»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 36 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 537

Tema: Koji fax za IT upisati da bih postao ozbiljan IT strucnjak/programer

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        @jox,
        То што си ти све навео је мање или више инжењерство а не и девелопмент, па ни софтверско програмирање (јесте хардверско, за шта ти сигурно треба факултет - ту се слажемо). И цве то што си навео је пракса а не нешто што се учи из књига... а исте те књиге можеш и самостално да купиш без да си икада ушао у зграду факултета поново. А ја наведох да је пракса најбитнија јер се кроз исту највише и научи... наилажењем на проблем који мора да се реши се и највише научи, било о програмском језику, било о томе како се најефикаснје долази до одговора преко интерента или пак како се чита документација.

Ја сам пошао од претпоставке да човека занима како да дође, што је могуће брже, до позиције да може да зарађује и издржава себе (и своју породицу) од свог рада као девелопер и сходно томе му дао савете. Већина IT фирми у овој земљи раде оутсоурсинг за неке стране компаније и никога ич не занима да ли ти познајеш теорију алгоритама ( коју такође можеш да научиш без ичије помоћи ) или да ли умеш да урадиш анализу комплексности истог. Све што их интересује је да завршиш апликацију, део апликације или измену на апликацији за мање времена и пара него што је зацртано.

Има и оних других компанија, које заправо и гледају квалитет кода и апликације које ће издати... али у тим фирмама се опет више гледа практично искуство него врста дипломе. Барем је такво моје лично искуство у Београду...
        Post hoc ergo propter hoc

Member Avatar korisnika jox
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        2.130
        Sve moze da se nauci bez fakulteta... ali je to u domenu teorije... u praksi toga nema (da neko iole detaljno izuci kompletno gradivo fakulteta a ne samo podskup gradiva koji ga zanima) ili ga ima u zanemarljivom procentu.

Iz ugla sto brzeg podizanja znanja do nivoa 'zaposlabilnosti' mesto koje si naveo TeamTreeHouse ili (npr Coursera) je daleko efikasnije, ali samostalno ucenje je uvek daleko teze jer zahteva vise samodiscipline i organizacije.
        Srickie - WinPhone, Android and FirefoxOS game

Banned
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        329
        Pokusavao sam sam da ucim ali nema sanse,treba neko da mi pokaze sve detaljno.Metropoliten je za IT kako cujem najbolji,a i hvale se sa svojim studijama na daljinu,za koje puno njih kaze da su najbolje u Srbiji,e sada...koliko je to studiranje preko neta dobro i prakticno,to zaista ne znam.

Member Avatar korisnika mr_gee_fox
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        586
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 4700HQ @ 2.4GHz
        • RAM: 8 GB DDR3L
        • VGA: Intel HD 4600 & nVidia GeForce 850m
        • HDD: 1TB
        • LAP: Asus N550JK-CN019
        • INET: DSL
      6. ^Ziva rec je ziva rec kako god da okrenes. Konkretnu razliku izmedju DLS modela studiranja i tutoriala jos uvek nisam video. U slucaju da upises fax, onda gledaj da sto vise budes redovan na vezbama i predavanjima. Izbor fakulteta nije toliko bitan koliko i zelja da ulozis vreme i trud. Sa te strane gledano, onda bolje da uzmes SI na ETF-u (prosek 5 godina) u odnosu na RAF gde je 4 godine trajanje akademskih studija....

Banned
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        329
        Jel zna neko kakvi su na Megatrendu,na faksu za kompjuterske nauke?Imaju cudan program tamo 3+2 godine,s tim da se posle 4 godine moze stati i uzeti diploma diplomiranog informaticara.

Member Avatar korisnika WebWolf
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.591
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 2600X
        • MoBo: MSI X470 Gaming Pro Carbon
        • RAM: HyperX Predator 16GB 3200MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 6GB
        • MON: Dell U2518
        • HDD: Samsung Evo 500GB
        • Case: NZXT H500
        • INET: Kablovska
      10. Realno, mislim da je jox ovde dao najbolji savet. Fakultet je skoro pa potreban uslov, ali ne dovoljan. To najbolje sumira moje iskustvo. Na moju zalost imam posla i sa programerima koji su ucili van fakulteta, sami. Ne mogu da kazem da su losi, ali sam kod nije ni blizu dovoljno dobrog kvaliteta niti su performanse uvek maksimizirane. Jako je tesko pregledati njihov kod. Verovatno ima sasvim dobrih izuzetaka, ali mislim da vecina nije bas up-to-standards. Praksa im samo donosi nacine da sto brze, da izvinete, pretupaju problem tako da radi, a ne i da ga rese sustinski.

Sto se tice onih koji ti nude outsourcing, iskreno mislim da ti ne zele dobro na duge staze. Outsourcing je dobar je zaposljava veliki broj ljudi i pare su recimo ok za nase uslove. Veliki problem je sto nema puno mesta napretku, kvalitet se cesto (ne uvek) izostavlja i generalno nije mesto u cemu bih ja gradio karijeru.

Cisto da napisem, ako znaci, zavrsio sam pre mesec dana drzavni fakultet (elektronski u Nisu) i ja, kao i jos 20 ljudi koliko nas je ukupno bilo u generaciji imamo ona matora zvanja diplomiranih inzenjera elektrotehnike. Hvala bogu, vec svi nalaze poslove i to vrlo respektivne. Ne znam kako mozemo da se nosimo sa ETF, ali verovatno mozemo da pariramo elegantno bilo kom privatnom, u to sam se licno uveravao . Medjutim, i to je zahtevalo nespavanje, googlanje, trazenje knjiga, konsultacije, duple termine na laboratorijskim vezbama, spavanje izmedju predavanja itd. Mozda smo imali suvisne predmete koji nam nisu bili potrebni, ali kada ostali krenu da kukaju za kafom jedan prosecan student ce i dalje biti oran za rad i da bulji u 3 proklete linije jer je navikao na takav drill

RAF je super za individualce, rekao bih, i one koji su vec u toj prici srcem i dusom. Ali vecina mislim da sluzi za farmovanje novca za onaj mali broj izuzetnih koji obicno dobijaju povlastice (sto kao takmicari, sto zbog otpisa duga na osnovu uspeha).

I jos jedna stvar, niko te nece primiti samo sa diplomom, veruj mi . Makar ti se diploma zvala master naprednih informatickih nauka .
        Menjao WebWolf : 30.09.2013. u 23:28

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      12. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      13. Citat Citiram korisnika: nebo80 Pogledaj poruku
        Jel zna neko kakvi su na Megatrendu,na faksu za kompjuterske nauke?Imaju cudan program tamo 3+2 godine,s tim da se posle 4 godine moze stati i uzeti diploma diplomiranog informaticara.
        Znam ja ...
        Iz iskustva. Ako hocesh okvirno da steknes sliku koliko je velika cela ta sfera - dobar je. Za sve ostalo - nije dobar. Ja konkretno ne mogu da ga preporucim.
        Poslednja dva meseca placam teamtreehouse i naucio sam cirka 17 puta vise nego za 2 godine megatrenda...
        Tako da, moj savet - zaobidji

Member Avatar korisnika mr_gee_fox
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        586
      15. Moja mašina
        • CPU: i7 4700HQ @ 2.4GHz
        • RAM: 8 GB DDR3L
        • VGA: Intel HD 4600 & nVidia GeForce 850m
        • HDD: 1TB
        • LAP: Asus N550JK-CN019
      16. Citat Citiram korisnika: nebo80 Pogledaj poruku
        Cekaj, zar nisi rekao da hoces da postanes ozbiljan IT strucnjak i/ili programer?

Banned
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        329
        Koliko kosta mesecno http://teamtreehouse.com/ i na koje sve nacine se vrsi uplata?

Member Avatar korisnika jox
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        2.130
        Sunce li mu zarko... kako je moguce da taj info ne mozes da nadjes na sajtu?

https://teamtreehouse.com/subscribe/plans
        Srickie - WinPhone, Android and FirefoxOS game

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      20. Moja mašina
        • CPU: TI OMAP 3430 SoC 600 MHz ARM Cortex-A8 CPU 430 MHz C64x+ DSP
        • RAM: 256 MB Mobile DDR 768 MB swap space for a total of 1 GB virtual memory
        • VGA: PowerVR SGX 530
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
        • HDD: 32 GB eMMC
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: 5Mpix Carl Zeiss
      21. Citat Citiram korisnika: nebo80 Pogledaj poruku
        Samo privatni dolazi u obzir jer su najbolji,najstrucniji
        ja mislim da su posle ovoga svi prestali da te shvataju za ozbiljno...

Moderator Avatar korisnika Bahati [SiD]
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        2.297
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Venice 3000+
        • MoBo: K8N Neo4-F (PCB 3.0)
        • RAM: Kingston VS DDR400 1Gb x 2
        • VGA: MSI 6600GT
        • HDD: WD740GD, WD3200KS x 2
        • OPT: Pioneer 112D
        • Case: Enermax EG485AX
      24. Citat Citiram korisnika: Rossi Pogledaj poruku
        Znam ja ...
        Iz iskustva. Ako hocesh okvirno da steknes sliku koliko je velika cela ta sfera - dobar je. Za sve ostalo - nije dobar. Ja konkretno ne mogu da ga preporucim.
        Poslednja dva meseca placam teamtreehouse i naucio sam cirka 17 puta vise nego za 2 godine megatrenda...
        Tako da, moj savet - zaobidji
        Čini mi se da je najveći problem na FKN upravo to što ima previše ljudi kao nebo80. Nek mi oprosti ako sam stekao pogrešan utisak, ali to su ljudi koji su negde čuli da je super biti IT stručnjak, ali nemaju ideju šta to podrazumeva, niti im je bitno da to stvarno postanu, već samo da tako mogu sebe da nazovu. Da se ja pitam to ne bi trebalo da bude problem, nego lepo posle januara sve bude jasno, pa kome bi i ECDL bio puna kapa neka nastavi tim putem, a nauku ostavi onima koje zanima.

Smatram da to ipak nije prepreka da neko uzme od tog fakulteta sve što nudi, mada razumem da je teško biti motivisan kada si okružen onima koji bi samo da se prošunjaju do neke diplome. S tim u vidu, zanima me šta misliš da konkretno fali na faksu što ima npr. na teamtreehouse?
        Menjao Bahati [SiD] : 01.10.2013. u 08:43
        there was never any good old days

Member Avatar korisnika MareBGD
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        1.602
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600
        • MoBo: ASRock B450M Pro
        • RAM: 2x8GB Klevv 2666MHz
        • VGA: Zotac 2060
        • MON: Dell
        • HDD: 1xSSD 1xSATA
      27. Privatni faks, za onoga ko zeli da uci uopste ne mora da bude lose resenje, i sami predavaci su cesto vrlo dobri, to ljudi nikako da shvate. Ima milion nacina da uhvatis krivinu, ali ako zelis sto kaze Bahati "da uzmes od fakulteta sve sto nudi", solidno znanje moze da se dobije. Okreni obrni sve zavisi kako shvatis fakultet, sta zelis da postignes, i koliko si spreman da radis na sebi, mozda i vise posle fakulteta nego na njemu...
        Here to stay Even when I'm gone When I close my eyes Through the passage of time Kings never die

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      29. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      30. Citat Citiram korisnika: Bahati [SiD] Pogledaj poruku
        Čini mi se da je najveći problem na FKN upravo to što ima previše ljudi kao nebo80. Nek mi oprosti ako sam stekao pogrešan utisak, ali to su ljudi koji su negde čuli da je super biti IT stručnjak, ali nemaju ideju šta to podrazumeva, niti im je bitno da to stvarno postanu, već samo da tako mogu sebe da nazovu. Da se ja pitam to ne bi trebalo da bude problem, nego lepo posle januara sve bude jasno, pa kome bi i ECDL bio puna kapa neka nastavi tim putem, a nauku ostavi onima koje zanima.

Smatram da to ipak nije prepreka da neko uzme od tog fakulteta sve što nudi, mada razumem da je teško biti motivisan kada si okružen onima koji bi samo da se prošunjaju do neke diplome. S tim u vidu, zanima me šta misliš da konkretno fali na faksu što ima npr. na teamtreehouse?
        Generalno nisam od onih koji voli da nipodaštava, ali znanje koje poseduju predavači na Megatrendu (pomenuti odsek za K.I.) nije baš na odgovarajućem nivou. Da se razumemo, vrhunskih profesora ima, ali generalno, uz loše prenošenje znanja i krajnje loš program predavanja, utisak je u najboljem slučaju "mlak". Mnogo se priča a ništa se ne kaže.
        Prakse ima, ali vrlo, vrlo malo. I uglavnom se sve svodi na:
        <html>
        </html>
        I tu se promeni po neka boja i slično.
        Od CSS-a smo pokrili da isto tako promenimo po koju boju, ali niko nije eventualno mislio da nam pokaže da CSS može da se sačuva u externom fajlu pa da se linkuje nego smo sve pisali u okviru istog ... I to je verovao ili ne, bilo sve što se tiče web-a. Mislim da posle navedenog ne moram da se osvrćem na to zašto je bolji TeamTreeHouse?
        Bilo je tu malo C-a i C++-a, pravljenja kalkulatora i slično, ali opet sa mnogo neke teorije koja je krajnje bila suvoparna, bez ikakvog pokušaja da se predavanje učini zanimljivim.
        I inače, da ne bude zabune, prvi semestar je "opšti" (marketing, finansije, ekonomija...), a tek drugi semestar se fokusira na K.I. predmete

Member Avatar korisnika Phoenix257
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        4.467
      32. Moja mašina
        • CPU: Fx-8320E BE
        • MoBo: Asus Sabertooth 990FX
        • RAM: 8 Gb DDR3 1600 Corsair
        • VGA: ATI XFX Rx 580 8 Gb
        • MON: Philips 43" BDM4350+HP Envy 32"
        • HDD: Samsung 850EVO 512 Gb+WD2001FASS+2XTOSHIBA DT01ACA300
        • OPT: Pioneer DVR-216D
        • Case: BigTower Chiftech 650W Ozeanos
        • SND: Creative Audigy 2
        • LAP: IBM X270+x220
        • TV: Sony 55"
      33. Dajte ljudi kakav privatni faks pa to je sve na nivou majstorskog pisma , pa to nigde u svetu ( mislim ovi nasi privatni fakulteti) ne prolaze, a pogotovo megatrttrend pa tamo pevaljke predaju smesno i zalosno i jos se dice time, kao najbolji su da,da, ali u alisi i zemlji cuda, za bilo kakav posao mora da se zagreje stolica, ne moze niko da tebi sazvace nesto ( kao kurs) to ne postoji, samo su nasi politicari pozavrsavali neke kurseve i gle kako nam je , bas dobro
        Tako prestanite da lozite coveka , jer ako hoce nesto da zna on to MORA i da nauci
        Lenovo x270

Strana 2 od 36 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •