Šta je novo?

Preporuka slusalice 150e

13umble13ee

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
476
Poena
170
Ljudi zanimaju me malo sminkerske, a i kvalitetne slusalice za gaming. Gledao sam Razer-ove i cene su jake, ali su i slusalice mislim najbolje trenutno na trzistu sto se tice gaminga.

U svakom slucaju zanimaju me prvenstveno wireless slusalice, ali i da mi kazete da li je to bolje jer me jako smara kabel...koliko im baterija traje i tako to.

Ako su wireless skupe, ili ako nema puno u ponudi, moze zicne. Znaci koje su najbolje za do npr. 150E.

Sada samo cekam ljude koji ce reci da sam lud sto toliko dajem na sluske i te fore, ali kada volim. Imam sada G330 Logitech, koje bi vec mogle u penziju, i dalje je zvuk idealan i mic je, ali su vec matore a i ne uklapaju mi se u ostalu periferiju :)
 
nije krsh, uzeo sam neki kvalitetniji...
meni je tesko da provalim ako je nijansa razlike u zvuku... te bolje da ne sitnicarim, kad vec ne mogu da provalim...
 
Nema pravila. U pravilu ne bi smjelo osim ako ih ne otjeraš u kliping što ćeš sasvim sigurno čuti kao naglu distorziju pri jako pojačanju. Obično slušalice ne uspiju da prežive duže od 30tak sekundi.
Doduše zavisi i sa čim ih pojačavaš.
 
ja to samo kad imam potrebe za tako necim...
evo recimo igram sad Watch Dogs, a igru su nekako sjebali, pa se zvuk ne cuje dovoljno glasno, te moram do maximuma da pojacam zvuk u windows-u...
posto na slusalicama nemam volume control...
 
Potrebne su mi malo kvalitetnije sluške koje bih koristio na poslu pa me interesuje da li je neko imao prilike da uporedi Audio Technica ATH-M30 sa AKG K77 ili AKG K99 slušalicama i kakvi su utisci? AT mi deluju mnogo kvalitetnije odrađeno dok je AKG, barem na papiru, bolji što se tiče karakteristika.

Od mjuze se uglavnom vrte jazz i ex-yu pank/rock.
 
Evo jedan dobar test M30X i poredjenje sa starim modelom M30. Ovaj lik kaze da su M30x odlicna kupovina i da su nijanse u pitanju izmedju M50x i 30x. Nesto me vuce da pazarim 30x a mislim da cu to i da uradim u narednim mesecima, ako nista drugo bar da ih probam na par dana samo mislim da cu ih zadrzati :) sta fali da imam 3 para dobrih slusalica :d

[YOUTUBE]64yHafdX7Xs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]a5KO5xdlvFI[/YOUTUBE]
 
ljudi molim vas za pomoc.
procitao sam sve komentare,i malo mi se razbistrilo u vidu slusalica. zaleteo sam se i hteo sam da kupim sony mdr v55,jer sam cuo dosta pozitivnih komentara,ali kad sam poceo malo vise da istrazujem vidim da tu ima mnogo boljih marki,naravno.
posto nisam u finansiskoj mogucnosti da kupim ni pojacalo za slusalice,ni zvucnu kartu,ni nista od toga,svoju muziku iskljucivo slusam na ipod-u shuffle. (inace,star je 6 godina i i dalje sljaka bez problema,cak su mu i slusalice rade :) )
moze li me neko posavetovati koje slusalice da kupim za slusanje na njemu,a da daju pristojan zvuk,ili bolje reci dobar zvuk. recimo da bih dao do 6.000 dinara. kazem,slusam muziku uvek kada sam napolju,tj kada putujem negde ili idem negde sam. za to mi najvise trebaju. ne koristim ih za slusanje na kompjuteru,mada i ako bi ih koristio,to bi bilo iskljucivo za muziku,jer igrice slabo igram.
da li uopste ima smisla uzimati skupe slusalice ako cu da slusam na ipodu a ne na nekom skupom uredjaju i bez pojacala?
znam da nijedne skuplje slusalice ne mogu pruziti maksimum uz slusanje na mp3-u ili ipod-u,ali da li barem mogu zvucati dosta dobro?
i da napomenem to da slusam elektronsku muziku,dakle uvek je prisuan bas,mada volim i sve ostale zanrove. ali najvise je elektronska prisutna.
hvala. :)
 
Otprilike toliko koštaju Sennheiser CX 300 II kod nas. Ili nećeš bubice?
Stare Apple bubice su daleko od nekog kvaliteta, tako da će bilo šta pristojno biti značajan korak napred.
 
Poslednja izmena:
ne bih bubice uzimao,pre bih one on ear,ne bih ni over ear,ili kako se vec zovu. gledao sam neke tipa ATH SJ33,Sennheiser HD 202(mada su one over-ear),Sony MDR-XB400,AKG K512 MkII itd... sto se tice mp3-a,da li su sonijevi mp3-evi bolji od ipoda,posto je ovaj moj izgleda na izdisaju,sta bi mi vi preporucili da uzmem?
 
@peja hvala na odgovoru :) moze li mi jos neko pomoci pri izboru i posavetovati me,vidim da ste bas upuceni i dosta se razumete i zato hocu vas da pitam,a ne da odem kod nekog u prodavnicu i da pocne da mi lupeta nesto samo da bi prodao...
 
Izgleda da su konacno napravili dobre slusalice.

[YOUTUBE]PcpIba9SSjE[/YOUTUBE]
 
zaboravi beats... ima dosta kopija, a ima boljih u tom rangu kolko hoćeš
 
Ima i s5 i s4 i s3 dosta kopija pa ne znaci da je los telefon i da nije lako provaliti kopiju.

Ne kazem da su beats dobre slusalice za te pare , ali logika da nesto ne treba uzimati jer ima kopija je ....
 
@ vylota

Ma jok, nikada nisam ni razmisljao o tim slusalicama :) Nego cisto da postavim test, ovaj lik je nekako najrealniji sto se testiranja tice (mada ko zna, mozda su mu i platili da hvali :d), poznato je vec sve o tim slusalicama, koliko ''dobro'' zvuce ali u ovom slucaju su izgleda napravili pravi potez, lik kaze da je stari model bio uzasan a da je nova verzija odlicna :)

Postavio sam cisto informativno, mozda ce nekoga zanimati.. a cenovno se slazu sa naslovom teme.
 
Poslednja izmena:
Pratim ja ovog, i ima dobre review-e. Pošto pratim o slušalicama, mislim da su beats uglavnom sa loštijim komentarima nego npr sony, senn, grado, audiotechnica, bayer... ali sve je stvar ukusa.
 
Ove shure prilicno hvale, kostaju oko 150e/200$.

http://www.head-fi.org/products/shure-srh840

http://en.goldenears.net/4213

http://www.headphone.com/products/shure-srh840

71e0a9371b6afcfdce4c6e83891120f9.PNG

graphCompare.php
 
Iz opisa jednog lika sa head fi koji je imao (ima) sve te slusalice ove AT koje sam postavio zvuce malo losije od M50(x) a kostaju 80e manje, prema njegovim recima u odnosu na to kako zvuce bi trebale da kostaju 2/3 cene M50x, znaci cena kod nas je otprilike opravdana ili su za nijansu jeftinije od te procene.
Znam da to nista ne mora da znaci ali i to je dovoljno da se zakljuci nesto, ne mogu sad da nadjem taj post ali rece da zvuce dosta dobro, nisu ni basshead ali ni neke klasicne neutralne,studijske.
Prema tom opisu ovo su ''DJ'' sluske sa dovoljno jakim i kvalitetnim basom, obojenim ali kvalitetnim, zanimljivim zvukom (najveca mana su malo oskaceni srednji) ali opet navodno nisu mnogo losije od M50x. Za izradu kazu da je odlicna sto je vec poznato za AT. Ali problem moze da predstavlja to sto su jastucici zvanicno neizmenjivi, posle x godina ce se sigurno pohabati.. mozda postoji neki nacin da se zamene ili bar delimicno srede.

Posto sam planirao da potrosim oko 100e za zatvorene slusalice sa tim karakteristikama (da bih napravio razliku u odnosu na HD7 i dobar combo) definitivno cu ih imati u vidu osim ako ne nadjem neke bolje za isti kes. A nije da ih nema generalno samo je izbor kod nas dosta ogranicen.

Ako neko ima jos neki predlog za slicne slusalice za oko 100e neka napise..
 
Poz svima ,

Da ne otvaram novu temu , koje slusalice uzeti iz Amerike , drugarica treba da se vrati pa bi mi uzela nesto kao poklon ;) . Dakle moj trenutni izbor se sveo na HD 598 ili AKG Q701 . Trenutno imam HD515 zadovoljan sam kako sluze medjutim vec su dotrajale izlomile se .. generalno kvalitetom izrade nisam bio zadovoljan od samog starta . Imam Xonar DG i CMOY . Za ove nove plan je DX i neko pravljeno pojacalo .. razmisljam jos da li strujno ili lampasko . Ja vise vucem ka AKG mada ih nisam cuo nikad , ako neko ima jos neku preporuku za oko 200 dolara u USA nek vice ;) :D .

Hvala svima unapred
 
Kvalitetnih slusalica za te pare ima mnogo, sad sve zavisi kakav zvuk hoce..
 
Nazad
Vrh Dno