenja. Inače ti senzori su u smislu apsolutne tačnosti veoma precizni, i noviji zaista i imaju mogućnost da mere temperaturu, mada se ta temperatura ne prikazuje, već barem Huawei koristi lokaciju i vuče podatke sa neta...
Ispod je daatsheet Bosch senzora koji je u Apple watch 2, apsolutna preciznost je +-1m


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
a2c43e87fab4861d15816249240a8f47.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno