»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 36 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 537

Tema: Koji fax za IT upisati da bih postao ozbiljan IT strucnjak/programer

Moderator Avatar korisnika Bahati [SiD]
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Venice 3000+
        • MoBo: K8N Neo4-F (PCB 3.0)
        • RAM: Kingston VS DDR400 1Gb x 2
        • VGA: MSI 6600GT
        • HDD: WD740GD, WD3200KS x 2
        • OPT: Pioneer 112D
        • Case: Enermax EG485AX
        • INET: Kablovska
      3. Olgu Miljković? Što nju? I šta? I gde da je nađem pošto ne radi na FKN cirka dve godine? I šta ima ko koga da pita, pričaj bre šta ti se priča!
        there was never any good old days

Sale KG
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Bahati [SiD] Pogledaj poruku
        Olgu Miljković? Što nju? I šta? I gde da je nađem pošto ne radi na FKN cirka dve godine? I šta ima ko koga da pita, pričaj bre šta ti se priča!
        Radi ponovo, nisi u toku. :p

Slucajno poznajem zenu pa rekoh da te preporucim ako ti treba. Tako to ide oko izbora.

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      6. Moja mašina
      7. Ja je ne vidim u rasporedu. Znači asistent se postaje po preporuci? Čijoj? Na osnovu čega? Kako bi trebalo da se bira asistent? Kako je propisano? Hoće li ovaj off topic dobiti smisao ili da brišem sve?

Sale KG
        Guest
        Asistenta predlaže predmetni nastavnik. Raspisuje se konkurs i nakon isteka roka za prijavljivanje kandidata formira se komisija od tri člana koja će da napiše referat nastavnom veću o predloženim kandidatima. Nastavno veće, na osnovu izveštaja komisije, bira predloženog kandidata (glasanjem) i to se sve stavlja na uvid javnosti (ako neko hoće da se žali ).

Eto, to je procedura.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        42
      10. Moja mašina
        • CPU: I5-2500K @ Hyper 212+
        • MoBo: Asus P8p67
        • RAM: 4GB Exceleram DDR3
        • VGA: nVidia Gtx470
        • MON: Philips 17"
        • HDD: Samsung F3 500 GB
        • Case: Cooler Master 690 II Advanced
      11. Po meni etf ili visoka elektrotehnicka skola ... Na privatni fax nikad ne bih otisao + cisko polozis, engleski b2 i postao si strucnjak

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      13. Moja mašina
      14. Eto, nisam to znao. Još uvek ostaje pitanje relevantnosti te teme, posebno u ovom tredu, ali mene više mrzi da vam izvlačim klještima šta znate i kako znate. Zato ću drage volje samo pustiti da ovaj tred, kao i svaka druga diskusija na temu visokog školstva u Srbiji ostane zaglavljena u glibu kafanskih priča.

Kada na videlo izađu statistike možemo da nastavimo.

Member Avatar korisnika Monk Psycho
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.636
      16. Moja mašina
        • CPU: 2600k
        • MoBo: AsRock z77 pro4
        • RAM: 32gb corsair vengeance lp + 8
        • VGA: 7950
        • MON: dell p2414
        • HDD: seagate 500gb+ samsung 2tb+1.5tb + ssmung 830 128+ wd green 4tb
        • OPT: pioneer 108d--->optiarc dzubre 7200A + samsung S203D
        • Case: Stoji ploca na stolu dok ne dodje neko krsteno--> FD Arc XL +tt 550w + ss 760x
        • SND: integrisana na istim zvucnicima+xonar dg
      17. Citat Citiram korisnika: matrax Pogledaj poruku
        Po meni etf ili visoka elektrotehnicka skola ... Na privatni fax nikad ne bih otisao + cisko polozis, engleski b2 i postao si strucnjak
        visa elektro. Sad jeste mozda dobra, ali to da tamo postanes strucnjak . Gde li si ti bio 2003 da vidis kako izgleda ta strucna skola
        Blago ljudima koji su smogli snage, imali sreće poći daleko sa ovih prostora i naći posao u srećnijim zemljama. Balkan je prokletinja. Srbija je Nemačka u odnosu na Grčku.

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      19. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      20. Citat Citiram korisnika: Bahati [SiD] Pogledaj poruku
        Eto, nisam to znao. Još uvek ostaje pitanje relevantnosti te teme, posebno u ovom tredu, ali mene više mrzi da vam izvlačim klještima šta znate i kako znate. Zato ću drage volje samo pustiti da ovaj tred, kao i svaka druga diskusija na temu visokog školstva u Srbiji ostane zaglavljena u glibu kafanskih priča.

Kada na videlo izađu statistike možemo da nastavimo.
        Ajde pošto znaš više od nas iz kafanu, daj de, molim te, sledeći put kad bude izbor za asistenta, zovi me da konkurišem.
        Ne šalim se, ozbiljan sam. Ili je to beše samo interno, ne može niko spolja, osim ako nije sin, ćerka? .....
        A o stručnosti "drugarice" Olge bih opet mogao referat da napišem

Možda i jeste ovo sve off... Ali ne želim da se ljudi zavaravaju, pritom, nisam veliki mag ETF-ovac npr, oni baš imaju pik na privatne fakseve, već sam to i sam završio pa, čini mi se, imam pravo to i da "opljunem", odnosno, da iznesem svoje mišljenje, koje je nažalost u ovom slučaju, negativno.

Sale KG
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Rossi Pogledaj poruku
        Ajde pošto znaš više od nas iz kafanu, daj de, molim te, sledeći put kad bude izbor za asistenta, zovi me da konkurišem.
        Ne šalim se, ozbiljan sam. Ili je to beše samo interno, ne može niko spolja, osim ako nije sin, ćerka? .....
        A o stručnosti "drugarice" Olge bih opet mogao referat da napišem

Možda i jeste ovo sve off... Ali ne želim da se ljudi zavaravaju, pritom, nisam veliki mag ETF-ovac npr, oni baš imaju pik na privatne fakseve, već sam to i sam završio pa, čini mi se, imam pravo to i da "opljunem", odnosno, da iznesem svoje mišljenje, koje je nažalost u ovom slučaju, negativno.

Nisi ti ništa ukapirao iz pređašnje priče.

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      23. Moja mašina
      24. @Rossi
        Ne znam kada su konkursi, to valjda prate oni koje interesuje. Znam da nije samo interno, sin, ćerka, šurak... Niti sam čuo za takvo nešto, dok sam obrnuto čuo više puta.

Mislim da sam i dovoljno puta naglasio da nemam ništa protiv da priča ko šta hoće. Onaj koga zanima tema će svakako utvrditi ko stvarno ima šta da kaže, a ko vrti opšta mesta, floskule i tračeve. Ne kažem da ti to radiš, siguran sam da imaš validne zamerke na studije, ali jeste blagi off topic što diplomac Fakulteta za poslovne studije nije postao programer.

Ali sada me više zanimaju tvoje zamerke. Nemam ideju šta se radi na FPS, ali šta bi bilo rešenje? Da se uči više HTML tagova i atributa? Da se odvoji posebno predavanja na temu parsera programskih jezika gde bi se razjasnilo da bi bilo nelogično i ogroman propust da isti nije sposoban da radi sa inline linkovanim eksternim fajlovima? Ili samo da se obradi komanda za linkovanje? Da se iz C++ napravi nešto "ozbiljnije" od kalkulatora?

I šta bi bio cilj svega toga? Da se studenti upoznaju sa pojedinim IT konceptima i paradigmama? Ili da nakon završenog kursa mogu da napišu knjigu iz glave na tu temu? Jasno da je nešto između, ali me zanima na kom nivou si ti mislio da ćeš da budeš kada si upisivao taj fakultet? I šta misliš kako bi to doživele tvoje kolege?

Member
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        117
        Citat Citiram korisnika: nebo80 Pogledaj poruku
        Koji je po vama najbolji privatni fax za IT da je ozbiljan,da se sve zaista super nauci,da ima dobra praksa,i da se na kraju krajeva postaje odlican IT strucnjak i programer naravno?Mislim da je najbolji Metroploiten,koji jedini ima smer za razvoj igara i drugi smer softversko inzenjerstvo,a za Singidunum,Comtrade visokoj skoli,Megatrend faxu za kompijuterske nauke,Alfa univerzitetu... ne znam nista.Ako neko ima iskustva sa nekim od ovih fakulteta neka kaze.
        Stvarno ne zelim da trolujem... ali zasto hoces da budes "odlican IT strucnjak i programer"?
        Posle zareza i tacke ne pravis razmak, a hoces da programiras?
        Nisi upoznat sa online sistemima placanja, a hoces da se bavis IT-om?

Biti "odlican IT strucnjak i programer" nije samo zavrsiti fakultet, gde ces imati nekog ko ce na sistematican nacin da te poducava.
        Ako zaista zelis, cak i pristojan da budes, moras pokazati znacajno vecu samoinicijativu nego sto je trenutno imas.

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      27. Moja mašina
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      28. Citat Citiram korisnika: Bahati [SiD] Pogledaj poruku
        @Rossi
        Ne znam kada su konkursi, to valjda prate oni koje interesuje. Znam da nije samo interno, sin, ćerka, šurak... Niti sam čuo za takvo nešto, dok sam obrnuto čuo više puta.

Mislim da sam i dovoljno puta naglasio da nemam ništa protiv da priča ko šta hoće. Onaj koga zanima tema će svakako utvrditi ko stvarno ima šta da kaže, a ko vrti opšta mesta, floskule i tračeve. Ne kažem da ti to radiš, siguran sam da imaš validne zamerke na studije, ali jeste blagi off topic što diplomac Fakulteta za poslovne studije nije postao programer.

Ali sada me više zanimaju tvoje zamerke. Nemam ideju šta se radi na FPS, ali šta bi bilo rešenje? Da se uči više HTML tagova i atributa? Da se odvoji posebno predavanja na temu parsera programskih jezika gde bi se razjasnilo da bi bilo nelogično i ogroman propust da isti nije sposoban da radi sa inline linkovanim eksternim fajlovima? Ili samo da se obradi komanda za linkovanje? Da se iz C++ napravi nešto "ozbiljnije" od kalkulatora?

I šta bi bio cilj svega toga? Da se studenti upoznaju sa pojedinim IT konceptima i paradigmama? Ili da nakon završenog kursa mogu da napišu knjigu iz glave na tu temu? Jasno da je nešto između, ali me zanima na kom nivou si ti mislio da ćeš da budeš kada si upisivao taj fakultet? I šta misliš kako bi to doživele tvoje kolege?
        Ocekivao sam bar da steknem utisak kolika je to oblast, okvirno, iz daleka sto bi rekli. Medjutim, ne, bilo je: "HTML se pise u tim i tim tagovima, mora da bude tako i tako..."
        Zalazenja u detalje bez. Shto se tice C/C++ da nismo imali 50% casova teorije, 50% prakse, mislim da bismo daleko daleko vise naucili
        A sto se tice ovog pisanja iz glave, znas i sam da preterujes, samo je red da se ipak malo ozbiljnije poradi na celokupnoj nastavnoj jedinici. Kolokvijumi su bili na nivou, promenite font u crveno i pozadinu u zeleno. Slozices se da za to nisu potrebna predavanja...

Shto se tice ocekivanja kolega, tu nailazimo na veliku razliku jer ljudi su odusevljeni sto mogu da povecaju heading i da ofarbaju pomenuta slova. Po ceo dan su kuckali i menjali boje. Mozda sam i ja trebao negde drugde da idem, ko ce ga znati....

EDIT: Sto se tice konkursa, pratim ja, ali, veruj mi na rec kada ti kazem da to ne ide preko javnog konkursa... Da ne iznosim imena i slicno, nije nikom u interesu, a ponajmanje meni. Nek zaposljavaju kadar kakav im odgovara, pa ces na svakom koraku da cujes, "megableja" ovo, "megableja" ono ...

Menjao Rossi : 05.10.2013. u 11:38

Sale KG
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Rossi Pogledaj poruku
        EDIT: Sto se tice konkursa, pratim ja, ali, veruj mi na rec kada ti kazem da to ne ide preko javnog konkursa... Da ne iznosim imena i slicno, nije nikom u interesu, a ponajmanje meni. Nek zaposljavaju kadar kakav im odgovara, pa ces na svakom koraku da cujes, "megableja" ovo, "megableja" ono ...

Ne znam kako je to na privatnim fakultetima/univerzitetima jer oni to i ne moraju da rade (nisam siguran za ovo) ali na državnim se konkursi objavljuju i uvek su se objavljivali. E sad, ti verovatno ne znaš gde da ih tražiš.

Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      31. Moja mašina
      32. Citat Citiram korisnika: Sale KG Pogledaj poruku
        Ne znam kako je to na privatnim fakultetima/univerzitetima jer oni to i ne moraju da rade (nisam siguran za ovo) ali na državnim se konkursi objavljuju i uvek su se objavljivali. E sad, ti verovatno ne znaš gde da ih tražiš.
        Ja ovde pricam samo o megatrendu
        Nisam u usta uzeo drzavni faks, jer ne znam kako je tamo, i ne zelim da shpekulishem, nagadjam, shirim kafanske price... Pricam samo ono sto znam... iz iskustva...

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      34. Moja mašina
      35. @Rossi
        Ok, sve je to manje-više očekivano na fakultetu tog tipa, ali razumem ako je tvoj utisak da si ostao gladan znanja. Iz tvoje priče stičem utisak da si mogao malo više i sam da zagrizeš, ali znam da ni to nije lako bez motivacije, posebno mlađim studentima. Ja, naravno, sve pričam iz nekog opšteg iskustva, vrlo malo znam o FPS, a ti ipak imaš bolji uvid. I nadam se da si iskren prema sebi i drugima.
        Menjao Bahati [SiD] : 06.10.2013. u 02:40

Strana 4 od 36 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •