Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadmorsku visinu dobija od barometra, nema veze sa lokacijom

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko sam razumeo, na osnovu lokacije se potraži barometarski pritisak na najbližem meteorološkom mestu poznate nadmorske visine.

Onda se to uporedi sa izmerenim na samom uređaju i sračuna njegova nadmorska visina
(pritisak beše opada 10-15hPa na svakih 100m visine, zavisi i od temperature vazduha).
 
Ima i druga kalkulacija: na osnovu lokacije se potraži na mapi sveta nadmorska visina na tom mestu, ali to podrazumeva da se nalaziš na tlu, ne na vrhu neke zgrade, u balonu, paraglajderu i slično. ;) I ne može da izmeri koliko spratova uz/niz stepenice je pređeno bez barometra.
 
Evo posle godinu i dva meseca druzenja sa Huawei GT, i usled cinjenice da na GT2 pro nisu reseni najbitniji nedostaci, od danas se druzim sa Samsung GW3 :)
Utiske i sve ostalo javljam korz neki dan, da malo legne sve i da se priviknem :)

Ono sto se u startu da primetiti je da je GW3 mnogo lepsi uzivo nego na slikama. Takodje, na slikama mi se crna verzija vise svidjala, ali uzivo mi se ipak vise dopao silver. Sve u svemu, prvi utisci su odlicni, ali me i dalje brine cinjenica da cu sada sat morati da punim svaki / svaki drugi dan.

IMG_20201026_114827.jpg
IMG_20201026_152711.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo posle godinu i dva meseca druzenja sa Huawei GT, i usled cinjenice da na GT2 pro nisu reseni najbitniji nedostaci, od danas se druzim sa Samsung GW3 :)
Utiske i sve ostalo javljam korz neki dan, da malo legne sve i da se priviknem :)

Ono sto se u startu da primetiti je da je GW3 mnogo lepsi uzivo nego na slikama. Takodje, na slikama mi se crna verzija vise svidjala, ali uzivo mi se ipak vise dopao silver. Sve u svemu, prvi utisci su odlicni, ali me i dalje brine cinjenica da cu sada sat morati da punim svaki / svaki drugi dan.

Pogledajte prilog 291562
Pogledajte prilog 291561
Nek te lepo sluzi, javljaj kakva je baterija [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
i dalje brine cinjenica da cu sada sat morati da punim svaki / svaki drugi dan.
Mene brine činjenica što smartphone ne može uvek da dobaci ceo dan a u njemu mi je identitet, kartice, parkiranje, navigacija, komunikacija.
A ni laptop ne može više od par sati ozbiljne primene bez štekera.
Jedino u sat sam siguran za taj dan, a bez njega bih i mogao... :trust:
 
Sa satom nema placanja jer kod nas nije podrzano Samsung Pay, a na Galaxy watch ne moze da se drugo instalira (gpay, paypall...)

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
 
Ja uzeh Samsung Active 2 stainless steel crni, zapravo ima blago plavi odsjaj, fantazija izgleda.
4aa9d8f1d397335a919f674b1405067e.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
I odmah malo sminke :)

IMG_20201026_190013.jpg
IMG_20201026_190518.jpg
IMG_20201026_190843.jpg
IMG_20201026_191031.jpg
IMG_20201026_191156.jpg
 
Ovaj plavi kožni je top. Đe si uzeo i ima li 20mm?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
@Argentto ako moze link za ovu koznu plavu bio bih jako zahvalan a vidim i ostali
 
I ova prva je top.

Poslano sa mog SM-T725 koristeći Tapatalk
 
Meni ta sto je dosla uz sat bas ruzna. Tacnije ti bijeli koncici. I za apple watch ima slicnih, ali su mi ruzne.
Ostale su top

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslao na PP svima koji su pitali za narukvice :)
 
Ako mozes i meni molim te.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
 
Link je obrisan, kao sto rekoh nije po pravilima foruma kaciti linkove ka oglasima.
Koga zanimaju narukvice nek me kontaktira na PP.


Sto se tice GW3, situacija je sledeca:

Sinoc napunjen i skinut sa punjaca oko 23 h. Stajao na stolu preko noci, do jutra baterija spala na 97%.

Jutros u 7 h stavljen na ruku sa sledecim podesavanjima:
AOD off
Auto brightness off
brightness je na 9 od 10
Ekran se pali sam kad podignem sat da pogledam u njega.
Sve sto je sat trazio prilikom aktiviranja i instaliranja aplikacija dozvolio sam, od lokacije pa na dalje.

Baterija je trenutno na 93% pa cemo videti do veceras kakva je situacija.
 
Poslednja izmena:
Bitno je da iskoristiš sve mogućnosti sata, makar ga punio češće (ako skidaš pre spavanja na postolje - nikakav problem).

Najveći posao je podesiti notifikacije, da stiže sve što treba a ne postane dosadan posle nekog vremena.
 
Na redditu potražite r/GalaxyWatchFace, svakodnevno ljudi koji prave watchface tu izbace svoje radove sa promo kodovima i bude većinom za dž ili sa velikim popustom, a mogu se pokupiti odlični radovi.

Ako može link za onu plavu i meni :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Baterija za sad 69%...

Ono sto sam primetio danas da kad sam izasao iz vrtica (telefon mi ostao u kolima) sat me je upozorio da je izgubio konekciju sto je ok, oko 30 metara ima od parkinga do vrtica, ali nije hteo da se sam ponovo konektuje.. Pustio sam ga 10ak min reko mozda mu treba malo vremena ali sam na kraju norao da udjem u aplikaciju i konektujem ga rucno.

Mozda nisam negde upalio opciju da se sam ponovo konektuje, mada mi to nema bas logike...
 
I evo novog problema u konekciji...

Aplikacija kaze da sat nije povezan, kada kliknem na connect samo vrti i nista se ne desava, a kada udjem u Bluetooth, urdno pise da je sat povezan i stizu nortifikacije.
Za jedan dan koriscenja dva puta problem sa konekcijom.
Mozda ima veze sto je Huawei telefon, ne znam ni sam.

Screenshot_20201027_215848_com.samsung.android.gearnplugin.jpg
Screenshot_20201027_215853_com.android.settings.jpg

EDIT: problem je u aplikaciji.. Resetovao i telefon i sat, connect iz aplikacije samo vrti u prazno i nece da poveze.. Kada udjem u Bluetooth i kliknem na sat povezu se za sekund.. Po aplikaciji i dalje nisu konektovani i ne mogu da se konektuju..

Sve u svemu prvo razocarenje, kao sto vec pisah, sa Huawei GT nikada ni jedan problem sa konekcijom za godinu i nesto dana koriscenja, ovde prvi dan vec problemi...

Screenshot_20201027_221428_com.samsung.android.gearnplugin.jpg

Uspeo tek nakon sto sam sve Galaxy servise pogasio na force stop i ponovo startovao..

Sto se tice baterije, na 55% je sto znaci da ce verovatno sutra izgurati do navece.. Aj da kazemo 2 dana.
Ali ovaj problem sa konekcijom me brine..
 
Poslednja izmena:
Ja ni jedan problem nisam imao sa konekcijom. Koristim sat nekih 10-ak dana. Doduše uparen je sa Samsung telefonom. Kada odem van dometa telefona izgubi konekciju ali čim dođe u domet odmah se konektuje.
Meni smeta što je merenje pulsa lošije od nekih drugih satova koje sam koristio a merenje kiseonika je prevara žešća. Da je do sata već bih bio u bolnici. Najčešće mi pokazuje zasićenost od oko 75%.
 
Mozda nisi stavio sat na dobro mesto prilikom merenja?
Ja sam danas 3x merio, dva puta pokazao 97% i jednom 99%...

Pa to je i meni palo na pamet sto napisah, mozda je problem na relaciji Huawei telefon - Samsung sat..
Isto tako ni ja nisam imao nikakvih problema u kombinaciji Huawei telefon - Huawei sat..

Ali ajde, tek jedan dan, jos je rano.. Videcemo u narednim danima kako ce se pokazati..
 
Da li je instaliran galaxy watch plugin?

Isto tako, pokušaj da odeš u podešavanja baterije na tvom telefonu, pronađi galaxy wearable aplikaciju i ako pokazuje plugin, za oba ugasi "manage automatically"

Mislim da je to u app launch na huawei telefonima, ne sećam se dobro.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pazario sam na kraju GT2 skoro pa nov, star mesec dana, jos 23 u garanciji, uzet u VIP-u. Ovo mi je prvi smart watch. Pa cu videti da li cu se snaci sta i kako. :)

Inace gde mogu da se nabave za njih neke kvalitetne narukvice i da linimate neku preporuku, razmiskjao sam o platnenoj i metalnoj narukvici da kupim.

I GPS kako se pali gasi na satu ili je direktno povezan sa lokacijom upaljenom na telefonu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Screenshot_20201027_233056_com.huawei.systemmanager.jpg

Da, bilo je na "manage automatically".. Ugasio sam to sad i za aplikaciju i za plugin pa cemo videti..

Hvala puno na savetu
 
Nema na čemu, valjda pomogne.

Znam da je bilo problema sa Huawei telefonima i Samsung satovima kada je u pitanju reconnect, ali ovo je nekada rešavalo situaciju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pazario sam na kraju GT2 skoro pa nov, star mesec dana, jos 23 u garanciji, uzet u VIP-u. Ovo mi je prvi smart watch. Pa cu videti da li cu se snaci sta i kako. :)

Inace gde mogu da se nabave za njih neke kvalitetne narukvice i da linimate neku preporuku, razmiskjao sam o platnenoj i metalnoj narukvici da kupim.

I GPS kako se pali gasi na satu ili je direktno povezan sa lokacijom upaljenom na telefonu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Imaš na kp ili na ali expresu.. Mada ne očekuj neki kvalitet, uglavnom se vidi razlika kad ih uporedis sa originalnom. Na žalost nisam primetio da bilo koji brend sata ima neki drugi izbor originalnih narukvica, da možeš da porucis i biraš koju hoćes. Barem je kod nas to nedostupno..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno