Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

Mora da se odvoji infrastruktura jer u suprotnom smo u milosti i nemilosti novog vlasnika.
Ovo je najvažnija stvar, nažalost ne verujem da će ovako biti. Jer bi se onda samo Telekom prodao po mizernoj ceni, što najbolje oslikava "snagu" te kompanije.
Ako bih ja npr. imao praktično monopol na internet linkove i skoro svi provajderi bili naterani da kupuju internet od mene, siguran sam da bih bio "zlatna koka" za budžet ove zemlje. A uz to ako mi poklone svu infrastrukturu... ihaaa `de bi mi bio kraj...
To što neki pišu o otpuštanju radnika; od toga nema ništa. Radnici će biti zapošljeni. Biće otpušteni, kao što sam pisao, ljudi koji nikada nisu ušli u Telekom a primaju plate zarad stranačkih namirivanja, kao i oni koji tamo dolaze samo da bi igrali igrice na fejsbuku jer kući ne stižu. Ko želi te "radnike" da zaposli, neka otvori svoju privatnu firmu i neka ih zaposli, rešen problem.
 
Poslednja izmena:
Jedna od prethodnih vlada je smatrala da je infrastruktura toliko loša da je bolje da je prodaju nego da je izdvoje. Danas je situacija drugačija. Telekom je postavio dosta optičkih kablova i besmisleno je to prodavati zajedno sa Telekomom.
Niko neće da investira u nove kablove jer nema korisnika koji bi to platili, već bi nam budućnost bila da novi vlasnik cedi pare dok ne izvuče uloženo pa tek posle bi investirao dalje.
Idem u banku da ih pitam da li bi mi odobrili kredit od 1.5 milijardi eura pa da kupim Telekom. Možda da tražim pare od Fonda za razvoj.
 
Sjajna ideja, ako se udruzimo svi sa Bencha mozda nam i odobre kredit...:D
 
Evo, sad ce neki seik ocas posla.
 
Jedna od prethodnih vlada je smatrala da je infrastruktura toliko loša da je bolje da je prodaju nego da je izdvoje. Danas je situacija drugačija. Telekom je postavio dosta optičkih kablova i besmisleno je to prodavati zajedno sa Telekomom.
Dobro je da se neko konačno dotakao i ovoga. Ono što mene zanima koliko je to dosta optičih kablova. Vidim da su na Bežanijskoj kosi počeli da nude optiku do zgrade, ali mislim da je to pre izuzetak, nego pravilo. Trenutna situacija je da je infrastruktura prilagođena za prošli vek, a ne za neke buduće servise. Ne znam na kojoj infrastrukturi Telekom može da ponudi npr. UHD televiziju, i brzi internet u nekoj doglednoj budućnosti...
 
50/2 za 1900 mesečno?
 
Pitanje je pre na kojim lokacijama može da se izvuče tih 50Mbps, nego da li za cenu koju si napisao. Znam za dosta ljudi koji nemaju ni 10ak Mbps zbog zastarelih instalacija, i/ili udaljenosti centrale.
 
Vdsl nova infrastruktura sa isturenim prstenom. Ima tema na forumu.
 
Ja razmisljam iskustvom...dok je bila duvanska industrija Nis pusio sam plavi best sa cenom 65 din...
Onda je prodat i dosao je philip morris i dao mi taj isti best u lepsem pakovanju samo po ceni od 210 din...
Znaci realno je ocekivati bolje rutere u vise boja a bice i sarenih,uvodjenje FUP bez menjanja cene,i 3X vise cene bez FUP...
 
To što neki pišu o otpuštanju radnika; od toga nema ništa. Radnici će biti zapošljeni.

Voleo bih da nam svima ovde kažeš na koji način si došao do ove "proverene i sigurne" info? Kako si siguran u tu svoju tvrdnju? Ili samo misliš da će tako biti?
 
On misli da će da odu neradnici, a da će stranac da zaposli radnika.
 
Vdsl nova infrastruktura sa isturenim prstenom. Ima tema na forumu.
Nisam pratio tu temu ranije, pa ću videti da pročitam kad imam vremena. Generalno ne zanima me Telekom puno, rešio sam ih se, na sreću, pre par godina. Dovoljno su mi živaca pojeli u mladosti...
 
Da si procitao ceo tekst ne bi postavio takvo pitanje.

Pročitao sam ja ceo tekst. Pitanje sam ti postavio (iako znam odgovor) da bih proverio imaš li neku insajd info ili samo logički misliš da bi tako trebalo biti. Neradnike koji su na platnom spisku će, naravno, odmah otpustiti, ali ne možeš znati sa sigurnošću šta će se dogoditi sa radnicima, možeš samo da misliš da će biti novih zapošljavanja. Ja mislim da neće. To je poenta, ne znaš zasigurno ti, ne znam ni ja, ne zna niko, samo možemo pretpostavljati.
 
Ta zaposljavanja ce mozda biti - ali to ce biti prebrojivo na prste jedne ruke. Bice potrebni ljudi koji ce odrzavati sistem koji ce se kupiti, ali licno ne verujem da ima sansi da ce oni zaposliti stotine strucnih ljudi, vec tuce.
 
Pred prodaju, preduzeće treba očistiti od viškova i srediti poslovanje i ulepšati knjige. Verujem da će potencijalni kupac angažovati nezavisnu revizorsku agenciju koja će pretresti poslovanje Telekoma. To su i rusi uradili u NIS-u.
 
Podizanje cene pretplate za fiksni - znak pripreme za prodaju ili ceđenje suve drenovine?
 
Veoma dubiozan potez. Sigurno je da ce im doneti neki blago uvecan priliv, ali je sigurno da ce dosta ljudi i zvanicno odjaviti fiksni telefon, ili preci kod drugih operatera tamo gde postoje uslovi. U svakom slucaju, ne shvatam kako gubljenje korisnika pred privatizaciju moze biti dobar poslovni potez.
Meni ovde logicno deluje da se prodajna cena Telekoma zapravo ovime pokusava oboriti, sto ce reci da opet nece biti cista posla s privatizacijom. Ne da smo se nadali postenju, ali ovi ce izgleda nadmasiti i prethodnike.
 
Da je neka druga država u pitanju možda bi ljudi odjavljivali fiksni, u Srbiji teško. Prilično mali broj ljudi ima pristojnu alternativu (tj. SBB, Orion nije neka alternativa), oni što imaju pitanje da li i znaju za to, oni koji znaju uglavnom se neće cimati zbog 100 din. A gomila čuva fiksnu liniju kao zenicu oka, jer su možda čekali 5-10-15 godina da je dobiju, i pri tome platili za uvođenje ko zna koliko para. I takav kakav jeste Telekom ima vrednost, idealan je za privatizaciju nekom stranom operateru koji će da cedi korisnike i samu firmu koliko može, uvodeći nove usluge kad baš bude neophodno.
 
Verujem da se trude da prodaju pakete (tipa Box), kao sto radi Sbb, pre nego samo fiksni. Pa da na takav nacin privuku ljude da od njih kupe sto vise.
 
135 dinara vise mesecno po fixnom, oko 1600 godisnje, na 3 miliona korisnika, to je cistih 4.8 milijardi i prometa i profita (nista ih vise nece kostati besplatno ka fixnoj, a nema vise besplatnih impulsa prema ostalih mrezama). To je 5% veci promet, a zvanicno 35% veca profit. Nije uopste malo...

Pitanje je kada ce se prodati, i kome... mi na drugo ne mozemo da uticemo :( Opet se samo nadam da nece T-Com, inace cu medju prvima sve ugovore da gasim cim bude moglo.
 
Mensečini da neke posebne pripreme za prodaju neće biti - da ne tresu talog, možda nešto otpadne.
Već ono - direktna nagodba, hitno je, fali struja za zimu.
 
Iza kulisa, verovatno. Zvanicno mislim da mora tenderom:)
 
135 dinara vise mesecno po fixnom, oko 1600 godisnje, na 3 miliona korisnika, to je cistih 4.8 milijardi i prometa i profita (nista ih vise nece kostati besplatno ka fixnoj, a nema vise besplatnih impulsa prema ostalih mrezama). To je 5% veci promet, a zvanicno 35% veca profit. Nije uopste malo...

Pitanje je kada ce se prodati, i kome... mi na drugo ne mozemo da uticemo :( Opet se samo nadam da nece T-Com, inace cu medju prvima sve ugovore da gasim cim bude moglo.

To je cist profit na pretplati. Tesko je izracunati koliki je profit na manjoj kolicini besplatnog saobracaja, skupljem tarifiranju nakon besplatnog i koliki je eventualni "gubitak" na osnobu beslatnog saobracaja za one koji maju Box.
U svakom slucaju, vec znam neke koji su ugasili fiksni, a da Orion ista valja, bilo bi cupavo po Telekom.
Ako iko bude kupovao Telekom, to ce biti T-com...
 
^ Hrvati pričaju kako su "dobro prošli" kad su HT prodali T-comu.
 
Mozda kao drzava u smislu budzeta ali gradjani no way. Ili im je bilo jos gore pre:)
 
Mozda kao drzava u smislu budzeta ali gradjani no way. Ili im je bilo jos gore pre:)
 
Pod navodnike sam stavio: ni država, ni građani!
 
E onda dobro zboritye:)
 
Nazad
Vrh Dno