Šta je novo?

Home automation na PC racunaru

Odlicna ideja za sklopku!

btw, pravo gledam na sonoff sajtu specifikacije i sta sve kinezi ugurase za te pare, neverica!
Unazad par godina nisam pratio sta se nudi po pitanju kucne automatike, iskreno..

Koliko uspeh da pohvatam malopre, jedina mana sonoffa je sto nema mogucnost lokalne kontrole (mora net)?
 
Poslednja izmena:
Vecina sonoff sviceva moze da se kontrolise i rucno, pomocu kratkog pritiska na connect dugme, samo postoji mogucnost da ako duze drzis dugme da udje u mod podesavanja. Vidjao sa i da su pojedini lemili taster paralelno sa tim malim dugmetom, pa ga njime palili/gasili. Steta sto nisu ugradili dva dugmeta/tastera, jedan za on/off a drugi za podesavanje , rado bih platio tih par centi vecu cenu za takvu funkcionalnost.
 
Da li je neko nasao i jeftiniju varijantu "brave" za ulazna vrata da nije 200e+ ?
 
Evo kako sam automatizovao TA pec preko Sonoffa. Uzeo sklopku koja ima dodatni 220v prikljucak koji sluzi samo za kontrolu paljenja i gasenja. Ovo je odlican nacin jer kroz 220v prikljucak nema nikakvog opterecenja tako da moze da se koristi najobicniji basic switch. Jedino sto nema merenja potrosnje, ali za TA pec mislim da to i nije mnogo bitno. Barem meni nije, sta znam :)
66983cb6dde073c201194425c3e6d172.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Gde si uzeo ovo, imas neki link da vidim sta je tacno?
 
Kako vam radi eWeLink, aplikacija za Sonoff uređaje? S obzirom da se ne može bez nje kakve su joj opcije i generalno rad na Androidu?
 
Vecina sonoff sviceva moze da se kontrolise i rucno, pomocu kratkog pritiska na connect dugme

Prevashodno sam mislio na upravljanje sonoff relejima iz LAN-a, znaci pomocu nekog PC softvera, a bez pristupa internetu iliti bez mobilnog telefona da se tako izrazim :)
?
 
Gde si uzeo ovo, imas neki link da vidim sta je tacno?

Imas na KP i drugim slicnim sajtovima, prave nasi ljudi i jako lepo radi. Jedino sto se cuje "Tok!" svaki put kad se sklopka ukljuci i iskljuci :)
 
Poslednja izmena:
Kako vam radi eWeLink, aplikacija za Sonoff uređaje? S obzirom da se ne može bez nje kakve su joj opcije i generalno rad na Androidu?

Ja sam zadovoljan, ali koristim tek nekih 1-2 meseca. Vidim da su se ljudi u nekim komentarima od pre pola godine i vise zalili na pucanje i nestabilnost, ali izgleda da su to ozbiljno popravili, jer ja od kada imam Sonoff uredjaje nisam nijednom imao problem sa eWeLinkom :)
 
Prevashodno sam mislio na upravljanje sonoff relejima iz LAN-a, znaci pomocu nekog PC softvera, a bez pristupa internetu iliti bez mobilnog telefona da se tako izrazim :)
?

Aha, mozes da flesujes alternativni firmwer i onda vise ne koristis EweLink Cloud aplikaciju, vec web server na ip adresi uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Mozes da potrazis tzv silent kontaktore, oni su mnogo tisi. Solid state releji su besumni, ali zahtevaju montazu na hladnjak.
 
Mozes da potrazis tzv silent kontaktore, oni su mnogo tisi. Solid state releji su besumni, ali zahtevaju montazu na hladnjak.

Hvala za info, raspitacu se. Iskreno me bas zanima kako bi to izgledalo, za neki buduci projekat :)

Doduse, za sada sve radi kako treba i ne smeta taj jedan "tok" zvuk uvece. Ujutru ga i ne cujem, jer sam vec uveliko izasao iz kuce i otisao na posao, a vikendom u to vreme spavam (8h ujutru). A i nije lose da ga cujem uvece, onda znam da sve radi kako treba :)
 
Nahvalismo Sonoff, a meni evo veceras prestadose da rade, tacnije aplikacija Ewelink ne radi. Ne mogu ni da se ulogujem, kamo da upravljam uredjajima.
 
