Šta je novo?

GTA V

prazne kutije :D
 
Ovi iz rockstara kao da maximalno exploatisu neplacen marketing, tj da se stalno pise nesto o GTA V. Ili imaju vrhunski PR (odnose s javnoscu) u kompaniji ili stvar ciste srece (sto cisto sumnjam). Najmanje od svih izbacuju trailere, gameplay, informacije o igri i sl. a najvise se prica o igri. :D
 
Nvidia potvrdila izlazak GTA V za PC. Sad samo sto sam procitao negde sad trazim po history-u :D
 
Nabrojala je nvidia GTA medju naslovima koji izlaze do kraja godine na nekoj konferenciji, na amazonu (uk valjda) je bio preorder sa naznacenim datumom izlaska 22 novembar ( uz mogucnost promene od strane rockstara), prosirili su broj zaposlenih koji radi na portovanju igara na pc jos pre izlaska same igre, sad ovo sa intelom, itd. Al nista od toga nije zvanicno, a cak i da jesu trenutno tacne informacije rockstar uvek moze da odlozi izlazak za kad njima odgovara. Vecina ljudi u ovoj temi zna za te informacije i da se sve to uzima sa dozom rezerve.
 
Poslednja izmena:
Pisu po netu da je neko iz intela rekao da se na pc verziju GTA V nece cekati toliko dugo kao sto je bila praxa sa predhodnim delovima i da im neko debelo placa da bude vremenska exluziva za konzole i da cute sto duze o pc izdanju kako bi se prodala kopija vise za konzole.
Pisu po netu ?
To je javno i to se podrazumeva da je placeno.
NIje valjda da ima ljudi koji misle da nisu stigli da zavrse pc verziju ?
Ko sto je bilo gomila igra gde je bilo obrnuto.
 
Ovaj topic me podseca na ovu scenu:

gta-v_o_1821343.webp
 
Ovo da ce da izadje u januaru jeste najbliza informacija zato sto je objavio eurogamer. Nije mi jasno kako mislite rano da izadje jer nema toliko vremena do novembra/decembra da optimizuju lepo igru za PC, za optimizovanje treba dosta vremena. A i da izadje bilo bi sjajno ;)
 
pa kolko ja razumem celu pricu, rockstar vec ima pc verziju, e sad oni je samo zavrsavaju... sigurno je preko 90% gotova.. ako ne i vise samo cekaju prvo dan kada ce da je najave, a onda i izbace...znaci current gen i pc verzija igre su radjene zajedno
 
Da sad je samo optimizuju imaju vec pc verziju samo optimizacija a to moze da potraje ;)
 
zasto ne pise na rockstarovom sajtu da izlazi za PC...
 
zato sto oce jos malo da zarade i zbog ugovora da cute, da bi isle konzolne verzije igre... all make sense..
 
^Ukratko, zato sto im je takva politika.

A sva ta stvar oko optimizacije i portovanja su vec smesne i ocigledna zabluda industrije. Proslo je vreme asemblera i masinskog jezika, sve se danas svodi na editore i kompajliranje. Izaberemo osnovnu platformu , odradimo mape i sve sto treba u editoru, istestiramo, kompajliramo za sledecu platformu, testiramo itd. Secem vrsnjaka ako sve to nije dovedeno do te mere da kazu: ajde bas na popularnojj kartici da igra radi tako i tako. Ej bre, koliko vec 7-8 god? Pa tadasnja 8800gtx je vec hardverskom snagom silovala ondasnje nove konzole. Haha, ma smesno bre:)
 
Ja mislim iskreno da nece biti verzije za PC, bice kao za Red Dead Redemption. A i da izadje ocekujem krajem proleca/pocetkom leta da bi odlozili zbog PS4 i Xbox One.
 
Imam osecaj da ce se naci neki zaludjenik koji ce baciti bombu u srediste Rockstara ako ne izbace za PC :D
 
^Ukratko, zato sto im je takva politika.

Nije zato što im je takva politika, već zato što M$ i Sony odavno keširaju ogroman keš Rockstaru za vremensku konzolnu ekskluzivu. Rockstar koristi svoju poziciju i faktički se bavi iznudom. Tako je M$ za GTA 4 iskeširao $75 miliona dolara da bi se uopšte pojavio na x360 i da bi dobili vremensku ekskluzivu za ona dva DLC-a. http://www.gamespot.com/articles/mi...n-to-stop-gtaiv-ps3-exclusivity/1100-6262370/

Na isti način Sony je iskeširao za GTA 3 vremensku ekskluzivu http://www.ign.com/articles/2002/05/21/e3-2002-ps2-owns-gta

Dokle god ima kompanija kojima Rockstar može da uzme pare za ovako nešto, oni će to koristiti. Nije slučajno što ovaj lik iz intela spominje da je isti slučaj i ovoga puta.
 
Pa naravno. Zasto bi se odrekli ogromnog profita PC trzista ako ne zato sto im neko jos vise placa za timed ekskluzivitet. Ali to je opet stvar, po mom misljenju, pogresne procene koliko novca PC trziste moze da im donese. Ne umisljam da znam bolje od njih, ali problem je sto vecina developera i dalje PC trziste vidi kao neprofitabilno i 90% piratizovano. U poslednjih godinu, dve, mnogo vise PC igraca kupuju originale nego ranije, zbog rasprodaja i snizenja, a PC je postao znatno popularniji zbog onemocalosti current gen konzola. Iz nekog razloga developeri to odbijaju da prihvate.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da vi i dalje raspravljate o tome da li ce igra uopste izaci, i koji je razlog sto nije izasla vec do sada? Jbt., isto tako ste davili i za GTA IV 100+ strana. Naravno da ce izaci, kao i sve GTA igre do sada.

A zasto nije do sada izasla? Mozda je su M$ i Sony sklopili sporazum sa njima, kao i za prosli GTA?
 
Toliko je realna da je dosadna brate
 
Ma pc verzija ce izaci to se podrazumeva, mene zanima da li ce zeznuti system requierments kao na GTA IV sto je bilo...
 
Po iskustvu sa MP3 koji su radili u kombinaciji ista dva engina kao i za GTA 5 igra bi trebalo da je dobro optimizovana. Vremesne 9800gt i 5770 su je sasvim fino gurale.
S obizrom da je open world igra CPU i memory req ce verovatno biti veci od MP3, neki quad i 4Gb ce verovatno biti donja granica za iole normalno igranje, pogotovu sto ce to vec postati standard za min req na PC sceni do izlaska GTA prema najavama za ostale AAA naslove u narednom periodu.
 
Nazad
Vrh Dno