Šta je novo?

GTA V

Kupujem od G2PLAY.NET vec dosta dugo, i uvek imam samo najbolja iskustva sa njima. Izgleda da znaju nesto ( tacan datum izlaska npr. :D ) sto mi ne znamo.

Inace, zar su ljudi toliko nestrpljivi, vidim da je vec brdo njih preorderovalo a igra jos nije zvanicno ni najavljena.
 
Izgleda da jesu. Definitivno najpopularniji serijal od svih igara.
 
Ima li nekih svezijih informacija o izlasku i zahtevnosti igre?
 
Kako ti neko moze navesti zahtevnost kada igra jos nije ni zvanicno najavljena za PC?
 
krastavac sta znam, da cujem javno mnjenje, sta se spekulise itd...
A zna li se okvirno (posto nije najavljen) datum izlaska?
 
Poslednja izmena:
Aj onda da verujemo baki :d
Pa se nadam da cu na leto moci malo da ga pikam :p
 
Ma kakav GTA V mene vec zelja prosla. Oni misle sto su R* da mogu kako im se hoce. 3 mjeseca su prosla ni traga ni glasa sto se tice PC verzije. Samo spekulacije, jedno veliko more lazi. Hvala bogu pa ima i drugih developera kao sto je ubisoft ko je cu ja licno uvijek podrzavati. Iskreno da izadje u isto vrijeme kao watchdogs nebih ga ni pogledao, sto da mi neko bude prijoritet koji je toliko zinuo za novcem, toliki popasluk.
 
Au mister Kenedi, ar ui med !

Gta za pc je apsolutno uvek do sad (gta 3, vc , sa , gta 4) kasnio tacno godinu dana u odnosu na konzole , iz apsolutno razumljivih ekonomskih razloga.
Sad su taj delay skratili , a ti se bunis.

Da... I gde nadje ubisoft kao svetao primer ? Always online politika, mutna politicka angazovanost sa multikulturalnim rasvojnim timovima i slicne smicalice. Njih po fasizmu trenutno sije samo EA.
Rokstar je uvek do sad nudio iskljucivo kvalitet .
 
Gta za pc je apsolutno uvek do sad (gta 3, vc , sa , gta 4) kasnio tacno godinu dana u odnosu na konzole , iz apsolutno razumljivih ekonomskih razloga.
Sad su taj delay skratili , a ti se bunis.

Odakle tebi informacija da su skratili taj vremenski period? Jel ti znaš nešto što ceo svet željno isčekuje? Daj neki kršteni izvor odakle si to saznao.
 
@lepi kokan
Jeste razumljivo al nije da 3-4 mjeseca samo sute po tom pitanju. Evo da kazu lijepo za 1 god se ocekuje ili za 2 bez obzira sta vec, jer dosta bi to znacilo za pc igrace, taj vremenski perido nije toliko bitan, ili da kazem postaje manje bitan u svakom slucaju, nakon najave. I evo porsche mi bas ukrade rijeci iz usta (sto bih se reklo), odkud si tako siguran u to sto tvrdis ili je to samo jos jedno spontano nagadjanje od strane nekog sto po nikakvom slucaju nije u posjedu nikakvih relevantnih informacija i izvora o spomenutom naslovu.

A sto se tice Ubisoft-a mislim da je dobar primjer ako uzmemo u obzir kako se ponasaju prvenstveno prema nama, PC igracima. Najnoviji naslovi ove firme su izasli isti dan kao za konzole u najgorem slucaju 2-3 sedmice poslije, najvise zbog optimizacije i sl. a ne neceg "drugog". Druga stvar The Division, naslov koji je bio only next gen je nakon veuma kratkog vremena najavljen i za pc prosto iz tog razloga sto su je PC igraci zatrazili (that tells you something right there) imas i oficijelni video od strane Ubisoft- sto se toga tice. Ali eto opet price kruze kako Ubisoft ovo kako ono ali eto, ocito je.
 
Poslednja izmena:
Samo polako, treba imati strpljenja. Ubeđen sam da će i GTA V i RDR stići na PC, samo je pitanje kada. Moguće je da će za par godina napraviti unapređene verzije za next gen konzole pa da će tada stići i PC verzija. Slično kao Bully, čekali smo nekoliko godina na PC verziju i kada su već svi digli ruke od nje ipak smo je dobili - kada je igra portovana na Xbox 360. Zato mislim da bi isto moglo da se desi i ovde. Ne treba gubiti nadu, stići će te igre na PC kad tad.
 
Iskreno se nadam da cu videti GTA V na PC-ju. Ne zbog "narodnih" verzija vec zbog samog gameplay-a. Probao sam pre par dana prvi put GTA na konzoli, tacnije GTA SA na PS2, jednostavno nije to to. Bez misa i tastature ovakva igra mi ne ide, a posebno FPS igre koje su neigrive na dzojstiku.
U svakom slucaju firma sa pocetnim slovom R prvo treba da najavi igru za PC, a posle ide cekanje izlaska tj najavljenog datuma. A kao sto kazete ovi nisu ni najavili GTA V za PC posle tri i po meseca od izlaska za PS3, postajem skeptican da ce uopste izaci :/
 
Iskren da budem, mnogo bolje bi bilo da dodje rdr na pc. RDR je po meni dosta bolja od gta5 a usput je mozda i najbolja igra na ovoj generaciji konzola. Ne bi skodio ni gta da se pojavi ali iskreno bolje vam je da stigne rdr...
 
Odkud ti znaš šta je nama bolje? Najbolje je da izađu i jedna i druga. :D
 
Ja ti kazem sta je bolja igra. GTA ko GTA vrh igra ali nista novo. RDR je neverovatna igra u svakom pogledju. Mada naravno da je najbolje obe da izadju...
 
Ne kapiram toliki bes :D Jel' vam zavisi nesto u zivotu od toga kad ce GTA V da se pojavi na PC-u? Do sad ste mogli, ako ste to tooooooliko hteli, da lepo rentirate konzolu za smesno malo para i odigrate igru. Ili nije "to - to" ako nema 16x AA FX AF SLI multidisplay OC@4ghz? :D

Izbacice PC verziju sigurno u toku naredne godine.
 
@Maddy MUzzy 2014 Welcome to the future son, where we play games at 720p no AA, low visual settings and everything that is running on sliky smooth 18-30 fps -.-' I jos postavljas pitanje dali se mora igrati na PC-u? Mislim da sam ti odgovorio.
I nije uopste poenta u tome dali ce izaci naredne godine ili za dvije, tri ili dest, nego problem je u najavi, jednostavno rjesenje kao sto sam naveo ranije da izadu s informacijom sta ce biti? Jer igraju prljavo u tome lezi zec.
 
A kao sto kazete ovi nisu ni najavili GTA V za PC posle tri i po meseca od izlaska za PS3, postajem skeptican da ce uopste izaci :/
Pa nije to uopšte tako dug period. I do sada smo čekali po par meseci na najavu PC verzije, čiji datum izlaska je delilo najmanje pola godine od konzolnog izdanja. Ja sam i za RDR 100% siguran da će biti na PC-u iako već godinama nismo čuli ništa o PC verziji. Bully je bio lep primer.
Za GTA V je još uvek sasvim moguće da će stići nekih pola godine do godinu nakon konzolne verzije, kao što je bio slučaj i sa četvorkom, ali nije mi problem da čekam i mnogo duže.

I nije uopste poenta u tome dali ce izaci naredne godine ili za dvije, tri ili dest, nego problem je u najavi, jednostavno rjesenje kao sto sam naveo ranije da izadu s informacijom sta ce biti? Jer igraju prljavo u tome lezi zec.
Imaju oni svoje razloge. Na primer, kada bi odmah najavili PC verziju opala bi prodaja na konzolama. Ovako neko će kupiti igru na konzoli, pa će je posle možda opet kupiti i na PC-u zbog boljeg frejmrejta, grafike, jer možda preferira miš i testaturu ili PC kao platformu iako ima konzolu ili konzole. I naravno, pirati. Najave sada odmah PC verziju i dosta igrača koji igraju i na PC-u i na konzolama će pomisliti da je bolje da ne kupuju igru na konzoli jer je laganica skinuti pirata na PC-u koji će uz to izgledati i raditi bolje.
 
Poslednja izmena:
Imaju oni svoje razloge. Na primer, kada bi odmah najavili PC verziju opala bi prodaja na konzolama. Ovako neko će kupiti igru na konzoli, pa će je posle možda opet kupiti i na PC-u zbog boljeg frejmrejta, grafike, jer možda preferira miš i testaturu ili PC kao platformu iako ima konzolu ili konzole. I naravno, pirati. Najave sada odmah PC verziju i dosta igrača koji igraju i na PC-u i na konzolama će pomisliti da je bolje da ne kupuju igru na konzoli jer je laganica skinuti pirata na PC-u koji će uz to izgledati i raditi bolje.

To su price za malu djecu, nadam se da ne vjerujes u to 100%. Mrzi me sad da objasnjajem, veliki razlog jeste da je ovo placeno debelo da bih bila igra ekskluziva jedno odredjeno vrijeme, jer GTA je jako ime u svijetu igara. Pogledaj trziste oko sebe gdje fenomenalno developeri zaraduju iako igra izade na PC istovremeno. Rockstar je manipulator i to jedan veliki, suzbija teroije koje i bas nisu relevantne ali narod kao narod vjeruje.
 
@Maddy MUzzy 2014 Welcome to the future son, where we play games at 720p no AA, low visual settings and everything that is running on sliky smooth 18-30 fps -.-' I jos postavljas pitanje dali se mora igrati na PC-u? Mislim da sam ti odgovorio.
I nije uopste poenta u tome dali ce izaci naredne godine ili za dvije, tri ili dest, nego problem je u najavi, jednostavno rjesenje kao sto sam naveo ranije da izadu s informacijom sta ce biti? Jer igraju prljavo u tome lezi zec.

Meni nista nisi odgovorio :)
Ja se sit haigrah igre i stalno pikam multi online :) Ne znam o kakvih 18 fps pricas.
I dalje mi nije jasno kako to oni prljavo igraju? Zavisi ti upgrade hardwera od njihove najve ili sta? Uzivaj u drugim PC naslovima i obraduj se kad negde u buducnosti vidis datim izlaska.
Chill son! Yo!
 
Vjeruj mi nemam snage da ti objasnjajem ako nisi skonto tvoj problem, mozda zbog toga sto si konzolas nemam pojma, da si zadnjih 10godina proveo igrajuci se na PC-u pa mozda bih i shvatio, ko zna.
Ako si konzolas nemam nista protiv imas tamo temu i drzi se nje i nastavi igrati niko te nece dirati suguran sam, samo nadam se da nisi dosao namjerno da trolujes ovdje a za sve ostalo manje-vise. Pozdrav.
 
Sta svedska cini od coveka ...
 
Dobro de ljudi, ja sam se samo malo informisao ovde :)
Ne morate sad da bljujete vatru. Ja sam primer tipicnog PC igraca (iako sebe ne smatram nikakvim gamerom), jer GTA mogu samo i samo na PC-u da igram. Ako ne izadje kojim nesrecnim slucajem za PC, onda je necu ni igrati.
A ovo sto radi R****** je tipican knjiski primer primene kratkorocnog monopola koji se moze naci u literaturi za prvu godinu ekonomije na bilo kom univerzitetu. Izbaci potpuno nov, ekskluzivni proizvod, prodaj ga tako da se ne moze umnozavati, kopirati isl, da nema bliskih supstituta itd, a kada se traznja zasiti istim i opadnu profiti, baci ga siroj masi u vidu PC verzije (ovaj primer), da se izmuze jos koji $ pre nego sto proizvod bude totalno prevazidjen i ode u zaborav.
Nije da hejtujem nesto (cak mi je R****** omiljena gaming kompanija), ali tako izgleda stvari stoje. A mi mozemo samo da zeljno iscekujemo PC verziju. Nadam se sto pre, a ko sazna nesto vise neka pise ;)
 
kokane mislim nema smisla...al eto kako hoces.
 
ništa lično , čovek ti je precizno objavio situaciju.
sam podatak o mogućem izlasku igre na pc-ju znači da će ogroman broj ljudi moći da je igra za džabe.
(pod uslovom da im 50e ne znači tek malo više od kafice u gradu)

zašto je alan wake bio toliko popularan ? gears of war , metal gear solid, gran turismo , rdr ?

Imaju oni svoje razloge. Na primer, kada bi odmah najavili PC verziju opala bi prodaja na konzolama. Ovako neko će kupiti igru na konzoli, pa će je posle možda opet kupiti i na PC-u zbog boljeg frejmrejta, grafike, jer možda preferira miš i testaturu ili PC kao platformu iako ima konzolu ili konzole. I naravno, pirati. Najave sada odmah PC verziju i dosta igrača koji igraju i na PC-u i na konzolama će pomisliti da je bolje da ne kupuju igru na konzoli jer je laganica skinuti pirata na PC-u koji će uz to izgledati i raditi bolje.

što se sverige tiče , konstatujem samo da su te ekonomski uslovi sredine , malo razmazili i blago zamutili pogled .
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Framerate je prilicno los na konzolama. Zavidim ljudima kojima to ne smeta.
 
Zavidi mi, sta da ti kazem :D

Uopste me ne zanima raspravo o PC vs konzole ugodjaj. Totalno me zabole da li je nekome mucenje 720p i oscilacija u framerate-u.

Od kad su PC igraci "siroke mase" kad konzolasa ima bar 3x vise? :D Drugo, GTA V je izdat na prethodnoj generaciji konzola i obe su POTPUNO razbijene tako da ta prica o piratizovanju pije vodu samo kod onih koji PC koriste samo kao facebook masinu, sto na zalost nije daleko od istine za mnoge ovde.
Meni je neverovatno da se i dalje veruje u to da GTA nece izaci na PC-u jednom momentu i tragikomicno mi je to sto se ljudi NERVIRAJU zbog toga :D A vec prethona tri nastavka imaju istu biznis strategiju...
 
Meni u celoj priči nije jasno koga je to Rockstar zeznuo, zavrnuo, lagao. Izgleda da ljudi uprkos svog dugogodišnjem stažu igranja na PCju barataju neproverenim, tj. nepostojećim informacijama koje čuju od malog Bariše koji ih bari svojim tezama o tome kada će igra da izađe, pa se kao ljute na developera? Kada je to Rockstar najavio datum, pa ga onda odlagao, pomerao i slično? I opet ista priča za GTA V, kao i za GTA IV i njegove ekspanzije pre njega, pa GTA 3 i GTA San Andreas...Samo se vrti u krug.

Obaška što je GTA krš od igre po difoltu i overhajpovani treš. Ništa tužnije od "101% PC igrača" koji baca hejt jer mu ne stiže novi GTA port u kratkom roku. I skoro svi takvi ga igraju. Tražeći intelektualne igre, jure za onima gde može da se udara, krši i razbija sve oko sebe, bez neke naročite poente, ali se time budže statistike, i može kod frizera da se promeni izgled...

P.S. jeste, PC verzija bi ugrozila prodaju konzolne, kao što bi Battlefield ili CoD ili NFS ili Assassins Creed...(dopuniti po želji) za PC ugrozili prodaju konzolne verzije :trust: I onda se proda 10 puta više na konzolama...
 
Nazad
Vrh Dno