Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pregledao sam temu, nisam nasao odgovore na ovo sto cu da pitam.

Da li u Serbistanu postoji neki servis (zvanicni, nezvanicni, nebitno) koji moze da popravim Amazfit smartwatch?

Ima li neko iskustva za ovim Samsung Galaxy satom i koriscenjem pri plivanju, odnosno da li meri duzine kako treba?
Citam na reddit-u da je inicijalno bio katastrofa sto se toga tice, zanima me da li je to reseno nekim update-om?

hvala
 
Pošto se prodaje zvanično u Mi Store-u, mora da ima zadužen servis. Možeš ih pitati, možda su isti servisi kao i za Xiaomi telefone.
 
Pošto se prodaje zvanično u Mi Store-u, mora da ima zadužen servis. Možeš ih pitati, možda su isti servisi kao i za Xiaomi telefone.

Zaboravih da napisem prethodno. Pitao sam ih mejlom i nista nisu odgovorili. Izgleda da cu morati da pozovem.
 
Meni i dalje neće da ažurira samsung helth, da se i ja požalim, pa možda proradi:D
 
Budi uporan, meni je posle 20 pokušaja uspelo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
sa kojim buzetnim smartwatch mogu da "primim" :) sms i vajber notifikacije (i da mogu da ih procitam na satu). Imam par kineskih satova, ranije su lepo radili sinhronizaciju, ali sada kada nema bt notifier na Play Store-u, nema ni notifikacija. Mogu da se javim ali ne stize nista za viber.
Ovakva dva imam:
https://www.amazon.com/Bluetooth-Smartwatch-Camera-Android-Smartphones/dp/B01DZ7F6MG


Inace, hteo sam da uzmem Amazfit pace, zbog gps-a, ali gomila problema na googlu vezano za notifikacije, a to mi je primarno.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko gde bi mogao da promenim bateriju na Samsung Gear S3 pošto se puni do 80% i mnogo je oslabila posle 2 i po godine?
 
sa kojim buzetnim smartwatch mogu da "primim" :) sms i vajber notifikacije (i da mogu da ih procitam na satu). Imam par kineskih satova, ranije su lepo radili sinhronizaciju, ali sada kada nema bt notifier na Play Store-u, nema ni notifikacija. Mogu da se javim ali ne stize nista za viber.
Ovakva dva imam:
https://www.amazon.com/Bluetooth-Smartwatch-Camera-Android-Smartphones/dp/B01DZ7F6MG


Inace, hteo sam da uzmem Amazfit pace, zbog gps-a, ali gomila problema na googlu vezano za notifikacije, a to mi je primarno.

Uzmi ovaj koji sam i ja - ne samo da ima notifikacije, vec ima full android, i neke mogucnosti koje nemaju ni ove skuplje zverke

X300 odnosno ZeBlaze Thor 3G

BMHVSBA.jpg



Ne moras jaci Thor (kao sto je Thor Pro 4) jer imaju veci PPI i bezveze trose bateriju, za ruku je 320x320 vise nego dovoljno, i pritom nijedan nije tolike velicine dial-a: 1.56 inca je precnik, sto je optimalno za touch screen, mozes cak i tastaturu da bockas

E sad, zasto sam ga ja uzeo:

- 320x320 ekran, solidan touch, jedina zamerka slabiji kontrast na dnevnom svetlu
- 1.8Ghz MTK chipset, 1GB RAM memorije (vise nego top proizvodjaci)
- 16GB skladiste
- funkcionalni pedometer, heart rate, GPS lokacija, BT/WiFi konekcije, itd (ovo je bitno da se napomene jer dosta kineza ne radi lepo pola ovih opcija)
- 5.1 android, redovni update-ovi originalne firme (X300)
- 200+ dial widget-a za biranje (home screen)
- odlican sync sa telefonom
- mogucnost posebne SIM kartice, cak su i to stavili
- sve aplikacije za redovan android rade bez problema, imas opciju Squared screen, imas opciju Round screen
- 500 maph baterija - uz cackanje i koriscenje pedometer/heart rate monitor na intervale, puni se jednom u 2 dana
- spikerfon kao na redovnom telefonu, pustis muziku sa njega i svira i cuje se glasno
- ekstra lep dizajn, kaucuk kais, svima skrene paznju kad ga nosis, lepo stoji

za 8000 dinara, ja ne znam dal moze bolji smartwatch, a i za vece pare. Razmisljam da stavim poseban prepaid sim u njega, koliko je prakticno kao-telefon.
 
Da, ali Android 7.1. ne podržava bt konekciju, tako da zaboravite na voice call.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
nije 7.1 vec je 5.1 na Thor Pro 3G, i radi bluetooth call bez problema, odnosno, sat se ponasa kao BT headset, ako si u sync-u sa telefonom.
 
Znam, ali ko ne želi poslednji Android 7.1?

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Ja ga sad uzeo na ebayu. Dobio sam neki kupon 10%, reko, aj da vidim kako se ubacuje, i slucajno zavrsio kupovinu :)
Sat me na kraju izneo 63$. Sad jos da vidim sta kaze nasa carina :)
 
Kod nas na KP-u 14000 din. Uz to prodavac ima 3 negativne. Neka hvala, drugi put...

Sa S9 poslato
 
Gde je kupljen taj sat i po kojoj ceni?

Sa S9 poslato

Ti likovi sto traze 14 hiljada na KP, nece ga nikad prodati

Drugar moj kad je video sat, odusevio se, zvao prodavca sa KP koji je trazio 12 hiljada, ponudio mu 9 i prodavac odma pristao, jer ti preprodavci nisu skapirali da jos nije "smartwatch" toliko zaziveo da bi mogli da lapaju ljude toliku marzu.

Meni je moj stigao za 7 dana iz kine. U dinaraima placeno 8000 sa sve postarinom, nije carinjen, doneo mi postar kuci, jos sam platio sa debitnom dinarskom, i sa sve konverzijom me izaslo 8000 i kusur dinara


uzeo sam ga odavde, sad je cena jos niza, a u pitanju je Ali official account ZeBlaze firme

X300 je ista cena tako da je svejedno koji uzmes, prvi link je zvanicni account pa valja odatle naruciti
 
Pa nije kao da je telefon pa ti je potrebno sve to. Nista ti od Android-a tu ne vidis konkretno, sistem je podesen da izgleda kao wear-OS, iako je u osnovi Android. Sve je minimalizovano, i dosta ogoljeno, jer zaista nije potrebno imati sve klasicne opcije androida.

https://www.youtube.com/watch?v=BplBO3IZheE

idi na oko 3:40 da vidis kako izgleda sistem
Govorim zbog podrške, ne zbog opcija. Imam već Huawei Watch 2 Sport, ali saznanje da 7.1. ne podržava bt, samim tim i voice call mi je promenila razmišljanje, jer se u 50% slučajeva javljam na sat, fon ne diram.
btw, hteo sam da uzmem Zeblaze Thor 5.
Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako ne podrzava bt? Sto bi neko uskracivao standard star 20-30godina ? Verovatno se svi prebacuju na nfc, ali to nemaju svi telefoni, kao sto svi imaju bt.
 
Kako ne podrzava bt? Sto bi neko uskracivao standard star 20-30godina ? Verovatno se svi prebacuju na nfc, ali to nemaju svi telefoni, kao sto svi imaju bt.
Koliko sam na brzinu pregledao jednu recenziju, voice call over bt nije podržan. Znači, jedino karticu da držiš u SIM slotu, što je besmisleno. Sat je remote control, nije još uvek valjana zamena , niti će biti, za smart phone.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Molim za preporuku za pametni sat. Uopšte nisam upućen u tematiku a supruzi je potreban uglavnom za health opcije (broj pređenih km) i sl. Interesuje me nešto kvalitetno sa stanovišta trajanja baterije i softvera. Telefon koji supruga ima je s9+ (ako je to uopšte bitno, ali pretpostavljam da jeste zbog povezivanja).
 
Po onome što si napisao, najbolje bi joj "legao" Amazfit bip.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
ako joj vidljivost na suncu nije bitna onda zaista može i mi band neki...
 
Pozdrav, zanima me da li neko ima Huawei GT a da koristi Iphone ? Da li su i koliko kompatibilni. Planiram da kupim taj sat, pa me interesuje da li postoje stvari koje ne mogu da koristim na trenutnom telefonu a koje bih mogao da imam Huawei.
 
Ako se ne varam, to i nije neki problem ako mogu da se povezem sa nekim androidom i skinem sta mi treba povremeno.
 
Naravno. Nije nikakav problem. Obzirom kakav je izbor jednom ces se nakaciti na android i vise neces imati potrebu.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno