Šta je novo?

Weather aplikacije

weather.com bi trebao da je najtacniji google valjda koristi njih , mada vecina aplikacija to jest skoro pa sve imaju automatske prognoze pa temperature koje vam pisu ne znaci i da je toliko stepeni u vasem mestu automatske prognoze su cesto pogresne , koliko je zaista stepeni moze se videti na ovom sajtu http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/automatske.php a koliko je zaista bilo stepeni mozete videti na ovom sajtu https://www.ogimet.com/ranking.phtml.en oko 21 cas svaki dan samo izaberete Serbia. Yr.no aplikacija uglavnom daje nekoliko stepeni nize temperature.
 
weather.com bi trebao da je najtacniji google valjda koristi njih , mada vecina aplikacija to jest skoro pa sve imaju automatske prognoze pa temperature koje vam pisu ne znaci i da je toliko stepeni u vasem mestu automatske prognoze su cesto pogresne , koliko je zaista stepeni moze se videti na ovom sajtu http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/automatske.php a koliko je zaista bilo stepeni mozete videti na ovom sajtu https://www.ogimet.com/ranking.phtml.en oko 21 cas svaki dan samo izaberete Serbia. Yr.no aplikacija uglavnom daje nekoliko stepeni nize temperature.

Gledam ovo i na Acu je 24c, wind speed 11.5m/s
Temperatura tacna wetar 13.5 -11.5 razlika...
 
YR daje prognozu za cetiri 6-casovna intervala. Ono sto buni na widgetu je da ako je u tekucem intervalu najavljena kisa za par sati tada je ikonica za trenutno vreme kisa (iako ne pada).
 
Šta je najpreciznije od ponuđenih iz vaših iskustava?
7632949a99a12933f3ad375f307e9aa7.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Overdrop widget, pa u okviru njega ima...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Jel postoji neka aplikacija koja koristi vreme.in.rs kao izvor? Deluje mi da su tu najprecizniji podaci
 
Nikola, da tu su trenutni podaci vrlo ažurni i realni, isto i sa AMS ali takve aplikacije nema koja ima objedinene te podatke.
Ranije je na Windows store imala odlična aplikacija koja je prikazivala podatke sa RHMZS ali za android je nema.
Možeš koristiti YR i tu postaviti željene lokacije i pratiti ih, podatke preuzima sa RHMZS.
760d35f06d48642d46d61244ebe75685.jpg


Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nažalost ne poklapaju se podaci, izgleda da im ipak nije isti izvor kao na vreme.in.rs
 
Daj link do tog sajta. Meni nece da otvori.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
yr.no menja pricu svakih 12 sati , za 7 dana uglavnom nisu tacni.
 
Hehe, ne menjaju oni priču, nego na svakih 12 sati su novi izlazi modela na koji se oni pozivaju. Na 7 dana ne postoji tačna prognoza.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne znam da li si upoznat, ali to je amaterska meteoroloska stanica, znam vlasnika sa drugog foruma, veliki zaljubljenik u meteorologiju i stanica je postavljena prema svim standardima, tako da podaci o trenutnoj temperaturi su veoma tacni.
Ako mislis na prognozu na samom sajtu, ne mogu da se setim koji API koristi, mislim da je bio neki NOAA API pa su posle koristili weatherunderground, istrazicu pa ti javljam.

edit, pronasao sam

Karaburma, SRB forecast by DarkSky.net.
Powered by Dark Sky

Znaci ako hoces prognozu, koristi darksky kao izvor, sto se tice samih live podataka sa stanice, njih mozes videti iz wundeground app ili neke app koja koristi wunderground api jer je ova stanica povezana sa wunderground web site.
https://www.wunderground.com/weather/rs/beograd-karaburma/ISRBIJAB2
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li si upoznat, ali to je amaterska meteoroloska stanica, znam vlasnika sa drugog foruma, veliki zaljubljenik u meteorologiju i stanica je postavljena prema svim standardima, tako da podaci o trenutnoj temperaturi su veoma tacni.
Ako mislis na prognozu na samom sajtu, ne mogu da se setim koji API koristi, mislim da je bio neki NOAA API pa su posle koristili weatherunderground, istrazicu pa ti javljam.

edit, pronasao sam



Znaci ako hoces prognozu, koristi darksky kao izvor, sto se tice samih live podataka sa stanice, njih mozes videti iz wundeground app ili neke app koja koristi wunderground api jer je ova stanica povezana sa wunderground web site.
https://www.wunderground.com/weather/rs/beograd-karaburma/ISRBIJAB2
Hvala!
 
