»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 36 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 537

Tema: Koji fax za IT upisati da bih postao ozbiljan IT strucnjak/programer

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        @Phoenix257,

Он, покретач теме, је сам питао за Мегатренд, нико га није предлагао. Од приватних факултета, колико сам ја видео, предложен му је РАФ... за који још увек нисам чуо лоше критике.
        Не знам одакле теби идеја да ми њега ”ложимо” јер је тема исувише озбиљна и одлука повлачи превише различитих последица, између којих је и висок ниво новчане инвестиције која треба да се исплати у неком краћем временском периоду након свршетка студија.
        Post hoc ergo propter hoc

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Taj RAF je poskup i nije baš za nekog u godinama ko tek počinje. Na dobrom je glasu zbog talentovanih klinaca koji ga upišu pa naprave posle nešto, pobede na nekom velikom takmičenju i slično. Metropoliten ima prostorije bogu iza nogu, i iskreno ne deluje mi kao ozbiljan faks. Mada svi privatni su isti, nijedan nije nešto naročito ozbiljan ali daje diplomu a za znanje moraš sam da se cimaš. Neće ga niko preliti iz glave u glavu, ma gde studirao. Megatrend je tri godine što malo stvara probleme ako budeš ganjao master na Fon-u na primer (mada čoveku u godinama i onome ko bi nešto da nauči to ne treba), Singidunum je četiri godine, Metropoliten nisam siguran i RAF je četiri godine. Megatrend je najjeftiniji čini mi se. Tri godine puta 1500 evra = 4500 evra.

E sad, ko gleda tu diplomu, ko ne gleda i slične gluposti to je već tema za sebe. Diploma ti je ulaznica jer je danas gotovo nemoguće se zaposliti bez diplome čak i da imaš jaku vezu (pričam o prvom poslu, ne odnosu se na ljude sa iskustvom). Ali ulaznica ne garantuje da te neće izbaciti napolje ako ne pokažeš znanje.

Samodisciplina i rad su obavezni u svakom slučaju tako da između plaćenog online kursa i traženja tutorijala u sopstvenoj režiji nema neke velike razlike. Više ćeš i bolje naučiti ako se sam budeš cimao nego prolazio neki pripremljen program. Taj program ćeš proći brže i lakše ali sam se cimajući ćeš naići na neke probleme čijim rešavanjem ćeš steći mnogo više znanja.
        Menjao ABET : 01.10.2013. u 13:58

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        Ovo su samo neki od mnogih sajtova koji imaju opciju da se slusaju predavanja koja su deo standardnog programa na veoma dobrim univerzitetima:
        https://www.coursera.org/
        https://www.edx.org/
        https://www.udacity.com/
        http://www.codeschool.com/
        https://www.udemy.com/
        http://ed.ted.com/
        http://see.stanford.edu/
        http://openclassroom.stanford.edu/Ma...r/HomePage.php
        http://ocw.mit.edu/index.htm
        http://www.skillshare.com/
        http://www.open.edu/openlearn/

Ako znas engleski... nikada nije bilo lakse da se obrazujes iz vecine oblasti.

@Jox, pogledaj samo ovo predavanje: http://openclassroom.stanford.edu/Ma...roToAlgorithms
        Menjao ays : 01.10.2013. u 16:10
        Post hoc ergo propter hoc

Sale KG
        Guest
        Citat Citiram korisnika: ays Pogledaj poruku
        @Jox, pogledaj samo ovo predavanje: http://openclassroom.stanford.edu/Ma...roToAlgorithms
        Nisam gledao sve, odabrao sam u 4. tački "The Selection Problem" i mogu da kažem da je ovo klasičan primer kako danas predavanje ne treba da izgleda.

Na stranu to što se studenti šetaju dok on predaje kao kroz autobusku stanicu.

Ovo je klasično odrađivanje posla, ja ću da pričam a ne zanima me da li će i koliko njih da me sluša.

Moderator Avatar korisnika Bahati [SiD]
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD Venice 3000+
        • MoBo: K8N Neo4-F (PCB 3.0)
        • RAM: Kingston VS DDR400 1Gb x 2
        • VGA: MSI 6600GT
        • HDD: WD740GD, WD3200KS x 2
        • OPT: Pioneer 112D
        • Case: Enermax EG485AX
        • INET: Kablovska
      7. @Rossi
        Čekaj bre, ti pričaš o Fakultetu za poslovne studije, smer kompjuterski inžinjering? Ja pričam o Fakultetu za kompjuterske nauke. Drugi fakultet, drugi program, drugi predavači. Druga zgrada!

Za FPS ne znam detalje, ali prepoznajem te univerzalne probleme koje pominješ. I prema mom iskustvu mogu nastati sa obe strane - predavačke i studentske. Ima predavača koji su jednostavno dosadni, ali ima studenata (i grupa studenata) koji sede i čekaju da im neko injekciom ubaci znanje u mozak. Koliko god bili prisutni samo telesno... E u toj kombinaciji faks je samo gubljenje vremena. Predavač istrtlja šta ima, pokaže par slajdova, studenti vide šta ima na fejsu i vidimo se na ispitu, pa kako ko...

Opet, kol'ko god studenti imali problem da ukopčaju šta stvarno znači studirati, rešenje će pre biti na drugoj strani. Na privatnom faksu bih stvarno ukinuo prijemni. Neka sede koji mesec, od oktobra do januara, pa sve lepo nek izađe na videlo u prvom roku. Nije mi najjasnije kako neke vrste studenata "prežive" januar. Sve što znam je da ne postoji direktiva, politika, hint ili bilo šta na tu temu. Izgleda da je u pitanju kultura, a pogađam da ima veze sa tim što predavači nisu završili faksove na kojima predaju. I što dolaze na predavanje ubeđeni da ne vredi pričati.

Očekivalo bi se od takvih ljudi da imaju svest o tome šta znači dobro konstruisano mišljenje, šta god se pričalo u "javnosti". Što vidimo i u ovom tredu. Sve stručnjaci, sve znaju, a nigde studije, nigde statistike... Bitno da je naslov "Nataša Bekvalac asistent", iako je riba zaštitno lice. Ok, šta će univerzitetu zaštitno lice, posebno takvo, ali barem nije travestija u akademskom smislu!

A tek što vole ljudi da mešaju pojmove univerziteta i fakulteta kada pričaju o privatnom sektoru! I zgodno zaborave i rudarsko geološki i geografiju i manje više sve fakultete na BU. Jel skoro bio skandal sa nameštenim ETF/Vip konkursom? Nema veze, to su faksovi sa ugledom, kod nas i u svetu... Ponovo, bez studije, bez statistike, lepo zvuči. Kafanske priče...
        there was never any good old days

Member Avatar korisnika jox
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        2.130
        Citat Citiram korisnika: ays Pogledaj poruku
        Tim Roughgarden je kralj.
        Prosle&ove godine sam u slobodno vreme ispratio (i prolazio testove redovno) njegove kurseve (Algo1&Algo2) i bas su mi bili pravo osvezenje. Pretpostavljam da je to dobrim delom ista materija kao sa linka koji si posalo.

Te kurseve mogu da preporucim svakome (sem izrazitim pocetnicima jer njima nisu ni namenjeni)...
        Srickie - WinPhone, Android and FirefoxOS game

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      10. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      11. Citat Citiram korisnika: Bahati [SiD] Pogledaj poruku
        @Rossi
        Čekaj bre, ti pričaš o Fakultetu za poslovne studije, smer kompjuterski inžinjering? Ja pričam o Fakultetu za kompjuterske nauke. Drugi fakultet, drugi program, drugi predavači. Druga zgrada!

Za FPS ne znam detalje, ali prepoznajem te univerzalne probleme koje pominješ. I prema mom iskustvu mogu nastati sa obe strane - predavačke i studentske. Ima predavača koji su jednostavno dosadni, ali ima studenata (i grupa studenata) koji sede i čekaju da im neko injekciom ubaci znanje u mozak. Koliko god bili prisutni samo telesno... E u toj kombinaciji faks je samo gubljenje vremena. Predavač istrtlja šta ima, pokaže par slajdova, studenti vide šta ima na fejsu i vidimo se na ispitu, pa kako ko...

Opet, kol'ko god studenti imali problem da ukopčaju šta stvarno znači studirati, rešenje će pre biti na drugoj strani. Na privatnom faksu bih stvarno ukinuo prijemni. Neka sede koji mesec, od oktobra do januara, pa sve lepo nek izađe na videlo u prvom roku. Nije mi najjasnije kako neke vrste studenata "prežive" januar. Sve što znam je da ne postoji direktiva, politika, hint ili bilo šta na tu temu. Izgleda da je u pitanju kultura, a pogađam da ima veze sa tim što predavači nisu završili faksove na kojima predaju. I što dolaze na predavanje ubeđeni da ne vredi pričati.

Očekivalo bi se od takvih ljudi da imaju svest o tome šta znači dobro konstruisano mišljenje, šta god se pričalo u "javnosti". Što vidimo i u ovom tredu. Sve stručnjaci, sve znaju, a nigde studije, nigde statistike... Bitno da je naslov "Nataša Bekvalac asistent", iako je riba zaštitno lice. Ok, šta će univerzitetu zaštitno lice, posebno takvo, ali barem nije travestija u akademskom smislu!

A tek što vole ljudi da mešaju pojmove univerziteta i fakulteta kada pričaju o privatnom sektoru! I zgodno zaborave i rudarsko geološki i geografiju i manje više sve fakultete na BU. Jel skoro bio skandal sa nameštenim ETF/Vip konkursom? Nema veze, to su faksovi sa ugledom, kod nas i u svetu... Ponovo, bez studije, bez statistike, lepo zvuči. Kafanske priče...
        Da znaš da sam omanuo, sve vreme pričam o FPS, ali pošto sam se raspitivao za master na "naukama", i da sam pričao sve sa istim profesorima... Hmmm, ne bih rekao da ima prevelike razlike. A igrom slučaja znam i kako se prima (većina) asistenata, pa ono, dovoljno da znam i da se neću usrećiti sa naučenim .
        Moooožda se nešto promenilo za ove nepune tri godine od kako sam završio, ali čisto sumnjam.
        Sve u svemu, zadovoljan sam u tom smislu što sam od svega naučio ponešto i shvatio šta ne želim da budem i čime ne želim da se bavim.
        Uostalom, kao i većina u Serbistanu, živim i radim nešto sedmo, ali eto, pokušavam da se preobratim na front-end.
        Da li ću biti uspešan? Vreme će pokazati

Sale KG
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Rossi Pogledaj poruku
        Da znaš da sam omanuo, sve vreme pričam o FPS, ali pošto sam se raspitivao za master na "naukama", i da sam pričao sve sa istim profesorima... Hmmm, ne bih rekao da ima prevelike razlike. A igrom slučaja znam i kako se prima (većina) asistenata, pa ono, dovoljno da znam i da se neću usrećiti sa naučenim .
        Moooožda se nešto promenilo za ove nepune tri godine od kako sam završio, ali čisto sumnjam.
        Kažeš ti njemu a on radi tamo.

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: Rossi Pogledaj poruku
        Citat Citiram korisnika: Sale KG Pogledaj poruku
        Kažeš ti njemu a on radi tamo.
        Ma opušteno, neka misli i priča ko šta hoće, samo da utvrdimo o čemu se priča. O tome koliko su ozbiljne diskusije na ovu temu dovoljno govori da tek na trećoj strani polako razdvajamo pojmove univerziteta i fakulteta, pa tek onda nekako utvrđujemo ko o kom fakultetu priča.

Mogu samo da ponovim za kraj: IT stručnjak se ne postaje dobijanjem diplome fakulteta ili kursa, već učenjem i radom. Na fakultetu se uči lakše i opširnije. Toliko.

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      17. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      18. Možda se i znamo
        Sve u svemu, piše - znam kako se prima (većina) asistebata...
        Stoga, uvek i svuda postoje izuzetci, i ne vidim zašto bi se neko osećao uvređeno

Sale KG
        Guest
        Šalim se ja, pogotovo jer znam da Bahati radi tamo.

Nema tu šta da se zameri, ne biraju se samo tamo asistenti, predavači i profesori na taj način - to se svuda radi i zna se kako se to radi a da sve bude po zakonu.

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      21. Moja mašina
      22. Ja ne znam ni koji je to način o kome pričate, niti ko je kako izabran na bilo kom fakultetu, državnom ili privatnom, pa čak ni tačnu proceduru izbora, ako takvo nešto postoji. Nadam se da je očigledno da kada kažem "svi sve znaju" ne mislim na sebe!

Zato ne mogu ni da naslutim relevantnost te teme.

Sale KG
        Guest
        Ako ti treba savet slobodno pitaj.

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      25. Moja mašina
      26. Citat Citiram korisnika: Sale KG Pogledaj poruku
        Ako ti treba savet slobodno pitaj.
        Pitao bih ja, nešto mi se baba žali, ali ne bih da je na'ranim muvama, pa tek na šestoj strani utvrdim da sam slušao wanabe veterinare sa interesovanjem za vodozemce.

Sale KG
        Guest
        Pitaj onda Olgu ako nećeš mene.

Strana 3 od 36 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •