Šta je novo?

Weather aplikacije

Pa ne maši valjda accu za 10c trenutnu temp? A i šta će ti taj podatak, otvoriš prozor i vidiš kakvo je vreme :)
 
Ne koristi niko 1Weather? Meni je ok...:)
 
Koristio sam ga ja, odlicno izgleda. Prosle godine su izbacili onaj apdejt koji je urnisao bateriju, zbog njega mi nije zvonio alarm jer mi se telefon preko noci ispraznio i tada sam se iznervirao i nikada ga vise nisam instalirao. Video sam da su to brzo popravili ali nasao sam alternative. Inace ima jedan od najlepsih widget-a.
 
Pa jeste,u pravu si.Gurnem ruku,samo je malo liznem(zbog pravca vetra) i odredim preciznije nego sve njihove sprave:)))))
 
Foreca, weather underground ili AccuWeather, kojeg provajdera odabrati?
 
Da li beautiful widgets pro ima opciju za 4x3 i 4x4 wheater? Koliko vidim ja sam nasao samo za 4x1,u HD widgets te opcije postoje,jel ovde to nema?
 
Ima 4x4.
U većini launchera možeš da uradiš resize widgeta kako ti odgovara.
 
Poslednjih par dana (uglavnom nakon dužeg stajanja) AccuWeather mi u statusnoj pokazuje vreme u Indiji i to uvek neki grad Džajpur. Uključena je automatska lokacija; a kad uđem u program, vrati se na BG...
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-11-17-10-10-03.png
    Screenshot_2014-11-17-10-10-03.png
    147.8 KB · Pregleda: 193
za novosađane

u poslednje vreme su mi trebali podaci sa rhmz.
pošto nemaju app za mobilni napravio sam sebi ovo.

bio sam prvo napravio widget ali sa njihovom "urednošću" osvežavanja podataka mora se birati između trošenja baterije i ažurnih podataka, a ako widget ne pokazuje ažurne podatke nema smisla ni držati ga (doduše, sve to može da se sredi ali mi popup forma sasvim odrađuje posao)
ako nekom koristi, super!
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417867162518.jpg
    uploadfromtaptalk1417867162518.jpg
    89.8 KB · Pregleda: 216
Poslednja izmena:
Super je :) Kazi mi samo jel rhmz radi update na svakih sat vremena jel?
 
tnx :)
radi, osvežava ih u periodu 4 do 9 min nakon punog sata, a prognozu za 2 dana osvežava između 12 i 13h
prognoza za 5 dana im je bezveze, ona je skroz "automatska" i nju nisam ni gledao
 
za novosađane

u poslednje vreme su mi trebali podaci sa rhmz.
pošto nemaju app za mobilni napravio sam sebi ovo.

bio sam prvo napravio widget ali sa njihovom "urednošću" osvežavanja podataka mora se birati između trošenja baterije i ažurnih podataka, a ako widget ne pokazuje ažurne podatke nema smisla ni držati ga (doduše, sve to može da se sredi ali mi popup forma sasvim odrađuje posao)
ako nekom koristi, super!

Da li bi postojala mogucnost da ovo isto uradis za Smederevo?
 
Sjajno je da se neko setio da napravi bilo kakvu aplikaciju za RHMZ, kad već oni nisu u stanju. Što se tiče njihovih podataka, odlični su ali za statistiku, tj, o onome što je bilo. Za ono šta će biti, treba/mora se koristiti nešto drugo, nažalost. WindFinder npr, ili još bolje ZyGrib ali on ne radi na androjedu ...
 
dvodnevne prognoze su im ok, e sad, ima jedan problem: dobre su im radnim danima, kao da ljudski faktor koriguje čistu softversku (voleo bih kada bi me neko iz rhmz demantovao)
inače, njihove dvodnevne prognoze imaju visoku korelaciju "dogođenim uslovima"
 
Da ne idem previše u off, radnim danima i ima nekoga tamo. Vikendom nema žive duše pa automatika odradi šta može :) ili neki čuvar klikne nešto ''kad je već tamo''. Čist ''državni pos'o'' :D
Više godina unazad pratim vremenske prognoze, naročito vodostaj i vetrove, i mogu da tvrdim da su im dugoročne prognoze, mislim isključivo na one za 30 dana, veoma dobre i gotovo da se mogu uzeti za ozbiljno, da ne kažem da su vrlo pouzdane. Ali, to je 100% statistika, te je ljudski faktor isključen. Srećom.
 
Poslednja izmena:
Otkad sam procitao na sta se svodi taj statisticki metod kojim se sluze u RHMZS, izgubio sam svu veru koju sam imao u dugorocne prognoze. Porede aktuelne podatke sa istorijskim, i nalaze sto slicniji scenario. Npr. traze neverovatno topao novembar bez padavina (poput ovog), i nalaze da je najslicniji novembar (za koji imaju podatke) bio u 1956. godini - prognoza za decembar 2014. bice statisticki prikaz decembra 1956. Korigovan verovatno za pocetak meseca ukoliko nadolazi hladan talas ili oblaci, a u statistici ih nije bilo. Bas naucni metod.
 
Pade prvi sneg ove godine, idealno da se vidi šta je najbolje od weather aplikacija :)

Od milion instaliranih aplikacija ovo je najbolja kombinacija :

1.png
2.png



Prva slika Chronus: Home & Lock Widget Pro i Yahoo kao izvor podataka (refrešuje se po potrebi klikom gore desno), dok se klikom na nju otvara stock LG weather aplikacija koja koristi AccuWeather kao izvor ...

Eventualno može Weather2Umbrella da se koristi, jer je i ona prilično tačna, ali nedovoljno lepa kao ove dve gore :)
 
Poslednja izmena:
Kako da nabacim na samsunga geo news(meteo vesti),kao sto ima s5 ?
Da li je ima na storu ?
 
Ja koristim taj prvi. OpenWeather i Underground su losi, a yr.no nije toliko dobar kao za svoju zemlju Norvesku.
 
Nazad
Vrh Dno