»RSS Benchmark sajt

Strana 34 od 35 PrvaPrva ... 24303132333435 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 496 do 510 od ukupno 515

Tema: Koji fax za IT upisati da bih postao ozbiljan IT strucnjak/programer

Banned
        Na forumu od
        Nov 2017
        Poruka
        446
        Taj sto te zaposli da programiras za 300 evra te nikada nece platiti vise od toga, takvi izrabljuju ljude. Da bi napredovao moraces preci kod drugog.

Uvek kazem istu stvar kada neko postavi pitanje a to je da smislis neki realan problem koji treba resiti i da pokusas da ga resis, pa kada zapnes onda pitas po forumima i slicno. Registruj se na upwork, pogledaj sta ljudi traze da se uradi pokusaj sam da to uradis. Verovatno neces uspeti ali ces trudeci se nauciti puno, vise nego sto bilo koji kurs online ili na faksu moze da ti ponudi. Jer na kraju dana takvi zadaci sa upworka i slicnih sajtova se placaju novcem za uspesno resavanje problema.

Od ljudi koji postavljaju najsira moguca pitanja obicno jako mali procenat uopste udje u celu pricu, ne pokrenu ni IDE/editor, sve se zavrsi na pitanju.

Edit: Opet se vracam na pogresan pristup. Svako ko postavi pitanje iz naslova teme je uradio pogresnu stvar. Jer takvi ne uspevaju uglavnom, oni koji rade su vec sa deset godina napisali prvi program a sa 18 se zaposlili part time i programiraju uveliko. Oni ne postavljaju ovakva pitanja. Ja nisam takav vec late bloomer sto kazu Ameri ali je ista prica nevezano za godine, cim ti postavljas ovakva pitanja to je los znak. Pre toga si trebao vec da izbunaris pola interneta i saznas sve sto te zanima ako si ozbiljan da hoces ovo da radis.
        Kako kaze ona izreka, ako ti se pokvari auto na putu, ti stanes i trazis pomoc gotovo niko ti nece pomoci. Ali ako pokusas da popravis auto neko ce se zaustaviti i pomoci ti.

Edit: Danas ti diploma sluzi da ispunis neki kriterijum koji odredjeni poslodavci imaju u pogledu nivoa obrazovanja njihovih zaposlenih. Sto se tice znanja koje dobijas na fakultetima to se toliko srozalo i van svih realnih tokova zivota, pogotovo u ovoj bransi, da je suvisno pricati o tome. Diploma poslodavcu danas sluzi za istu stvar kao i roditeljima, da se hvalisaju kako njihov zaposleni/sincic ima zavrsen faks. Nijedan fakultet nije fokusiran na neko od zanimanja i nijedan ne prolazi tacno kroz ono sto trebas znati na toj poziciji nego se bave nekim opstim znanjem ili zastarelim koje kao oplemenjuje i usmerava ali je beskorisno u realnom radu.
        Menjao enterthevoid : 28.09.2018. u 00:27

Member
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        186
        Odlicno su napisali Vl@da i enterthevoid. Najpre moras da odredis u kojem smeru zelis da se kreces. Najbolje je da prvo istrazis sve dostupne materijale, probas da steknes sliku sta tebi od svega ponudjenog deluje najzanimljivije. Ako bi postavio konkretnija pitanja, tipa sta je trenutno na trzistu trazenije, mogao bi da dobijes odgovor.

Tek kada definises sta zelis onda treba videti kako doci do potrebnog znanja. Svakako je potrebno imati siru sliku i poznavati vise sfera, ali se covek mora usmeriti ka jednoj. Ukoliko imas znanja, moci ces vrlo lako da dodjes do posla, nece ti niko traziti papir. Zato je jedino bitno odrediti cilj, sta zelis da savladas, pa bi onda mogao i da se da predlog koje su to oblasti koje su neophodne.
        Menjao retrospektiva : 28.09.2018. u 13:17

