Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

@Zecha
Zasto skreces sa teme?
Pitao sam lepo da pokazes kako bi bilo bolje narodu da je privatna firma. Ne zanima me da li je bolje za neku iluziju na finansijskom izvestaju od koje ja nemam nikakve koristi.

Imaj na umu da sam ja obican IT-evac, a znam dovoljno nacina da izvucem novac iz zemlje legalno. Mislis da velike firme manje umeju? Nista narod dobrog nece imati od prodaje Telekoma.
 
Da ali to o cemu ti pricas funkcionise...ali ne ovde kod nas...evo reci mi koji veci telekomunikacioni projekat je Telekom finansirao u poslednjih par godina..gde su to oni doprineli..u kom smislu..ne zaboravi da njihov ADSL (na koji imaju monopol, jer oni drze parice) kaska za kablovskim internetom uvek...
 
Poslednja izmena:
kazi ti meni kako ce narodu biti bolji internet, mobilna telefonija i cena istih jer se prodao Telekom? Dva zadnja posta ti samo skrecu sa teme i izbegavaju da odgovore.
 
kazi ti meni kako ce narodu biti bolji internet, mobilna telefonija i cena istih jer se prodao Telekom? Dva zadnja posta ti samo skrecu sa teme i izbegavaju da odgovore.

+1

Ja i alfa začuđujuće delimo isto mišljenje po pitanju ovoga
 
Hehe..kako..pa zasto ne bi bio bolji, ako novi vlasnik pogleda konkurenciju i ponudi jos bolje usluge...eto jednog scenarija
 
E naivne osobe :D
 
Sta ce biti nakon prodaje mislim da se moze naslutiti iz primera NIS-a to je da ce jako puno ljudi otici na biro za nezaposlene i da ce verovatno cena usluga otici gore.
Da li je to dobro za narod i drzavu nemam pojma ali verovatno ce nam reci iz inostranstva da je to demokratija i da to tako treba.

Kako lepo rečeno....

Hehe..kako..pa zasto ne bi bio bolji, ako novi vlasnik pogleda konkurenciju i ponudi jos bolje usluge...eto jednog scenarija

ta52289_Double_facepalm.jpg

double_facepalm_tng.jpg

831349_700b.jpg

implied-facepalm.png

Za slučaj da nisi primetio, Telekom je taj koji sada vuče cene na dole, sa svojim 50 % posto popustima, OK cenama na telefone, više minuta poruka i MB u istim paketima, raznim BOXovima gde ti jedna usluga ispada za DŽ .....

Znaš kad će to da uradi privatnik? Imaš ih dva, da te podsetim, Telenor i VIP .... vidim pokidaše se da se prilagode konkurenciji....
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, pored svih "sitnih slova" iz Vipa, ipak imaju kolko - tolko normalnu ponudu, ako pogledas Telenor, koji dere!

Vip jedini na prepaidu ima minute ka svim mrezama. To ne treba zaboraviti. E sad... da nije Telekoma, ne verujem da bi Vip imao takve ponude.

Sto se tice interneta... pa uzmite SBB i njihovu kablovsku mrezu... oni cim negde "usput" nema struje, nemaju ni TV ni Internet ni Telefon. Pa moj wireless ISP koji je sad krenuo i s FTTH uslugama, ima vecu autonomiju na mrezi od SBB-a.
 
Kako lepo rečeno....



Pogledajte prilog 124461

Pogledajte prilog 124462

Pogledajte prilog 124463

Pogledajte prilog 124464

Za slučaj da nisi primetio, Telekom je taj koji sada vuče cene na dole, sa svojim 50 % posto popustima, OK cenama na telefone, više minuta poruka i MB u istim paketima, raznim BOXovima gde ti jedna usluga ispada za DŽ .....

Znaš kad će to da uradi privatnik? Imaš ih dva, da te podsetim, Telenor i VIP .... vidim pokidaše se da se prilagode konkurenciji....

Telekom je taj koji se sada batrga sa svojim popustima od 50% i pokusava da spasi svoju "gorucu platformu" :D Vreme je da neko odradi eutanaziju...
 
Jeste bas se batrga, sa ogromnim prihodima i titulom monopoliste...
Druga je stvar sto se u drzavi ne sprovodi zakon, pa taj profit svako razvlaci kud stigne. Ipak prilicno stigne i u budzet koji se opet potom nenamenski trosi. Dok ne pocne da se sprovodi zakon i da svako odgovara za svaki dinar koji potrosi, nikakve prodaje nece doneti bilo kakav boljitak, jer time moze samo da se smanji dotok u budzet koji ce opet lopovi da razgrabe.
 
Zato i treba da se proda..da bar ovi politicari nemaju vise koristi od njega...dosta su krali
 
Od sad si na "Ne citam Stenu ni odgovore na Stenu" listi. Posto toliko netacnih i prostih lazi si izbacio u 5 poruka za redom da ne vredi gubiti vreme na tebe.
 
Potresao sam se mnogo...moj zivot sad nema smisla
 
Ma Telekom je firma za primer... još kad bi dobili pravo na totalni monopol u narednih 50 godina... kako bi tek onda jaki bili :) Mogli bi da udome sve sirote partijske drugove i drugarice.
 
To sta rade je jedna stvar. Da se nece koristiti za isto i kada budu u privatnim rukama je naivnost :D
Mislim, ili ce biti manje radnih mesta pa ce drugde da se cedi narod, ili ce se cediti opet dobit za istu svrhu, NAKON sto se i istrosi novac od prodaje.

Mislim.... odlucite sta vam je bitno - da bude bolje, ili cisto da se nesto menja jer ovo ne izgleda lepo. To je ono sto rekoh vec: Promena izgleda s***a - ali sra** ostaje s***e. Ma kako ga ja npisao, isto je ;)
 
Da me neko ne razume pogrešno; stvarno mislim da bi bilo najbolje da Telekom ostane državni i da bude ozbiljna firmu. Da profit ide u dalji razvoj i u budžet. Međutim, ne verujem da je to još uvek moguće kod nas, političkim partijama je isuviše "sladak" novac koji Telekom zarađuje. Bojim se da će ga toliko srozati, a onda za 3-4 godine prodati za ~200mil eura i to na sva zvona objavljivati kao neviđeni uspeh. Toliko puta viđeno ovde u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Ne sumnjam u to. Ali pitanje u celoj temi je: Da li ce NARODU biti BOLJE ako se proda Telekom?
Ako nece, zasto bi se prodao? Da bi "firma" bolje poslovala? Firma je tu da ljudima bude bolje, nije zivo bice :)
 
To je nekako i povezano. Ako firma loše posluje i praktično izumire, ne može narodu biti bolje ma ko da je vlasnik te firme. Takođe i obrnuto.
Primer Kragujevca koji je do pre par godina nazivan "dolina gladi"; sada počinje polako da živi.
Nekako mi nije logično da imamo extra moćan i profitabilan Telekom (u većinskom stranim vlasništvu) a da je ljudima lošije nego da bude domaći i da polako propada. Ako već polako propada, a ništa se ne čini da se to spreči, šta će biti onda na kraju?
 
Poslednja izmena:
Hoce, bice bolje neko vreme, dok se pare dobijene prodajom ne potrose. Deo para ce sigurno biti potrosen u "socijalne" svrhe: penzije, budzetske plate, mozda cak i neku infrastrukturu. Verovatno ce to biti deo neke predizborne kampanje, cisto da se ucari jos malo vlasti...
Kad se potrose, nece narodu biti nesto drasticno losije. Ionako narod od Telekoma i njegovih prihoda nema neke direktne koristi.
Sto se tice cena usluga i trzista, to ne moze unapred da se zna. Mozda se trziste liberalizuje, jednom kada vlast izgubi interes da stiti Telekom, mozda i ne. Ima tu i drugih faktora koji mogu da pretegnu na jednu ili drugu stranu.

Pozdrav
 
Ne sumnjam u to. Ali pitanje u celoj temi je: Da li ce NARODU biti BOLJE ako se proda Telekom?
Ako nece, zasto bi se prodao? Da bi "firma" bolje poslovala? Firma je tu da ljudima bude bolje, nije zivo bice :)

Ajde ti meni objasni kakve veze ima NAROD sa Telekomom..kakvo glupo pitanje..da li ce narodu biti bolje..stvarno lol sa nebuloznim pitanjem..
 
Poneka razmišljanja me stvarno oduševljavaju .....

Gledajte državu kao svoju kuću ....

I vi zarađujete 1000 evra mesečno ....

Trošite 1300 ....

Tu je ček, kartica,kredit ( MMF )

Uzimaš veći kredit, da pokriješ manji ....

Imaš plac sa vikensicom, koji ti ostavili tvoji.... i auto .... i imaš recimo stan od pokjnog strica koji nije imao dece....

I sad, posle 3 godine, uglavio si se u govna do grla. Prodaješ prvo vikendicu, ionako ne idemo često tamo ... ( NIS )

I malo si se oporavio, vratio neke kredite, pokrio dve kartice, ali ..

I dalje trošiš 1300 a zaradjuješ .... 1000 ....

Sledeće prodaš stričev stan ----

I idemo u krug .....

I kad prodaš i auto, šta dalje?

Šta posle?

NIJE CILJ da se sve rasproda .... U stvari, nije cilj NAMA; jeste MMFu i ostaloj bagri .... da nemamo NIŠTA svoje .... da u svojoj državi budeš rob i radiš za stranca, po zakonu koji je on doneo, za platu koju ti on odredi, a ne koju si zaradio.

Dok ljudima TO ne postane jasno, neće se opametiti, i verovaće u bajke o EU, kako im samo mi falimo da budu kompletni, i da oni ne mogu bez nas....

Cilj je da izdaješ tu vikendicu i stan, da ti donose recimo 200 evra mesečno, i da smanjiš trošklove još 100, i da se uklapaš sa svojim parama.....

Cilj je da to što imaš , radi ZA TEBE, a ne za drugog ...

Ako mu prodaš i vikendicu i stan, ubrzo te izbaci i iz tvog stana, pa stanuješ kod njega i plaćaš mu kiriju koju ON odredi ....

A ako neko i ovako ne može da ukapira ... onda ... šta znam, možda i zaslužujemo sve ovo što nam se dešava.
 
Ja sam za onaj stav (ne znam da l' ga je neko izneo već) da se proda Telekom, a infrastruktura ide kao nova državna firma. Otvoriš tržište, ali zaista otvoriš tržište i eto napretka narodu.
 
To je bacanje para. Bez prodaje infrastrukture Telekom ne vredi nesto :(
U sustini njima ne znaci nista da kupe neku firmu, mogu da kupe licencu. Znaci im infrastruktura u smislu MONOPOLA.
 
Eh, da je pameti. Ali onda bi vrednost telekoma bila nekoliko puta manja što ne odgovara političarima koji ne vide dalje od sutra.

Pametno bi bilo izdvojiti telekomunikacionu kanalizaciju iz telekoma i osnovati novo javno preduzeće koje će je iznajmljivati svima pod jednakim uslovima. To je u interesu svih građana koji su plaćali paprene cene za uvođenje telefona. Greška je što je za infrastruktura u vlasništvu telekoma.
 
Poneka razmišljanja me stvarno oduševljavaju .....

Gledajte državu kao svoju kuću ....

I vi zarađujete 1000 evra mesečno ....

Trošite 1300 ....

Tu je ček, kartica,kredit ( MMF )

Uzimaš veći kredit, da pokriješ manji ....

Imaš plac sa vikensicom, koji ti ostavili tvoji.... i auto .... i imaš recimo stan od pokjnog strica koji nije imao dece....

I sad, posle 3 godine, uglavio si se u govna do grla. Prodaješ prvo vikendicu, ionako ne idemo često tamo ... ( NIS )

I malo si se oporavio, vratio neke kredite, pokrio dve kartice, ali ..

I dalje trošiš 1300 a zaradjuješ .... 1000 ....

Sledeće prodaš stričev stan ----

I idemo u krug .....

I kad prodaš i auto, šta dalje?

Šta posle?

NIJE CILJ da se sve rasproda .... U stvari, nije cilj NAMA; jeste MMFu i ostaloj bagri .... da nemamo NIŠTA svoje .... da u svojoj državi budeš rob i radiš za stranca, po zakonu koji je on doneo, za platu koju ti on odredi, a ne koju si zaradio.

Dok ljudima TO ne postane jasno, neće se opametiti, i verovaće u bajke o EU, kako im samo mi falimo da budu kompletni, i da oni ne mogu bez nas....

Cilj je da izdaješ tu vikendicu i stan, da ti donose recimo 200 evra mesečno, i da smanjiš trošklove još 100, i da se uklapaš sa svojim parama.....

Cilj je da to što imaš , radi ZA TEBE, a ne za drugog ...

Ako mu prodaš i vikendicu i stan, ubrzo te izbaci i iz tvog stana, pa stanuješ kod njega i plaćaš mu kiriju koju ON odredi ....

A ako neko i ovako ne može da ukapira ... onda ... šta znam, možda i zaslužujemo sve ovo što nam se dešava.


Nije loša analogija, ali se treba zapitati zašto je ovde kriv MMF što se trošilo više nego što se ima, pa je morala da se proda kompletna porodična srebrnina???
Zašto smo mi kao država decenijama trošili više nego što smo stvarali, uzimali kredite od "zlih zapadnih kapitalista", pa kad je došlo za naplatu čudno je što moramo da prodamo sve što iole vredi i budemo ekonomski robovi u svojoj zemlji.
Bajke od EU ne postoje, trebamo mi njima kao lanjski sneg, sve trče da nas ovako kljakave prime, ne mogu da se oslobode ni svojih "bolesnika", samo im još treba jedan više. A da će da nas oderu za ulaznicu u EU, e, to hoće, ali što i ne bi, sami smo zaslužni za to gde jesmo, pa ako hoćemo (a izgleda da hoćemo, bar tako trube ovi novi proevropejci na vlasti) u Jevropu ima debelo da se pomučimo i sagnemo za to - "Srbija se saginjati neće"; kako ovo sada zvuči deplasirano.
A mi smo nažalost zbog svoje osionosti i gluposti rasprodali sve, pa ćemo ubuduće da pitamo rentijera koliko košta mesečna kirija (ako nas do tada ne izbaci iz stana i dovede neke koji će da mu budu bolji stanari).
 
Odgovor na tvoje pitanje je zato sto alavi politicari i ekonomisti u vrhu drzave gledaju kako da sto vise rade u svom interesu, a ne u interesu drzave i naroda...i zato ih briga ko ce da vraca kredite kada oni sklone 5mil. $ na svoje off shore racune...
"Nesto je trulo u drzavi Danskoj"...uvek i to se nikada nece promeniti u Srbiji, gde je sinonim za brzo bogacenje : 1. Politika 2. Grand zvezda 3. Kriminal
 
Sta je bilo, proslo je, ne moze se vratiti retroaktivno :)
Pitanje je sta dalje, konkretno da li je bolje prodati Telekom.

A nema nijedna realna procena da ce biti bolje ljudima - ako nece, nema sta da se prodaje da bi nekome drugome bilo bolje. Tacka.
 
Evo ga ovaj...ko pokvarena ploca..xD Treba ti alfa da im kazes sta je bolje..
 
RingeRaja, a odakle dolaze ovi koji plasiraj te sisteme vrednosti, i gde zavrsavaju skole? Mladja, Boza Derikoza, i ovaj sad novi guverner, opet negde iz inostranstva.... Sa tim nekim pogrresnim ucenjima, kako banke su spas, a i najprostiji seljak sa motikom u ruci zna da ne mozes da potrosis vise nego sto zaradis..... Dodju ovde i kazu NIS MORA da se proda, to je uslov iz EU, to tako mora, EPS takodje MORA da se proda... Zasto bre? Mora samo da se umre. Dal smo mi stvarno toliko nesposobni da ne mozemo da iskolunemo kadar da vodi uspesno te firme? Ako ne moze, onda necemo u EU, mozemo da imamo neku sarasdnju, i to je to, a ne da ucenjuju da mora sve.da.se rasproda....
Sve vise vreme pokasuje da demokratija nije za nas, vec One man to rule them all. with Iron Hand.
 
Znaš kako, realnost je surova, a ona je takva da mi trenutno (po meni) imamo par opcija:

1. Da se okrenemo sebi, po sistemu "us'e i u svoje kljuse", ali je onda pitanje da li će svi moći da dobiju svoj deo, s obzirom da je država bankrot
2. Da se okrenemo nekome ko ima pare i da ga vučemo za rukav da i kod nas uloži neku crkavicu koja mu je pretekla - hint: Šeik
3. Da se potpuno predamo i postanemo kolonija, ako neko uopšte i bude želeo da nas kolonizuje (pitanje je da li mu se isplati) - EU, USA, Kina, Rusija, ko god...

Fin pokazatelj relativno pametne ekonomske strategije mogu da posluže rezultati zemalja BRIKS-a u poslednje 2 decenije. Nije uporedivo, pošto su te države neuporedivo veće i sa više prirodnog bogatstva, ali pokazuje da ako se napravi zaokret rezultati neminovno dolaze.
Mi smo imali priliku od 2000., ali je vreme protraćeno na kojekakve gluposti, pa smo zato tu gde smo.
Pitanje - Evropa ili ne? je čista blasfemija, pošto mi jesmo u Evropi, a bićemo (ili ne) i u EU ako/kada nas budu hteli.
Da li je za nas demokratija ili sistem "one man show" ne znam, ne sviđa mi se nijedan, ni drugi, ali suština je u ekonomiji, ionako je ideologija ovde odavno izgubila svaki smisao.

I da se vratim na Telekom... Da li će se Telekom prodati ili ne je za nas obične smrtnike potpuno deplasirano, s obzirom da ako se bude prodavao, prodavaće se da bi se namakle pare za potrošnju, pa će biti par meseci "para i igara", a onda ćemo da vidimo šta dalje. A opet, ovakav Telekom služi političkim strankama na vlasti kao izvor prihoda, gde opet ti i ja tu nemamo neke velike vajde.

Ne znam... nisam pametan, ali jedino što znam je da sam ja ovako mator sve bliži odluci da emigriram negde severnije, u neku državu gde je sistem sređen i gde me boli uvo ko je vlasnik bilo čega
 
Nazad
Vrh Dno