Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To su već tvoje preferencije, meni je to totalni overkill. Mogu da se složim sa time da je nekome bitno ali ne mogu reći da je polovično rešenje.

To bi bilo kao kada bih rekao da je taj Samsung polovično rešenje jer se puni jednom u dva dana a ja punim jednom mesečno. Bukvalno sam oduševljen time što ne razmišljam o punjaču.

Ne bi na Samsungu trajala baterija toliko jer jer hardver drugačiji. Ovde se ciljano išlo na ultra low power opciju da bi baterija bila takva kakva jeste. To sa druge strane donosi neka druga ograničenja u odnosu na druge satove ali sve je stvar izbora, koristiš ono šta ti treba.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li postoji fabrička reminder app za telefone koji nisu Samsung, odnosno da li ista radi na drugim telefonima? Nekako ne mogu da nadjem dobru app koja će se sinhronizovati sa satom, kao podsetnik. Može i preporuka neka... GW.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Pa bilo koja app, samo podesiš da ti prikazuje notifikacije na satu..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U pravu si. Nemam pojma kako mi nije palo na pamet. A jednostavno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To su već tvoje preferencije, meni je to totalni overkill. Mogu da se složim sa time da je nekome bitno ali ne mogu reći da je polovično rešenje.

To bi bilo kao kada bih rekao da je taj Samsung polovično rešenje jer se puni jednom u dva dana a ja punim jednom mesečno. Bukvalno sam oduševljen time što ne razmišljam o punjaču.

Ne bi na Samsungu trajala baterija toliko jer jer hardver drugačiji. Ovde se ciljano išlo na ultra low power opciju da bi baterija bila takva kakva jeste. To sa druge strane donosi neka druga ograničenja u odnosu na druge satove ali sve je stvar izbora, koristiš ono šta ti treba.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Kapiram da ljudi to ne gledaju cesto, ne gledam ni ja ali zelim tacnu informaciju i tacna merenja a ne informacije od pre minut ili 10 minuta. To je kao da bih pristao da mi notifikacije stizu na svakih minut i nista izmedju. Zato kazem da mi to nije resenje.
Inace, zanima me bas koliko bi GT radio bez HR ukljucenog, probacu cisto reda radi jednom ako se setim.

Tapatalk from Poco loco
 
I meni je to bilo bezveze. Umesto grafikona u toku celog dana dobijao sam samo tačkice tako da sam sa 10 minuta stavio na konstantno merenje. Mogu da vam kažem da nema nikakvog uticaja na bateriju.
 
Da li postoji aplikacija koja iz GT2 može da izvuče CSV ili XSL fajl sa podacima za merene parametre? Pritisak, nadmorska visina, puls?
 
Bio sam da pretrkeljišu bateriju u servisu za S3 Frontiku jer mi se čini da je slaba ali je sve ok. Stvarno ne znam šta može da mu bude problem da se tako brzo prazni. Vraćao sam ga već jednom na nulu, poslednji OS je upisan na njega. Peo sam se na Midžor i sa 100% baterije je za 3 sata bukvalno svukao bateriju na 0% i ugasio se. E sad me buni što nema hardware-skih problema, jedino da ga opet vratim na nulu pa da vidim šta će onda da kaže posle par dana korišćenja.
 
Jel nije bilo hladno mozda?
 
12 stepeni na 1800 metara a negde oko minusa na vrhu, ali do vrha, ma ni do 1/2 puta nije izdrzao.
 
Možda nije za planinarenje :d
 
Sto bi rekao Surda:"Nisam ja za rabotu. Ja sam vise za Grcku"
 
Galaxy watch je za sad po meni najkompletniji od svih. Autonomija meni sa upaljenim bluetooth-om i nfc-om nonstop, i bez gps-a, izdrži ravno 4 dana, ima satova sa boljom autonomijom, ali sa ovoliko funkcija teško.
 
Poslednja izmena:
Skoro mesec dana koristim Fossil Sport, sve ukljuceno, wifi, bt, gps, HR i baterija traje 2 dana. Pre toga sam koristio fossil Explorist gen 3. Jurio sam gen 5,ali je i dalje preskup, pa dok ne padne malo cena uzeo sam sport. Bas je lagan u odnosu na gen3. Ne znam sto ljudi beze od wear os-a kad je po meni odlican. Mogu se instalirati aplikacije po zelji i nisi ogranicen predefinisanim funkcijama. Meni najvise znace notifikacije. Na sastanku, u voznji... samo bacim pogled na sat, bitan/nebitan poziv/poruka i ne moram da vadim telefon.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
A, ostali satovi nemaju notifikacije, ili ne rade kako treba?


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mozda mu se fosil najviše sviđa... Sto se tice notifikacija, radi to bez problema. Imao Huawei gt, s3 I sad gw, nikakvih problema. Prva dva koristio sa Huawei i Samsung tel, gw sad sa xiaomi, sve radi bez problema, jedino sam morao kratku gimnastiku da koristim sad na xiamiju, al to nije do sata.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Od Moto 360 sam navikao na Wear OS, a od tada sam promenio nekoliko satova sa wear OS-om i bez. Na kraju se sve svodi koliko para, takav i sat. Fossil mi sada najvise odgovara. Samo sam podelio moje utiske. Samsung i huawei satovi su najzastupljeniji i ima puno komentara o njima i uglavnom se vodi polemika koji od njih kupiti.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam Samsung S9 telefon pa nekako logicno mi je bilo da se opredelim za Samsung Smarthwatch, ali super sto mogu i drugi proizvodjaci da se upare. :)
 
Mozda mu se fosil najviše sviđa... Sto se tice notifikacija, radi to bez problema. Imao Huawei gt, s3 I sad gw, nikakvih problema. Prva dva koristio sa Huawei i Samsung tel, gw sad sa xiaomi, sve radi bez problema, jedino sam morao kratku gimnastiku da koristim sad na xiamiju, al to nije do sata.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ma zezam se, nego naveo notifikacije, sam je kriv [emoji1]
Fosil se opredelio za wear i svaka nova generacija je sve bolja i bolja... Vrlo brzo im izgled neće biti prva odrednica kod kupovine...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Danas sam u profesionalne svrhe nenadano koristio Amazfit Pace, par igrača u klubu je nosilo moj sat radi merenja pulsa na testu fizičke spreme.
Merili smo još sa par Polara sa pulsmetrom na traci, i pošto ih nemamo dovoljno sa mojim Pace-om i Huawei GT-om.
GT je ozbiljno mašio puls u odnosu na Polar, dok je Pace začuđujuće bio skoro u otkucaj tačan što nisam očekivao. Ručnim merenjem sam potvrdio tačnost.
Za ovaj novac sam prezadovoljan Pace-om, sve funkcije mu rade odlično, praćenje sna je prilično precizno, GPS radi precizno, notifikacije mi stižu za sve aplikacije bez problema. Trajanje baterije mi je 5-7 dana zavisi od korišćenja.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
GT2 - da li je moguće promeniti default timere? Ima 1m, 3m, 5m... Meni je potrebno 2m i to recimo 20 puta u toku 2 sata. Stavio bih da se Timer screen otvori na donje dugme, ali je pain in the ass onda kliknuti na custom, pa 2, pa start.
Alternativa je pokrenuti 1, pa restart ili pokrenuti 3, pa prekinuti ranije, ali u oba slučaja zahteva da pogled bude na satu, a njegova vibracija bi bila idealan signal za kraj.
 
GT2 - da li je moguće promeniti default timere? Ima 1m, 3m, 5m... Meni je potrebno 2m i to recimo 20 puta u toku 2 sata. Stavio bih da se Timer screen otvori na donje dugme, ali je pain in the ass onda kliknuti na custom, pa 2, pa start.
Alternativa je pokrenuti 1, pa restart ili pokrenuti 3, pa prekinuti ranije, ali u oba slučaja zahteva da pogled bude na satu, a njegova vibracija bi bila idealan signal za kraj.
Ajde kolega, mrzelo te da skrolujes do dna...
Imaš custom opciju...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima neko problem na GW da mu ne radi floor counter I baro/alto metar?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Welcome to the club ;)
Meni ne radi. Radio je nekad, pa prestao da radi odjednom. Fix je bio da uđeš u onaj secret menu, sensors, klikneš na self za alti-barometer i restartuješ odatle.
Posle toga mi je radilo mesec dana, sve top sad opet prestalo, i ne mogu nikako da ga osposobim. Moguće da je crkao senzor, to im je boljka izgleda.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ajde kolega, mrzelo te da skrolujes do dna...
Imaš custom opciju...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ajde kolega, mrzelo te da skrolujes do dna... Ili sredine... moje poruke :)
Custom je zgodan za jedno merenje ili za nekoliko uzastopnih. Meni je potreban veći broj merenja sa razmacima od nekoliko minuta. Probao sam, nije praktično.

Brzo pokretanje i vibracija na isteku vremena. Baš kao što imaju predefinisana vremena. Samo što je meni potrebno za 2 minuta.
 
I dalje mi nije jasno šta želiš, ali šta god da je, GT2 to definitvno ne može...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Želim da pokrenem tajmer za 2 minuta sa brojem tastera kao što može za 1 ili 3 minuta.

Na donje dugme postavim timer. To je OK. Stisnem dugme i na ekranu dobijem taster za pokretanje tajmera za 2 minuta. E to ne može.
 
Želim da pokrenem tajmer za 2 minuta sa brojem tastera kao što može za 1 ili 3 minuta.

Na donje dugme postavim timer. To je OK. Stisnem dugme i na ekranu dobijem taster za pokretanje tajmera za 2 minuta. E to ne može.
Sad razumem, bilo mi prerano jutros... Ne može, a koliko pratim i na XDA ne čačkaju previše sa SWom još sem watchfaces

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno