Šta je novo?

Koji fax za IT upisati da bih postao ozbiljan IT strucnjak/programer

A svuda u svetu su privatni fakulteti bolji od drzavnih mnogo, zato sto ljudi njih upisali da bi zapravo stekli znanje.

Ovde se privatni fax upisuje, uglavnom, da bi se uz sto manji trud stekla diploma pa se posle sa istom hvali i zaposljava na svi znamo koji nacin. Sta da se radi :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U ovom slučaju što sam naveo diploma je potrebna za dalje napredovanje (traže "faks") ...

Nije mu išlo na državnom, sad privatni i nema zime. [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A svuda u svetu su privatni fakulteti bolji od drzavnih mnogo, zato sto ljudi njih upisali da bi zapravo stekli znanje.

Ovde se privatni fax upisuje, uglavnom, da bi se uz sto manji trud stekla diploma pa se posle sa istom hvali i zaposljava na svi znamo koji nacin. Sta da se radi :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

meni su samo objasnili kada sam jos bio u srednjoj skoli da diploma ne znaci nista bez znanja, tako da nisam imao problem ni da upisem drzavni ni privatni, jer znam da me niko nece zaposliti bez da uradim sve zadatke koje mi da

iskreno se i nadam da ce i kod nas jednog dana, ne samo privatni, vec i svi fakulteti biti oslobodjeni prolazaka preko veze, jer se tako samo kvari slika, obesmisljavaju studije i smanjuje cena rada
 
Poslednja izmena:
^Amin.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
fon je jedini drzavni faks za it i is, mozda postoje i neki privatni i ako neko hoce da postane IT strucnjak, nek ide na fon

ako hoce da se bavi naucnim i akademskim radom nek ide na matematicki koji je za computer science

a ako hoce da se bavi inzenjerskim aspektom i pravljenjem softvera neka ide na etf koji je za software engineering i computer engineering

Znaci, ako hocu programiranje, onda ETF?
Iako znam da, koji god faks upisem, moracu da radim i ucim kuci, sam, jer sigurno na faksu necu dobiti znanje potrebno za kasniji rad i posao.
 
ako oces programiranje u onom pravom smislu, etf softverski inzenjering
 
FTN je isto bio dobar, mada ne znam kakva je sada situacija...
 
jeste, on je isto it, zaboravio sam potpuno na njega, ogranicio sam se na beograd samo
on je zapravo najbolji za it, a za programiranje u onoj meri koja ide uz it, ali sve u svemu dosta dobar fakultet
 
FTN, ETF SI, PMF R smer, RAF, je ono što bih ja predložio nekome ko planira da se bavi programiranjem i hoće da stekne klasično fakultetsko znanje. Svaki od njih ima svoje prednosti i mane (neki manje neki više istih...).

Kad sam rekao programiranje, mislio sam na CS. Ako je u pitanju CE, onda prva dva, PMF i RAF otpisati, pogotovo RAF.

FON u oba slučaja ne bih stavio ni blizu njih, kakvo crno programiranje i FON. Kejseri i ekipa nek se drže menadžerisanja :D Ne kažem da sa FON-a ne može da izađe dobar programer, ali taj je baš rešio da uhvati zaobilazni put.
 
Ko završi lako nađe praksu ili posao, e sad problem je što u Čačku nema mnogo IT firmi pa svi idu ili u KG ili u BG ...
 
A Elektronski u Nisu? Kakav je on?
 
Koliko ja znam, to je nekad bio jak faks. Univerziteti (drzavni) valjaju u tri najveca grada tj. BG, NS i NI. Ostalo izbegavati (Cacak, Kragujevac, Subotica, Kosovska Mitrovica), to su vam faksovi ko ovi privatni sto prozivate, gde se daju pare i tako polaze.
 
Koliko ja znam, to je nekad bio jak faks. Univerziteti (drzavni) valjaju u tri najveca grada tj. BG, NS i NI. Ostalo izbegavati (Cacak, Kragujevac, Subotica, Kosovska Mitrovica), to su vam faksovi ko ovi privatni sto prozivate, gde se daju pare i tako polaze.

Kakva strašna generalizacija. :O

Misliš li da na BU nema davanja para?

Највећи број студената који се због корупције обраћао Београдског отвореној школи је са Универзитета у Нишу, њих 52 одсто, а на другом месту са 24 одсто је Универзитет у Београду. У 14 одсто случајева, пријаве су стигле са Универзитета у Новом Саду, а само 10 одсто са Универзитета у Крагујевцу – чуло се на јучерашњем представљању резултата првог истраживања на тему корупције у високом образовању.

http://www.politika.rs/scc/clanak/243878/Korupcija-na-fakultetima-ispit-za-300-evra

PONIŠTAVAJU SE DOKTORATI? Pod lupom na stotine njih sa Univerziteta u Beogradu!

Mnogi profesori, koji su redovni na Univerzitetu u Beogradu nisu objavili nijedan naučni rad u časopisu “Social sciences citation index” (SCI), a bili su mentori na mnogim izradama doktorskih radova.

http://www.telegraf.rs/vesti/160713...om-na-stotine-njih-sa-univerziteta-u-beogradu
 
Poslednja izmena:
Vidiš da namerno šora uz vetar (već više puta i u ovoj i u drugim temama), a i pomešao je univerzitete i fakultete [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, to je nekad bio jak faks. Univerziteti (drzavni) valjaju u tri najveca grada tj. BG, NS i NI. Ostalo izbegavati (Cacak, Kragujevac, Subotica, Kosovska Mitrovica), to su vam faksovi ko ovi privatni sto prozivate, gde se daju pare i tako polaze.

ja navedoh primer privatnog faksa gde se placa skolarina pa se pada pet puta jedan ispit

do sada nisam cuo da se bilo koji fakultet koji se bavi racunarstvom(privatni ili drzavni) polaze na pare

a ti sto mozda uspeju da plate i na drzavnom i na privatnom(ne znam preko kojih veza i metoda) i dobiju diplomu iz oblasti racunarstva su poseban slucaj koji ne vazi za nas ostale

znam za primere placanja da bi se polozilo na fakultetima koji su modernog karaktera, tipa kultura i mediji, medija i komunikacije i ostalo, ali i tu su opet u pitanju posebne veze i seme samo za odredjene koje nisu dostupne obicnom studentu
 
Poslednja izmena:
Gde su nasli ispitanike ove ankete? U Lazi?

5% studenata smatra da svi studenti kupuju ispite?

33% bi studentima koji su kupovali ispite dalo samo opomenu?

10% bi studente koji su kupili ispite poslalo u zavtvor?

Stvarno mi nije jasna ova anketa I gde su nasli ovakav uzorak
 
Pozdrav svima.. Koji je najbolji IT fakultet u Srbiji, moze i nekoliko.. Razmisljam da upisem neki sledece godine.. Moze i privatni

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jako širok pojam :) sta te interesuje konkretno?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Programiranje, IT poslovanje npr [emoji2] Pre 2god sam radio online test za IT Academy koji su mi poslali i odlicno sam ga uradio, ali zbog necega sam ipak odustao na kraju

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
RAF je verovatno najbolji, ali i najskuplji.
Posle njega ETF, pa FON.

Te gluposti poput IT akademije batali.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mhm dobro, pa nije vise od 3k e za 1.godinu..
Okej

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Razmotri i FTN - softversko inzenjerstvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
IT akademija ti nije zvanicno skola, ako si odlican sa matematikom ja bi upisao Matematicki ali posto nisi, onda generalno bilo koju skolu da dobijes papir jer najvise ces da naucis radeci praksu/posao sam, ja recimo sad razmisljam da upisem budjavu visu poslovnu samo da izboksujem papir na brzinu :) , mislim sigurno na ETF i nekim boljem faksu imas bolje predavanja al da li je realno da zbog toga pljunes vece pare, mislim generalno verovatno mosez i ovako da se usunjas na predavanje ili jednostavno za te pare platis privatne casove
 
Poslednja izmena od urednika:
Matematika mi je odlicno isla u srednjoj, 1.2. i 4.godinu sam imao 5, samo u 3.godini 3, posto sam slabo i ucio..
Sve oko kompjutera, telefona mi ide od ruke, oduvek me je to zanimalo i kad bi birao posao koji zelim bilo bi nesto u IT industriji..

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Matematika mi je odlicno isla u srednjoj, 1.2. i 4.godinu sam imao 5, samo u 3.godini 3, posto sam slabo i ucio..
Sve oko kompjutera, telefona mi ide od ruke, oduvek me je to zanimalo i kad bi birao posao koji zelim bilo bi nesto u IT industriji..

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

PMF Novi Sad - Informacione tehnologije
 
RAF je verovatno najbolji, ali i najskuplji.
Posle njega ETF, pa FON.

Te gluposti poput IT akademije batali.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

ni jedan od ova tri fakulteta nema veze jedan sa drugim i ne mozes da ih kategorizujes po tome koji je bolji od kog -.-

najveci problem u ovoj zemlji je sto su ljudi informaticki nepismeni i samo se frljaju nekim izrazima i skracenicama

@Stefan1995

racunarstvo ima 5 grana

computer science, computer engineering, software engineering, information systems, information technology

kojom granom hoces da se bavis?

computer science su ti prirodnomatematicki fakulteti
computer engineering i software engineering su ti tehnicko tehnoloski fakulteti
information systems i information technology su ti pojedine vise skole i fon
 
Poslednja izmena:
Nema računarstvo tih 5 grana. Računarstvo je samo naš izraz za "computer science".
 
naravno da nije

ispadose ljudi u organizaciji ieee glupi i neznalice po tebi

a po njihovim dokumentima se racunarstvo deli, formiraju kurikulumi i sve sto je vezano za nastavu i karijeru iz racunarstva
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno