Šta je novo?

Sony Xperia Z2

Vidjao sam po 390e iz Telenora, mrdjutim njegov problem je sto uopste nije popularan. Cenu diktira ponuda i potraznja a potraznja za Z1 je dosta slaba. Z1 compact se prodaje po 470e a trebalo bi da bude ako ne jeftiniji ono bar iste cene kao Z1.
 
Z2 ce biti zlo skup mob.. Pazite sta vam kazem.. :) Ima da se drzi 450-500e bas dugo. Cini mi se da je njemu i startna cena veca od one sa kojom je startovao z1
 
"Thank you, Captain Obvious" :D NHF :)
 
Steta samo sto te telefone slabo ko kupuje pa je cena takva kakva je. Ali opet Sony-u i dosta brzo pada. Slicna situacija sa HTC ali One je bas drzao cini mi se do skoro.

Galaxy telefonima rikne jako brzo zato sto ih ima koliko volis i potraznja je na ovim prostorima dobra.
 
ti si nešto pobrkao
kada je potražnja dobra tada cena raste a ne pada
s3 je skuplji od nexusa 4, note 3 je skoro 500€ i dalje.
ako neko u android svetu drži cenu onda je to samsung.
 
Pa kao sto po oglasima ima novih Z1 za 390/N3 za 420e tako ima i onih koji hoce vise para :d A da ne pricam na KP i slicnim..sa sve epskim testovima o ''zver telefonima''
 
Pa dobro, ali šta ja kad bih hteo sad da stavim svoj Note 3 na oglase i da tražim 400 evra za njega? Ja sad nema šanse da ga prodam za te pare, jer tamo negde ima nov za 20 evra više...
 
nisam ni rekao da je 500€ nego skoro 500€, 460-480 su po oglasima. ima jedan primerak za 440 i ti to uzimaš kao relevantnu cenu...
s4 je 360-380. s3 je prošle godine u junu otprilike bio 330-350. ako to nije držanje cene voleo bih da mi kažete kod kog android proizvođača je to izraženije.
 
Pa prodas ga ovde :d Laksa i efikasnija trgovina (a i sigurnija uglavnom) nego po ko zna kakvim sve oglasima. Ja bih pre kupio fon od nekoga sa bencha za xx evra vise nego primerak iz burek oglasa.
 
nisam ni rekao da je 500€ nego skoro 500€, 460-480 su po oglasima. ima jedan primerak za 440 i ti to uzimaš kao relevantnu cenu...
s4 je 360-380. s3 je prošle godine u junu otprilike bio 330-350. ako to nije držanje cene voleo bih da mi kažete kod kog android proizvođača je to izraženije.

Bilo bi super po mene da je samo jedan primerak 440 ali nije, provrti KP, tamo će prvo kupci koji uzimaju polovni da provere koliko se kreće nov.
 
Z2 stereo zvucnici vs htc One.

[YOUTUBE]qYVKlJl4doY[/YOUTUBE]

Za jedan IP58 fon ovo je odlicno. I ogromno unapredjenje u odnosu na XZ pa i Z1.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi super po mene da je samo jedan primerak 440 ali nije, provrti KP, tamo će prvo kupci koji uzimaju polovni da provere koliko se kreće nov.

440e je bez garancije od 24 meseca, Crni sa garancijom ja ne mogu naci ispod 470e, beli za 460-450e. Ovo je zadnjih 10 dana koliko ja jurim po oglasima.
 
http://www.gsmarena.com/xperia_z2_goes_on_preorder_here_are_the_prices-news-7929.php

In the UK, it's £600 (€730), but Clove UK lists it at £564 with the first stock expected in April. This website does have a note, saying the official price and availability are yet to be confirmed.

In Germany, Sony's web store offers the Z2 at €600 and there are also several other online retailers, who have it at the same price.

In the Netherlands the phone is €650 and PLN 2,800 (€675) in Poland. That's still better than France, Italy and Spain where the Xperia Z2 flagship is €700. In Sweden, it's SEK 6,000 - €810!

In the US, the Sony Xperia Z2 should be available commitment-free from T-Mobile at $600.
 
To moze da bude mana auto low light rezima druga 2 telefona i to moze da se kapira kao prednost Z2 ali dok se ne odrade testovi u istim uslovima i sa rucno podesenim ISO na iste vrednosti.. to tek moze da pokaze realno stanje stvari. Samo sto to niko ne radi, vecina test ekipa puca sve na auto i uz minimalna podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Odvalio ih je :d

A sto kazes hsv pa jeste, nije bas merodavno jer je sve na auto. Ali, kao da oni imaju vremena da pred svako slikanje podesavaju, vecina opali auto pa kako bude :d
Ko 'oce da podesava nek kupi fotoaparat :D :d
 
Tako je. Ja na Note 2 night mode nisam 3 puta upalio. Jedino sto sem auto moda koristim je panorama (ponekad) .

Princip kamere na mobilnom je bas takav da ti treba dobar auto mod, kad hoces nesto da slikas, upalis kameru i slikas. Kakve zajebancije i podesavanja ovoga ili onoga...
 
Plus 1.

Z2 ozbiljan telefon,mada po velicini on meni polako gazi u phablet teritoriju
 
Vec je sa XZ Sony ugazio u phablet velicine :d

Auu kad bi bio edge to edge ekran, fantazija bi bio :)
 
Auu kad bi bio edge to edge ekran, fantazija bi bio

Pa sa ovim dimenzijama kad bi imao edge to edge imao bi ekran od 5,78' :d Bolje bi bilo edge to edge 5,2'' ekran ali manje dimenzije kucista.

Meni je recimo phablet svaki telefon sa ekranom preko 5'' jer i ako imam vece sake ja tako nesto bez obzira na bezele ne mogu da koristim tako lako jednom rukom, cak ni G2. Naravno moze neki fon da ima 5'' ekran a da dobro lezi u ruci, kao S4 npr ali opet nije to-to kao stari telefoni.

Sad gledam na areni, Z2 je malo veci od S5 a ima 400 mAh vecu bateriju i 0,1'' veci ekran samo sto S5 oblik bolje lezi u ruci.
 
Tako je. Ja na Note 2 night mode nisam 3 puta upalio. Jedino sto sem auto moda koristim je panorama (ponekad) .

Princip kamere na mobilnom je bas takav da ti treba dobar auto mod, kad hoces nesto da slikas, upalis kameru i slikas. Kakve zajebancije i podesavanja ovoga ili onoga...

To je to :)

Plus 1.

Z2 ozbiljan telefon,mada po velicini on meni polako gazi u phablet teritoriju

Upravo to mislim da ce me i odbiti od njega. Ako sve bude ok oko hw i sw, velicine je skoro pa kao note3 ako ne i isti. Gledao sam ono neko poredjenje pa znam da su tu, mada u tom klipu se bas ne vidi tacno jer je snimano ukoso. Bice cupavo :d ali pre bih i njega od 5.2 nego da uzimam note iako ima dosta veci ekran, po ceni onog TW koji ne mogu vise da gledam radije bi i 5.2 inca

EDIT: Po meni je ova velicina od S4 i ekran od 5 knap. Stvarno ne vidim potrebu za necim vecim. Ali ovaj mi se bas svidja :) ili on ili neki kompakt koji je cene kao i ovaj NEkompakt :D
 
Poslednja izmena:
Tako je. Ja na Note 2 night mode nisam 3 puta upalio. Jedino sto sem auto moda koristim je panorama (ponekad) .

Princip kamere na mobilnom je bas takav da ti treba dobar auto mod, kad hoces nesto da slikas, upalis kameru i slikas. Kakve zajebancije i podesavanja ovoga ili onoga...

Ok, ja razumem da je auto mod mnogima prioritet ali ne znam da li mislis na onaj najosnovniji auto mod ili na onaj gde ipak nesto mozes da podesis? :) Recimo ja cesto podesavam iso, exposure value, focus mode, blic pa i scenes, rezoluciju i wb po nekada mada to i auto lepo odradi. Naravno panorama, zna se za sta to sluzi.

Ali ono sto mi fali na jednoj android kameri su podesavanja iz Nokia Pro kamere, duzina ekspozicije npr. A to ocigledno na android telefonima (ne kamerama kao Samsung Galaxy) necemo videti jos neko vreme, steta, jer su ovi veci senzori iz Xperia i S5 sposobni za bolje low light rezultate od auto moda i prostog podesavanja ISO.
 
Poslednja izmena:
Svakako se slazem da treba dati siroku mogucnost podsevanja kao sto ima Nokia Pro, ali takodje bih i auto mod voleo da je neki nasviran za one koji se ne razumeju previse u fotografiju, a za slucaj da hoce da experimentisu ponekad tu je i ta mogucnost menjanja fokusa, blica, scena, iso-a itd. To bi bilo top :)
 
Da, evo baš za konkretne uslove iz gornjeg testa, ja bih sa jeftinom Lumijom 520 sigurno napravio bolju sliku od sva tri prikazana, uključujući i Z2. Sa ručnim podešavanjima naravno, zahvaljujući softveru, tj. Nokia Camera aplikaciji. ISO 100, pritisnut telefon za ono kućište, pa nema mrdanja i shutter speed može da raste koliko hoće (do 4 sekunde).
Ali realno, ovakvi laboratorijski uslovi će se retko sretati u praktičnoj upotrebi :)

Što se teme tiče, na osnovu svega pročitanog poslednjih dana, definitivno najbolji smartfon današnjice.
Nema nijednu očitu manu, što se ne može reći za bilo koji drugi telefon.
Kvalitet izrade odličan, displej fenomenalan, kamera takođe, zvuk značajno popravljen u odnosu na Z, pa i Z1. Za procesor i memoriju se ne mora komentarisati ništa, jer sve što je izašlo od vrhunskih modela od 2013 pa do sada nema problema sa tim.
A moram priznati da mi se cela Sonijeva linija dizajna subjektivno najviše dopada iz Android sveta, uz nekolicinu HTC modela, pa je ovo još jedan dodatni plus za mene.

Jedina potencijalna mana je veličina, ali to bi se možda moglo srediti izbacivanjem nekog Z2compact rešenja.
 
^ apsolutno se slazem sa tobom i dodao bih da Z2 ima najbolji fabricki UI (uz novi Sense) od svih uredjaja koji nisu Nexus.

Mada treba sacekati i novi htc, LG a i Samsung sigurno nece dugo ostati samo sa S5 u ponudi. Sustina je da ce verovatno svi ti telefoni biti sjajni i bez vecih mana, Sony je ocigledno ispravio svoje glavne nedostatke (bice i dalje sitnih naravno), htc mora da sredi kameru, LG mozda kucista, malo kameru i podrsku i to je to, kupovina ce se svoditi na licne procene koji je najbolji i na lojalnost brendu, ne bi trebalo da bude vecih fail-ova.

Da, evo baš za konkretne uslove iz gornjeg testa, ja bih sa jeftinom Lumijom 520 sigurno napravio bolju sliku od sva tri prikazana, uključujući i Z2. Sa ručnim podešavanjima naravno, zahvaljujući softveru, tj. Nokia Camera aplikaciji. ISO 100, pritisnut telefon za ono kućište, pa nema mrdanja i shutter speed može da raste koliko hoće (do 4 sekunde).
Ali realno, ovakvi laboratorijski uslovi će se retko sretati u praktičnoj upotrebi

Nije sve u duzini ekspozicije, ne zaboravi da 520 ima 1/4'' senzor a Z2 veci 1/2.3'', Nokia 1/2.5'' a iphone 5 1/3'', treba tu svetlost i ''pokupiti'' a velicina senzora dosta znaci. Ali sa druge strane znaci i duzina ekspozicije i bas zato kazem da bi ta funkcija na Z2/S5 i svim novim androidima bila pun pogodak ;) Samo sto Samsung ima svoje galaxy kamere i ostale, sony kamere u svim klasama pa im bas i ne odgovara da sve napredne funkcije strpaju u telefon.
 
Poslednja izmena:
Ok, ja razumem da je auto mod mnogima prioritet ali ne znam da li mislis na onaj najosnovniji auto mod ili na onaj gde ipak nesto mozes da podesis? :) Recimo ja cesto podesavam iso, exposure value, focus mode, blic pa i scenes, rezoluciju i wb po nekada mada to i auto lepo odradi. Naravno panorama, zna se za sta to sluzi.

Ali ono sto mi fali na jednoj android kameri su podesavanja iz Nokia Pro kamere, duzina ekspozicije npr. A to ocigledno na android telefonima (ne kamerama kao Samsung Galaxy) necemo videti jos neko vreme, steta, jer su ovi veci senzori iz Xperia i S5 sposobni za bolje low light rezultate od auto moda i prostog podesavanja ISO.

Kakav crni iso na kameri mobilnog telefona?? Ekspozicija djene-djene, mozda kad slikas nesto nocu ali...

Vama sum izgleda ne smeta, vec predstavlja dodatni feature slici?
 
Kakav crni iso na kameri mobilnog telefona?? Ekspozicija djene-djene, mozda kad slikas nesto nocu ali...

Vama sum izgleda ne smeta, vec predstavlja dodatni feature slici?

Nisi razumeo, ISO podesavam da bih dobio sto bolju fotografiju jer na vecini Android telefona koje sam probao automatika gresi (ne uvek) sa ISO vrednostima u low light uslovima i bolje je rucno podesiti to :) Npr ako bi u nekoj situaciji fon odredio ISO 800 i unistio fotografiju ti lepo procenis da je 400 dovoljno i ogranicis na tu vrednost ;) Naravno, bilo bi bolje da imaju i podesavanje duzine ekspozicije ali i to ce doci vremenom.
 
Nazad
Vrh Dno