Ja koristim Overdrop widget i tamo imam Dark sky i zadovoljan sam prognozama...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Препорука. #Today_Weather


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Ima nekih weather aplikacija koje ne rade ako nije uključen GPS, mislim da je i ova gore jedna od tih.
 
Radi today weather bez lokacije, meni je blokirana, a tw koristim svakodnevno.
 
Koja aplikacija koristi the weather channel/google kao izvor a da se stanje temperature refrešuje mozda svaki sat vremena? sta god da sam instalirao, pa i samu the weather channel aplikaciju, temperatura se promjeni kada ručno refresujem stanje ili kada udjem u samu app.

Znaci ove metode sto imaju ili prikaz temperature na vrhu ekrana u notification sekciji, ili na widgetu. Nekako su beskorisne ako stoji stara temperatura sve dok ja ne provjerim manuelno.

Nije mi bitno da li je widget ili u vrhu, samo da se vidi na desktopu a nekako mi se google/weather.com pokazao najtacnijim.
 
Pokušaj sa optimizacijom baterije i/ili zaključaj je u RAMu.
 
Za bateriju sam stavio "no restrictions" a za RAM, je li misliš na onaj katanac? Evo stavio sam so, will see. Hvala.
 
Mozda ti nije app za vreme stavljena tamo da se ne "ugasi" kad "oslobadjas ram" ? Meni je tako Today W, kad god kliknem da oslobodim ram on se ugas i samo stoji dok ga manuelno ne pokrenem opet
 
Izgleda da je ovo zakljucavanje u RAM uspjelo. Ne diram telefon sat vremena, i gledam na webu temperaturu, kada se promjeni, uzmeme telefon u na telefonu bude automatski ista.

Ne oslobadjam fram, ne koristim battery restriction ili slicne stvari da bi me zezalo. Vjerovatno android tako funkcionise pa iz nekog razloga ubije proces aplikacije.

"The weather channel" je aplikacija koja mi treba ali je jedina mana sto je kod mene Mi Note 10 Lite koji u vrhu ima mal font slova, a od the weather channel je font jos manji pa izgleda kao tačka na ekranu.

image.png
 
Opet mi zaspe the weather channel aplikacije nakon A11 i reseta telefona pa ako ima neka jos aplikacije koja koristi the weather channel/google izvor, da skinem i probam. Od svih ponudjenih, the weather channel mi je nekako najprecizniji. Fula oko 1-2 stepena max dok druge 5+.

Hvala.
 
Mozes probati Yandex weather.
Ne znam cije izvore koristi, ali koristim je vise od pola godine i odlicno se pokazala, jako dobro pogadja prognozu kako blizu tako i dalju. Ima dve opcije widgeta - prognoza tokom dana, i drugi - prognoza za naredna tri dana. Widgeti se automatski refresuju na 15/30min/1sat... kako se podesi u podesavanjima: widget settings/ on home screen. Moze i da se ukljuci da pokazuje u uglu vreme kad je prognoza poslednji put updejtovana. Takodje moze da ima prognozu i u notifikacijskom panelu kao i ikonicu sa trenutnom temperaturom u notifikacijama.
 
Poslednja izmena:
I ja tu koristim. Ima i kretanje oblaka, tako da relativno dobro pogađa padavine u sledećih nekoliko sati.
 
Može li da se u transparent weather & clock aplikaciji nemaju izvori prognoza, osim ona 4 koja su ponuđena?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Ok, probam Yandex. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno