Šta je novo?

Nedoumica i hitan savet

Ovo ti je isto odlicno ima isto 54A na 3x12v.
Znaci moze da gura 360w na 12v granama a E9 malo jace 384w.
Sada taj OC na 4.2ghz FX4100 na maxu moze i preko 140w.
A grafa max 241w.
 
Poslednja izmena:
Ako ovo neko razume svaka mu cast..

-"FX-4100 će se zadovoljiti sa nekih 90-100W na tih 4.2GHz, dok će HD5850 tipično stati na 130-150W. Interesantno je da je veoma retka prilika da i jedno i drugo opteretiš do njihovog krajnjeg maksimuma, tako da je prosto sabiranje cifara iznad najgori scenario, i on se neće ostvariti više od 5% vremena upotrebe računara ni u kom slučaju.

Što se tiče kondenzatora, E7 serija zaista koristi one nešto nižeg kvaliteta (Teapo LH za 5VSB, CapXon GL za 12V i 5V, OST RLS na 3.3V i -12V), ali ako ti je kućište dobro provetreno ili ti napajanje ne uzima vazduh iz kućišta (montirano na dnu, ventilatorom ka dole), i ako ne dopuštaš da se "najede" prašine, trebalo bi da potraju makar 5 godina bez problema."
 
Ljudi tih 100w i 130w koji se pominju to je ono upalis komp i gledas u njega.
I dok ti gledas on trosi tih 230w na grani 12v.
Pa ako cu samo da ga gledam onda je dovoljno.
 
Dobro,ja se izvinjavam za sirenje dezinformacija i stvaranje haosa i panike.
Ipak ovo je malo vece od mog i vise nego skromnog znanja.
Uvideo sam svoje greske ,moze to da tera jos i ves masinu pride.
 
ja ne znam šta je netačno u tome što sam napisao da 300w ne bi trebalo da prebaci.

i ja delim tvoje mišljenje da ne treba da ga nateže više i da muči to napajanje.
 
5850 koju sam ja imao u kompu je trosila 160-180w max max

++
http://www.techpowerup.com/reviews/C.../AX760/11.html

Edit: A sad cu ja ko mulac , nesto sam bas citao jednu temu na benchu gde su pricali o ovom procesor pa su rekli da i nije bas neki .. da i na 4.5 kad radi zna da koci gpu .. Pihh
 
Poslednja izmena:
5850 trosi oko 170w max bez dizanja vrednosti u katalistu sa tim ide oko 200w sa dobrim klokom i do 250 http://www.hartware.de/review_1007_13.html prosek joj je oko 200w lepo je reko Wuk40 zato je mene gasilo na 4.4 kloku ja imam 360 na 1.3 do 1-35 fx 4100 bi triosio max 150w ni toliko ali ajde neka bude... ostaje jos 210w meni se gasio ps nije imao dovoljno struje sreca nista nije bilo znaci ovih 200w u je vukla radeonka goworim pod opterecnjem..neka prica sad ko sta hoce to je moje iskustvo..riba ona 170-200w bez o.k Nije bio budala ovaj Nemac sto je stavio ovo "malo bolje napajnje" od 400w koje imam inace bi otislo sve odvano...

-fx 4100 u pravu si na 3.6 pricamo na stock vrednostima gusio me u nekim igrama sada na 4.2 cepa dobro je kod njega sto se lepo klokuje cela ta fx (buldozer) serija se lepo klokuje na 4.5 bez problema mozes da ga teras i to sa overdrive voltazom na dobroj ploci...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno