Šta je novo?

GTA V

Malo logike i shvatiće ako PC verzija izađe biće to PS4 verzija, a ne sa matorih konzola. Ako treba da objašnjavam zašto je to tako onda...

Jasno je to meni ali nije logika uvek prisutna u gejming industriji. Kako objasniti EA Sports i njihove tvrdnje da FIFA ne može da radi na prosečnom PC-ju a kada je na kraju portuju radi na Intelovoj integruši u 120 fps...

Čak i kada se pojavi steambox valve neće napustiti windows tržište, veruj mi neće pucati sebi u noge na taj način. Valveov cilj je da budu svuda sveprisutni, a pri tome žele da iskoriste priliku da postanu glavni app store na linuks distribucijama (ne vezano samo za igre, već i za programe). Naravno težiće da u narednim godinama imaju sve više linux based igara, ali nikada neće zanemariti windows tržište, dokle god ono postoji

Neće Valve ništa preko noći da uradi ali šta misliš kakav bi to signal poslalo Rockstaru? Oni se i ovako premišljaju da li da izdaju PC verziju ili ne.
 
Poslednja izmena:
premisljaju? moze neki link, rockstar izvor, za to?

i kakav bi to signal poslalo rockstaru?
ta steam konzola ce inako biti pc, na kome ce raditi i windows pored tog steam linuxa. zasto bi bilo ko od ne valve izdavaca podrzavao taj steam linux uopste? da portuju postojece igre, i nove da prave za jos jedan sistem?
 
Rockstar se ništa ne premišlja, Rocsktar samo gleda na koji način što više da zaradi, a to najbolje može da uradi tako što će jednu stvar naplatiti dva puta onima koji su bili nestrpljivi :)

A što se tiče valve-a, naravno da neće uraditi ništa preko noći, Valve traži eventualni izlaz ako m$ u potpunosti zatvori (po ugledu na Apple, a zanmo kolike probleme steam i valve imaju sa apple storeom) ili čak digne ruke od win desktop platforme. Velike kompanije moraju da imaj izlazne strategije za scenarije. Ali Valve kao što sam već rekao neće napuštati to tržište sve dok ne bude to morao da učini.
 
Poslednja izmena:
Jasno je to meni ali nije logika uvek prisutna u gejming industriji..

Slažem se da nije uvek pristuna ALI u ovom slučaju logika i novac su povezani.
U toku sledeće godine prodaće poboljšani GTA5 za PS4+X1 u preko 10 miliona primeraka po punoj ceni kao od šale.
Kad već rade tu verziju zašto bi onda port za PC radili sa PPC? To nema smisla iz finansijskog ugla, jedinog bitnog.

Čak i kada se pojavi steambox valve neće napustiti windows tržište
Koliko puta treba reći da će steambox biti PC u nekom fizičkom obliku prihvatljivom za dnevnu sobu?
 
Koliko puta treba reći da će steambox biti PC u nekom fizičkom obliku prihvatljivom za dnevnu sobu?

Nije toliko stvar u steambox-u, već o Gejbovoj želji da Linuks postane primarna PC gaming platforma za Valve i Steam. :)
 
Au koje iseravanje na ovoj temi, dodjem da pogleda oce li biti GTA V za PC i bukvalno pomislim da nisam omasio temu slucajno...

Ovu vest da ce GTA V za PC biti u novembru sto je objavio bench da obesimo macku o rep? Ima li neka konkretna informacija? Su oni skrinovi sa desktopa bili laznjaci?
 
Da skrinovi su najverovatnije laznjaci, medjutim najverovatnije izlazi kad i za PS4 ;)
 
Imate temu > industrija igara.
Ne razumem zasto ovu temu spamujete necim sto nije gta 5
 
Ova tema nema puno smisla pošto zvanične najave za PC nije bilo. Kada bude objavljena očekujem da vratite temu iz konzolnog podforuma, taman će do tada konzolaši da zaborave na GTAV i neće biti problema.
 
Meni je ono premestanje bilo krajnje glup potez, sada je malo konfuzno za sve koji ne prate oba podforuma.
 
Ma kakav crni GTA na joypad-u...pa nemam 7 godina...Fudbal, basket, neka trka itd...igre tipa GTA je greh igrati na konzoli sa autoaim-om.
 
Ma kakav crni GTA na joypad-u...pa nemam 7 godina...Fudbal, basket, neka trka itd...igre tipa GTA je greh igrati na konzoli sa autoaim-om.


Moze da se ugasi auto aim.;) I voznja na dzojpedu ne moze da se poredi sa tast. i misem. PC verziju zbog grafike najvise cekam
 
Ma kakav crni GTA na joypad-u...pa nemam 7 godina...Fudbal, basket, neka trka itd...igre tipa GTA je greh igrati na konzoli sa autoaim-om.

Ja igram GTAIV sa džojpedom već dobrih tri i po godine...
 
GTA je grehota igrati na m+t. Gamepad sa analognim stikovima i analognim trigerima su pod moranje. U ovoj igri mnogo je bitnije da možeš da doziraš gas/kočnicu, da odrediš koliko ćeš da motaš u stranu, nego da pucaš preciznije. Vožnja je na prvom mestu, a ne akcija... :)
 
...pa onda ti treba volan, a ne gamepad sa analognim stikovima :p.
 
Volan je problematičan. Probao sam tako da igram Mafiju (prvi deo). Na stolu je bio zašrafljen volan kada sam u kolima pa onda premeštanje u drugi položaj na miš i tastaturu. Žešće cimanje.

Džojped je odlično rešenje za igre poput GTA a i za mnoge druge. Iskreno, po meni nema pravom gejmera ako ne zna u kom tipu igara se koristi koji kontroler i kojem nije jasno da je PC otvorena platforma koja podržava različite kontrolere sa dobrim razlogom.
 
Ja sam kod drugara igrao San Andreas volanom i odlican je bio osecaj, daleko od gamepada ili tastature... prava uzivancija. Cak smo i peske isli volanom.
 
Ja sam kod drugara igrao San Andreas volanom i odlican je bio osecaj, daleko od gamepada ili tastature... prava uzivancija. Cak smo i peske isli volanom.

Ovo je previše hardcore i za mene :D
 
Moguće je ako volan ima d pad i dugmiće kao volani za Playstation. Ali nije praktično.
 
Ja sam kod drugara igrao San Andreas volanom i odlican je bio osecaj, daleko od gamepada ili tastature... .

Kad lupe ljudi lol :) Volanom voziti bilo kakvu arkadnu voznju, a jos pogotovo iz treceg lica (pretpostavljam da ste tako vozili) totalno nema poente, em je losije em tracis taj hardver..
 
^lupetas ti.... ne znam odakle ti potreba na nagadjas i pretpostavljas kako smo mi igrali, sta nama ima ili nema poente, i da li tracimo nesto .. cemu? to ti po kuci tako slobodno, ne i sa mnom...

Vozili smo onim pogledom preko haube i kao sto sam napisao bila mi je bolja voznja nego preko gamepada.
 
Poslednja izmena:
Dobro mozda sam lose to rekao, htedoh reci da nema poente u smislu da je volan poslednje na sta misle kad prave takve igre.. a i ne kupuje se volan za te stvari.
 
pa jel tebe neko tera da kupujes volan i da igras tako?
 
Slazem se sa Borisom. Odziv na volan nije isti kao na misu i tastaturi ili dzojpedu. Ja licno igram na misu i tastaturi, meni je odlican osecaj (pricam za gta 4).
 
Džojped je odlično rešenje za igre poput GTA a i za mnoge druge. Iskreno, po meni nema pravom gejmera ako ne zna u kom tipu igara se koristi koji kontroler i kojem nije jasno da je PC otvorena platforma koja podržava različite kontrolere sa dobrim razlogom.

valjda svako igra onim sto njemu odgovara? to je otvorenost, pa ti igras dzojpedom, ja misem, uruk volanom... a ne to ove igre se igraju ovim, ove druge necim drugim...
a ovo pravi gejmeri znaju sta se cime igra... joj
 
Moze da se ugasi auto aim.;) I voznja na dzojpedu ne moze da se poredi sa tast. i misem. PC verziju zbog grafike najvise cekam

Ako nema autoaim onda ne moze vola da ubodes relano. GTA ne shvatam kao voznju u smislu trke, voznja je samo jedan segment igre. U svakom slucaju GTA bez misa i tastature je za mene mucenje.
 
Nazad
Vrh Dno