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        24
      4. Moja mašina
        • CPU: i5 4460
        • MoBo: Asus B85 Pro Gamer
        • RAM: 12 GB
        • VGA: GTX 960 4GB
        • MON: Lg 24''
        • HDD: 3000 GB
        • Case: NZXT S340
      5. Ćao svima, zanima me ako neko ima iskustva da podeli sa mnom u vezi sa univerzitetom metropolitan, konkretno sa smerom "softversko inženjerstvo"? Jasno je, taj faks ne zelim da upisem zbog diplome, ali kako nemam skoro nikakvo znanje na polju programiranja, a samouk bas i nisam... tako da ne zelim da mi ovaj faks bude lak niti zelim da ne ucim, naprotiv zelim da ucim. E sad zanima me, da li je to ozbiljna prica, da li se stvarno uci i da li je kvalitetno? Da li je u pitanju samo jos jedan od "privatnih" fakulteta koji ljudi zavrsavaju zbog diplome ili je ovde nesto drugo u pitanju? Takodje ja sam iz Niša tako da bih pohadjao ovaj faks u Nišu jer ga ima... hvala

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        6.343
      7. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1300X@3.85GHz, LC-CC-120 Push/Pull
        • MoBo: Msi X370 Krait Gaming
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB@2933MHz CL15
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD Blue 500GB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon 2x Arctic F14, 3x Arctic F12, Chieftec CTG-600-80p
        • SND: Microlab Solo 6C, Hyperx Cloud II
        • LAP: Asus K501LX(5200U, 8GB, SanDisk X400 256GB, 1920x1080p)
        • Ostalo: Redragon Usas K553+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      8. Drug je isao na to, bas u Nisu, generalno deluje kao tesko bacanje para.

Imas i na PMF-u Racunarske nauke, to je u sustini slicno gradivo kao na Elektronskom smer Racunarstvo i Informatika, samo je vecina racunarskih nauka izbaceno(ostale neke i prakticno sve vezano za programiranje), ali je slabiji od Elektronskog.

Na Elektronskom je nekima problem sto je prva godina opsta, ima dosta elektrotehnike i matematike, pa se od druge bira smer, Racunarstvo i Informatika je ono sto tebe interesuje. Ali tu ima i racunarskih predmeta tipa Digitalna elektronika, Racunarski sistemi, Arhitektura i Organizacija racunara, Distrubuirani sistemi itd..

Na PMF-u su su ti studije 3+2, na Elektronskom 4+1.
        Menjao ivanbass1 : 06.12.2018. u 19:13

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        24
      10. Moja mašina
      11. E bas zbog tih predmeta na elektronskom ne zelim njega da upišem... ja sam cuo dosta pozitivnih stvari o metropolitanu ali niko nije rekao da je bacanje para

Member Avatar korisnika kept
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        177
        Dosta matematike i elektrotehnike moze biti samo veliiika prednost, nikako mana. Nista pozitivno nisam cuo o tim mega, singi, dingi ustanovama. Na forumu je neko pisao da jos uvek nisu dobili akreditaciju za univerzitet i vecinu studijskih programa.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        24
      14. Moja mašina
      15. Pa meni matematika bas i ne ide od ruke, tako da se ne bih snasao tamo, verovatno bih odustao na drugoj godini kao polovina studenata... sto se tice akreditacije, imaju je, proverio sam to

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        6.343
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: kept Pogledaj poruku
        Dosta matematike i elektrotehnike moze biti samo veliiika prednost, nikako mana. Nista pozitivno nisam cuo o tim mega, singi, dingi ustanovama. Na forumu je neko pisao da jos uvek nisu dobili akreditaciju za univerzitet i vecinu studijskih programa.
        Slazem se apsolutno, zato sam i napisao da nekima ne odgovara. Matematika je svakako prekopotrebna u bilo kakvom inzenjerstvu, pa i softverskom. Elektrotehnika razbija, gradivo koje je stalo u dva semestra je obimno bas. Pokazivao nam je profesor zadatke sa evropskih fakulteta koje oni rade na takmicenjima, nama na kolokvijumima tezi zadaci

Na Metropolitanu je softversko inzenjerstvo godinu dana, medju predmetima nema programiranja, nema struktura podataka, nema projektovanja. Gluposti
        Menjao ivanbass1 : 06.12.2018. u 22:10

Moderator Avatar korisnika xSeptimus
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        10.195
        Brt upisi bilo kakav fakultet tj. koji si u mogucnosti jer je sve bolje nego ne pokusati nista. Sto se tice izbora, sve sto nije drzavano pokazalo se da je, pa, onako.
        Menjao xSeptimus : 06.12.2018. u 22:13

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        24
      21. Moja mašina
      22. Dobro, hvala !!

Member Avatar korisnika vatrogasac53
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        737
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600k
        • MoBo: ASUS ROG Strix Z370-F Gaming
        • RAM: G.Skill Trident Z 3200Mhz cl16
        • VGA: Palit GTX 1070
        • MON: Samsung C27FG70FQU
        • HDD: Samsung 840 Evo, WD Red 2Tb
        • OPT: Teleskop
        • Case: Next Fractal R5
        • SND: USB Dac
        • INET: DSL
        • Ostalo: Valjevsko pivo
      25. Citat Citiram korisnika: ivanbass1 Pogledaj poruku
        Drug je isao na to, bas u Nisu, generalno deluje kao tesko bacanje para.

Imas i na PMF-u Racunarske nauke, to je u sustini slicno gradivo kao na Elektronskom smer Racunarstvo i Informatika, samo je vecina racunarskih nauka izbaceno(ostale neke i prakticno sve vezano za programiranje), ali je slabiji od Elektronskog.

Na Elektronskom je nekima problem sto je prva godina opsta, ima dosta elektrotehnike i matematike, pa se od druge bira smer, Racunarstvo i Informatika je ono sto tebe interesuje. Ali tu ima i racunarskih predmeta tipa Digitalna elektronika, Racunarski sistemi, Arhitektura i Organizacija racunara, Distrubuirani sistemi itd..

Na PMF-u su su ti studije 3+2,
        na Elektronskom 4+1.
        Ako pričamo o MATF u Beogradu, nije više tako izmenili su, sada je 4+1. Vremenom su skontali da je informatički smer i lakši i kraći od matematičkog (koji je oduvek bio 4+1) pa su odlučili da ga produže za još jednu god.
        U načelu, najbolje su prošli oni koji su iskoristili talas i posle tri godine počeli da rade.
        Menjao vatrogasac53 : 10.12.2018. u 11:14

Member Avatar korisnika Vegeta
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        693
      27. Moja mašina
        • CPU: i5-2400
        • MoBo: Dell
        • RAM: DDR3 8GB
        • VGA: iGPU
        • MON: Dell P2717H
        • HDD: SSD120GB/HDD500GB
        • OPT: CD/DVD-RW
        • Case: Dell Optiplex 790
        • LAP: HP ProoBook 4530s
        • INET: DSL
      28. Mene zanima koja je razlika između 4+1 i 3+2, kako u inostranstvu gledaju na završene 4 a kako na 3 godine ? Da li je diploma ista ?

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        6.343
      30. Moja mašina
      31. @vatrogasac53

O PMF-u u Nisu sam pisao.

Member
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        1.474
        Ko sve drzi kurseve programiranja ili administracije?
        Nasao sam IT akademiju, Cubes, Vincu, Code

Member Avatar korisnika Necro
        Na forumu od
        Nov 2015
        Poruka
        32
      34. Moja mašina
        • CPU: i7 4790 (non k)
        • MoBo: GA-Z97P-D3
        • RAM: 16 GB Kingston HyperX Savage 2400 MHz (OC)
        • VGA: Asus GTX 1080 Ti FE
        • MON: Dell 24 Gaming Monitor | S2417DG
        • HDD: Samsung 850 EVO 500 GB
        • Case: Cooler Master Masterbox 5
        • Ostalo: PSU: Cooler Master G750M 750W
      35. Citat Citiram korisnika: Vegeta Pogledaj poruku
        Mene zanima koja je razlika između 4+1 i 3+2, kako u inostranstvu gledaju na završene 4 a kako na 3 godine ? Da li je diploma ista ?
        Znam da je u nekim Evropskim zemljama sistem 3+2. To znaci da ako u Srbiji zavrsis 3 godine mozes u tim Evropskim zemljama na dvogodisnji master ako te prime naravno. Ja zivim u CG i zavrsio sam privatni informaticki fakultet. Dok sam ja studirao bio je sistem 3+1+1. Koleginica koja je zavrsila trogodisnje bachelor studije je master nastavila u Svedskoj i tamo je zavrsila master.

Sada se u Crnoj gori uvodi sistem 3+2 zato sto je to blize bolonji i evropskom sistemu. Do sada je bilo 3+1+1 ili 4+1 a sada ce biti 3+2. Neki profesori sa PMF-a su se bunili ali dzabe.

Strana 34 od 35 PrvaPrva ... 24303132333435 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •