Šta je novo?

Weather aplikacije

Kako može da se uči da bude preciznija, pa ne možeš vreme da pogađaš na machine learning modelu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nebitno je da li je besplatna ili placena verzija za ovaj tip aplikacija.
 
Verovatno da, medjutim kod mene iz nekog razloga ne radi. Nedavno sam mislio da mi ne radi aplikacija, jer je pisalo da je offline, dok nisam primetio da je data source na dark sky. Ostali izvori normalno dovlace informacije.
 
Ne znam šta se desilo sa W2U, ali u poslednje vreme Yr.no je tačnija prognoza, bar u krajevima Srbije kojim sam se kretao (zapad, BG, NS). Odavno koristim obe aplikacije i kombinujem podatke ali u ova luda prethodna 3-4 meseca W2U mi je nekoliko puta napravila problem kada sam na planini pa sam se fokusirao na Yr i stvarno se pokazala pouzdanije i bolje (svakako može i da pogreši). A i spasila mi je automobil od ozbiljno krupnog leda pre 2 meseca, prema W2U na toj lokaciji nije trebalo da bude ni oblačno a kamoli jaka oluja. Ne kažem da je W2U loša ali je pouzdanost prognoze opala, bar u zapadnom delu Srbije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam duze vreme koristio Today weather (Today weather source) i Yr.no, odgovarali si mu vidzeti, a i prognoza je bila relativno tacna, promene radi, nedavno sam zbog ovih iznenadnih kisa prebacio da isprobam dve nove - Yandex weather i Windy i cini mi se za sada da Yandex dosta tacno pokazuje kako trenutno stanje tako i prognozu po satima, danima, dok Windy ima zanimljiv nesvakidasnji graficki prikaz sa raznim lejerima.
 
Koji je trenutno najbolji izvor za Today Weather? Najvise mi je potrebno po pitanju tacnosti za kisu (pregled po satima).

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk
 
Meni se čini Dark Sky.
 
Nemam ni tamo.
9a998b30e50edb9267776d5830196d00.jpg
 
YR.no ima jednu prognozu za BG sledecih 5 dana, DarkSky i Accu imaju neku drugu (kisnu).

Kome verovati :d
 
YR, preuzima podatke sa EC numeričkog modela i on je za Evropu i skoro uvek naj tačniji.
Acu zna itekako da se izlupeta i sve promaši.

Poslato sa jugoistoka.
 
Sa paznjom ce se ovo ispratiti, ako yr.no bude u pravu zauzece pocasno mesto ispred dark skya :).
 
Meni je prosle godine Yr znao da ozbiljno ispromasuje prognozu, a za sada Acu (4 mesec koriscenja) promasi temp za 1-2 ali kisu generalno ne
 
Dajte ss pa da ispratimo [emoji1]
1e73077591fcca0fafcc50601bb635e8.jpg


Mada mogli smo i za konkretan deo grada.
 
Realnost je da treba koristiti i YR i W2U, istovremeno. S tim što je YR tačnija u poslednje vreme (napisao sam iskustva na prethodnoj strani) a Accu je.. ne znam kako to opisati, ponekad pomislim da se neko zeza.
 
Meni je na tabletu YR, a na mob sam ostavio Yandex i 1:0 za Yandex, pogadja samo tako i za dane unapred a i kisu, dok na YR em sto vise promase cesto su sve temperature za koji stepen nize.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno