Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako ti radi lokacija na myki? Kasni li aplikacija? Na alcatelu stalno kasni lociranje. Jel mozes da posaljes skrinšot od aplikacije da vidm kakva je?
 
Radi ok i pokazuje da li je na gsm ili gps, aj na pm pa cu ti slati sta treba na viber
 
Kada mi stigne viber poruka, na Galaxy Watch mi stigne obaveštenje ali ne mogu pročitati sadržaj poruke, da li postoji način i da čitam poruku? Inače kada mi stigne SMS sadržaj poruke mogu pročitati.
 
Kada mi stigne viber poruka, na Galaxy Watch mi stigne obaveštenje ali ne mogu pročitati sadržaj poruke, da li postoji način i da čitam poruku? Inače kada mi stigne SMS sadržaj poruke mogu pročitati.
Isti je slucaj i sa s3.
Mislim da ne postoji resenje

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja sam bio ubeđen da postoji neka aplikacija da to može premostiti, video sam da ljudi koriste neki Chat Hub za whatsup ali ne vidim ništa za viber
 
Ja sam bio ubeđen da postoji neka aplikacija da to može premostiti, video sam da ljudi koriste neki Chat Hub za whatsup ali ne vidim ništa za viber
Ako nesto nadjes javi.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Kada mi stigne viber poruka, na Galaxy Watch mi stigne obaveštenje ali ne mogu pročitati sadržaj poruke, da li postoji način i da čitam poruku? Inače kada mi stigne SMS sadržaj poruke mogu pročitati.
Meni prikazuje sadržaj
1de92b445b377b3b576c1ef2e352563a.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jel ima neka fora kako to da se podesi? Kod mene stigne obaveštenje i ime pošiljaoca a ispod opcije za odgovor i slanje ali nemam sadržaj poruke.
 
Ima,mora da ti bude ukljuceno show message prewiev u aplikaciji na telefonu
 
E hvala, uspeo sam. Za ovih par dana korišćenja Galaxy Watcha u potpunosti sam zadovoljan, oduševila me jedna opcija za koju i nisam znao da postoji a to je daljinsko povezivanje putem WiFi sa kojom mi stižu notifikacije čak i ako nisam povezan sa telefonom BT vezom. Dve stvari nisam uspeo da istražim a to je, Gde se vrši podešavanje Daily briefing koji mi svako jutro i veče vibrira dajući mi određene informacije, kako to da isključim tj. filtriram koje informacije želim primiti a koje ne?
Drugo pitanje se odnosi na glasovno pisanje poruka gde mi se reči prepoznaju kao slične sa engleskog jezika, da li postoji podrška na srpskom kao što imamo na androidu i kako da je podesim?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema podršku za srpski jezik za glasovne poruke, ali još istražujem :)

Ja imam problem sa GPS-om. Kad se diskonektujem s telefona, nema šanse da uhvati GPS signal, tj. standalone GPS ne radi. Pokušavam sa HereWeGo. Da li je problem u aplikaciji ili zaista ne radi GPS?
 
Drugo pitanje se odnosi na glasovno pisanje poruka gde mi se reči prepoznaju kao slične sa engleskog jezika, da li postoji podrška na srpskom kao što imamo na androidu i kako da je podesim?

Sad sam proverio, nema podršku ni za srpski ni za srodne jezike... Možeš da kreneš da diktiraš poruku, pa odeš u dodatne opcije (...) i tamo vidiš sve podržane jezike. Podržava srpski za text to speech, tj. može da čita tekst na srpskom (nisam probao kako radi, ali postoji u opcijama)
 
Probao sam to i videh da nema srpski tako da nam je ta funkcija za sada neupotrebljiva. Za dosadni Dnevni izveštaj ne znaš kako se podešava?
 
Koristim ga od sinoć, nisam još naišao na dnevne izveštaje :)

Kako se tebi ponaša standalone GPS? Koje aplikacije i kako koristiš?
 
Gps mi radi i bez telefona, na podešavanju lokacije mi stoji na opciji "koristi GPS", to sam proverio pomoću Nokia Here, tačka mi pozeleni što znači da se locirao dok mi je telefon ugašen, inače ne koristim ništa od aplikacija sem sistemskih koje su došle na Galaxy Watchu
 
Sad izašao napolje, radi GPS bez telefona :) Here nije sistemska aplikacija, mora da se instalira nezavisno od OS-a
 
Ja sam imao vožnju za vikend, prešao po telefonu 29.7km, s prema satu 28.72km.

Visinu mi je sat prikazao 851m, a telefon 929m.

Grafikon na S health nadmorsku visinu pokazao nesrazmerno, a išao i vraćao se istim putem.

Kad sam izbacio .gpx i učitao na Stravi sve je bilo ok.

Generalno s health je sr***e od aplikacije.

Ovaj problem sa računanjem koraka je verovatno povezan sa njom.
9fad47798c509a0134d7a9b691c4c705.jpg
907fab29a9e75e639b67ef08e7033e74.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Bez Samsung telefona na Galaxy Watchu ne rade aplikacije za SMS i email... Stižu notifikacije, može da se odgovori, ali aplikacija nema u meniju. Novi SMS može da se napiše tako što se otvore kontakti, pa se onda izabere slanje SMS-a, ali ne može da se vidi konverzacija. Postoji "polurešenje": instalira se neki watch face koji ima shortcut za message app i odatle može da se otvori aplikacija, ali mogu da se pregledaju samo poruke poslate sa sata i to ne sve, nisam još ukapirao sve detalje... Puna kompatibilost isključivo sa samsung SMS aplikaciijom.
 
Ima li još neko problem sa baterijom na s3 frontier u zadnjih 2-3 dana, Strašno curi baterija. Sa mojim redovnim korišćenjem, ne može ni pola dana da izdrži. Do preključe je bilo 1.5 dana. Nisam neki heavy user, zato me i čudi. Čitao sam na nekim stranim forumima da se to masovno dešava u zadnja 3 dana.
 
Meni je najveći problem kod Amazfit bip što posle mesec dana od kad ga napunim ne mogu da se setim gde sam ostavio punjač [emoji23]

Poslato sa F1 il nijedan by Xiaomi uz pomoć Tapatoka
 
Ima li još neko problem sa baterijom na s3 frontier u zadnjih 2-3 dana, Strašno curi baterija. Sa mojim redovnim korišćenjem, ne može ni pola dana da izdrži. Do preključe je bilo 1.5 dana. Nisam neki heavy user, zato me i čudi. Čitao sam na nekim stranim forumima da se to masovno dešava u zadnja 3 dana.
Pratim sve u vezi s3 i galaxy watch-a, jer planiram sebi uzeti. Svima se nakon update-a pogorsala baterija, tako da ces morati sacekati da se iz samsunga natjeraju da izbace apdejt :D.
 
Koliko generalno funkcija je "uskraćeno" ako se ne koristi samsung telefon? Pitam za samsung smartwatch?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kolega iz Zagreba koristi iPhone 6 sa Frontier-om i nema nikakvih problema sa dva različita proizvođača. E sad, ja imam Gear 2 i bez Samsung aparata ne mogu da ga povežem ni sa jednim drugim. Nadam se da to nije slučaj kod novijih satova. Razmišljam se za Frontier, jer preko firme u ZG mogu bez PDV-a da ga uzmem za 180 evrića.
 
Stigao update za Galaxy Watch

Sve što nije radilo pre update-a, ne radi ni posle update-a.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Smart Watch-a uglavnom postoje dve osnovne zamerke. Prva je što korake ne počinje brojati odmah nego tek nakon desetak metara i tada kumulativno računa sve korake i nastavlja ih brojati po jedan, po meni to ima smisla da bi se izbeglo brojanje lažnih koraka te iz tog razloga postoji razlika između koraka koje je izbrojao telefon koji sve broji i Watcha koji se odloženo uključuje u brojanje. Nekoliko puta sam proveravao i utvrdio da je Watch tačniji od telefona S8 koji uvek pokazuje više koraka u Samsung Health-u. Drugi problem koji se navodi je Heart rate kod automaskog uključivanja na svakih deset minuta. Moje iskustvo govori da je u stanju mirovanja HR uvek besprekorno radio ali u kretanju retko kada uspe izmeriti vrednosti. Praktično ne možete pratiti puls dok radite neku vežbu, trčite ili hodate. Ne znam šta je razlog tome, da li je softver ili hardver i da li će se kasnije ispraviti. Takođe nisam imao prethodnika S3 da bih napravio neko poređenje ali na Galaxy Watchu sve ostalo besprekorno radi.
 
Poslednja izmena:
Da, te dve stvari.

S tim što meni ovo s koracima ne odgovara i mislim da je ozbiljan zajeb sa tako napravljenim softverom.

A puls rešim tako što sat stavim dva tri cm iznad zgloba i tad meri u kontinuitetu. Ali to samo dok vozim bajs, ovako je ok.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
E vidiš meni to sa koracima nije problem jer mislim da bi u protivnom merio svako naše pomeranje ruke i računao ga kao korak. Primer, jutros kada sam se probudio telefon sam čačkao nekih pola sata nakon čega sam ustao iz kreveta, u trenutku ustajanja u Samsung Healthu telefon je pokazivao da sam već prešao nekoliko desetina koraka a sat je pokazivao tačno stanje, nula!
 
Samo ako ti je šetnja kontinuirana tad je ok, čim ima prekide ukrade dosta.

Ajde da ovakav softver daje rezultate, nego jok. Pre neki dan se razbudio, i objašnjavam rukom nešto ženi iz kreveta, on mi obračunao oko dvesta koraka.

Posle probao da mrdam ruku dok se ne krećem i broji kao lud, isto kao i ostali satovi.

Tako da to nisu rešili ovim novim nacinom brojanja koraka, samo su zeznuli da dodatno ne računa.

Neće oni to ni da isprave jer bi se onda sebi pos*ali u usta, ovo im je kao novotarija.

Izbaciće novi Galaxy watch sport za par meseci i tu će ispeglati.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno