Šta je novo?

Gasenje racunara

Skini MSI Afterburner pa namesti vent na auto.
Imao sam takav slucaj,kartica vrtela na 35% stalno bez obzira na temp.
 
Temperature su sa otvorenom stranicom,ne znam da skidam graficku karticu kao i procesor,produvao sam kulere fenom ali i dalje nema poboljsanja..
Danas sam skinuo cod black ops i gasi se posle svakih 10/15min,nekad se ugasi a nekad ostane samo crni ekran i ja restartujem komp.
NIsam pri novcu,tako da tesko da mogu zameniti grafu ili neki drugi deo
 
Prema onome sto sam procitao moze se zakljuciti sledece:
-najbolje bi bilo da instaliras Win 7 nanovo sa novim drajverima za karticu i da time otklonimo eventualni preoblem oko softvera
-sto se tice samog hardvera u tom slucaju su sumnjivi napajanje i graficka koja se prilicno greje

Inace da li se racunar gasi ili se restartuje?
 
Gasi se naglo kao kada nestane struje?
 
Temperature su sa otvorenom stranicom,ne znam da skidam graficku karticu kao i procesor,produvao sam kulere fenom ali i dalje nema poboljsanja..
Danas sam skinuo cod black ops i gasi se posle svakih 10/15min,nekad se ugasi a nekad ostane samo crni ekran i ja restartujem komp.
NIsam pri novcu,tako da tesko da mogu zameniti grafu ili neki drugi deo

Hmm ne znam kakv fen imas ali ja bas ne bi sa njime duvao po racunaru , predji na neku pumpu ili kompresor ili bolje na pluca.
 
Kakvo je napajanje tokom rada,da li se greje,da li je bucno?meni se cini da ti je najverovatnije napajanje.
 
Ovako racunar se sam restartuje,a ponekad ubaguje (crni ekran i ne odgovara na komande na tastaturi,cuje se zvuk u pozadini npr od neke igre ili pesme) pa sam primoran da restartujem.nikad jos nije bio upaljen kad nestane struja,ne znam da li je napajanje bucno imam jedan kuler pozadi racunara,ima procesor kuler i grafa pa ne znam koji se tacno toliko bucno cuje
 
1. Da uradiš duži test opterećenja računara
2. Da reinstaliraš windows sa samo drajverima instaliranima i programima/igrama u kojima se ubaguje/restartuje pa da vidiš šta se onda dešava, to jest da li ima promene.
3. Imaš i opciju da butuješ sa nekog live linux cd-a pa i tamo ako zabada u najosnovnijem radu tipa surf i filmovi imaš 100% problem sa hardverom (ili pregrevanje grafe/procesora ili poluispravno/nedovoljno jako napajanje)
4. Da istestiraš ram i hard disk sa odgovarajućim softverom i eleminišeš ih kao uzrok problema.
5. Ako si u mogućnosti da tvoju grafičku isprobaš kako se ponaša u tudjem računaru i to bi moglo biti od pomoći.

Dve (a najbolje više) stavki sa ove liste moraš uraditi da bi znao šta ti je dalje činiti i da bi imao orijentir da li je problem softverske ili (verovatnije) hardverske prirode.
 
Po svemu navedenom je gotovo sigurno da je graficka problem, samo je cudno sto ne zapucava i u FurMark-u.. Nista nisi uradio dok ne provrtis testove malo duze, tako ces svakako neke sumnje da otklonis.
 
Promeni pastu na grafickoj i ocisti je je,takodje vidi da li lepo naleze kuler na nju.
 
juce sam igrao ceo dan battlefield multiplay i nije se ugasio ili restartovao ni jednom,razmisljam prodati grafu i kupiti neku po slicnim perfomansama prelistacu malo oglase da vidim sta se nudi
 
Poslednja izmena:
Probaj je takvu kakva jeste u drugom računaru, naravno samo ako mu je napajanje dovoljno jako.
Pa poteraj testove i igre na toj mašini sa njom.
Gnjavaža jeste ali tako ćeš biti 100% siguran.
Najverovatnije ona jeste problem, ali ako pazariš drugu a ispostavi se da je problem i dalje prisutan...
 
Obavezno grafiku sto pre , imam istu nepamtim dal je ikada presla 60 u full load-u
 
Nazad
Vrh Dno