Šta je novo?

GPU stopira bootovanje racunara

Hamla

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2007
Poruke
18
Poena
304
Pozdrav svima,
Uzeo sam pre koj dan novu konfiguraciju i imam problem da kada sve povezem nece da se bootuje racunar.
Kada iskljuci GPU(sija crvena lampica) upali se racunar bez problema a normalno radi sa drugom GPU.

MB: GA-X79-UD3
CPU: i7 3960X
RAM: 4x4GB
HDD: WD 320 i/ili 1TB
GPU: Asus HD7770(Sa ovom karticom nece da radi - ima zasebno napajanje)
GPU#2: Gaiward GT640(Sa ovom radi- ova nema zasebno napajanje)
PSU: Chieftec 750W(CTG 750C)

Pokusao:
Sve PCI-E slotove, cistio iste, update bios-a na zadnju verziju, promena power kabla iz modularnog napajanja, otkacivanje svih "externih" uredjaja koji trose struju(fanovi, HDD, DVD etc.), vadjenje CMOS baterije.

Note: HD7770 radi perfektno u daleko slabijoj konfiguraciji koju sam do "juce" koristio P5K, C2D E4500, 4gb ddr2, 400w napajanje.

Bilo kakav savet ili test koji treba da se odradi su dobrodosli :)
 
Da li si pokušao da podigneš sa tim 400W napajanjem na novom kompu?

Napajanje može biti nekompatibilno, ili neispravno probaj zameniti za drugog proizvođača.
 
Dali uopste mogu da rade zajedno radeon i nvidia gpu
 
Da se ispravim nisam razumeo pitanje dali si stavljao obadve graficke kartice istovremeno,ili jednu pa drugu.Ako si stavljao obe to nemoze da radi.
 
Nije stavljao obe, vidi se da je dosta toga isprobao, skoro sve. Osim zamene napajanja, ne znam sta bi jos mogao da proba.
 
Da li si pokušao da podigneš sa tim 400W napajanjem na novom kompu?

Napajanje može biti nekompatibilno, ili neispravno probaj zameniti za drugog proizvođača.

Zar ce 400W biti dovoljno za ovakvu konfiguraciju? :) Cisto ne bi zeleo da rizikujem da napravim jos vece ****** pa reko da proverim ;)

Da se ispravim nisam razumeo pitanje dali si stavljao obadve graficke kartice istovremeno,ili jednu pa drugu.Ako si stavljao obe to nemoze da radi.

Probao sam svaku pojedinacno kako bi utvrdio da li je do PCI-E slot-a ili napajanja mozda.

Pokusacu ovo sto je Rick rekao sa drugim napajanjem pa da vidim da li ce biti razlike.

Note: pronasao sam na netu da su jos neki ljudi imali problema sa boot-om sa ovom plocom ali nisam siguran koliko je to vezano za moj slucaj posto sa GT640 sve radi normalno.
 
Poslednja izmena:
@Rick - Ubacio napajanje od 400W i instant se podigla masina, fale driveri pa lose izgleda ali radi. Da li ima poente da radim nesto sa starim napajanjem(drugi kablovi cackanje elektronike itd.) ili da trade/buy novo ?

Hvala za pomoc jos jedared :)
 
400w dosta za boot i ništa više, tako ja nebi nešto forsirao grafu i cpu dok ne nabaviš/zameniš napajanje. Kao što sam napisao možda je napajanje pokvareno pa bi zamena rešila, a možda je nekompatibilno pa je najbolje da ga zameniš za drugog proizvođača ako možeš.

Thermaltake Smart SPS-630M/730M ljudi dosta hvale ovde i na drugim forumima, ja ga lično nisam probao, jeftino modularno, ima jednu 12v granu dok ctg ima 2, pa bi bila dostojna zamena tom čifteku kojeg je vreme malo pregazilo.
 
Poslednja izmena:
Ili probaj sa molex to 6pin adapterom ako imas.
 
Ili probaj sa molex to 6pin adapterom ako imas.

Svi kablovi su mi sata a nemam sata > molex adapter :(.

Inace uspevam bez problema da pokrecem WoW na Ultra i sa ovih 400W.
Planiram da zamenim/prodam napajanje pa da uzmem drugo neko u tom rangu.
 
Samo me sada zanima sta na tom napajanju moze da pravi problem da oba VGA slota ne daju struju kako treba :(
 
Svi kablovi su mi sata a nemam sata > molex adapter :(.

Inace uspevam bez problema da pokrecem WoW na Ultra i sa ovih 400W.
Planiram da zamenim/prodam napajanje pa da uzmem drugo neko u tom rangu.
Bas lepo od tebe,da zavalis brljivo napajanje nekom jadniku.:d
 
^ zato svima uvek i preporucimo da kupe novo napajanje sa garancijom :d
 
Sta cu kada smo fini ljudi ;).

Ako covek ne koristi PSU za grafiku njemu ce bez problema raditi. Tako da sto da ne ;)
 
Nazad
Vrh Dno