Šta je novo?

Miš Logitech G700s

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Kako se pokazao ovaj novi Logitechov gamerski mis? Kakav je u odnosu na svog prethodnika G700? Razmisljam da ga kupim klincu, pa me interesuje vredi li dati toliko para za njega i moze li da izdrzi gamerski tempo jednog tinejdzera?
 
Evo ovako. Pre cca 3 meseca (kad pre prodje toliko) nisam mogao da se odlucim i kupio sam Razer ouroboros i G700s. Da napomenem da sam visegodisnji korisnik MX Performance misa, MX anywhere i jos par komada. Razer sam poklonio posle jednog dana, u odnosu na logitech ono nije mis, imas osecaj kao da ga je dete pravilo, baterija prazna posle par sati i jos puno toga. No ovo nije o razeru, nego o G700s. Ono sto treba da znas o G700s je da je mis velik, ja imam sapu kao medved, a opet je velik, izduzen je u odnosu na performance i losije lezi u rusi. Napravljen je kvalitetno, kod mene je na kraju zavrsio kao mis za laptop, vucaram ga okolo, ispadao je, sve radi. E sad, ima dve kvake. Baterija nije sjajna, zbog ogromne osetljivosti, i trazi podlogu, za razliku od performance koji radi po bilo cemu.

U medjuvremenu sam probao G602 - i probaj to da naciljas, baterija drzi puno duze, 30-40 eura ce ti ostati u dzepu, a mis je jednako dobar
 
Evo ovako. Pre cca 3 meseca (kad pre prodje toliko) nisam mogao da se odlucim i kupio sam Razer ouroboros i G700s. Da napomenem da sam visegodisnji korisnik MX Performance misa, MX anywhere i jos par komada. Razer sam poklonio posle jednog dana, u odnosu na logitech ono nije mis, imas osecaj kao da ga je dete pravilo, baterija prazna posle par sati i jos puno toga. No ovo nije o razeru, nego o G700s. Ono sto treba da znas o G700s je da je mis velik, ja imam sapu kao medved, a opet je velik, izduzen je u odnosu na performance i losije lezi u rusi. Napravljen je kvalitetno, kod mene je na kraju zavrsio kao mis za laptop, vucaram ga okolo, ispadao je, sve radi. E sad, ima dve kvake. Baterija nije sjajna, zbog ogromne osetljivosti, i trazi podlogu, za razliku od performance koji radi po bilo cemu.

U medjuvremenu sam probao G602 - i probaj to da naciljas, baterija drzi puno duze, 30-40 eura ce ti ostati u dzepu, a mis je jednako dobar

Kad si vec spomenuo Performance MX misa, reci mi kako se tebi pokazao? Vidim ovde na forumu neke komentare da mu brzo crkava levi klik.......ostalo mi se kod njega svidja, a koliko sam shvatio i on sasvim dobro moze posluziti za gaming iako nije strogo igracki mis.
 
Poklonio sam tog misa drugaru pre 3 godine. Covek igra WoW u proseku 60 sati nedeljno (znam posto igra na mom nalogu, pa stize izvestaj). Ako kod njega nije crk'o, ne znam sta mu drugi rade. Moj isti broj godina radi, tako da... SLuzi i za rad i za gaming
 
Razmisljam, citam komentare......sve sam blizi toj opciji za Performance MX...A sta mislis o "obicnom" G700?
 
Pa ne mislim, nisam ga imao :D
 
Ubedio si me da ne uzimam G700s, ali sam i dalje u dilemi Performance MX ili G700?! Ako neko ima pametan savet neka napise....svaka pomoc je dobro dosla.
 
Poslednja izmena:
Ubedio si me da ne uzimam G700s, ali sam i dalje u dilemi Performance MX ili G700?! Ako neko ima pametan savet neka napise....svaka pomoc je dobro dosla.
G700 ti je preteca G700s, takoreci isti su. G700s ima drugaciji oblogu po sebi, neka dodatna podesavanja, i naravno drugi senzor koji ide do 8200 DPI. Tako da sto bi rekli isto s**nje drugo pakovanje.
Imao sam G700, iskreno meni je on po obliku bio savrsen za ruku, ali sam se razocarao kad je posle nekih 8-9 meseci poceo sa "double click" problemom. Kliknes levi klik jednom, on registruje dva puta, i to je ogromna boljka Gx00 serije.
Iskreno ne znam da li je to sredjeno u Gx00s seriji, baci pogled po netu sta kazu korisnici.
 
Koliko sam ja citao taj problem se sada daleko redje javlja, zato sam ga i uzeo. I ja sam se dvoumio izmedju g700s i Performance MX posto sam trazio bezicni mis koji bih koristio na laptopu. Pobedio je g700s, uglavnom zbog softvera a i zbog toga sto sam nakon citanja teme na ovom forumu o Performance MX postao sumnjicav prema tom misu.

Za sada jedina stvar koja mi se ne svidja kod g700s su tasteri sa strane. Prednje normalno koristim ali za zadnje moram uvek saku da pomerim malo ka nazad kako bi ih dohvatio. Pretpostavljam da je mis pravljen za nesto vecu saku od moje.

Sve ostalo je odlicno. Softver mi se posebno svidja jer je moguce povezati profile sa razlicitim igrama i tako nema potrebe da se rucno menjaju, samo se startuje igra i dpi i key bindings se sami promene. Ovo vazi ako se koristi profili na kompjuteru a ako se koriste oni u samom misu onda moraju rucno da se menjaju.

Plus na strani Performance MX je koliko vidim baterija. Na ovom G700s ne traje puno, uz intenzivno igranje izgura jedva 8 sati. Dobro je sto postoji opcija da bude prikljucen na komp i da se tokom punjenja koristi normalno.
 
Evo ovako. Pre cca 3 meseca (kad pre prodje toliko) nisam mogao da se odlucim i kupio sam Razer ouroboros i G700s. Da napomenem da sam visegodisnji korisnik MX Performance misa, MX anywhere i jos par komada. Razer sam poklonio posle jednog dana, u odnosu na logitech ono nije mis, imas osecaj kao da ga je dete pravilo, baterija prazna posle par sati i jos puno toga. No ovo nije o razeru, nego o G700s. Ono sto treba da znas o G700s je da je mis velik, ja imam sapu kao medved, a opet je velik, izduzen je u odnosu na performance i losije lezi u rusi. Napravljen je kvalitetno, kod mene je na kraju zavrsio kao mis za laptop, vucaram ga okolo, ispadao je, sve radi. E sad, ima dve kvake. Baterija nije sjajna, zbog ogromne osetljivosti, i trazi podlogu, za razliku od performance koji radi po bilo cemu.

U medjuvremenu sam probao G602 - i probaj to da naciljas, baterija drzi puno duze, 30-40 eura ce ti ostati u dzepu, a mis je jednako dobar


Gde si probao g602? Mislim,ja ga jos uvek ne vidim u prodaji a prilicno sam zagrejan za njega.
 
U Budimpesti, bio kod uvoznika, bilo je neko predstavljanje
 
Stigao je i kod nas . 80 eur ! I ja sam u razmatranju izmedju njega i G700s !

Vidi stvarno ! :p Naravno da su nase lopurde $ prebacili u Eur ali krastavac. Bas cu se potruditi da navratim u ponedeljak do CT u Uscu da vidim imaju li misa u radnji i da ga vidim uzivo.
 
Taj G602 izgleda zaista lepo (ja sam ga video samo na slici), no kod G700s, G700 i Performance MX mi se veoma dopada mogucnost punjenja preko kabla bez prekida rada (sto kod G602 nije slucaj, barem koliko sam ja video). Takodje, ovaj mis zahteva neke posebne, nimalo jeftine podloge, dok G 700s, a narocito G700 i Performance MX ne zahtevaju nikakvu posebnu podlogu. Sto duze razmisljam sve vise mi se cini da je od pomenutih miseva G700 pravi izbor.
 
G700s i te kako zahteva podlogu. MX perfomance ne
 
U pravu si, moja greska.....G700 i Performance ne zahtevaju......zato i rekoh da mi se cini da je G700 pravi izbor......mozda.
 
Elem,bio sam juce do Comtrade-a....i winwin-a na nbg-u...i emmi-ja...i duocom-a...i PCpractica u cvijicevoj ... svi kazu "nema,ali mozemo da ga nabavimo za 2-3 dana". Jbm ti prodavnice kad ni jedna nema bar jedan primerak misa,da vidim da li mi odgovara pa da ga kupujem ili ne. (pricam,jelte, o g602)
 
Ko jednom proba g700 ostaje na njemu :)
 
Smori se kad vidi na sta lici. Ja nikad ruznije remake-ove miseva nisam video.
 
O estetici ne vredi raspravljati. Realno g700s ima osetno veci DPI i znatno bolji softver od g700. Inace, nema sumnje da su oba vrhunski misevi, kako za gaming tako i za svakodnevni rad
 
O estetici ne vredi raspravljati. Realno g700s ima osetno veci DPI i znatno bolji softver od g700. Inace, nema sumnje da su oba vrhunski misevi, kako za gaming tako i za svakodnevni rad

Nisam primetio nikakve probleme sa softverom a imam ga vec godinu dana skoro. Sto se tice dpi-ja ne znam ko koristi dpi preko 4-5k ako uopste i toliko koriste. Napucavanje dpija uopste nema neku realnu primenu u gejmingu.
 
Nije, drugaciji je oblik, ne znam kako bi ti opisao, ne lezi kao revolution
 
Da ne ulazim u raspravu oko ukusa, ali ne znam sta bi znacilo umetnicko delo nacrtano na misu kada ce 99% vremena taj mis biti prekriven sakom :)
 
Da ne ulazim u raspravu oko ukusa, ali ne znam sta bi znacilo umetnicko delo nacrtano na misu kada ce 99% vremena taj mis biti prekriven sakom :)

Upravo tako.....Mnogo mi je vaznije sta mis moze i kako lezi u ruci od same vizuelne dopadljivosti......a mislim da su u tom smislu argumenti na strani G700s.....
 
Smori se kad vidi na sta lici. Ja nikad ruznije remake-ove miseva nisam video.

Bukvalno.
Uzasna revizija.
Na sve to dolazi i jedna od najruznijih mehanickih gaming tastatura, G710+.
G19 obicna je za nju... nemam reci koliko bolja, samo to je proslost.
Sada je doslo doba aluminijumskih, mehanickih, elegantnih koja moze i u office i za gaming i za starije i za mladje, nebitno...
 
Poslednja izmena:
Bukvalno.
Uzasna revizija.
Na sve to dolazi i jedna od najruznijih mehanickih gaming tastatura, G710+.
G19 obicna je za nju... nemam reci koliko bolja, samo to je proslost.
Sada je doslo doba aluminijumskih, mehanickih, elegantnih koja moze i u office i za gaming i za starije i za mladje, nebitno...

Nisam najbolje shvatio sta si mislio kada si rekao "Uzasna verzija"? Uzasna po kvalitetu ili dizajnu? Ako si mislio na dizajn, kao sto rekoh, to je stvar ukusa. Ako si mislio na kvalitet i tehnicke karakteristike, bilo bi lepo ako bi tu tvrdnju potkrepio nekim cinjenicama.
 
Objektivnosti radi evo i jedne uslovne mane kod G700s. Danas sam shvatio da ovaj mis nema unifying reciver preko koga se moze povezati veci broj bezicnih uredjaja, vec se preko njegovog recivera povezuje samo on. Zna li neko zasto je to tako? Na prvi pogled ne vidim razlog, pa bih voleo da mi neko to razjasni. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno