Šta je novo?

Weather aplikacije

Meni chronus najbolji, može da vuče temperaturu sa 4 različite lokacije.
Bas sam ga instalirao...verovatno ti imas premium verziju posto free nema forecast na widgetu?

Lepo izgleda, ali mi fali i prognoza iz sata u sat, inace je lep i tacan widget i zgodno je sto ima vreme izlaska i zalaska sunca (GO to nema)
 
Da, premium je u pitanju.

Tek sad vidim da nema prognozu iz sata u sat. Nisam ni obraćao pažnju na to.
 
Vecina tih widgeta je napravljena da bude samo lep sat i lepom ikonicom za vreme, slabo koji je kompletan i lep u isto vreme.

Stvarno ne kontam da nema widgeta koji ima transparenciju, da bude free, lep krupan sat (D/A), vreme izlaska i zalaska sunca, i prognozu za bar 5 dana sa promenom vremena iz sata u sat, pa i da moze da prikazuje u dnu neke RSS
vesti...

Goweather mi jei dalje najupotrebljiviji ali ruku na srce smaraju reklame, jel moze to da se skloni?
 
Poslednja izmena:
Bakara jesi probao arcus?

Meni on ima najbolji widget, a i dosta mi je precizan koliko može...

uploadfromtaptalk1394539696809.jpg
 
Ja sam imao averziju prema GO aplikacijama. Na nečiju preporuku ubacih GO Weather pre par dana tek da vidim da li se šta promenilo i imam je još uvek na telefonu. Preko getjar ubacio premium verziju, ubacio drugi, transparentan, skin za widget, nema više reklama i vrlo upotrebljiva za sad, ima mikro lokacije što se meni sviđa.

uploadfromtaptalk1394540061266.jpg
 
Na mom SONY-u je widget koji u 98% pokazuje tačnu temperaturu (merio sam u raznim mestima klasičnim termometrom i upoređivao) a najtačniji je onaj real osećaj što dole piše, a i vreme nema greške!
Na sajtu piše ponekad druga temp. i vreme koja nije tačna kao ovaj widget što pokazuje a trebale bi biti iste vrednosti.
Nego me zanima kako ovaj widget da nađem na G-play-u jer mnogi su hteli da instaliraju.
Na sajtu, na koji vidi ovaj widget, daju neku njihovu drugu aplikaciju sa google marketa ali to nije ova koju imam, i plus pokazuje netačne vrednosti.
Kako da pronađem baš ovu aplikaciju ako naravno postoji?:)
Udji pomocu nekog file explorer-a u /system/app, tu bi trebalo da su svi apk fajlovi koji dolaze uz stock softver - barem je tako na mom Sony-ju. Nadjes taj apk i podelis sa ostalima.
 
Samo što onda mora i Sony launcher da koristi, a taj je prazan kao i svi sto dolaze uz telefon. Što bloat-ovati telefon kad ne mora... Još sve zavisi da li će taj Sony launcher raditi na svim telefonima itd itd, možda mora da se prepakuje.
 
Moraš jednom da ih pokreneš, posle ih obriši
 
Udji pomocu nekog file explorer-a u /system/app, tu bi trebalo da su svi apk fajlovi koji dolaze uz stock softver - barem je tako na mom Sony-ju. Nadjes taj apk i podelis sa ostalima.

Nece tako raditi aplikacija,zapravo nece moci da se instalira. Pokusao sam tako,na istom fonu, sa starijeg softvera na nov da prebacim,i nije mogao da se instalira. Jer apk mora da se port-uje za druge verzije androida i modele telefona,ne znam koji bi drugi razlog bio? o_O
 
Vecina tih widgeta je napravljena da bude samo lep sat i lepom ikonicom za vreme, slabo koji je kompletan i lep u isto vreme.

Stvarno ne kontam da nema widgeta koji ima transparenciju, da bude free, lep krupan sat (D/A), vreme izlaska i zalaska sunca, i prognozu za bar 5 dana sa promenom vremena iz sata u sat, pa i da moze da prikazuje u dnu neke RSS
vesti...

Goweather mi jei dalje najupotrebljiviji ali ruku na srce smaraju reklame, jel moze to da se skloni?

Weather & clock widget ima sve osim rss, bar ja ne znam (nisam ni trazio) a besplatan je.
 
U pravu si...koristio sam njega pre Go weather-a, ta dva su vrlo slicna.
 
Sve iz njihove kuhinje, na GO mislim, mi je iz nekoliko razloga odbojno.
Ovaj widget koji sam naveo mi je prilično funkcionalan.
 
