Šta je novo?

GTA V

Ovo je jedna od igara koje rade super i u 30 fps. Uopste se ne primeti, makar na tv. Cenim da mi tako radi na pc ubio bi se, ovako igra radi savrseno na ps3.
 
Mislim da gore na klipu ne bi bio problem da stalno radi zakucano na 30 fps, nego ima padova na 20-22 fps, a to moze bas da smeta.
 
Uvek ima onih kojima 20-30 fps-a ne smeta. Ja se takvima uvek divim, jer je takvima najlakše :)

[youtube]_fbYyMq4cGU[/youtube]

Pa sad, 20-30 nije isto sto i konstantnih 30fps...

Ja mogu da ti snimim ovo sa tv-a sto igram, u potpunosti glatko i igrivo.
 
Ja mogu da ti snimim ovo sa tv-a sto igram, u potpunosti glatko i igrivo.

Pa nema šta da snimaš, ovde su ljudi fino snimili i izmeili fps, nema tu šta da se dodaje ili oduzima. I kao što rekoh odavno sam navikao na ljude kojima je "glatko" sve što nije slideshow ili 15fps-a...
 
Preterujes s tim pc snobizmom rama :) Opusteno sam odigrao GTA IV na ps3..
 
Ovo je jedna od igara koje rade super i u 30 fps. Uopste se ne primeti, makar na tv. Cenim da mi tako radi na pc ubio bi se, ovako igra radi savrseno na ps3.

Da. Na tv-u se zaista ne vidi prevelika razlika. To je jedna od prednosti konzola,vecina igara i u 30fps-a izgledaju glatko.
 
Upravu je rama, al po meni je sasvim dobro igrati ovakve vrste igara na 30 fps al da je bas onda lock na 30.
 
Preterujes s tim pc snobizmom rama :) Opusteno sam odigrao GTA IV na ps3..

Na PS3 je GTA IV bio doslovno neigriv. Znam da sam bio zgranut koliki su bili FPS padovi na momente i imao sam slican utisak kao kad neko pokusava da pokrene noviju igru na integrusi. Na Xbox-u 360 je situacija bila nesto podnosljivija.
 
Brate.. da bilo je zesceg pada frejmova, ponekad, kad gazis 10 ljud ili se sudaris sa 5 automobila. Preterujete kao i obicno, za stvari i igre gde nije toliko strasno kad nema 100 frejmova.. al dobro ovo je bench forum, cesto zaboravljam.
 
izbacice oni i za PC samo cekajte da prvo 100% rasprodaju za konzole, da iscede i zadnji dolar od debelih amera pa ce onda dati sirotinji iz treceg sveta da se igra.

SAmo se nadam da nece trebati jedno 16GB RAMA za "optimalno" igranje

I onaj IV je bio prelose optimizovan, cisto je bio zguran za PC a trazio je ekstremnu konfiguraciju da bi radio a realno nije najbolji GTA koji je izasao.
 
Ja mislim da ce V biti manje zahtjevnija od IV, naravno ako je optimizuju (max payne 3). Ma kakvih 16bg kladim se da ce ici glatko na 4gb, imajmo na umu da npr ps3 ima samo 1/16 od 4gb tj 256mb. Mozda nije najbolje poredjene al hardver je hardver.
 
Krivo mi je zbog GTA IV što nisam imao dovoljno jaku grafičku da ga igram ni na laptopu ni na računaru. Realno gledano, u usporedbi sa VC i SA, četvorka nije nešto. Ali eto htio sam je poigrati radi kontinuiteta i odanosti serijalu. Valjda ću nabavljati nešto novo glede opreme da mogu pokrenuti i IV i V.
 
Ja sam preso gta iv na 4650 bez problema..
 
I moj drugar je na 9500gt(ili 8500gt nisam siguran) presao GTA 4... KAze da mu do jaja radi, ja otisao da vidim kako to do jaja radi, kad ono 24 fps max, ako gleda u nebo ide do 30, naravno sve na low. I on kaze da mu radi super :D
 
Mnogo ste mi nesto razmazeni... :d
 
I moj drugar je na 9500gt(ili 8500gt nisam siguran) presao GTA 4... KAze da mu do jaja radi, ja otisao da vidim kako to do jaja radi, kad ono 24 fps max, ako gleda u nebo ide do 30, naravno sve na low. I on kaze da mu radi super :D

Pa neki se ljudi sa malim stvarima znaju zadovoljiti i uzivati u onome cemu imaju a ne ko neki em imaju komp da ne znaju sta sve mogu sa njime da rade i onda dodju na forum da kukaju kako im igra ne radu u full hd-u i ne moze sve da stavi na max detalje.
 
