Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo parenja samsunga i huawei gt2... Hw huawei, sw samsung
 

Prilozi

  • IMG_20191211_232801.jpg
    IMG_20191211_232801.jpg
    1 MB · Pregleda: 239
Aod isto jede bateriju a ne vidim potrebu za tim. i onako se ekran uključuje pokretom ruke.
Pa shvatite žene,sat i nije sat kada mu je stalno isključen ekran sem kad pogledaš u njega.To ti je kao da imaš dobar auto koji guraju dvojica od pozadi da uštediš gorivo a kad neko pogleda ti upališ motor.
 
Verovatno je njoj uključen non stop HR, i uz neko češće paljenje ekrana, to je to...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Isključih joj AOD i još jednu stvar...pa će vidimo kakva će razlika da bude. Ono što mi je interesantno, pročitah ovde:

isključivanje HR-a

@atti kakvo je tvoje iskustvo? (videh da si napisao "hr na 10 min") - kako?
 
Poslednja izmena:
Na satu u aplikaciji health ,uđeš u settings pa hr and stress i tu je podešavanje za hr senzor .
 
Nema na čemu. Za sada nemam ni jednu zamerku na rad. U igri je bio i gt2 ali sam ,posle tone isčitanih recenzija, ipak uzeo activ 2 koji ima daleko veću funkcionalnost. GT2 mi je više kao band koji ima izgled sata.
 
Prodao GW nakon godinu dana, mislio uzeti Active2, ali kada sam ga vidio uzivo, pravo sam se pokajao. Narukvica 20mm, premalena za moju ruku. Baterija ocajna, 2 dana, a ovamo mi drzala 4-5. I tako se vratih na "glupi sat". Jedino sto mi mozda odgovara je GT2, ima mikrofon, zvucnik, cijena oko 220 eura, ali ne daju mi se tolike pare iako djeluje lijepo. Active 2 je nekako zenskast.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Isključih joj AOD i još jednu stvar...pa će vidimo kakva će razlika da bude.

Meni je na GW uključeno sve: AOD, BT, WiFi, GPS, Health (HR na 10 min)... i ubedljivo najviše troši zahtevni Watch+AOD.
Dobacuje dva dana, a bez AOD verovatno 4.
Svejedno skidam noću pa neka ga na punjaču, nema štednje :d ionako će da zastari brzo.
Screenshot_20191212-121953_Galaxy Watch PlugIn.jpg
 
Danas je nedelju dana otkako koristim GT2. Prvo uključenje je bilo sa 77% baterije, malopre me je obavestio da potražim punjaš - ima još 10%. Izdržaće sigurno dok dođem kući sa posla.
Znači, troši nekih 10% dnevno.
Uključeno je sve osim AOD (lepši mi sat ovako).
Svakog dana hodam 1-1,5 sati kada mi je uključen i GPS.
Ovim prvim ciklusom baterije sam vrlo zadovoljan. Videću ubuduće.
Doduše, što reče čovek gore, ovo je manje'više narukvica sa izgledom i nekim funkcijama pametnog sata. Za prvi takav uređaj ,meni ispunjava sva očekivanja.
 
Danas je nedelju dana otkako koristim GT2. Prvo uključenje je bilo sa 77% baterije, malopre me je obavestio da potražim punjaš - ima još 10%. Izdržaće sigurno dok dođem kući sa posla.
Znači, troši nekih 10% dnevno.
Uključeno je sve osim AOD (lepši mi sat ovako).
Svakog dana hodam 1-1,5 sati kada mi je uključen i GPS.
Ovim prvim ciklusom baterije sam vrlo zadovoljan. Videću ubuduće.
Doduše, što reče čovek gore, ovo je manje'više narukvica sa izgledom i nekim funkcijama pametnog sata. Za prvi takav uređaj ,meni ispunjava sva očekivanja.
Ljudi, ne zamerite mi na pitanju, ali gledam stvari iz svog (logično, subjektivnog) ugla.

Koje su to funkcije koje ima ozbiljan sat naspram band-a?

Prešao sam sa S3 na GT2 samo zbog baterije. Prešao bih još ranije na GT, da je isti imao zvučnik i mikrofon - ali nije.

Ok, nedostaje mi prsten sa S3 (mastim ekran na GT2 za sve pare), nedostaje mi širok dijapazon watchfaces (da se srediti za one sa strpljenjem) i nedostaje mi mogućnost da odgovorim na pristiglu poruku (ne da kuckam na satu, ali da primenim neke template koje sam koristio na S3). Sve ostalo što sam imao na S3 - imam i na GT2.

Ok, GT2 nema mogućnost instalacije aplikacija...ali šta to od aplikacija instalirate i koristite na satu? Šta je to što je najvažnije što bi nekoga nateralo da kupi GW pre nego GT2 (ovde ne ulazim u vizuelni dojam - ako je nekome GT2 ružan, to mi je skroz ok razlog).

NHF, samo sam radoznao.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Cek je l ne mozes odg na poruku na satu, ako je uvezan sa Samsungovim telefonom? Da li se moze javiti i pricati preko sata sa telefonom kao Samsung/Apple?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Cek je l ne mozes odg na poruku na satu, ako je uvezan sa Samsungovim telefonom? Da li se moze javiti i pricati preko sata sa telefonom kao Samsung/Apple?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Možeš da razgovaraš, primaš notifikacije (podešavaš šta primaš, šta ne - ja koristim za sms, viber i mailove)...ali ne možeš odgovarati na njih (dok je to moglo kod samsunga).

Nema veze sa kojim telegonom je povezan...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Jel može u punom kapacitetu da se koristi Huawei Health aplikacija za GT1 watch a da se nema Huawei ID?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ljudi, ne zamerite mi na pitanju, ali gledam stvari iz svog (logično, subjektivnog) ugla.
Koje su to funkcije koje ima ozbiljan sat naspram band-a?
Nema zamerki, svako ima pravo na svoj ugao gledanja.
:D
Ok, nedostaje mi prsten sa S3 (mastim ekran na GT2 za sve pare), nedostaje mi širok dijapazon watchfaces (da se srediti za one sa strpljenjem) i nedostaje mi mogućnost da odgovorim na pristiglu poruku (ne da kuckam na satu, ali da primenim neke template koje sam koristio na S3). Sve ostalo što sam imao na S3 - imam i na GT2.
Prsten šta je pojam nemam, nikada nisam imao Šljamsungove satove.
Watchface = Wallpaper, valjda majku mu. Na računaru, na telefonu, tabletu, sada i satu - namestim nešto što mi odgovara i ne menjam. Ne vidm mnogo svrhe u tome.
Voleo bih da mogu da
1. povećam font, omatoreo sam, sitna slova nazirem, ne čitam.
2. odgovorim na SMS/Viber/WA poruku, čuo sam da neki mogu da konvertuju glas u tekst
3. tačka. noišta više.

Ok, GT2 nema mogućnost instalacije aplikacija...ali šta to od aplikacija instalirate i koristite na satu? Šta je to što je najvažnije što bi nekoga nateralo da kupi GW pre nego GT2 (ovde ne ulazim u vizuelni dojam - ako je nekome GT2 ružan, to mi je skroz ok razlog).
I ja bih voleo da mi neko nabroji koje su to aplikacije koje su krucijalne da bi se instalirale na satu. Sa ekranom od 1.39".... Blic? B92? Igricu neku možda? TT?
:eyebrows::eyebrows::eyebrows:
 
Vidi se da nisi koristio "sljamsungove satove" posto pojma nemas sta pricas. Znaci poruke se i dalje mogu samo citati, a pozivi normalno odgovarati cak i na Samsung telefonu. Hvala

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Vidi se da nisi koristio "sljamsungove satove" posto pojma nemas sta pricas. Znaci poruke se i dalje mogu samo citati, a pozivi normalno odgovarati cak i na Samsung telefonu. Hvala
Čemu potreba da naglašavaš upravo ono što sam napisao?
Ajmo još jednom da ponovimo:
- ovo mi je prva kupovina "wearble" uređaja, samim tim nisam imao ni Šljamsung ni bilo koji drugi.
- iz gornjeg sledi da nemam pojma šta je prsten koji je kolega pomenuo, niti kako uopšte rade
- umem da čitam
- pre kupovine sam puno čitao razne recenzije raznih proizvoda
- za neki (ne mogu više da se setim koji) sam pročitao da se glasom može odgovorima neke poruke
- ako GW-ovi nemaju gornji mogućnost, tim gore po njih, onda tek nisu ništa bolji od Huawei, Amazfit ili drugih uređaja, ili će neko iskusniji da mi objasni suprotno
- nema na čemu

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Uf...nije mi bila namera da izazovem netrpeljivost.

Enivej, evo šta je prsten:

Capture.JPG

Rotacionog je karaktera, koji ovde nije samo za ukras, već za kretanje kroz meni. Ne samo što služi u te svrhe, već, zbog postojanja istog, ekran je uvučen i samim tim bolje zaštićen u odnosu na one kojima je ekran skroz napolju.
 
Ma kakva netrpeljivost, razvila se diskusija....
:d
Hvala za objašnjenje, nije loša ideja da se kroz meni kreće okretanjem prstena, manje se masti ekran.
 
Nakon ažuriranja Amazfit app na GTR je sada moguće ubacivati svoje pozadine(fotografije)... Nisam video da je to bilo moguće ranije?

Veoma interesantan ChronoNeon watch face koji možete naći u AmazFaces... Screenshot_2019-12-12-16-27-30-126_com.huami.watch.hmwatchmanager.jpgIMG_20191211_132520.jpgIMG_20191211_132608.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Možeš da razgovaraš, primaš notifikacije (podešavaš šta primaš, šta ne - ja koristim za sms, viber i mailove)...ali ne možeš odgovarati na njih (dok je to moglo kod samsunga).

Nema veze sa kojim telegonom je povezan...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ima likova koji kuckaju po satu da odgovore na poruku?![emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ne, ne moraš da kuckaš. Imaš predefinisane odgovore koje sam možeš da menjaš(da, ne, hoću, neću, zovem te kasnije, ne mogu da pričam..) i kad ti stigne poruka samo izabereš koji hoćeš i pošalješ. Jako korisna stvar. Važi za sms, WhatsApp, viber, bilo koju chat aplikaciju.

Za one koji pitaju za aplikacije na satu - evo npr dve samo. Spotify i MapMyRun, aplikacije koje koristim kad trčim na telefonu, a postoje i za sat, tako da telefon ne moram da nosim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma znam imam to na gear sport nego ne kapiram zbogradičega[emoji23] bih to koristio. Toliko bizMinsena zauzetih da ne mogu da otkucaju poruku na telefonu. I to je kao mana danas.
Šta to ima Active 2, a nema gt2 ako može pojašnjenje?

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Ne, ne moraš da kuckaš. Imaš predefinisane odgovore koje sam možeš da menjaš(da, ne, hoću, neću, zovem te kasnije, ne mogu da pričam..) i kad ti stigne poruka samo izabereš koji hoćeš i pošalješ. Jako korisna stvar. Važi za sms, WhatsApp, viber, bilo koju chat aplikaciju

Sent from my MI 8 using Tapatalk

@Antara lepo ti čovek obrazložio, ali potreba da se pljune (troluje, spamuje) je ipak jača. Zar jedan ozbiljan forum poput Benchmarka ne bi trebalo da je izuzet iz komunikacije nivoa društvenih mreža?

Da li je toliko nepojmljivo, neshvatljivo da je daleko brže, lakše, jednostavnije odgovoriti predefinisanom porukom na satu (dva dodira), nego vaditi telefon iz džepa? Npr. u toku vožnje? Ili "Bizimismenima" dok su na sastanku? Ili...zašto se uopšte trudim da ti objasnim!?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam sta je kome bolje ali ja sam za sad bas zadovoljan sa GW, prelijep je sat, koristan, prvi mi je smartwatch i mogu rec da sam bas zadovoljan, korektan za trening, svakako dosta olaksava stvari, notifikacije, odgovaranje kratko na por, javljanje kad ti je mrsko da vadis tel na sekundu, dvije, pracenje sna, kalorija, sve.. sto se tice app moze se rec da je top nor i camera app iako ne slika koliko vidim punim kvalitetom kamere telefona i voice recorder je spas isto, svakako olaksica, u redu je ako neko nesto ne koristi ali samim tim sto imas izbor - super, na tebi je za sta koristis.. [emoji2371]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Čisto update, mada je vecina verovatno to i znala, ja saznao malopre, u telenoru ovih 25% popusta na rate vaze samo ako se zakljucuje skroz novi ugovor ili aneks na nekidodatni uredjaj (pored sata) u sklopu postojeceg. Tako da moj plan da prolongiram ugovor na jos dve godine bez uredjaja ne pije vodu a onda i nije neka usteda, sta vise, jeftinije se može naci i po regularnim prodavnicama (emmi, gigatron, comtrade i sl.)
 
Čisto update, mada je vecina verovatno to i znala, ja saznao malopre, u telenoru ovih 25% popusta na rate vaze samo ako se zakljucuje skroz novi ugovor ili aneks na nekidodatni uredjaj (pored sata) u sklopu postojeceg. Tako da moj plan da prolongiram ugovor na jos dve godine bez uredjaja ne pije vodu a onda i nije neka usteda, sta vise, jeftinije se može naci i po regularnim prodavnicama (emmi, gigatron, comtrade i sl.)
Ne kapiram. Ja ssm upravo uradio produžetak ugovora. Ugovor istekao 17.11.
Potpisao novi ugovor na dve godine (sa popustom na pretplatu, bez uzetog uređaja tj. telefona) - i uzeo sam sat po povlašćenoj ceni.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
@Antara lepo ti čovek obrazložio, ali potreba da se pljune (troluje, spamuje) je ipak jača. Zar jedan ozbiljan forum poput Benchmarka ne bi trebalo da je izuzet iz komunikacije nivoa društvenih mreža?

Da li je toliko nepojmljivo, neshvatljivo da je daleko brže, lakše, jednostavnije odgovoriti predefinisanom porukom na satu (dva dodira), nego vaditi telefon iz džepa? Npr. u toku vožnje? Ili "Bizimismenima" dok su na sastanku? Ili...zašto se uopšte trudim da ti objasnim!?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

O kakvom trolovanju i spamovanju ti govoriš? Diskutujemo o totalno nepotrebnim opcijama na ekranu od par cm. Ne znam šta ti nije jasno ali ovo je moje mišljenje, kakav spam te spopao?
Meni je nepojmljivo koristiti i kuckati na smartwatch-u, a ti to smatraj korisnim i sve ok. U toku vožnje ne bi trebalo čačkati ni sat a kamoli telefon, distrakcija je skoro pa ista pogotovo što na satu ne možeš reagovati jednom rukom. Kapiram da si se našao prozvanim što verovatno koristiš tu opciju i zašto bi ti nekom uopšte nešto objašnjavao kao mi smo veverice koji ne koristimo "Call you later", "Ok", itd...Koristiš tu opciju i sve ok. Meni je to nepojmljivo i slažemo se da se ne slažemo.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Meni je na GW uključeno sve: AOD, BT, WiFi, GPS, Health (HR na 10 min)... i ubedljivo najviše troši zahtevni Watch+AOD.
Dobacuje dva dana, a bez AOD verovatno 4.
Svejedno skidam noću pa neka ga na punjaču, nema štednje :d ionako će da zastari brzo.
Pogledajte prilog 278507

Potpuno sve isto kao i kod mene, s tim da će moći garant da bude aktuelan duže nego što je to slučaj kod telefona.
 
Ne kapiram. Ja ssm upravo uradio produžetak ugovora. Ugovor istekao 17.11.
Potpisao novi ugovor na dve godine (sa popustom na pretplatu, bez uzetog uređaja tj. telefona) - i uzeo sam sat po povlašćenoj ceni.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Zato sto ti je istekao bio ugovor .Da si bio pod ugovorom ,a pritom imao neki uredjaj uzet na rate (ne bi imao pravo na popust). Posto ti je ugovor isteko ,mogo si da uzmes sat sa popustom na rate .I ja sam se bio raspitao ,i receno mi je isto .Al ipak sam uzeo gw na rate bez popusta ,koji jos nisam otvorio ,dvoumim se sada da uzmem neki bike bolji ,pa ce mi trebati jos nesto novca :D .

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^
Upravo, to se tretira kao ponovno sklapanje novog ugovora (a ne produzenje bukvalno). Izvinjavam se na kasnjenju sa odgovorom, kolega je objasnio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno