Šta je novo?

Pitanje vezano za povezivanje D3 televizije sa monitorom

CrnPan

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
2
Poena
151
Imam problem.
Pokusavam da povezem D3 aparat/televiziju (HDMI izlaz) sa Samsung T220 monitorom (DVI ulaz).
Graficka na kompu mi je integrisana, tako da od povezivanja preko nje nema nista.
A/V kabl koji imam mi je spojen iz D3 aparata sa pojacalom i kada prebacim input na pojacalu imam zvuk tv kanala kanala, cujem da ih preko daljinskog saltam, menjaju se, ali nema nikakve slike.
Na monitoru sa strane ima dugme "source" preko kog prebacujem monitor da prikazuje sliku sa DVI ulaza, ali on samo konstatuje da sam to uradio, ali ne prikaze nista, kao da nista nije ni povezano.
Imao sam XBOX 360 i tako mi je bio povezan preko monitora i pojacala i sve je radilo, tako da nije problem ni u ulazu, on je ispravan.
Pitanje je: da li je uopste mogute povezati D3 aparat kako sam zamislio? Posto ako nije, ocigledno cu morati da kupim graficku, pa da sve povezem preko nje.
Dakle, da li je moguce i u cemu je problem, ako jeste moguce?
 
-možda nevalja hdmi kabel

-hdmi ima svoj audio izlaz, tako da treba isti da koristiš, a ne pola digitalni hdmi pola analogni audio, treba ti nešto ovako:
dvi hdmi.jpg

-da li radi samo sa hdmi kabelom?

-da li D3 uređaj ima dugme za podešavanje izlaza, jer izgleda daje je on predpodesio na komopositni/komponentni izlaz.
pošto ti monotor ima DVI-D ako ne grešim tj samo digitalni, možeš korititi VGA to 3RCA(komponentni) kabel ili vga to video(kompozitini) ali onda ti komp mora ići na DVI ulaz, i mora imati digitalni izlaz(DVI-d ili hdmi)- možda ti treba grafička
vga 3RCA.jpg vga video.jpg

-kako misliš da će ti raditi sa grafičkom(sve preko nje), grafička karta nema video ulaz samo izlaze?

-pošto monito nije fullHD već 1680 x 1050, možda uređaj nije ustanju da to prepozna i podesi

-xbox je kvalitetniji pa mogu kombinacije
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Uspeo sam da shvatim sta me zeza..

U jednom trenutku sam izvukao HDMI iz D3 uredjaja i vratio ga kada sam prebacio na DVI source na monitoru prikazao je sliku. ALI monitor mi je izbacio malo obavestenje preko ekrana (preko slike tv kanala), kaze:

Not optimum mode. Recomended mode 1680x1050 60 Hz.

Kada odem u podesavanje monitora VGA mi ima tu rezoluciju, ali DVI nudi samo 37.5kHz 1280x720 i ne moze da se promeni.
Guglao sam i video da je bilo nekih saveta da se uzme jaca graficka, ja imam integrisanu NVIDIA GeForce 7025/NVIDIA nForce 630a. Ali i vidim da taj problem nisu mogli da rese, pa su vracali monitor dok je bio u garanciji i kada bi dobili drugi DVI je radio..moguce greska na samom monitoru..
 
Nazad
Vrh Dno