Šta je novo?

Coler Master eXtreme Power 430W (varnicilo i upalilo se a komp bio ugasen???)

goxxxy

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
1,237
Poena
199
Znaci odjednom je pocela da puca kao petarde da varnici po kuci dok komsija nije iscupao ceo steker iz zida kako je povukao? Masina je bila ugasena a napajanje u struji preko nekog produznog kabla tj uticnice. Otvorili smo ga i na ploci se vidi da je na lemovima pocrnelo i pregorelo sve ostalo na oko deluje ok, masina radi sve lepo sa drugim napajanjem. Pre toga je sve opet bilo OK, ali eto dok je komp bio ugasen to se sve desilo? Sta moze razlog da bude?
 
ali da li je moguce da to bude iako je kompjuter ugasen i napajanje nije ni radilo uopste? Da li je to uopste moguce, mali mi je ta njegova prica sumnjiva, video sam stetu ali nisam prisustvovao kada je navodno nastala?
 
Dok se ne isključi iz struje ili na prakidaču anzad, ako ga ima pod naponom je bar u jednom delu, mora da ima bar 5v standby i ne zelenoj žici da bi se kompletno upalilo kad se pritisne dugme. Visokonaponski deo je uvek uključen, ima i filter kondenzator i eventualno choke preko ulaznih kontakta. Toliko štete mogao je da napravi samo visokonaponski deo, dobro je što nije probilo negde na izlaze. Dokaz da uvek ima struje i na ploči je ona lampica na ploči koja svetli dok god je napajanje priključeno na struju i prekidač nazad na ON. Znaš da ne treba raditi skoro ništa na ploči, menjati kartice memorije itd dok ima struje u MB.
 
Pa sta je napravilo problem? napajanje ili struja u kuci? S obzirom da komp nije bio ukljucen a monofazna struja je u kuci koliko sam ga skapirao?
 
Struja je monofazna a napajanje u masini radilo svega par dana, zato pitam, inace u drugoj masini to isto je radilo 2 godine bez greske..
 
Nazad
Vrh Dno