Šta je novo?

Weather aplikacije

Ja poslednjih 20ak dana koristim Yahoo Weather. Nova aplikacija, mnogo informacija koje su mi neophodne, takođe ima i opciju da dodate više gradova pa na widgetu možete da menjate "slajdove"... Pre nje sam koristio AccuW
 
Na Win7 koristim ovaj gadget
http://weathercenter.narod.ru/weathercenter/WeatherCenter.v2.6.2.gadget
moze da se izabere odakle da povlaci informacije

Sto se tice ovih za android 1Wether jedan dan super sledeci neka luda ocitavanja, steta jer izgleda super.
Sa BeWeather imam problem da mi se prebaci na stanicu u sremskim karlovcima pa ono sto prikazuje nema veze sa gradom.

Sad koristim EZ Weather i za sada najbolje radi i cini mi se da je manje zahtevna od ostalih koje sam probao.
 

Prilozi

  • prognoza.JPG
    prognoza.JPG
    27.9 KB · Pregleda: 455
Jos nisam naletio ni na jednu da pokazuje pravu temp u bobu, da ne grijesi po bar 5°C... :D
Sve aplikacije "čupaju" podatke od najbliže (one koje izabereš) meteo stanice.
Zbog raznih uticaja, reljef itd. već na 1km udaljenosti od stanice vrednosti temperature, vazdušnog pritiska i ostalog variraju.
 
kako predvidja? na osnovu cega?
koja je stanica u pitanju?
U pitanju je Conrad ne znam koji tačno model,ima unutrašnju jedinicu veliki displej koji prikazuje poprilično podataka,unutrašnju temperaturu,vlažnost vazduha atmosferski pritisak,mesečeve mene,podržava 4 spoljašnje bežične jedinice koje šalju podatke iz spoljne sredine ili drugih prostorija,konekcija na atomski sat u minhenu,predhodno mora da se podesi nadmorska visina i još neki podaci i na osnovu svega i još nekih sitnica predviđa vreme naredna 24 h.
 
A koliko si ti platio to cudo?

Ja sam mislio da koristis neku ovakvu stanicu pa se cudim kako bre to mzoe da predvidja.
 
Pa nov košta oko 40-50 eura nesećam se tačno ima na conradovom sajtu ,kod nas ih prodaje neki dule u BGu kao polvne za 1500 - 2000 din sve zavisi od modela,ja sam platio moj sa jednom spoljnom jedincom 900 din pre oko godinu dana.Temperaturu mere tačno u deseti deo C,a što se tiče predviđanja pa šta misliš kako to rade lokalne stanice ,verovatno promene atmosferskog pritiska,temperature i vlažnosti ko zna nisam meterolog uglavnom solidno to radi nepogodi baš uvek ali 80 posto je OK.
 

Prilozi

  • Transparent-clock-weather.jpg
    Transparent-clock-weather.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 311
  • Transparent-clock-weather-Icon.png
    Transparent-clock-weather-Icon.png
    165.5 KB · Pregleda: 306
  • transparent-clock-weather-34-3-s-307x512.jpg
    transparent-clock-weather-34-3-s-307x512.jpg
    38 KB · Pregleda: 292
Poslednja izmena:
milsim da ona koristi isti source kao android weather, a moguce i ez
 
Ko zeli CMov cLock, dobra stvar. Provider Yahoo Weather. Ne znam kakav je tacan u odnosu na Accuweather.
 
Pre par dana probudim se ujutru telefon ugasen. Nisam obracao paznju. Jutros ustajem, 29% baterija, sinoc je bilo oko 70. Udjem da vidim sta je koristilo bateriju, Ez weather 96%! U podesavanjima pogledam, sve normalno, azuriranje na 3 sata, nocu naravno ugasen internet... Steta, bila je dobra aplikacija...
 
Pa zašto na tri sata? Ja svaku aplikaciju stavim na 1-2 puta dnevno. Ako mi baš zatreba kliknem na refresh.
 
Mislim da to nije mnogo bitno, oko mesec dana je radila sa takvim podesavanjima najnormalnije, niista nisam primetio i sad odjednom ovo. I Weather to umbrella mi je isto podesena i ne pravi smetnje. Dugo sam razmisljao koju od ove dve prognoze da sklonim i na zalost moracu Ez (iako mi se bas svidjala, cak mi se cinilo i da je bolja).
 
