Šta je novo?

Preporuka slusalice 150e

13umble13ee

Cenjen
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruke
476
Poena
170
Ljudi zanimaju me malo sminkerske, a i kvalitetne slusalice za gaming. Gledao sam Razer-ove i cene su jake, ali su i slusalice mislim najbolje trenutno na trzistu sto se tice gaminga.

U svakom slucaju zanimaju me prvenstveno wireless slusalice, ali i da mi kazete da li je to bolje jer me jako smara kabel...koliko im baterija traje i tako to.

Ako su wireless skupe, ili ako nema puno u ponudi, moze zicne. Znaci koje su najbolje za do npr. 150E.

Sada samo cekam ljude koji ce reci da sam lud sto toliko dajem na sluske i te fore, ali kada volim. Imam sada G330 Logitech, koje bi vec mogle u penziju, i dalje je zvuk idealan i mic je, ali su vec matore a i ne uklapaju mi se u ostalu periferiju :)
 
Jel neko imao prilike da čuje neke od ULTRASONE modela? Konkretno, HFI 450, HFI 680, HFI 780 ? navodno je njihov patent S-Logic jako interesantan...
 
Slusalice koje hocu da kupim bih koristio za razne namene HI-FI, tv, pc.
E sad ja sam se prvo uhavatio za AKG. Ono sto mi je danas rekao prodavac u jednoj radnji je da te studijske slusalice (a AKG su u vecini studijske) daju jedan uravnotezen zvuk. Dobar ali prilikom slusanja sa pc-a i sl posto su studijske otkrivaju dosta losije uradjene stvari u kako bih rekao postprodukciji. On mi je predlozio neke od Sennheiser slusalica. Ono sto se meni tu ne dopada jeste oblik koji naleze na uvo. Kao sto sam vec napomenuo u predhodnom postu nevolim da me nista zulja ili smeta kad koristim slusalice.
Evo nekih na koje sam bacio oko:
http://en-de.sennheiser.com/wireless-headphones-stereo-rf-rs-110-ii (bezicene ali mi se dopada ovaj sundjer)
http://www.akg.com/K141+MKII-827.html?pid=1142
http://eu.akg.com/akg-product-detail_eu/k-142-hd.html (ove su moj favorit ali ih ima samo na KP) i koga god sam pitao u radnjama koje prodaju slusalice nisu znali da mi kazu za njih.

Ako ima neko jos neki predlog bio bih mu zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Kad sam pisao o tome sta mi je prodavac rekao kako studijske slusalice kada se koriste za slusanje "obicne" muzike sa mp3 (pc-a) mogu da otkriju dosta lose odradjene tonove mislio je upravo na ove i slicene. E sad mene interesuje da li je neko koristio takve ili slicne za ovu vrstu slusanja muzike mada bi koristio i za tv (da nesmeta komsiji kad gledam neki film)? Da ne reklamiram radnju ime je kao pl**er.
 
Poslednja izmena:
Teško da neko ima te slušalice i da koristi baš za te namjene.
Doduše nisam shvatio koje slušanje muzke niti u čemu je problem otkrivanje grešaka na mp3 fajlovima.
To je normalno kad većine slušalice iz nekog ranga +100 eura-a

Doduše malo ko ih i ima.
Uglavnom su popularne superlux :D

Ja sam ih testirao samo za stereo kad sam sebi kupovao slušalice.
 
Danas sam probao audio-technica M50 i A500X, u balkanskoj, prodavci jako ljubazni, otvorili kutije i dali mi da probam. M50 su mi se jako dopale, za razliku od A500X.
Kakve su superlux hd681 evo? Dosta ih hvale i nisu skupe, trenutno ih nigde nema, ali bi trebalo da se pojave početkom marta.
Takođe se kao dobre, jeftine slušalice pominju i Presonus HD7, da li ih je neko probao?
 
A trebao si probati m30 :)
Vidiš tebi su se svidjeli m50 a meni nisu bile nešto.

Te hd681 nisu vrijedne pomena.
To se čuje i na onom sajtu koji si kačio, koji mi se sve više i više svidja barem radi poredjenja karatktera.
 
U pitanju je mizika sa kompjutera tipa YouTube i sl zatim muzika sa HI-FI sistema i zvuk sa tv-a kad gledam neki film.
Interesantne su mi ove:http://www.player.rs/high-class/sennheiser-rs-160/pro/4055 Mada ja nikad nisam imao bezicne slusalice. Moja majka ima neke bezicne Sony. Malo sam skeptican kad je taj tip slusalica u pitanju. Kabl je kabl kad je prenos zvuka u pitanju.
E da pokusavam da provalim kako na onom sajtu da cujem zvuk al ne ide.
 
Poslednja izmena:
Ništa bežično.
Sao žično i od tih ponudjenih K141 su po meni u prednosti.
Imaju dva sundjera, jedan kožni jedan velur. Dva kabla jedan dugački drugi kratki.

Za hifi će ti odradjivati posao više nego a za youtube će takodje biti dobro ali ne toliko kako to na hifi sistemu zvuči.

Kakav hifi sistem ?
 
M50 su mi se jako dopale, ali nisu ni blizu ni jednih grado koje sam imao/imam.
Iskreno ni jedne sennheiser ne uzimam u obzir trenutno, nekako mislim da su preskupe za ono šta nude u klasi do 150tak evra. AKo neko zna neki model, nek me demantuje.
Inače ovi naši prodavci uglavnom imaju cene na sajtu a kad zoveš, pola slušalica nemaju. Konkretno beyerdynamic 990 pro niko nema.
Trenutno me najviše kopka taj S-Logic, da li baš dobro zvuči, ideja je jako zanimljiva.
 
Nema ništa legalno a povoljno od sennheiser-a.
Ali ima na KP povremeno povoljno.
Za S logic čuo i htjeo bi probati medjutim nisu imali u artistu.
Imaš na KP nekoliko modela pa možeš dogovoriti probu a ujedno i sam znaš da je to najbolji način da vidiš šta mogu.

E sad što se tiče beyerdynamic-a jesi pitao za dt770 i one su odlične a ne bi trebalo da pate od zatvorenosti zbog veličine kućišta, ne bi zvučalo kompresovano.
 
Ja već pune dve godine imam Sennheiser HD598, plaćene tada 155 evra u Nemačkoj. Puna preporuka, zvuk je fantastičan, a nisam još uvek dostigao vrhunac s njima jer ih koristim na integrisanom zvuku sa stare matične ploče (5 godina stare). Mogu tek da zamislim kako zvuče sa najnovijim zvučnim rešenjima od ove godine.
 
Yamaha stereo receiver RX396 RDS (to mi je bila greska jer ne poslusa kuma zapeo za radio pa to ti je), Technics CD player SL-PG5 i zvucnici B&W 303 DM e zbog ovih zvucnika je i greska u kupovuni risivera. Trebalo je kupiti Rotel integrisano pojacalo (mislim da je bilo 930 mkII). Sve je staro vise od 10 godna ali radi radnju. Danas bi mi pasovao Rotel RA-11 al je skup.
Pa i ja posle shvatih da su bezicne slusalice s***e. Al da ne odemo u off ima poseban deo foruma o tome.:)
 
Poslednja izmena:
Sennheiser HD598 su ovde blizu oko 250! DT770 mogu da se nađu, morao bih da ih probam...
 
Ja uvjek gledam trgovačku logiku.
Ako nešto kod nas košta isto koliko i vani to je onda dobra kupovina i plaćanje realne cijene jer manja ne postoji.
Takve su upravo akg k141,beyerdynamic dt770, možda nešto od ultrasone-a i nešto od grado slušalica.

Po meni je to bolje kupiti nego ići na superxlu koje koštaju koliko 180% cifre koštanja vani.
To je suluda kupovina.
 
Sennheiser HD598 su ovde blizu oko 250! DT770 mogu da se nađu, morao bih da ih probam...

Mozda da pogledate ovu ponudu , imaju kvalitetne slusalica vise proizvodjaca od 30e+, mozda mogu da se nadju neke odlicne slusalice za prihvatljivih 100-180e npr. Kefalo je u toku koji modeli su dobri i vrede te pare. Mozda AT M50s ili ove druge.

Moguce je da zvuce isto ili bolje od skupljih Senn/AKG ali nisam siguran, mozda kefalo zna a treba i guglati.
 
Testirao ove pro700 obicne pao na dupe kako su dobre.
Za pro700 mk2 ne mogu da tvrdim ali bi trebale biti veoma slicne. Opet kazem ima ih kod nas , cifrom odstupaju minimalno,jedino sto ostaje dilema je da li pasu sto moze da se utvrdi testiranjem.
Sa ovom novom serijom ath sa sufiksom X se ne bih zamarao, nije to nista bolje, jedini napredak je cifra kostanja.
Na KP se mogu naci povoljno akg k141 i 240 oba mk2. Beyerdynamic dt770,neki ultrasone tipa hfi i pro serija i od ath u rolandu pro700mk2 koje su zvucno i najbolje ali i kostaju.
Od onog sto ja znam ovo su najbolje kupovine u nasoj zemlji i minimalno odstupa ili ne odstupa od onog sto se placa vani.
Dakle ako neko hoce da uzme nesto kod nas a da ga ne sisaju, postoji solidan izbor a jedina dilema je sta kome od ponudjenog pase.
 
Ja sam uzeo one AKG 141 MKII koje si video na k/p, večeras stižu, cena je bila više nego dobra, nisam smeo da propustim... javiću kakve su kad budem isprobao. Jel bi za sve slušalice trebalo da važi da su bolje posle dužeg korišćenja? Meni su npr ove bubice AKG K324P definitivno bolje sad nego pre par godina, bez obzira što su bubice :).
 
O cestitke, bice prilike da probamo na lampasu kad ga zavrsim :)
To su odlicne slusalice, izradjene veoma kvalitetno, po opremi ne znam koje im mogu parirati.
Koliko su tacno dosle ? 90?

To oko usviravanja drajvera i moze i ne mora da bude. Teorijski ima osnova za stav da bi trebalo bolje da zvuce, zbog namotaja bakra koji se cesto prelaze lakom i to bi radom trebalo da se ustima/usvira odnosno bolje da prione, kao i kompletan drajver koji je u stvari mehanika.
Slicno kao i kod novog motora kod automobila.
Innerfidelity je testirao i pokazao da ima razlike.

Preskoci te sennheiser, bolje idi na akg141, veoma su neudobne i usi se veoma brzo znoje sto nisam dozivio sa puno slusalica .
 
Danas probao ali model HD 435 i nisu nesto. Cekam da mi drug koji se prfesionalno bavi muzikom i radi na radiu posalje oznaku modela koji je kupio sebi i koje su nabavili za radio. Kaze da ih nije platio vise od 2/3 k rsd a da daju fenomenalan zvuk za tako jeftine slusalice. Neverujem da bi me lagao jer je dugo u profesionalnoj muzici. Ali i tu ostaje pitanje kako bi mi lezale pri nosenju.
Sennhaiser koliko god kazu da su za HI-FI slusanje meni se nisu dopale kako mi leze na uhu. Danas sam probao par u 4 Audio-u.
A kakva su iskustva sa AKG K99 ?
 
Poslednja izmena:
To ti je sve daleko ispod onog sto se nudi u klasi onog cime se tema bavi.
Ispod i zvucno i kvalitetom izrade.

Evo ja pitam onog ko zna ponesto koje to slusalice od 2-3 k dinara se mogu parirati kvalitetu izrade akg k141 ?
Odgovorno tvrdim niti jedne.

Dugorocno je bolje kupiti skuplje slusalice jer duze traju i sporije im pada cijena.
Jedna od vrsta hardvera kojima mozda i najsporije pada vrijednost u odnosu na ranije ulozeno.

A zvucno to necu ni pominjati.
MOze sebe svako da ubjedjuje u sta hoce, ali akg, beyerdynamic,audio technica imaju znacajan staz iza sebe.
Da ne valjaju davno bi ih pogasili ti no name brendovi.

Stvar kod zvuka je uveliko u finesama koje se ne savladjuju tako sto ce se bukvalno prekopirati izgled AKG ili Beyerdynamic slusalica kao sto radi Superlux.

Ako sennheiser sa istim drajverom promjeni boju i karakter zvuka i to na bolje, ugradnjom drugacije resetke na kucistu, onda iza toga stoji ozbiljan R&D a ne copy paste superlux.
 
Ma ok nisam ja rekao da bih ih i kupio i ja razmisljam u pravcu kupovine kvalitetnih slusalica koje bi me godinama sluzile.
Ja samo kazem ono sto su mi u par radnji rekli da studijske slusalice uopste govoreci nisu predvidjene za svakodnevnu kucnu varijantu. Cak u jednoj radnji su mi rekli da im retko dolazi neko sa zahtevom za studijske slusalice za kucnu upotrebu. Na kraju cu otici sa nekim obicnim mp3 materijalom na USB-u u jednu radnju gde su mi rekli da mogu da probam slusalice cisto da vidim gde to studijske slusalice nisu za obicno kucno slusanje muzike li nekog drugog audio zvuka (tv). Dok ne cujem necu se zaletati.
I opet cu da ponovim da po ergonomiji mi ove AKG 141/240/242 HD najbolje pasu. Ako mi prijatelj bude poslao model napisacu ovde koji je.
Pogledacu i kakve su te Audio Technica mislim da ih ima u Balkanskoj.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao ath pro700. U pitanju je zatvoren model a nije zvucao tako.
Testirali smo brat i ja , dakle nije placebo.
Odlican bas i fanstasticna separacija.
Za mk2 koje imaju u rolandu ne mogu da tvrdim isto , trebalo bi da su slicne ali vidim iz BGD-a si, najbolje da probas.

