Šta je novo?

GTA V

Pa da tizuje ljude da bi skupljali lovu na vreme za upgrade :)
 
Ako nema autoaim onda ne moze vola da ubodes relano. GTA ne shvatam kao voznju u smislu trke, voznja je samo jedan segment igre. U svakom slucaju GTA bez misa i tastature je za mene mucenje.

Vožnja je najbitniji segment u GTA, a sobzirom da je GTA IV imao jako dobru fiziku vožnje nije bilo puno smisla igrati na m+t. Upravo zbog onoga što sam pričao doziranja gasa, kočnice i ostalog :)

A što se tiče pucanja, barem u GTA, nije tu bilo nikakvih teških sekvenci da bi bilo mučenje igranje na džojpedu.
 
Poslednja izmena:
, a sobzirom da je GTA IV imao jako dobru fiziku vožnje nije bilo puno smisla igrati na m+t. Upravo zbog onoga što sam pričao doziranja gasa, kočnice i ostalog :)

... a po cemu se dugmici na gamepadu razlikuju od onih na tastaturi pa da mozes bolje da doziras gas i kocnicu?
 
Kao sto rekoh, greh je GTA V igrati na joypadu. Imam nekoliko joypada sa analozima i nikad mi napamet nije palo da igram na njima GTA pored tastature i misa, koristio sam volan dok sam u autu, ali mi je i to bilo neprakticno pa sam ga vratio ortaku. Sto se voznje na tastaturi tice nemam nikakvih problema sa tim, nije GTA toliko zahtevan sto se toga tice. Kad bi morao da ga igram na konzoli ne bi ga ni igrao, ako ne izadje za PC ja ga necu ni igrati...

@Rama, relano je da to sto ti pricas nema nikakve logike. Jedina logika koja za tebe vazi je ta da ono sto je tebi dobro je univerzalno i jednistveno sve ostalo su varijacije na temu. Igraj na cemu hoces, tj na cemu ti je lakse, ja u PC uvek mogu da "udenem" joypad ako hocu, sto i radim, ali samo dok igram fudbal...
 
Poslednja izmena:
... a po cemu se dugmici na gamepadu razlikuju od onih na tastaturi pa da mozes bolje da doziras gas i kocnicu?


Hmm? I PS3 i x360 gamepadi imaju analogne trigere sa dubokim hodom. Na PS3 gamepadu to su L2/R2, na x360 gamepadu LT/RT. Njima možeš dozirati gas/kočnicu gotovo kao sa pravim "papučicama". Dok na tastaturi imaš samo on/off bez ikakvog doziranja brzine, već je ili maksimalan gas ili nikakav gas. Nikada nisi uzimao neka od ta dva gamepada u ruke? :)

controller_360_diagram_2.jpg


Greh je igrati GTA na bilo koji drugi način :D
 

Prilozi

  • controller_360_diagram_2.jpg
    controller_360_diagram_2.jpg
    9.4 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Imam i Xbox joypad i Dual Shock III za PC - zbog PES-a, ali hvala Bogu pa GTA ne moram na njima da igram, osecao bi se toliko ograniceno da ne bi igru ni igrao na kraju.
 
nisam znao za taj duboki hod... koristim gamepadove kao za ps2 na kojima toga nema, zato i pitam.
 
Imam i Xbox joypad i Dual Shock III za PC - zbog PES-a, ali hvala Bogu pa GTA ne moram na njima da igram, osecao bi se toliko ograniceno da ne bi igru ni igrao na kraju.

Kod mene ista situacija samo obrnuta, osećao bi se ograničeno da ne mogu da kontrolišem kola kako želim, a vožnja čini 70% GTA igara, ali ovako možemo do sutra, ili dok ne dođe wizla i pobriše i zaključa sve :D

Razumeli smo se naravno :)
 
Ja bogami nisam mogao namestiti volan u GTA IV. A stvarno bi mi dobro dosao jer dosta addom automobila ima odlican enterijer pa mozes voziti sa pogledom iz cockpita.
 
Cuo sam nesto za taj xpadder, moracu probati. Hvala za link.
 
xpadder je odlican programcic, mozes sta god hoces sa tastature i misa da prebacis na gamepad.
 
I PS3 i x360 gamepadi imaju analogne trigere sa dubokim hodom. Na PS3 gamepadu to su L2/R2, na x360 gamepadu LT/RT. Njima možeš dozirati gas/kočnicu gotovo kao sa pravim "papučicama". Dok na tastaturi imaš samo on/off bez ikakvog doziranja brzine, već je ili maksimalan gas ili nikakav gas.

samo mi je zbog "papučica" gotiva na joypadu, sve ostalo ide u korist tastature i misa.
meni motionjoy zavrsava super posao, nakacio sam ps3 joypad i namestio da ga windows vidi kao xbox, nema greske...
 
ja koristim ili xpadder ili x360ce, zavisno od igre.

gta 4 sam igrao na tastaturi i misu.
 
Poslednja izmena:
E'o ja igram GTA V na box-u, a 4 sam igrao i na PC-u, kao i na konzi i potpuno mi je isto, ne osećam nikakvo ograničenje. Sve je stvar navike na gamepad i koliko možeš da se prilagodiš. Što se mene tiče, GTA ni za šta ne bih propustio, a tek ne zbog toga što sam "ograničen" na gamepad. Za mene neka prave GTA, CS i PES i ne mora nijedna igra više. Jedino Solitaire.
I da dodam da kukanje ono nekih tekstura i što ne može malko veća rezolucija je čista glupost. Ako će to da mi pokvari sprdnju u igri, onda batali.
 
I ti kao i ja, cesto zaboravis prevod reci Behcmark :d
 
Ako izadje do bozica za PC ja kupujem ako ne izadje videcu da kupim za PS3 pa i PS3 da pazarim :)
 
Teško će izaći do Božića za PC.
Realnije je oćekivati mart - jun 2014.

Ukoliko grešim, ja ću se prvi obradovati...
:):):)
 
ajrDNYp_460sa.gif


Hjoooj haha :/
 
Pa jest kada bi svi sedeli skrstenih ruku.
Grand Theft Auto V Emulator!
PC je majka.
 
Malo sam razmisljao bas o ovom kvaru na autima, kretnju znaci o toj nekoj cjelo kupnoj fizici automobila. Mislim da R* moze da promijeni lahko to u PC i next-gen verziji (ukoliko izadju naravno(a vecina nas misli da hoce)). Jer recimo fizika dosta opterecuje sami CPU masina, pa kad skontam zato i jest GTA IV losije i radio na konzolama. Jer znate i sam u IV kad se nadjete na raskrsnici pa kad se sudare par auta da drasticno padne fps. Sigurno je to jedan od razloga zasto V ima vecu glatkocu. Sta vi mislite?
 
Moguce, mada prije da ce biti ostecenje na vozilima. Kao da je to uzrok tog pada fps-a u cetvorci, jer tu se predpostavljam vrse neki proracuni za fiziku, deformaciju i slicno. Zato je u petici to mnogo manje izrazeno, sto se meni licno ne svidja.
 
@r0nln ma da na to sam i misilio prije svega, kao sto sam napisao kvarovi tj. ostecenja. Po nekoj logici moguce je da se to promijeni uzimajuci u obzir koliko su procesori bolji na pc-u, al eto ostaje da vidimo.
 
Jel vama ljudi dobro, jel se drogirate?
 
Zato sto ne mogu na joypadu da igram i to je to, ako ti mozes i dobro ti je tako super za tebe. 500, 000 ljudi je potpisalo peticiju za PC izdanje, kontam da delimo misljenje.
 
^ takodje, ma koliko se navikavao mnogo mi fali brzina i preciznost misha koju joypad nikada nece imati, da ne pricam o grafici i povremenom seckanju na ps3.
 
Za to seckanje cemo tek da vidimo, ali opet na PC-u zarazliku od konzole moze i update da izadje, pa tu su onda drajveri, pa mozes u krajnjem slucaju i hardware da menjas, dok si na konzoli osudjen na tih 20-30FPS i nema izlaza.
 
Nazad
Vrh Dno