Šta je novo?

ASUS 7970 TOP otkljucavanje napona

zerogravity

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruke
209
Poena
169
Zanima me da li je neko imao iskustva sa doticnom grafom i da li je uspeo da otkljuca napon?
Citao sam sve teme na stranim forumima i navodno grafe koje su dosle sa prvom revizijom biosa 15.012 imaju tu mogucnost,dok pak oko druge revizije 15.023 ima komplikacija..
Hteo bih da cujem vase utiske,i naravno nasih ljudi koji su to probali..
 
Ja ne znam da je iko otkljucao kod nas. Vecinom su je ljudi razocarani prodavali. Na netu je bila neka prica da se s samo s jednom starijom verzijom AB-a moze otkljucati ali ne znam nikoga ko je probao.
 
Ima kod nas jedan profesionalac uspeo je otkluciti asus 7970 za koji mesec bice kod mene pa imacete info iz prve ruke :D
 

Prilozi

  • 7vd.jpg
    7vd.jpg
    406.7 KB · Pregleda: 222
Ta grafa je isporucena sa starim biosom koji moze da se otkljuca sa verzijom 2.2.1.4 GPU Tweak-a,bez ikakvog flesovanja biosa ili drndanja..
Ljudi koji imaju drugu reviziju biosa 15.023 imaju problem da otkljucaju,a ne mogu da flesuju stari jer popiju plavi ekran..
 
Ja sam se malo bavio ovim svojim primercima, ali nisam uspeo ono što me je zanimalo - da smanjim napon. Da povećam jesam uspeo Matrix BIOSom koji je dao otključan slider na 1.25V+ mada nisam dalje testirao da li zaista i povećava jer mi je i ovako napajanje na granici kapaciteta. E, sad, moram priznati da nisam obraćao pažnje na verzije BIOSa, pošto su sve karte došle sa 15.023, ali ću morati da probam i taj stariji, mislim da on ima problem sa kopanjem i -g2 parametrom, ako se dobro sećam situacije kad sam imao i non-top kartu, a da je mogao da se flešuje bez BSOD na ovu koja je imala 15.023.

Nikolas61 mi je dao bio celu proceduru za ispravan redosled instalacija AsusGPUTweak Tool, ali sam je malo zaboravio :d dok sam probao i posle naravno nije radilo, a toliko zagadi sistem da me je mrzelo da reinstaliram i probam opet dok ne nađem tačan postupak, čini mi se da je trebalo instalirati prvo najnoviji AsusGPUTweak, pa restart, pa uninstall, pa ne uraditi restart kada traži, pa install tog čuvenog 2.2.1.4, pa tek onda restart, ali mislim da meni to nije radilo, sad, da li sam omašio proceduru ili to radi samo sa 15.012 BIOSom, ne znam.

Na kraju sam batalio do daljnjeg (čitaj - ovako neke teme da me zaintrigira opet :D) ili prelaska na neku Extreme ploču i HotWire kontrolu. :-devil-:
 
Mali update, ne znam koliko je od pomoći, verovatno sam otkrio toplu vodu :d tek, primetih da se potrošnja prilično razlikuje u zavisnosti od taktova bez da se uopšte podešava napon - malo sam merio koliko troši ceo sistem pod LTC:

933/1000 ~1050W-1070W
966/1250 ~1095W-1120W
1000/1400 ~1150W-1180W
1044/1500 ~1200W-1270W
1100/1600 ~1240W-1320W

A deluje mi i da se smanji potrošnja kada se iz ovog AsusGPUTweaka spusti na 1.1V posle pokretanja LTCa. Sam LTC kako god postavim napon u .bat nema uticaja, ali promenim taktove, menja se i potrošnja, dakle, vuče više struje definitivno. U igrama nisam merio, videću da i to istestiram.

Šta sam radio - uninstall ASUSGPUTweak (bio instaliran neki svež), restart, install 2.2.1.4, restart. Karte su na 015.023 BIOSu, spremio sam nekoliko varijanti 015.012 i Matrix BIOSa, čekam odmor sledeće nedelje da prođem redom kroz sve opcije i izmerim koliko kada karte troše pošto me ubi napajanje koliko se dernja preko 1000W, a i nije baš zdravo da bude konstantno na ~1100-1200W. Sad na 933/1000 daju ~630-640KHash i 1050W, cilj je da ih spustim ispod 1000W i ako ostane cela mašina na ~2.500 (4x625Khash) super. :)
 
Manji takt, manja potrosnja?! Nemoguce :d
Nisi otkrio toplu vodu nego tocak :d
Potrosnja zavisi i od kloka i od napona, logicno je. Ali ako, cackaj to, zezaj se i taman da nastelujes masinu da trosi sto manje a da zaradjuje lepo ;)
 
Pa nelogično mi je malo :d - valjda potrošnja zavisi od napona pri istom opterećenju. Svakako je čip na 100% i na 933 i na 1100, pa bi trebalo da, na istom naponu, podjednako troši. Odnosno, da nije bitan takt AKO je napon fiksan i opterećenje 100%. Pre bih rekao da napon varira od takta koji se zada i zbog toga i potrošnja ide ovoliko gore, tj. da nije zakucan napon na onih 1.17V koliko pokazuju svi programi za očitavanje, već da sama karta spušta max napon na neki koji joj je dovoljan za određenu frekvenciju.

A tek što zarađuje, otplatiće se za 3,5 godine... :D
 
Pa nelogično mi je malo :d - valjda potrošnja zavisi od napona pri istom opterećenju. Svakako je čip na 100% i na 933 i na 1100, pa bi trebalo da, na istom naponu, podjednako troši. Odnosno, da nije bitan takt AKO je napon fiksan i opterećenje 100%. Pre bih rekao da napon varira od takta koji se zada i zbog toga i potrošnja ide ovoliko gore, tj. da nije zakucan napon na onih 1.17V koliko pokazuju svi programi za očitavanje, već da sama karta spušta max napon na neki koji joj je dovoljan za određenu frekvenciju.