Sto se tice studijskih slusalica, one su pravljene da zvuce vjerno, odnosno da prezentuju muzicki zapis onakav kakav je jeste.
To je narocito prednost kod akusticnih stvari, live numera ili klasike. Tu je pozeljan sto neutralniji odnosno sto ravniji frekvencijski odziv od 20hz-20khz, dakle bez bojenja, kao da si na samom koncertu :)
Naravno tesko je ocekivati da ti jedan par pokrije sve zanrove, ali u tome je i prednost slusalica.
Za daleko manji novac nego kod zvucnika dobijes mogucnost da odredjene zanrove pokrijes slusalicama koje se sa tim najbolje snalaze i u stanju su da isti iznesu na kvalitetan nacin.

EVo vlyota ima Grado sr325 i sad AKG 141 mk2.

MOgu da se kladim da ce klasiku i akustiku na daleko kvaitetnije i vjernije prikazati AKG.

Dalje, vrlo bitna stvar je i oprema koju koristis uz slusalice.
Velika vecina trazi pojacalo i ima benefite od toga a sad koje to zavisi od slusalica.

Prelistaj malo head fi, pise tamo svasta :)
 
Hvala ti na savetima u svakom slucaju. Cekam recenziju gos'n vylote pa da i ja ispraznim novcanik. :D
 
Poslednja izmena:
Dakle... AKG 141 MK II... DOBRE SU. Nisam imao vremena mnogo da probam, puštao sam mp3 sa pojačalom koje pravi kefalo81(koje stvarno i iskreno preporučujem) i upoređivao sa grado 325.
Grado držim na 11-11:30h jačini, dok akg moram da odvrnem još malo, do oko 13-13:30h da bi dobio intenzitet zvuka kao na grado. Jačina ide od 7-17h.
Kvalitet je odličan, nisam nikakav stručnjak, običan user(mislim na engleskom :) ), malo su mekše od grado, nije mi još jasno da li mi se to više ili manje sviđa. Moram da probam više različite muzike... Mislim, grado 325 su stvarno sjajne, sve kako treba, ali ako uporedim po ceni, definitivno ne vrede 180e više od akg (po zvaničnom cenovniku 121 vs 299e).
Doduše, akd se dobijaju sa 2 kabla, i dodatnim sunđerima koje nisam probao. Mnogo su udobnije od grado, ali to je normalno :), grado su poznate po tome da su pomalo neudobne za višečasovno slušanje. I lagane su na glavi, dobar mehanizam, baš, baš ok.
Nemam neki ozbiljan muzički uređaj kod kuće, pa sam probao par stvari sa kompa, eagles, hotel california FLAC, Majkl Bolton, Adele, oba para su odlična, grado malo jasnije, vraćam se na ono sa početka, da su akg malo mekše. Za 90e koliko sam platio, ODLIČNA kupovina, mislim i za 121 da su odlična kupovina.
Nisam baš siguran za to da studijske sluške nisu dobre za slušanje muzike, nema pravila, možda neko voli da sluša muziku na jedan način, neko na drugi, probaš pa vidiš šta ti se dopada. AKG mi se više dopadaju od audio-technica M50 i A500X, koje sam juče probao, toliko znam. E sad, ja samo slušam muziku i gledam filmove, šta ja znam...
Moj kolega sa posla ih je naručio za sina koje je jako talentovan gitarista, iz francuske, na popustu za 90e, inače je tamo ista cena kao i ovde, 12oe. Trebaju dečku za ozbiljan rad dok svira i vežba kod kuće. Ko se razume, znaće o čemu pričam.
Zubo, mislim da nećeš pogrešiti ako ih uzmeš..

edit: imao AKG 99 pre par godina, u odnose na sve pomenute, nisu ni blizu...
 
Poslednja izmena:
Javio mi se čovek koji mi je prodao AKG 141 MKII, dobio još jedan par, nove, pa ako nekog zanima, nek mi pošalje PM, daću mu njegov telefon.
 
Nazad
Vrh Dno