Odakle vuče podatke o vremenu ako se stavi na open weather maps to je obično po defoultu i koliko su po vama tačni ti podaci. Koji su po vašem iskustvu najpribližniji podaci realnom stanju
 
Kako da podesim da mi aplikacija ne meša dva pisma ćilrilicu i latinicu. Na pr ime grada je ispisano u ćirilici dok su ostali podaci su u latinici
 
Koja aplikacija, kako mislis da neko moze da pogodi sta koristis?
 
Ja sam je danas deinstalirao i stavio fancy widgets - pre par dana je pokazivala da napolju pada kisa, iako je bilo suncano i pre i posle toga - a i u samom trenutku provere, naravno. Ne treba mi aplikacija koja ce ocitavati vreme na aerodromu. Mrzi me sad da je vracam da bih ti ovo proverio, kad je aplikacija nepouzdana.
 
Poslednja izmena:
sa google play-a ne mogu da instaliram Chronus izbaci grešku 24 šta god to bilo a narodnu verziju Pro mi neda da instaliram telefon Nexus 5. Ostale aplikacije se instaliraju normalno
 
sa google play-a ne mogu da instaliram Chronus izbaci grešku 24 šta god to bilo a narodnu verziju Pro mi neda da instaliram telefon Nexus 5. Ostale aplikacije se instaliraju normalno

Da nisi čačkao u vezi ART-a i Dalvika ?

MrfQcNqFMwq5H1axHxXu66wUFLEP5Bc7mry9LKmVyuZdpFOtjZnch_XWeqcJJGbInw=h900-rw


Inače odlična aplikacija koja može da vuče podatke sa 3 izvora. Osim toga ima transparency + dosta podešavanja za vidžete ...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamsterbeat.wallpapers.fx.color.full
 
Moja preporuka za Whether services Pro a za lockscreen koristim Chronus free verziju :)
2y5yny9u.jpg

u2ezy3ep.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima li neka vremenska prognoza da animacije prati zvuk npr da se čuje kiša ili vetar i sl
 
Ne bi to bilo korisno po bateriju, ne verujem da je neko to ubacio. A i kako ce se cuti suncano vreme ili sneg?

Skoro je izasla nova verzija sajta weatherunderground, da nije neko skoro probao aplikaciju, da nisu slucaju nju sredili?

Edit: Izasla je i nova aplikacija, sudeci po novom logotipu koji prati novi sajt, a i termin se poklapa.
 
Poslednja izmena:
ne znam,koliko je vama bitno da je app lepa,ili tacna...isprobao sam bar 20 Weather app za Android....i meni se definitivno jedino poklapa za moj grad(Smederevska Palanka) app The Weather Channel,nije nesto da ubija widget,ali se danima slaze i sa Republickim Hidrometeorolskim zavodom Srbije...a poklapa se i sa mojim Bord kompom u Autu,koji pokazuje trenutnu spoljnu temp...
kada bi je recimo jos preveli...neka transparentnost,ili promena boje pozadine,bila bi mi jos lepsa...
imao sam u isto vreme i 'weather2umbrella'..i razlika je bila nekad i 3 i vise stepeni....
moze jos neki prdlog,a da se pokazuje tacno vreme u vasem gradu....
t7cpvs.png

29e3llw.png
 
ne znam,koliko je vama bitno da je app lepa,ili tacna...isprobao sam bar 20 Weather app za Android....i meni se definitivno jedino poklapa za moj grad(Smederevska Palanka) app The Weather Channel,nije nesto da ubija widget,ali se danima slaze i sa Republickim Hidrometeorolskim zavodom Srbije...a poklapa se i sa mojim Bord kompom u Autu,koji pokazuje trenutnu spoljnu temp...
kada bi je recimo jos preveli...neka transparentnost,ili promena boje pozadine,bila bi mi jos lepsa...
imao sam u isto vreme i 'weather2umbrella'..i razlika je bila nekad i 3 i vise stepeni....
moze jos neki prdlog,a da se pokazuje tacno vreme u vasem gradu....
t7cpvs.png

29e3llw.png
A zašto se mučiš instaliraj Fancy Wiget ima odličnu grafiku i možeš da biraš 5 različitih prognoza među kojima je i weather Channel.
 
Ne bi to bilo korisno po bateriju, ne verujem da je neko to ubacio. A i kako ce se cuti suncano vreme ili sneg?

Normalno čuće se samo kiša,grmljavina ili vetar.Ovakvu prognozu sam video na Huawei telefonima pa me interesuje da li ima još neka apl za prognozu sa zvukom.Inače za bateriju nisu korisne mnoge stvari pa ih nažalost koristimo
 
Razocarao me W2U, potpuno pogresni podaci nocas i danas.
Stoji kisa, a napolju sunce od ranog jutra.
 
Kako da vidim na fancy widget kada je pos put azurirano vreme,a da ne ulazim u apk?
 
Nazad
Vrh Dno