Šta je novo?

Weather aplikacije

Today weather,meni je odlicna

Za kisu pogadja dosta precizno,za temperaturu isto tako
 
Koji provajder je selektovan u Today Weather? "Tačnost" zavisi od provajdera informacija o vremenu, ne od aplikacije. Ali ne podržavaju sve aplikacije promenu provajdera.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Za mene je najbolja eweather hd, to je jedina aplikacija za vreme koju sam kupio (imam i weather live pro, nju sam skinuo kad je bila free). Ona koristi Foreca weather za Evropu, i dosta je tacna. Ima jos i informacije o zagadjenosti vazduha (radi i kod nas), upozorenja za vremenske nepogode, informacije o zemljotresima, i jos mnogo podataka. Takodje ima puno podesavanja, bukvalno sve mozete da podesite kako hocete. Jako malo skida mb (dnevno manje od 1mb, namesteno je da se azurira svaki sat). Bateriju ne trosi nista (oko 0.6%), 10x manje nego recimo weather live pro. Od mene sve preporuke.
Ko hoce besplatno, jedino sto mi pada na pamet je asus weather sa apkmirror-a, on koristi accuweather, nema reklame, ima lep i jednostavan widget.
 
Prema Accuweather u Srbiji svaki dan grmi, ne postoji vedro vreme, zimi temperatura ne pada ispod nule cak ni kada je -15c a sneg pada i na +10c :d

Bez zezanja, manje pouzdanu prognozu skoro ne videh (pre par godina nije bila toliko losa) a sto je najjace ponekad se desi (veoma retko, mozda u 5-10% slucajeva, pretezno u periodu april-oktobar) da pogode vremenske uslove ''na lokalu'' za razliku od W2U i yr.no

Uglavnom, ici npr. na planinu samo uz pracenje ''accuweather'' nije bas pametno :d i sve takve aktivnosti (planinarenje/mtb) planiram iskljucivo uz W2U i yr.no koje su se vec duzi niz godina pokazale odlicno i veoma pouzdano mada nisu savrsene, naravno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se prebacio na Digital clock Xperia posto sam na "mod temi" video da ima lep i jednostavan widget. Od izvora ima Yahoo, Open Weather, yr.no, Dark Sky, WU i Apixu. Samo sam testirao yr.no i WU, oba rade dobro.
 
Prema Accuweather u Srbiji svaki dan grmi, ne postoji vedro vreme, zimi temperatura ne pada ispod nule cak ni kada je -15c a sneg pada i na +10c :d

Bez zezanja, manje pouzdanu prognozu skoro ne videh (pre par godina nije bila toliko losa) a sto je najjace ponekad se desi (veoma retko, mozda u 5-10% slucajeva, pretezno u periodu april-oktobar) da pogode vremenske uslove ''na lokalu'' za razliku od W2U i yr.no

Uglavnom, ici npr. na planinu samo uz pracenje ''accuweather'' nije bas pametno :d i sve takve aktivnosti (planinarenje/mtb) planiram iskljucivo uz W2U i yr.no koje su se vec duzi niz godina pokazale odlicno i veoma pouzdano mada nisu savrsene, naravno.
+1. Od A do Š je bukvalno sve tako kako si napisao za Accuweather . Mene je nešto ovih dana malo izdao Weather Underground pa sam se na kratko prebacio na Dark Sky, ali generalno, u poslednje možda 2-3 godine, WU mi se pokazao kao najtačniji.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite za Google? Ne znam koji source koristi, uvek proveravam u Google now meni je zadovoljavajući.
 
Proslog leta me je zadesilo par kisnih dana na moru i previse vremena za testiranje - Google weather je pogodio U SAT vreme prestanka kise i razvedravanje.
 