Znam, vidjao sam takve, kojima radi 59 a ne 60 u 5000 i nekoj rezoluciji, i posle kukaju... Omg, first world problems :)
 
1236909_593681077376531_2130035991_n.jpeg LoL :d
 
Sve na Max pa makar imao i 15 fps,ne zurim nigde. :d
 
I moj drugar je na 9500gt(ili 8500gt nisam siguran) presao GTA 4... KAze da mu do jaja radi, ja otisao da vidim kako to do jaja radi, kad ono 24 fps max, ako gleda u nebo ide do 30, naravno sve na low. I on kaze da mu radi super :D

Naravno da ne mislim na takvo igranje.
postavljao sam benchmark sa podesavanjima i fps-om u temi za gta IV, podeavanja su bila negde na med, i fps preko 30 ako se secam..u svakom slucaju sasvim ok za igranje. ;)
 
http://www.gamespot.com//news/analy...014-6414677?part=rss&tag=gs_news&subj=6414677

Za sada se sve odvija prema prognozama par nas sa foruma (na šta su neki koje ne bih imenovao negodovali i rekli da lupamo). Prvo matore konzole -> muža para, onda nove konzole -> muža para i na kraju PC dobija mrvice. E sad možda PC dobije najbolju verziju, možda najgoru (skrnav port sa matorih konzola) a možda sve bude isto kao na PS4/Xbone što mi ne deluje verovatno pošto ne vidim zašto bi u tom slučaju bilo ko uzimao tu verziju jer može uzeti PS4 i igrati se tamo pre izlaska PC verzije.

Naravno tu je i Steam i njihovo sutrašnje iznenađenje. Videćemo kako će se to odvijati. Ako Valve najavi konzolu onda možda i ne bude PC verzije jer bez Steama nema ni Windows PC tržišta igara.
 
meni samo nije jasno kakve veze ima pc/ps3-4/xbox360-one, jer koliko ja sve ovo razumem, kada se igra pravi oni biraju platoformu u ovom slucaju su odabrali 360/ps3 i kad posle to treba da dodje na pc, zasto bi bio port? jel tako lakse da se odradi ili sta?
a u svakom slucaju osim sto imamo lose iskustvo sa 4om koja je lose optimizovana, pa je lose optimizovana, ne vidim da je losija od bilo koje verzije 360/ps3 jer je graficki mnogo mnogo bolja...isto tako kao sto su nalazili kodove u nekim fajlovim da ima pc kao i onaj code name za ps4, zar ne znaci da rade posebno te verzije igre? ili sta rade portuju trenutnu verziju za nextgen i pc?
 
http://www.gamespot.com//news/analy...014-6414677?part=rss&tag=gs_news&subj=6414677

Za sada se sve odvija prema prognozama par nas sa foruma (na šta su neki koje ne bih imenovao negodovali i rekli da lupamo). Prvo matore konzole -> muža para, onda nove konzole -> muža para i na kraju PC dobija mrvice. E sad možda PC dobije najbolju verziju, možda najgoru (skrnav port sa matorih konzola) a možda sve bude isto kao na PS4/Xbone što mi ne deluje verovatno pošto ne vidim zašto bi u tom slučaju bilo ko uzimao tu verziju jer može uzeti PS4 i igrati se tamo pre izlaska PC verzije.

Naravno tu je i Steam i njihovo sutrašnje iznenađenje. Videćemo kako će se to odvijati. Ako Valve najavi konzolu onda možda i ne bude PC verzije jer bez Steama nema ni Windows PC tržišta igara.

ovo sto si linkova nigde covek nije pomenuo pc
i za sada sve je kao i ranije, izasla verzija za konzole u septembru, u novembru ce biti verzija za ove nove konzole, i verovatno neka 2-3 meseca posle i pc verzija, kao i do sada sto je bilo za ranije gta igre, nekih 6 meseci posle konzola je bila i pc verzija
a koliko vidim ovaj lik je neki analiticar, apsulutno nista sto on kaze ne mora ni da bude tacno

a stvarno vise sa ovom steam konzola i kraj windows igranja pricom... da sutra ce valve da najavi konzolu, prekosutra gase steam za win, hoce to tako
 
Poslednja izmena:
Malo logike i shvatiće ako PC verzija izađe biće to PS4 verzija, a ne sa matorih konzola. Ako treba da objašnjavam zašto je to tako onda...
 
Naravno tu je i Steam i njihovo sutrašnje iznenađenje. Videćemo kako će se to odvijati. Ako Valve najavi konzolu onda možda i ne bude PC verzije jer bez Steama nema ni Windows PC tržišta igara.

Čak i kada se pojavi steambox valve neće napustiti windows tržište, veruj mi neće pucati sebi u noge na taj način. Valveov cilj je da budu svuda sveprisutni, a pri tome žele da iskoriste priliku da postanu glavni app store na linuks distribucijama (ne vezano samo za igre, već i za programe). Naravno težiće da u narednim godinama imaju sve više linux based igara, ali nikada neće zanemariti windows tržište, dokle god ono postoji :)
 
Nazad
Vrh Dno