Šta je novo?

Kuciste od drveta

Alhemist013

Cenjen
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav, resio sam da pravim kuciste od drveta posto mi jelte trenutno kuciste ne odgovara. Chieftec serversko kuciste...
Ovo je trenutno kuciste sa komponentama. Mnogo praznog prostora koje ne mogu da iskoristim.
Resio sam da napravim kuciste kao ovo.
A raspored bi bio slican ovom . Znaci ventovi bi cirkulisali od dole ka gore. Evo grube skice u kojoj bi poziciji bile komponente. To znaci da bi maticna bila okrenuta ka gore time i kablovi. To sam resio zbog protoka vazduha zbog graficke ali najbitnije zbog samog kulera za procesor( Noctua NH-D14). Planirao sam da da pokrijem gornji deo tako da se kablovi koji bi bili prikljuceni ne bi videli. Naravno razmak bi bio dovoljan da vazduh cirkulise a pritom da ipak ne bude previsok. Imam iskustva sa drvetom ali ne i bas sa modovanjem tako da bih prihvatio savete i na kraju krajeva ako i treba i izmenjao bih stvari ako smatrate da bi trebale.
 
Neznam kako si zamislio da fiksiras komponente.
Ali gledaj da ih makar povezes sve zicom tj.da sve ima zajednicko uzemljenje u kucistu.
 
Obrati paznju na to da je drvo dobar toplotni izolator
 
Kao i zvucni.
 
Mada sa ovoliko ventilatora kao sto je nacrtao, nece biti bas tiho. Sama ideja je ok da je intake dole, a exhaust gore. Jer topao vazduh tezi da ide ka gore.
Sve u svemu, srecno.
 

Hvala za link ovo je odlicno.
Svestan sam toga da je drvo toplotni i zvucni izolator ali cu koristiti ne mnogo debelo drvo i pritom mozda cu da koristim neku vrstu izolacije da bih dodatno utisao kuciste. Mozda nece biti toliko kulera ali videcu. Mene samo malo muci ta moja zamisao kablova na gore da mozda nzm nece napraviti neki problem posle duzeg vremena.
 
Nazad
Vrh Dno