Proslog leta me je zadesilo par kisnih dana na moru i previse vremena za testiranje - Google weather je pogodio U SAT vreme prestanka kise i razvedravanje.
Baš tako, to sam i ja primetio. Odavno ne koristim druge izvore, najjednostavnije da pitam Google Assistant [emoji1303]
 
Ako se nešto nije promenilo u međuvremenu, accuweather ima prednost što pokazuje i kvalitet vazduha, što mi je ponekad važnije od drugih parametara...
 
Za prognozu kada će padati kiša već par godina koristim www.rain-alarm.com , ima i app, veoma je precizna.
 
Poslednja izmena:
Ako se nešto nije promenilo u međuvremenu, accuweather ima prednost što pokazuje i kvalitet vazduha, što mi je ponekad važnije od drugih parametara...

Zasto je vaznije, kad je to faktor na koji nikako ne mozes da utices? Kad je smog, ne ides na trcanje?
 
Google koristi weather channel, taj izvor je isto dosta tacan (weather channel je pre nekoliko godina kupio i weather underground).
 
Poslednja izmena:
Koji provajder je selektovan u Today Weather? "Tačnost" zavisi od provajdera informacija o vremenu, ne od aplikacije. Ali ne podržavaju sve aplikacije promenu provajdera.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Dark Sky i Weather Underground...
 
Kod mene je izvor Dark Sky i preko ljustura Weather Timeline. Godinu dana uglavnom precizno.
 
Meni najbolje rezultate daju prognoze bazirane na podacima koje daju finska Foreca.com i norveški yr.no . Ništa bez Skandinavaca :D
 
Još jednom da kažem:
- WeatherPro je zakon!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je to isti Weather Channel koji koristi i Google?
 
Za prognozu kada će padati kiša već par godina koristim www.rain-alarm.com , ima i app, veoma je precizna.

Lepo deluje ali nema zvanicnu podrsku za Srbiju iako daje povremeno obavestenja ali nisam primetio da obavesti kad krece kisa bas na aktuelnoj lokaciji :)
Jedino ako nije nesto vezano za OS koji nije android :)


Prema Accuweather u Srbiji svaki dan grmi, ne postoji vedro vreme, zimi temperatura ne pada ispod nule cak ni kada je -15c a sneg pada i na +10c :d

Bez zezanja, manje pouzdanu prognozu skoro ne videh (pre par godina nije bila toliko losa) a sto je najjace ponekad se desi (veoma retko, mozda u 5-10% slucajeva, pretezno u periodu april-oktobar) da pogode vremenske uslove ''na lokalu'' za razliku od W2U i yr.no
verite
Uglavnom, ici npr. na planinu samo uz pracenje ''accuweather'' nije bas pametno :d i sve takve aktivnosti (planinarenje/mtb) planiram iskljucivo uz W2U i yr.no koje su se vec duzi niz godina pokazale odlicno i veoma pouzdano mada nisu savrsene, naravno.


Ovo je definitivno tacno napisano :) a najpreciznije podatke za nasu zemlju, pored yr.no daje RHMZ i Weather2Umbrella, koji nema aplikaciju za druge OS osim za android platformu.

Postoji i aplikacija Srbija Vreme za iOS, koja je besplatna za iOS a vuce podatke od Republickog hidrometeoroloskog zavoda. Autor pravi aplikacije i za iOS i za android, kao i za desktop racunare. Na glavnom sajtu se ne prikazuje ova aplikacija za android ali ni za iOS, iako je dostupna na App Store, tako da mozda ima i za android i mozete da proverite da li je dostupno :)

Tacne podatke i prilicno precizno prikazuje i BeWeather2, ili njihova pro verzija, sa preciznim widget-om a ima u ponudi nekoliko meteo stanica iz nase zemlje, kao i za Beograd, odakle vuce podatke :)
Ne znam da li ima za android ali je dobar predlog da pogledate :)
 
Radio mi je ok i na androidu a i sada na iosu, U podešavanjima mu sve definišeš.
 
Nazad
Vrh Dno