Baš sam gledao komentare za app i osuli su drvlje i kamenje na poslednju verziju.
Probaj da se vratiš na prethodnu verziju ako ima negde da se skine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa dobro, ne mozemo ni da ocekujemo da bas rade 24/7, ipak su kinezi :D
Uostalom schedule radi lepo, jutros sam se probudio u toplom stanu sa zagrejanim bojlerom :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sklopka je vec spremna po kupovini, ima trofazni ulaz i izlaz, a samo sam presekao kabl od 220v koji sluzi za kontrolu i nakacio sonoff.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da prijavim da je zadnim update-om eWeLink aplikacije i POW R2 switch dobio mogucnost da mu se definise power on state. Posto sa kinezima uvek ima problema, sad mi se Oreo zali da aplikacija trosi previse baterije, valjda ce uskoro opet neki update.
 
Sjajna vest, ja sam bas porucio jedan, racunajuci da ce da omoguce to kroz firmware [emoji1]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imam sledeću ideju za stan:
-automatizacija regulacije temperature sa mogućnošću upravljanja na daljinu
-automaticacija osvjetljenja u pojedinim prostorijama

Za nabavku:
-broadlink RM
-RF senzori temperature, osvjetljenja, kontaktni...
-RF prekidači...

Pitanja:
-Broadlink ili Xiaomi ili opet sve u arduino varijanti?
-Gdje nabaviti potrebnu opremu koja će biti kompatibilna sa npr Broadlink-om? Ne pada mi na pamet uzimam neki Broadlink A1 samo da bih dobio podatak o temperaturi.
-Vidim ozbiljna pljuvanja po zadnjim serijama Broadlink uređaja, pa ne je to i natjeralo da razmišljam o alternativi.

Savjeti i ideje su dobrodošli.

Dodatno:
Zaboli me za mogućnost da upravljam TV-om i muzičkom linijom preko telefona, posebno dok nisam u stanu :)
Sama automatizacija mi nije nepoznata, ali industrijska (PLC, CAN BUS, Skade, frekventni regulatori...) preskupa i nepotrebna za kućnu varijantu.
 
Koji tip grejanja? Za elektricno ima puno resenja, za centralno (radijatori) vec mnogo manje, da ne kazem nista. Broadlink mislim da nema drugi senzora sem preskupog A1 (doduse rm pro ima ugradjen senzor temperature).
 
Grijanje je na plin. Tu snaga prekidača uopšte nije značajna.
Ono što je mene zanimalo je da li je na Broadlikov gateway moguće dodati i neki drugi temperaturni senzor koji je RF 433mhz?
Mislim da pročitah da su iz novih RM Pro izbacili senzor temperature.
 
Hm, ne znam za novi, rm pro 2 sigurno ima senzor. Teoretski, mogao bi ga iskoristis kao termostat, npr neki android koji ce da vrti tasker skriptu if %Temp>25 then %Iskljuci itd... ali jednostavnije ti je da uzmes Sonoff TH10, on ima senzor temperature, moze da radi kao termostat, tajmer i daljinski prekidac. Za svetlo Sonoff basic koji je samo prekidac i to je to. Naravno nephodan je WIFI na svim mestima gde su Sonoffi instalirani.
Inace Broadlink rm pro (barem dvojka) nema mogucnost da se trigeruje 433mhz signalom sa nekog senzora, barem ja nisam nasao nacin. Steta jer bi mu to dosta donelo na upotrebljivosti.
 
Poslednja izmena:
Videh slucajno reklamu na CNN-u za Ring.com .. vezano je za Vasu wifi pricu, pa overite link kad stignete.. deluje zanimljivo
 
Ima li neko preporuku za daljinsku komandu gasenja i paljenja svetla sa mogucnoscu dimovanja? Jedan prekidac za dve sijalice sa mogucnoscu dimovanja.
Vec imam rm pro.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne vidim zasto ne bi moglo da moze, da palis grupu prijemnika na jedan "prekidac"..
Ako sonoff ne podrzava 2 prijemnika na jednom kodu, ili grupisanje prijemnika u softveru...Telldus podrzava, znaci rewind na prvu stranu teme. :)
 
Nazad
Vrh Dno