Šta je novo?

OCZ2P8004GK ddr2 voltage timings FSB HELP Gigabyte maticna + Q9400

stifa

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2007
Poruke
44
Poena
304
Pozdrav drustvanjce :)

Juce sam uzeo 4x2GB OCZ2P8004GK memoriju da zamenim 4GB Kingstona koji je poceo da umire...
Ubacio module u komp i sve radi ALI...

U BIOSu sam namestio SPD na Manual i timings na 5-4-4-15 i voltazu na 2.1V kako pise da treba..ali svejedno i dalje pored tih stoje default vrednosti koje su bile na Kingstonu 6-6-6-18 i 1.8V....
Komp radi malo bolje ali nista specijalno... Udjem u HWmonitor, Everest i CPU-Z i vidim da pise da mi je voltaza 1.8V ??? I da je SPD drugaciji (bolji) ako je manji FSB (333,266)...vidi sliku
Trenutno mi je sistem:
Q9400 quad core 400x8=3200mhz
memorija je 400x2=800mhz ...znaci FSB MEM = 1:1
Maticna je Gigabyte ga-p43-es3g i Award BIOS

E sad, ne znam koje vrednosti su tu prave... one iz BIOSa ili one sto prijavljuju programi iz WIN i jeli tacno da ako je manji FSB da je bolji SPD timing ? (nisam bas overclocker :) )

Hteo sam malo da ubrzam rad Photoshopa sa dodatnih 4GB i malo brzom memorijom i postigao sam to ali nista previse specijalno...
Sad imam dilemu sta da radim... da li da pokvarim 1:1 mem:fsb i namestim manji FSB sa vecim mnoziocem i tako valjda otkljucam da memorija ima bolji SPD ili da zadrzim 1:1 i ostavim ovako kako jeste sto znaci da ce memorija da radi kao i stari Kingston sto jemalo bezveze...
Jel ima neko ideju ? Treba da bude stabilno i ako je moguce malo brze ali ne znam ocu li to postici ako nije 1:1 ili gresim ?

Hvala na idejama
Poz
Mare
Untitled-1.jpg
Untitled-2.jpg
Untitled-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dobro si namestio ..... radi ti na 5-4-4-15 lepo ti pise u CPU-z

nego to sto it gledas i sto pokazujes strelicom .... to pise na svakoj memoriji ... to su ti ti JDEC standardi po kojima oni klasifikuju brzine ... zaboravi na to.

Inace .... namesti sve da radi stabilno .... nemoj da natezes puno jer realno u radu sa PSom neces ti nesto mnogo primetiti ubrzanje zbog malo brze memorije.
 
Hvala smarac :D

Hebem ga, zbunjuje me sto pise da radi na 1.8v a namestio sam u biosu na 2.1. Inace rekose mi na OCZ forumu kao da je shatro dobro namesteno...

Jos jedna bitna stvar ... tamo gde pise ""Current memory timing" je 600mhz=1.5x400 ?Memory ratio is 3:2.... Zar ne bi trebalo da bude 800 mhz jer je ddr800 ? Ostaje tako i kad silujem masinu...

Hvala
Pozz
 
Poslednja izmena:
A ovo mi je podeseno u biosu... valjda je kako treba... Ne znam sta je ono Memory enhance=TURBO ?
CPU-z kaze da je memorija na 400mhz a ova dva mi daju ovo sto pise u prethodnom postu ?
bios1.jpg
 
Pozdrav drustvanjce :)

Juce sam uzeo 4x2GB OCZ2P8004GK memoriju da zamenim 4GB Kingstona koji je poceo da umire...
Ubacio module u komp i sve radi ALI...

U BIOSu sam namestio SPD na Manual i timings na 5-4-4-15 i voltazu na 2.1V kako pise da treba..ali svejedno i dalje pored tih stoje default vrednosti koje su bile na Kingstonu 6-6-6-18 i 1.8V....
Komp radi malo bolje ali nista specijalno... Udjem u HWmonitor, Everest i CPU-Z i vidim da pise da mi je voltaza 1.8V ??? I da je SPD drugaciji (bolji) ako je manji FSB (333,266)...vidi sliku
Trenutno mi je sistem:
Q9400 quad core 400x8=3200mhz
memorija je 400x2=800mhz ...znaci FSB MEM = 1:1
Maticna je Gigabyte ga-p43-es3g i Award BIOS

E sad, ne znam koje vrednosti su tu prave... one iz BIOSa ili one sto prijavljuju programi iz WIN i jeli tacno da ako je manji FSB da je bolji SPD timing ? (nisam bas overclocker :) )

Hteo sam malo da ubrzam rad Photoshopa sa dodatnih 4GB i malo brzom memorijom i postigao sam to ali nista previse specijalno...
Sad imam dilemu sta da radim... da li da pokvarim 1:1 mem:fsb i namestim manji FSB sa vecim mnoziocem i tako valjda otkljucam da memorija ima bolji SPD ili da zadrzim 1:1 i ostavim ovako kako jeste sto znaci da ce memorija da radi kao i stari Kingston sto jemalo bezveze...
Jel ima neko ideju ? Treba da bude stabilno i ako je moguce malo brze ali ne znam ocu li to postici ako nije 1:1 ili gresim ?

Hvala na idejama
Poz
Mare
Pogledajte prilog 123489
Pogledajte prilog 123490
Pogledajte prilog 123491

DDR ( Double Data Rate ), tamo gde piše 400 (srednja slika) znači da radi na 800MHz.
 
Nazad
Vrh Dno