Šta je novo?

Weather aplikacije

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
9,713
Poena
1,295
There's always weather, whether we like it or not...
Posto se na nekoliko Android tema precesto ponavljaju diskusije o Weather aplikacijama, evo teme gde se mozemo baviti samo i iskljucivo aplikacijama o vremenu i prognozi.
Vec je bilo reci o tome da dosta ovih aplikacija vuce podatke sa istog servera, najcesce weatherunderground (koji sam, nazalost, ima ocajnu aplikaciju), pa se kod njih razlika cesto svodi jedino na vizualni utisak i licni dozivljaj.

Da otvorim (po 100. put istu) diskusiju, preporucicu aplikaciju koju sam koristim, BeWeather . Ja koristim Pro verziju, jer ima vise iconset-ova i fontova za sat, ali to je mislim i jedino vise sto nudi u odnosu na free, tako da ce vecinu besplatna verzija potpuno zadovoljiti.
Jedina atraktivna alternativa koju sam do sada primetio jeste Android Weather, dok bih skoro svakoj drugoj nasao manu.
Dajte svoje predloge i objasnjenja, da jednom zavrsimo polemiku oko weather aplikacija; ili je barem drzimo na jednoj temi.
 
Beautiful Widgets i neki od milion iconsetova :) i accuweather kao provajder
 
Aj se kladimo da ce tema da umre u roku od 2 dana :D
Jednostavno nije zanimljivo ako nije u opstoj app temi.

anyway, neko je pomenuo da su najtacnije aplikacije koje koriste accuweather. koji su predlozi osim beautifull widgets (koji se meni ne svidja btw kao aplikacija)
 
anyway, neko je pomenuo da su najtacnije aplikacije koje koriste accuweather. koji su predlozi osim beautifull widgets (koji se meni ne svidja btw kao aplikacija)

Hd widgets, fancy widgets, imaju i svoju app... Ali aw je baš čest kao provajder, 90% aplikacija ga ima kao opciju
 
BeWeather najjača aplikacija za vreme. Lepi widgeti, prilično tačna, i jako zanimljive animacije kad se uđe u aplikaciju.
 
Ja koristim WeatherPro. Nije preterano lepa ali bih rekao da je poprilično tačna.
 
Stavio sam na početni ekran AHWeather, Android Weather i BeWeather i ne znam koji da zadržim, svaki pokazuju drugačije i svaki je dobar na svoj način :)
 
Daj ss da vidimo kako izgledaju, ako ti nije muka. :)
 
Ja koristim GO Weather EX, jednostavno mi je ona najkorisnija i ni jedna druga aplikacija nije slicna, posle nje mi se najvise svidja android weather:
Screenshot_2013-09-10-13-35-29.png
 
1weather widget za quick look

y9ysy5um.jpg


i Yahoo! Weather za detaljniju prognozu i lijepe slike :)
 
Jao Đilke sad si mi napravio posla za naredna dva dana, treba sve ovo probati :d

Sviđa mi se jako 1weather ali pokazuje da je trenutno 27 stepeni što je jako daleko od tačnog pa se mislim da je obrišem.
Ostala je borba između BeWeather i AHWeather i možda još neke iz ove gomile iznad :)
 
1Weather stvarno izgleda lepo ali često maše sa prognozom i trenutnom temperaturom. Ipak ovakva vrsta aplikacija mora osim lepote da bude i funkcionalna.

Zbog toga koristim Eye in the Sky. Lepa aplikacija, lep widget (ne kao 1weather ali i dalje lep) i prilično tačne prognoze. Za mene dovoljno.
 
Cudo da niko nije spomenuo Weather to umbrella. Ja sam do sad probao bar 10-ak aplikacije ove vrste i jedino nju sam zadrzao uz stock aplikaciju. Mada i ona ume da podbaci u prognozi, mada manje od ostalih koliko sam primetio, tako da jos uvek trazim idealnu weather aplikaciju :) Mada polako dizem ruke jer mislim da tako nesto ne postoji.
 
Jao Đilke sad si mi napravio posla za naredna dva dana, treba sve ovo probati :d

Ne pricaj mi nista :D Kud sam i naleteo jedan dan tako na te aplikacije, eno u telefonu mi stoje jedno 5 komada, ne znam koju da ostavim :D
 
Ona Djilketova aplikacija My Weather je poprilicno tacna i fina, steta sto nema widget :) Jos nisam naletio ni na jednu da pokazuje pravu temp u bobu, da ne grijesi po bar 5°C... :D
 
Pa vi ljudi kao da telefone imate samo zarad vremenske prognoze.
 
Ja za taj problem imam odlično rešenje,kući imam malu meteo stanicu za zenzorima za temperaturu,vlažnost i pritisak + odlično predviđa vreme 24 h unapred.A kad nisam kući samo okrenem ženu i dobijem tačnu temperaturu.
 
kako predvidja? na osnovu cega?
koja je stanica u pitanju?
 
HD Widgets i AccuWeather provajder koristim od kako je izašla aplikacija, a ima i switch widgets.
 
Meni se EZ Weather najbolje pokazao a probao sam sve i svasta. Ima fine i jednostavne widget-e i tacan je, koliko-toliko. Ne odstupa previse, bar kad je ovaj moj region u pitanju.
 
+2 za ez weather. Source mu je accuweather :)
 
Ja koristim weather2ambrela í čini mi se da je najtačnija!Samo mi se par puta blokirala my location nije ni posle 5 dana hteo da mi promeni lokaciju.Tako da sam sad namestio ručno i nediram!
 
Nazad
Vrh Dno