Tu nešto ne štima najbolje jer kod mene EZ ne troši ništa, a podešen je na 30min interval.
 
Oko ovih weather aplikacija widget i šta sve ne... Koja od ovih pomenutih a lepih ima izbacivanje alerta za temperaturu ili munje i gromove ili mnogo kiše?
Naime, koristim go weather i on ima foru da u notification izbacuje upozorenja pa... To mi se sviđa pa da ne instaliram 20 da bi pogledao ima li ili nema... Zahvaljujem ;-)
 
A sta moze da ne stima? Ponavljam, vise od mesec dana je radio lepo, nije trosio bateriju i sad odjednom ovo. 96% Ez, ovo sve ostalo po 1% za potrosnju baterije.
 
Meni je BeWeather takođe posrkao bateriju u toku noću. Odmah sam ga deinstalirao.
 
A sta moze da ne stima? Ponavljam, vise od mesec dana je radio lepo, nije trosio bateriju i sad odjednom ovo. 96% Ez, ovo sve ostalo po 1% za potrosnju baterije.

Iako ne znam zašto ali ume da dođe do konflikta pa je možda tu problem ili je jednostavno sama aplikacija upala u neku petlju iz koje ne može da se izvuče, a koja se dešava jednom u nikad i baš kod tebe sad.
Recimo kod mene dok sam testirao predloge iz ove teme imao sam u jednom trenutku na ekranu po Widget od tri različite aplikacije. Radili su kako treba neko kratko vreme, a onda su prestali da osvežavaju podatke. Morao sam da restartujem telefon da bi ponovo proradili ali su se opet brzo zakucali pa od tada držim samo jedan i nemam problema.
Obriši EZ i testiraj da li je sve u redu kad njega nema pa ga instaliraj ponovo da vidiš hoće li opet pojesti bateriju.
 
mene je ez poceo da zeza tako sto sat na widgetu nece da se update. moram rucno da refresh ceo widget i prognozu da bih dobio tacno vreme. u notifications baru stoji tacno vreme, ali ez widget ne prati u realnom vremenu vise.
ez sam koristio jer u aplikaciji ima jednostavan forecast za ceo dan ili nedelju. yr.no (iako mi se ne svidjaju widgeti i sama apliakcija) ima ok meteogram pa onda to koristim za forecast, a vratio sam se na android weather za widget zbog sata.
 
To jedino ako si ubijao aplikaciju task killerima, pa da ne radi sat?
 
nisam, a i pretpostavljam da bi trebalo da se sredi posle reboota telefona, sto se nije desilo.
 
To jedino ako si ubijao aplikaciju task killerima, pa da ne radi sat?

Ako nije on kako kaze ili nema neki task killer koji sam ubija, moze telefon da mu ubija, tj da mu je kernel optimizovan tako tj ustvari OOM, pa mu ubija EZ i onda ima problem sa satom. Vidjao sam to na nekim telefonima.
 
Extra stvar sto su na Chronusu ubacili Accuweather kao source koji je poprilicno tacan. Odlicna weather aplikacija, nema joj ravne :)
 
Transparent clock & weather apk me izludjuje načisto, a preterano mi se dopada i ne mogu da zamislim neku drugu apk osim Transparent C&W. Imam problem sa tim da mi se povremeno gubi lokacija i tako onemogućava da se očita tačno vreme, ne znam šta je problem i razlog toga, kao i zvuk koji se više ne reprodukuje prilikom ručnog update vremena??? APK je načisto poludela pisao sam i develeperima ali nikakakv odogovor od njih još nisam dobio. Posle zadnjeg update lokacija se ne gubi u tolikoj meri ali tonova i dalje nema, mada su napisali da su te probleme otklonili sa nekim starijim verzijama updejta??? Kako je moguće da apk malo radi malo ne radi???
 
Poslednja izmena:
Oceni aplikaciju sa 1 zvezdicom i komentarom koji si poslao, pa ce mozda i da procitaju.
 
Sve aplikacije mi pokazuju minus sedam a nula je u Kragujevcu...
 
Nazad
Vrh Dno