Šta je novo?

GTA V

Sta ste se toliko latili tehnicki sugavog GTA IV, i sam Rockstar je rekao kako im je tesko bilo da optimizuju jer su na novom engine-u i bla bla... Sa Max Payne 3 su pokazali da umeju da optimizuju a tako ce 100% biti i sa GTA V... Pa i GTA IV na konzolama ocajno radi, igrao sam i ugasio da ne sje*em oci od preteranog bloom-a :D Dok eto GTA V odlicno izgleda i radi na konzolama i vidi se drastican pomak u odnosu na cetvorku.
 
Zavisi kada si igrao, te 2008me ili recimo 2010, 2011 ili kasnije kada su kartice od 1GB GDDR bile pristupacne.
Moja konfa je bila C2D @1.86GHz i Nvidia 8600GT sa 512GB DDR3 kupljena krajem 2007me i jako tesko je terala GTA IV koji je samo godinu kasnije izasao. FPS je bio nesto manje od 20, rezoluciju smanjujes da dobijes nesto bolja podesavanja isl. A o seckanjima s' vremena na vreme da i ne pricam.
Pre nego sto sam zamenio grafiku na masini, na GT240 je lepo radilo, ali ne na ultra, tj nije moglo sve do kraja da se odvrne, iako su komponente dosta mladje od same igre. A igra ne pruza srazmerno ne znam koliko bolji uzitak od GTA SA (osim fizike), cak je i prica depresivna, a o customize player-a da ne pricam. GTA SA (iz 2005te) sam bez problema igrao na prastaroj ATI 95xx iz 2002ge. Tako da bih rekao da je neoptimizovana...

igrao sam na c2d i ati radeon hd 4850 [512mb video rama]... igrao sam pri srednjim podesavanjima i presao celu igru... naravno fps je bio prosecan, ali dovoljno igrivno da se igra predje... jeste bila zahtevna, ali bagove nisam primetio... uglavnom siguran sam da ce mi gta V, leteti na trenutnoj masini...
 
Meni ocajno radi i na sadasnjoj mašini. Inace ja u ove PC price kad gta izlazi ne verujem kad rockstar objavi tad cu da poverujem..
 
I tad necu da verujem u datum. Lako mogu da odloze ko sto su i za konzole. Dok se nepojavi na policama i na steamu neverujem nikome. :)
 
Dok se ne pojavi instalirana na kompu i da radi kako valja :)
 
ma dokle je ne obrnes, neces ni verovati da si je igrao :D
 
Igra je prosto neverovatna :d
 
Ja na dzoju jedva presao ono za pilota ko da sam se poradjao :d kako li cu na tastaturi :D
 
Malo brojki:

GTA 5 je kostao 265 miliona dolara da se napravi, postavljajuci rekord za najskuplju igru svih vremena... kad bi uporedili sa filmovima, jedino su Pirati sa Kariba 3, imali malo veci budzet.

Prvog dana prodaje, igra je zaradila 800 miliona dolara,
za 3 dana, igra je zaradila 1 Bilion dolara, ako uporedimo sa kompletnom globalnom muzickom industrijom, koja zaradi oko 1.4 bilion dolara za Mesec Dana... onda je to stvarno frapirajuce... neverovatne brojke...
 
1.4 bilion dolara je stvarno frapirajuc podatak :)
 
Vidim da i ministar Bačević poseduje profil na benchu :D
 
Poslednja izmena:
Pa sigurno nece da objavljuju verziju za pc pre verzije za nove konzole (PS4 i XBOX ONE) i tu trebaju da "pokupe kajmak" , pa na kraju ce izbaciti i za pc.
 
Pa sigurno nece da objavljuju verziju za pc pre verzije za nove konzole (PS4 i XBOX ONE) i tu trebaju da "pokupe kajmak" , pa na kraju ce izbaciti i za pc.
Upravo tako, najavu PC verzije treba očekivati najranije par meseci nakon što se next gen portovi pojave u prodaji.
 
Igra je ionako vec razbila prodaju sa 32.5 miliona primeraka do sad, tako da bi mogli da pozure malo sa tim "portovanjem" jer ionako bonus zarada nece biti nesto spec u odnosu na dosadasnju. :)
 
Misliš da neće? Pogledaj next gen port Tomb Raidera, igrači su mahom predviđali da se neće dobro prodavati i kritikovali 60$ cenu za port godinu dana stare igre, kad eno opet se probio na prva mesta najprodavanijih igara. A GTA je još daleko popularnija igra.
Najave unapređenu next gen grafiku, bolji frejmrejt, možda nešto novog sadržaja, i laganice će prodati par miliona na next gen konzolama. Nekoliko meseci kasnije, kada prodaja na next gen konzama opadne, najaviće PC verziju.
 
Pa dobro i da bude 5-6 miliona na tim platformama to je i dalje "sica" u odnosu na ovih trenutnih 32.5 mil and rising...
 
Da im je nebitno nebi toliko gurali traceve i pravili spletke. Nego bi izasli u javnost sa okvirnim datumima. Ovako odrzavaju pricu u zivotu posto je zatisije trenutno na gaming sceni sto im maximalno odgovara. Kad je neko zadnji put pomenuo watch dogs ili sl. A za GTA bar jednom nedeljno mora neko nagadjanje ili poluinformacija da se pojavi, kao sasvim slucajno i toliko cesto.

Sto je najgore bas skoro gledam i jedine igre koje imaju frku sa pc portom su one koje izlaze po pravilu svakih 5 godina i iz studija koji neprave veliki broj igara i iz izdavckih kuca koje nemaju veliki broj multiplatformskih izdanja, pa samim tim jednostavno nemaju ljudstvo i masineriju. Pride na pc-u se za par godina dosta toga promeni i ako nisi konstantno u toku nije bas lagan posao odraditi port. Naravno istina je negde izmedju verovatno, malo je do toga, malo se koristi vremenska eksluziva da se uzme koji dolar od M$-a i $ony-a
 
Sta god bude ja ga necu kupiti na ps4 nema sile, cekam PC ako ga ne izbace then so be it.
 
izaci ce def za pc, samo ne verujem da ce bas skoro... a i moze im se, mi smo ionako mnogo manje bitan deo trzista od konzola...
tako da ne ocekujte nista u skorije vreme, vec samo opusteno i igrajte druge naslove, ovo kad dodje, dobrodoslo :)
 
Ako nastave sa odugovlacenjem, mene kao potencijalnog kupca izgubice, cekam do marta, posle mi se vise nece ni igrati jer ce biti pregazena. Znam da se radi na istoj, i u koliko izbace neku info makar do marta, postoji mogucnost da cu je kupiti u suprotnom samo pirat i za 2 godine ogirinal kada ispeglaju sve i kada bude kostala 1500 din . Jer ja za matoru igru koja ce biti "premijerno" na pc 16 godina posle konzola za mene to ne vredi vise od gore napisane sume.
 
Nemojte da se zalite GTA III, SA, VC cekali smo godinu dana za port, GTA IV 9 meseci, pa ako izadje pre juna trebamo da budemo srecni...
 
Ne bih da budem pesimista, ali isto tako se govorilo i za Red Dead Redemption. Jedna od najprodavanijih igara tada, sigurno ce Rockstar portovati na PC i nista.
 
RDR je ekskluziva za ps3, GTA fransiza nije.
 
Da l, RDR je kao TLoU, B2S i mnoge druge.. Rock$tar se ne bi odrekao zarade tako da sigurno portuju za PC i next-gen
 
Nazad
Vrh Dno