A tek što zarađuje, otplatiće se za 3,5 godine... :D
Potrosnja je linearno vezana za tak, a kvadratno za napon. U prevodu 1100MHz naspram 1000Mhz znaci 10% vecu potrosnju (samo za GPU, ne i za celu karticu ima tu i memorija koja ima svoj konstantni deo potrosnje, osim ako i njoj menjas takt), a 1,1V naspram 1,0V znaci 21% vecu potrosnju (opet samo za GPU kao i u prvom slucaju, isto i memorija ima svoj napon...).
 
Poslednja izmena:
Hvala, sad je već jasnije. Dakle, verovatno je i dalje zakucan napon na 1.17, ostaje da isprobam i razne verzije BIOSa pre konačnog zaključka - ništa bez neke Extreme ploče i HotWire kontrole. :d
 
mickeyrs je napisao(la):
Pa nelogično mi je malo :d - valjda potrošnja zavisi od napona pri istom opterećenju. Svakako je čip na 100% i na 933 i na 1100, pa bi trebalo da, na istom naponu, podjednako troši. Odnosno, da nije bitan takt AKO je napon fiksan i opterećenje 100%. Pre bih rekao da napon varira od takta koji se zada i zbog toga i potrošnja ide ovoliko gore, tj. da nije zakucan napon na onih 1.17V koliko pokazuju svi programi za očitavanje, već da sama karta spušta max napon na neki koji joj je dovoljan za određenu frekvenciju.

A tek što zarađuje, otplatiće se za 3,5 godine... :D
A jel automobil u trecoj brzini trosi isto s pola gasa i s punim gasom? :d
Naravno da je logicno, samo nisi o tome razmisljao nikada niti si cackao to. Uskoro ces se sebi smejati kad se setis ovoga :)
 
Da li je moguce da takva grafa ima zakljucan napon..Svaka cast Asus-u..nemam reci..
Ali zasto?
 
Isto sam se i ja pitao pre par meseci kad sam imao doticnu kartu....
 
Uspeo sam ljudi,konacno sam je otkljucao i sve radi kao sat..Klokuje se kao blesava i napon je konstantan i mozete sa njim da radite sta hocete..

Znaci,svi vi koji imate ovu kartu iz teme sa novim biosom 15.023 treba da skinete bios za Asus R9 X280 TOP i lepo flesnete i to je to..

Nema potrebe da koristite onaj modifikovani GPU Tweak 2.2.1.4 vec mozete i Sapphire Trixx( taj ja koristim)..Uzivajte:))

Bili bi lepo da ovde postujete rezultate kloka,svih Asus 7970 kartica..
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam ljudi,konacno sam je otkljucao i sve radi kao sat..Klokuje se kao blesava i napon je konstantan i mozete sa njim da radite sta hocete..

Znaci,svi vi koji imate ovu kartu iz teme sa novim biosom 15.023 treba da skinete bios za Asus R9 X280 TOP i lepo flesnete i to je to..

Nema potrebe da koristite onaj modifikovani GPU Tweak 2.2.1.4 vec mozete i Sapphire Trixx( taj ja koristim)..Uzivajte:))

Bili bi lepo da ovde postujete rezultate kloka,svih Asus 7970 kartica..
Super konacno da je i to rjeseno, imas novi asus gpu tweak koji ima mogucnost podizanja napona na R9 280X DCIITOP pa mozes njega koristiti.
 
Uspeo sam ljudi,konacno sam je otkljucao i sve radi kao sat..Klokuje se kao blesava i napon je konstantan i mozete sa njim da radite sta hocete..

Znaci,svi vi koji imate ovu kartu iz teme sa novim biosom 15.023 treba da skinete bios za Asus R9 X280 TOP i lepo flesnete i to je to..

Nema potrebe da koristite onaj modifikovani GPU Tweak 2.2.1.4 vec mozete i Sapphire Trixx( taj ja koristim)..Uzivajte:))

Bili bi lepo da ovde postujete rezultate kloka,svih Asus 7970 kartica..

Bravo! Konacno je otkljucana! Na koliko ti je sad stabilna? Ja sa mojom zakljucanom nisam mogao ni primirisati preko 1100mhz...
 
Probao sam je nocas na 1200/1750 @ 1.27v..jbt,nisam celu noc spavao koliko sam se uzbudio:D..

Rock stable na tom naponu,u Unigine Heavenu izvrteo 20tak krugova,temp na 60% venta nije presla 70..:)
 
Na tom naponu bi trebala da radi na 1250Mhz za GPU ..
 
Nisam imao vremena sinoc ali danas cu probati..samo sam onako otprilike stavio napon,nisam fino tunirao:)
 
Evo i rezultata,komentarisite.. :)
pre
Capture.jpg

posle
Capture1.jpg

Dobitak od 20%,ja sam prezadovoljan..:smoke:
 
Svaka cast matori, jel bi mogao da mi posaljes link od tog biosa da probam i ja? :)
 
Hvala, probacu sutra, pa javljam sta sam uradio.
 
Po meni Sweat Spot je 1200/1700 na 1.25v posle Vdroopa..Uz stvarno smesne temperature..
 
Bas steta jer sam mislio da je ta karta bolja od moje . Sa 1250mv moja ide na 1250Mhz bez problema . Znam znam sad ce svi da kazu pa tvoja je pod vodom . Jeste hladi se pod vodom al isto tako je radila i sa fabrickim kulerom . Koliko je Asic na tvojoj karti ? Kod mene je 72.2
 
Nazad
Vrh Dno